Şimdi Ara

Veri Kurtarma Programlarının Resimli Anlatımları ...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
379
Cevap
35
Favori
214.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kullanıcı hatlarınıdan, heragi bir programdan yüzünden, virüslerden, elektrik kesintilerinden veya durduk yere sebebini bilmediğimiz bir nedenden ötürü harddiskimizin bölümleri yada önemli dosyalarımız sillinebiliyor...

Böyle bir problemle karşılaştığınızda ne yapmanız gerektiği ve hangi programlar kullanmanızın bize fayda sağlayacağını kısaca resimli olarak anlatmak istiyorum...

Vakit buldukça ve konu ilgi görürse konuya değişik programlarıda katarak geniş kapsamlı bir yazı hazırlamayı düşünüyorum....

Burdaki anlatımları Partition Recovery Programları ve File Recovery Programları olarak iki kısımdan oluşacaktır.

Partitionlarımız zarar gördüyse ilk denemeniz gereken programların partition recovery programları olduğunu untmayınız. Partition Recovery programları dosyalarınıza daha kısa sürede ve hasarsız bir şekilde ulaşmanızda size yardımcı olacaktır....

Önemli Not: Eğer Harddiskinizin bölümü silindiyse asla yeni bir bölüm oluşturmayınız veya tekrar format gibi sakıncalı işler yaprmayınız.
    Bilgisayarımızdaki önemli bir dosyamız silindiyse o dosyamızın silindiği bölüme asla veri kayıt edilmemesi gerekmektedir.

Bu silinen dosya sistem yüklü bölümden silindiyse bilgisayarınızı başka bir harddisk,cdrom,usb gibi farklı bir aygıttan başlatmanız o dosyayı zararsız kurtarmanız için en büyük şartlardan biridir.....

Neyse Fazla Uzatmayalım ve Programların anltımlarına başlayalım.

Hangi programı kullanacağına karar veremeyen arkadaşlar, konunun en altındaki sıralamaya baksınlar. Tabi bu benim görüşüm....

Partition Recovery Programları

Active Partition Recovery for Windows

Bu program windows üzerinde parttion recovery işlerinde gerçekten harikalar yaratıyor diyebilirim.
    İlk önce kurtarma işleminin nasıl yapılacağını göstermek için sanal bilgisayarımdaki D:\ sürücümü siliyorum....

Şimdi Active Partition Recovery for Windows programı açıyorum.
    Quick Scan: Adındanda anlaşılacağı gibi seçili sürücüyü hızlı tarar ve karşımıza hızlı bir şekilde sonuç çıkartır.
    Super Scan: Daha detaylı bir arama yapar. Ama arattığınız alana bağlı olarak çok uzun sürebilir...

Biz Quick Scanla taratsak büyük ihtimal sorunumuzu çözeriz ama ben Super Scanla taratacağım.
    İlk önce harddiskimin üzerine fareyle tıklatıyorum. Siz bölümümüm silindiği Unallocated Partitionuda seçebilirsiniz.
    Bölümümün silindiği harddiski seçtikten sonra Super Scan tuşuna basıyorum...

Super Scan tuşuna basınca karşıma aşağıdaki menü geldi.
    From sector kısmından diskimin belirli bir bölümünü taratabilirim. Ama ben bu kısıma dokunmayacağım
    Analyze Partiton kısmından silinen partitionumu girersem daha temiz bir sonuç alacağıma eminim.
    Bu yüzden silinen partitionum NTFS formatında olduğu için sadece NTFS yi işaretleyerek Start tuşuna basıyorum.

Tarama işlemi bitince karşıma böyle bir menü geldi. Sağ köşede bad ile işaretli olan partitionlar kötü durumdadır. Bunları asla seçmeyeceksiniz.
    Bakın orda hemde ilk başta Depo (#3) Excellent yazan bir partition var. İşte sorunsuz partition bu. Buna sağ tıklatıp Recovery tuşana basıyorum.

