Şimdi Ara

Veri Kurtarma Programlarının Resimli Anlatımları ... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
378
Cevap
35
Favori
214.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Büyük Adamsın.... ÜSt Konu Olucak bi topic !
    Üşenmeyip Emek Harcamışın... TŞK

• çok başarılı bir çalışma yapmışın arkadaş ellerine sağlık...
  • merhaba

benimde 500 gb harici harddiskim mac'e takıldıktan sonra silindi yada ona benzer bişeyler oldu :) pc de bilgisayarımda gözükmüyor. mac'te gözüküyor fakat içinde kendi attığı bir dosya var.
    bende bu programı kurup çalıştırdım dosyalarımı gördü fakat recover dediğimde serial number istiyor.

bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı?
  • önceki mailim hiç dikkate alınmadı sanırım.

active partition recover programını kurup sonuna kadar geldim. ama bu seferde recover dediğimde sabit disklerimdem d yada c yi göremiyorum bir sürü harf var ama hiçbiri işe yaramıyor.

ikidir taratıyorum ve bu bir gün sürüyor. şimdi yine bir gün beklemişken programı kapatmakta istemiyorum.

bu konuada yardımcı olabilecek varmı?
  • sağolun çok yardımcı oldunuz.
  • Öncelikle foruma nadir girdiğim için mesajını görmedim. Keşke pm atsaydın.

Active Partition Recovery ile sistemini tarattıktan sonra program bir den fazla bölüm bulabilir. Konudaki anlatımda dikkat edersen bu yönde. En iyi durumdaki partition senin kaybettiğin partition ise bunu seçmelisin.

Bence ilk olarak her ihtimale karşı önemli dosyalarını alsan iyi olur. Bölümene kısa sürede ulaşman için Find and Mount v.2.3 for Windows prograı senin işin görecektir.

Tabi disk yönetiminden diskinin durumunu gösteren bir resim ve şuanda tarattığın Active Partition Recoveryden bir resim eklesen hiç fena olmaz.....

Ona göre seni daha iyi yönlendirebiliriz.........

Bu arada tabi kullandığın sistem de çok önemli...........
  • Oraya testdisk programını da eklerseniz iyi olur. Ücretsiz ve linux desteğide vardır. Yanlışlıkla silinen partitiounu bile olduğu gibi geri getirme özelliği vardır
    http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk

Edit: ekliymiş zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extreme_mac -- 4 Mart 2009; 0:19:55 >
  • Emeğiniz için teşekkür ederim ..

Sizin resimli anlatımınız çok yararlı oldu...
  • Merhabalar arkadaşlar bana yardımıcı olabılierseniz çok sevinirimm...

Sorunun şoyle ben 5 yıl once almıstım pc yi packarda bell easy note r ılk aldıgımda ustunde orjınal programı kurluydu fakat sonra bız bunu hard dıskını ıkıye böldük (C ve D) 40 gb +40 gb dıye ve boylece kulandım sorunuszuca verılerımın hepsını d ye atıyordum vırusu felan gırdıgınde format atıp kurtuyudum soundan cunku d ye bır sey olmuyordu ama dün bılgısarcı arkadaşla kurarken loptop ı arkadaş orjınal ılk fabraıkadan cıktıgı hale donuruelrımı dedı bana bende dedım olur fark etmez ama ıkımzde d surucusunu unutmsutuk cunku pc ılk aldıgımda sadece c surucusu vardı;