Aşağıdaki resimde bulunan birinci işaretli kısımdan sürücü harfimizi seçebiliriz.
    Ben bu ekranda herangi bir değişiklik yapmadan Recovery tuşuna basıp silinen partiitonumu kurtarıyorum.

Active Partition Recovery for Windows programının kısa anlatımını bitirdik. İstek olursa dos versiyonunuda anlatabilirim.....

Active Partition Recovery for Dos

Gerçekten partition kurtarma işlerinde çok başarılı bir program olduğunu söyleyebilirim...
    Burda anlatımın yaptığım program Hiren's Boot CD'nin içinde vardır. CD deki yeri;
    Recovery Tools --> Active Parttion Recovery 3.0

İlk önce kurtarma işleminin nasıl yapılacağını göstermek için sanal bilgisayarımdaki diskimi Dos ortamında açtığım Partition Magic programıyla silip bilgisayarı yeniden başlatarak Active Partition Recovery programını açacağım.

Diskim NTFS ve FAT32 olmak üzere iki bölümden oluşuyor... Şimdi diskimi siliyorum...

Silinen bölümlerimi kurtarmak için programı açıyorum. Açılınca aşağıdaki ekrana benzer bir ekranın karşınıza gelmesi lazım....

Programı açtım şimdi kurtarma işlemine başlıyorum.
    Klevyemdeki yön tuşlarıyla bölümümü kurtarmak istediğim diskimin altında bulunan Unallocated'i seçiyorum. Seçtikten sonra Entera basıyorum...

İşte ilk bölümüm bulundu. Y tuşuna basarak onaylıyorum.

NTFS biçimindeki bölümüme ulaştım. Ama henüz işimiz bitmedi.....

Bu arada bulduğumuz bölümün içindeki dosyaların önizlemesini görebiliriz. Bulduğumuz bölümün üzerinde Enter tuşuna basmamız yeterli... Tab tuşuyla alt dizinleride görebiliriz... Eğer önizlemeye girdiysek kurtarma işine devam etmek için bir kez ESC tuşuna basmanız yeterlidir...

Diğer kayıp bölümlerimi bulmak için Unallocated'i klevyedeki yön tuşlarıyla tekrar seçiyorum ve Enter tuşuna basıyorum.

Dosyalarımın olduğu diğer bölümüm Extended bölümünün altında olduğu için tarama işlemi biraz uzun sürdü.. Y tuşuna basarak onay veriyorum...

Ben şimdi Extended bölümünü buldum. Benim dosyalarımın olduğu diğer bölüm bu Extended bölümünün altında....

Şimdi klevyemdeki yön tuşlarıyla Extended altındaki Unallocated'i tekrar seçiyorum ve Entera basıyorum...

İşte ikinci bölümümde bulundu. Ama işimiz daha bitmedi....

Orda bir tane daha Unallocated daha çıktı birde onda şansımı deniyorum ama onda herangi bir bölüm bulunamadı. Çünkü ordaki alanda herangi bir bölümleme yoktu. XP kuranlar ne demek istediğimi anlamışlardır.

Şuan bölümlerimi buldum ama bu bölümler henüz diskime yazılmadı. Şimdi programdan çıkmak ve bu verileri dsikimize yazmak için ESC tuşuna basıyorum......
    Unutmayın daha diskimize bir şey yazılmadı.
    Şimdi bölümlerimi kurtarmak için Y tuşuna basıyorum ve devam ediyorum...

Burda actif bölümümüzü seçmemizi istiyor. Bu bölüm sistemin olduğu ve genelde ilk bölümdür..
    Burdan ilk baştakini seçiyorum ve devam ediyorum...

Aşağıdaki menüde diskimin partition ve Mbr bilgilerini kayıt edim etmimi diye bana soru soruyor. Bu bilgiler programı başlattığım alana kayıt edilecek. Ben programı CD den başlattığım için CD ye bunları kayıt edemem. Ve program bunun için bana hata verir.

Bu yüzden N tuşuna basarak bir sonraki menüye geçiyorum....

Sorunsuz bir şekilde kurtarma işlemini bitirdim. Burda herangi bir tuşa bastığımda bilgisayar yeniden başlayacak ve bölümlerimdeki dosyalara ulaşabileceğim. Tabi hasarsız bir şekilde......

Acronis Disk Drector Suite For Dos

http://www.acronis.com/homecomputing/products/diskdirector/
    Burda anlatımını yaptığım program Hiren's Boot CD'nin içinde vardır. CD deki yeri;
    Disk Partition Tools.. --> Acronis Disk Drector Suite

Ben şimdi 2 bölümden oluşan diskimin bölümlerini Partition Magic ile sildim.
    Bölümlerimizi geri getirmek için bilgisayarı Acronis Disk Drector CD si ile başlatıyorum.

Gördünüz üzere çok basit bir yöntemle içerisindeki verilerle beraber partitionlarımızı geri kazandık.
    Partition Recovery programlarının işe yaraması için diskinize asla format bölümleme vs. gibi değişiklikler
    yapmamanız gerektiğini unutmayınız....

Find and Mount v.2.3 for Windows

Bu program biraz ilgimi çektiği için bunuda sizinle paylaşmak istiyorum. Burdaki anlatımda sanal pcmdeki XP kullanılmıştır. Bu program vista işletim sisteminde düzgün çalışmayabilir....
    http://findandmount.com/download/

Şimdi anlatıma geçmeden önce Sanal bilgisayarımdaki Harddiskimde bazı zararlı işlemler yapıyorum. Sakın siz bunları denemeyiniz

İlk önce sileceğim sürücüye bazı kişisel dosyalarımı kopyalıyorum.
    Sonra Disk yönetimini açıp ilk önce FAT32 formatlı bölümümü siliyorum. Sonra bu sildiğim bölümde NTFS formatlı bir bölüm oluşturup normal format atıyorum.
    Uf uf uf...

Şimdi programı indirdim ve kurup açtım. Tabi ben lisansılı sürümünü kullanıyorum bu anlatımda.
    Scan tuşuna basıyoruz

Karşıma gelen menüde Intellectual Scanı seçip Scan tuşuna basıyorum...
    Tabi siz diğer seçenekleride kullanabilirsiniz...

Bir süre tarama yaptıktan sonra karşıma böyel bir menü geldi.
    Gördüğünüz üzere Found Partition kısmında sildiğim FAT32 Formatlı partitionumu program buldu.

Bulunan partitiona sağ tıklatıp Mount As... tuşuna basıyorum.

Şimdi karşımıza gelen ekranda bulunan partitionumuzun hangi harfe atanmasını istiyorsak birinci işaretli olan kısımdan belirleyebiliriz.
    Ben Ok tuşuna basıp B: harfine bulunan partitionu yerleştiriyorum.
    Unutmayınız bu partition saltokunur olarak Mount edilecektir. Yani bu partitionda herangi bir değişiklik yapamazsınız.
    Sadece dosyalarınızı başka bir partitiona kopyalamak için kullanılacak güzel bir program.

İşte uçan partitonumdaki dosylar.. Oh be!

Dosyalarınızı aldıktan sonra programdan partitiona sağ tıklatıyoruz ve Unmount tuşuna basarak parttionu çıkartıyoruz....

Her halukarda arşivinizde bulunması gereken güzel bir program gibi görünüyor. Gerçi bu programa fazla işinizin düşeceğini de sanmıyorum...

Emek için bir teşekkür yeter.........Sorunsuz günler dilerim........

Resim sorunu nedeniyle konu güncellenmiştir. (Sadece resimler düzenlendi!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blue_life -- 4 Ağustos 2010; 12:08:18 >

• File Recovery Programları

Bildiğimiz gibi bilgisayarımızdan sildiğimiz dosyalar üzerlerine başka veriler yazılana kadar silinmezler.
    Yukarıda da dediğim gibi önemli bir dosyamız silindiğinde o dosyamızın silindiği bölüme "partitiona" veri yazmamamız gerekmektedir.
    Eğer sistemtemi kullandığımız bölümden mesela C:\ sürücümüzden önemli bir dosyamız silindiyse bilgisayarı acilen kapatmalıyız. Ben olsam reset atardım.
    Sonra sistemi farklı bir sistemden başlatmalıyız. Elinizin altında ne varsa artık. Yani CDROM - USB CIHAZLARI - IKINCI BİR HARDDİSK den sistemi başlatmalıyız..

Bu kısabilgiler yeter heralde şimdi seçtiğim bazı recovery programlarının anlatımlarına geçelim....

İlk önce sanal bilgisyarımda bulunan NTFS biçimindeki bölümlerinden birine klasörlerce dolu resim dosyaları kopyalıyorum. Sonra bu bölüme FAT32 biçiminde normal format atıyorum.
    Bölümümün sürücü harfi G:\ dir...

Şimdi bu bölüme hemde FAT32 biçiminde normal format atıyorum.

Aşağıda gördüğünüz gibi kopayaladığım dosyalarım gitti.
    Artık recovery programlarıyla bunları kurtarmaya çalışalım.

R-STUDIO network edition For Windows

http://www.r-studio.com/#network

Gerçekten dalında en başarılı programalardan biri R-STUDIO programıdır. Unutmayınız program ücretlidir.
    Şimdi programı indirdiğinizi ve kurduğunuzu varsayarak anlatıma başlıyorum...

Programı açınca silinen dosyamız hangi bölümdeyse onun üzerinde sağ tıklatarak Scan tuşuna basıyoruz. Benim dosyalarım G:\ bölümünden silindiği için G:\ üzerinde sağ tıklatıp Scan tuşuna basıyorum.

Siz dosyanızı çok eski bir tarihte kaybettiniz ve hangi bölümden silindiğini bilmiyorusanız tüm disk üzerinde taratma yapabilirsiniz....

Fazla oyalanmamak için menülerdeki her şeyi açıklamayacağım kusura bakmayın.
    File Systems kısmından dosyalarınız silindiğinde Partitionunuz hangi biçimdeyse onu seçebilirsiniz. Fazla bir bilginiz yoksa burayla oynamayınız.
    Know File Types kısmından belirli bir formattaki dosyaları seçerek karşınıza daha sade bir seçenek getirebilirsiniz. Eğer aradığınız dosya biçimini burdan seçerseniz arama sonuda Exra found Files kısmından bu seçtiğiniz tipteki dosyalara ulaşabilirsiniz. Güzel bir özellik....

Ben hiç bir yerin ayarıyla oynamadan Scan tuşuna basıyorum...

Bölümümüzün boyutuna bağlı olarak tarama işlemi biraz uzun sürebilir. Tarama işlemi bitince aşağıdaki gibi bilgilendirme mesajı gelecektir. Ok ye basıyoruz....

Aşağıdaki karşımıza gelen menüde G:\ Partitionumun altında birşeyler oluştu.
    Exra Found Files kısmından önceden belirlediğimiz dosya biçmlerine ulaşabiliriz.
    Recognized yazanlardan kımızı olanlar çok eski ve bozuk dosyaları içermektedir.
    Biz kırmızı olmayanı seçeceğiz.
    Eğer çok eski bir tarihte kaybettiğiniz dosyayı arıyorsanız veya aradığınız dosyayı bulamadıysanız bu kısmılarada bakınız tabi...
    Ben en baştaki Recognized1 e sağ tıklatarak Open Drive Filese basıyorum. Siz fareyle çiftte tıklatabilirsiniz..

Şimdi karşıma format atarak sildiğim dosyaları gösteren bir menü geldi. Burdan hangi dosyaları kurtarmak istiyorsanız onu seçeceksiniz. Ben Root dizinini komple seçip fareyle sağ tıklatıp Recover Marked tuşuna basıyorum.

Burda birinci işaretli kısımdan dosyalarımızın kayıt edileceği yeri belirleyebilirsiniz. Unutmayın kurtarma yaptığınız yeri seçmemelisiniz. Bu bütün recovery programları için geçerlidir.. Yani ben G:\ bölümünde kurtarma yaptığıma göre orda G:\ ile başlayan bir yer seçmemeliyim.
    H:\ Bölümümü seçip Ok ye basıyorum.

Oh be! Dosyalarımı kurtardım.......

Recover My Files For Windows

http://www.recovermyfiles.com/data-recovery-software-download.php
    Gerçekten dalında başarılı programlardan biridir. Kullanımı ve arayüzü biraz daha basittir..
    Ben programı kurdum ve şimdi G:\ sürücümden kaybettiğim dosyalarımı kurtarmak için programı açıyorum.

Complete Format Recoveryi seçerek Next tuşuna basıp bir sonraki menüye geçiyorum.

Burda kurtarmak istediğim dosyalarım hangi bölümdeyse onu seçeceğim. Benim dosyalarım G:\ partitionundaydı.
    Harddiski komple taratmak için taratacağımız Harddiski Phycal kısmından seçebiliriz. Bu bölümlerimizde sorun olduğunda kullanışlı bir yöntemdir....

Ben G:\ ile başlayanı seçip devam ediyorum....

Burda ise aradığımız herangi bir dosya formatını seçebiliriz. Arama bitince seçtiğimiz dosya biçimleri karşımıza ayrı bir dizin şeklinde gelecektir. Burda kafanız karışmasın isterseniz hiç dokunmadan Start tuşuna basabilirsiniz...

Start tuşuna basarak devam ediyorum......

Tarama işlemi diskimizin boyutuna bağlı olarak biraz uzun sürebilir. Bitene kadar bekleyiniz....

Arama bitti......
    Aşağıdaki resimde farenin arkasında kalan kısımda File Type View ve Folder View adında iki tuş var.
    File Type View kısmından taratmaya başlarken seçtiğimiz dosya formatlarına ulaşabiliyoruz.
    Folder View kısmından ise sildiğimiz klasörlerimize ve dosyalarımızın hepsine ulaşabiliryoruz.

Ben Folder View kısmından kurtarmak istediğim dosyaları seçtim ve yukarıdaki menüden
    Recovery --> Save Files tuşuna tıklatıp diğer menüye geçiyorum...

Burda kurtarmak istediğimiz dosyalarımızı nere kayıt edeceksek orayı seçiyoruz.
    Tekrar hatırlatıyorum. Dosyalarımızı kurtarmaya çalıştığımız partitionu seçmemelisiniz.
    Yani ben G:\ bölümünden kurtarma yaptığıma göre orda G:\ ile ilgili bir yer seçmemeliyim.
    Masaüstünü seçip Tamam a basıp devam ediyorum....

Dosyalarım kayıt ediliyor....... İşlem bitene kadar bekliyoruz....

Evet kurtma işi başarıyla bitti.... Arkamıza yaslanıp rahat bir nefes alabiliriz.......

Seagate File Recovery For Windows

http://services.seagate.com/diysoftware.aspx

Bu program R-Studio'ya çok benziyor ama gerçekten bu konuda başarılı bir yazılımdır. Benim favorilerim arasındadır. Geçtiğimiz aylarda benimde başıma talihsiz bir olay gelmişti. Burdakinden daha beter bir duruma düşmüştüm ve program sayesinde dosyalarımı ve çalışmalarımı kurtarmıştım..... Bir çok güvendiğim program fos çıkmıştı..

Neyse anlatıma başlıyorum..... Programı temin edip kurdum ve açtım.
    Silinen partitionum üzerinde sağ tıklatarak Scan tuşuna basıyorum.
    Eğer partitionları kaybettiyseniz diski kople seçerek taratabilrisiniz....

File System kısmından kaybettiğiniz dosyaların partition tipini seçebilirsiniz. Fazla bir bilginiz yoksa dokunmayınız.
    Know File Types tuşundan aramak istediğiniz dosya biçimini seçerek dosyaya tarama işlemi bittikten sonra kısa sürede ulaşabilirsiniz. Burdan seçtiğimiz dosyalara taratma bitince Exra found Files ten ulaşabiliriz...

Ben hiç bir değişiklik yapmadan Scan tuşuna basarak taramanın bitmesini bekliyorum...

Şuan seçtiğimiz bölüm taranıyor. İşlem bitene kadar bekliyourz. Bir çay molasıda verbilrisiniz..
    Bir çayda bana söylerseniz fena olmaz yani..

İşlemin bittiğine dair bir mesaj geldi. Şimdi Ok tuşuna basarak devam ediyoruz...

Aşağıdaki karşımıza gelen menüde G:\ Partitionumun altında birşeyler oluştu.
    Exra Found Files kısmından önceden belirlediğimiz dosya biçmlerine ulaşabiliriz.
    Recognized yazanlardan kımızı olanlar çok eski ve bozuk dosyaları içermektedir.
    Biz kırmızı olmayanı seçeceğiz.
    Eğer çok eski bir tarihte kaybettiğiniz dosyayı arıyorsanız veya aradığınız dosyayı bulamadıysanız bu kısmılarada bakınız tabi...

Ben en baştaki Recognized1 e sağ tıklatarak Open Drive Filese basıyorum. Siz fareyle çiftte tıklatabilirsiniz..

İşte ufukta dosyalarım gözüktü...
    Burdan kurtarmak istediğim dosyaları seçerek fareye sağ tıklıyorum ve Recover Marked tuşuna basıyorum.

Şimdiki menüde işaretlemeyi unutmuşum kusura bakmayın..

Output Folder kısmından dosyalarımızı nereye kayıt edeceksen orayı seçiyruz..
    Tekrar hatırlatıyorum çünkü çok önemli bir konu. Dosyalarımızı kurtarmaya çalıştığımız bölümü asla seçmeyeceksiniz. Ben G:\ bölümünden kurtarma yaptığıma göre Orda G:\ ile alakalı bir şey olmayacak...

Masaüstünde oluşturduğum Kurtarma klasörünü seçip Ok tuşuna basıyorum.....

Kurtarma işlemi bitti ve kaybettiğim dosyalarıma ulaştım....
    Umarım böyle bir sorunla kaşılaştığında sorununuzu bu kadar basit bir şekilde çözebilirsiniz.....

Free PC INSPECTOR™ File Recovery For Windows

http://www.pcinspector.de/Sites/file_recovery/download.htm?language=9#

Anlatımını yaptığım programı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.....
    http://www.mediafire.com/?jm1ngtdk3ym

Bu programın bedava olmasından dolayı anlatımını yapmaktayım. Tabi yukarıdaki programlar kadar başarılı deyil ama başımız sıkıştığında eğer yukarıdaki programları temin edemiyorsak sorunumuzu çözecek bir program sayılır......

Programın en büyük dezavantajı anlatımda da göreceğiniz üzere dizin ve dosya isimlerini düzgün okuyamaması.

Gelen menüde Turkish yazanı seçip Tamam tuşuna basarak devam ediyoruz....

Kımızı kutu içindeki resime basarak devam ediyoruz.....

Burda kaybettiğimiz dosyaları hangi bölümden kaybettiysek onu seçiyoruz. İsterseniz yukarıdan diski komple seçebilirsiniz.

Ben dosyalarımı G:\ bölümünden kayıp ettiğim için G:\ yi seçerek Tamam tuşuna basıyorum.....

Karşımıza gelen pencerede Tamam tuşuna basarak aratma işlemine başlıyorum...

Arama işlemi biraz uzun sürebilir, bitene kadar bekliyorum....

İşte dosyalarımızı bulduk. Kurtarmak istediğimiz dosyaları istersek tek tek CTRL tuşuna basarak seçebiliriz..
    Ama isimlerini düzgün okuyamadığımız için hepsini seçmek en mantıklısı.
    Bunun için Düzen --> Tümünü Seç ten hepsini seçebilirsiniz. Veya CTRL+A tuşuylada seçebilirsiniz......

Hepsini seçip üzerlerinde fareye sağ tıklatıp Şuraya Kaydet tuşuna basıyorum......

Gelen menüde Masaüstünde daha önceden oluşturduğum Veri Kurtarma klasörünü seçerek Tamam tuşuna basıp bulduğum dosyları kayıt etmeye başlıyorum......

Yine hatırlatalım bari ...
    Dosyalarımızı kurtarmaya çalıştığımız bölümü asla seçmeyeceksiniz. Ben G:\ bölümünden kurtarma yaptığıma göre Orda G:\ ile ilgili bir dizin seçilmeyecek...

Dosyalarım seçtiğim dizine kayıt ediliyor. İşlem bitene kadar bekliyoruz.....

Gördüğünüz gibi dosyalarımı kurtardım ama malesef isimleri uçtu.... Ama ücretsiz olmasına rağmen gördüğünüz gibi başarılı bir parogram.....

Programlar Hakkında Son Not...

Benim başıma böyle bir iş geldiğinde şu program sırasını kullanarım. Tabi bu benim görüşüm...

Partition Recovery Porgramları...
    Active Partition Recovery for Windows
    Find and Mount v.2.3 for Windows "Tabi Dosyalarımı kurtarmak için"
    vb. gibi...
    Acronis Disk Drector Suite For Dos "Recovery Menüsü"
    Active Partition Recovery for Dos "Dos ortamını sevdiğim için"
    Paragon Partition Manager "Undelete menüsü"
    TestDisk "Çok karışık Acemi iseniz tavsiye etmem"

File Recovery Porgramları...
    R-STUDIO "Harika bir program"
    Seagate File Recovery "Duygusal bağım var ve geçekten başarılı"
    Recover My Files For "Fena sayılmaz"
    Eas Recovery "Daha test etmedim ama kullananlar başarılı olduğunu iddaa ediyor"
    Active@ File Recovery "Daha test etmedim"
    PC INSPECTOR™ File Recovery "Ücretsiz olmasına karşın güzel bir program, Handikapını anltımında yazmıştım"

vb. gibi...

Konu ilgi görürse arada bir kaç program anlatımı eklemeyi düşünüyorum.....

Emek için bir teşekkür yeter......

Resim sorunu nedeniyle konu güncellenmiştir. (Sadece resimler düzenlendi!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blue_life -- 4 Ağustos 2010; 12:12:37 >

• Güzel bilgiler. Teşekkürler.
  • cok guzel calısma olmus tesekkürler
  • iyi anlatim , teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lancelot_Real -- 17 Mayıs 2008; 9:44:49 >
  • Acronis Disk Drector'den başkası yalan

ayrıca Güzel anlatım olmuş eline klavyene sağlık
  • Yorum yazan herkese teşekkkürler...... Konu güncellenmiştir.......
  • Süper açıklama.
  • arkadaşlarrr ya bu active partition ... vista da sorun mu veriyo yoksa bu pc de mi sorun var???
  • quote:

Orjinalden alıntı: sert-ve-mert

arkadaşlarrr ya bu active partition ... vista da sorun mu veriyo yoksa bu pc de mi sorun var???

Program hiç mi çalışmıyor yoksa giden partitionumu bulamayor?

Şimdi denedim. Sildiğim bir bölümü Active Partition Recovery for Windows programını kullanarak geri alabildim. Vista üzerinde...
    Şöyle yaptım. Diski kople seçip Super Scan ile tarattım giden parttitionumu buldu. Sonrada recovery tabi....

Eğer partitionunu buluyor ve kurtaramıyorsa vistanın şu meşur onay ekranlarını devre dışı bırak......
  • teşekkurler öncelikle
    şuan için elimde 420 gb veri var yanlişikla bölüm silinmiş EasyRecovery Professional ile kurtarma denedim yüzeysel ve kalitesiz bi kurtarma oldu benim aradigim Partition hiç silinmemiş gibi kurtarma yapabilecek bi program tabi olursa çok şey istemiyosam burda yazdiginiz programlari indiriyom
    yazinizinb tamamini okuyup deneyecegim

teşekkurler ..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilyus

teşekkurler öncelikle
    şuan için elimde 420 gb veri var yanlişikla bölüm silinmiş EasyRecovery Professional ile kurtarma denedim yüzeysel ve kalitesiz bi kurtarma oldu benim aradigim Partition hiç silinmemiş gibi kurtarma yapabilecek bi program tabi olursa çok şey istemiyosam burda yazdiginiz programlari indiriyom
    yazinizinb tamamini okuyup deneyecegim

teşekkurler ..

Öncelikle geçmiş olsun diyelim....
    Partitionunu hiç silinmemiş gibi geri kurtarman için yeni bir bölüm felan oluşturmamış, format atmamış vb. gibi. diskinde herangi bir şey yapmamış olman lazım...
    Bu diskinde bu tip işlemler yaptıysan partitionunu dosyalarınla beraber düzgün bir şekilde geri getirmen düşük bir ihtimal.
    O zaman file recovery programlarını deneyeceksin...
    Biraz daha detay verirsen daha net yanıtlar verebilirim...
    Umarım sorununu çözersin......

• Eline sağlık, güzel derleme olmuş...
    İnşallah kimsenin işi düşmez böyle şeylere...
    :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lost -- 15 Ağustos 2008; 16:03:31 >
  • CoK Denedim Ama Giden Bütün Dosyalarım Gelmiyo Sapa Sacma Uzantılarda DOsYALAR Beliriyo..
  • quote:

Orjinalden alıntı: blue_life

quote:

Orjinalden alıntı: sert-ve-mert

arkadaşlarrr ya bu active partition ... vista da sorun mu veriyo yoksa bu pc de mi sorun var???

Program hiç mi çalışmıyor yoksa giden partitionumu bulamayor?

Şimdi denedim. Sildiğim bir bölümü Active Partition Recovery for Windows programını kullanarak geri aljavascript:void(AddText(''))
    javascript:void(AddText(''))abildim. Vista üzerinde...
    Şöyle yaptım. Diski kople seçip Super Scan ile tarattım giden parttitionumu buldu. Sonrada recovery tabi....

Eğer partitionunu buluyor ve kurtaramıyorsa vistanın şu meşur onay ekranlarını devre dışı bırak......

sagolasın kardeşim kusra bakma cvp geç oldu... kız arkadasım geldide... pek sevmiyo pc'lerler ugraşmamı... kıskanıyomuş... ben bakim arkadaşın laptopuna bidaha... ben formatı atarken pc'nin kendi cd'sini kullandım ve disk alanlarının boyutunu da değiştirdim... sorun yaratmaz diye düşünüyorum... ama resimleri c:'de mi yoksa d:'demiydi onu da sormadım ama muhtemelen d:'ye atmıştır.....+ pc'ye işletim sistemi kuruldu... işletim sistemi sanırım silinen dosyaların uzerine kurulmamıştır... yardım için teşekkür ederimjavascript:void(AddText(''))
    javascript:void(AddText(''))

• sıstem gerı almayı denedınmı bıde onu dene ama kesın olacak dıye bır sonuc yok ayrıca partıtıon sılındıkten sonra sıstem gerı almayı hıc yapmadım belkı calısmayabılır ama sen genede bır dene
  • Anlatımlarınız için teşekkürler. Bir tavsiyem olacak "Free PC INSPECTOR™ File Recovery For Windows" bence kimse bu programa güvenip veri kurtarmaya kalkmasın küçük boyutlu dosyalarda sorun yaratmıyor ancak büyük boyutlu dosyaları kurtaramıyor kurtardığı dosyalar bozulmuş olarak geliyor.
  • teşekkürler güzel olmuş
  • cok iyi bir araya getirrmişin gercekten emeğine sağlık
  • ustat teşekkürler ama :S 3 satırlık yazıyı neyapmısınyaw :d çok kral olmuş
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.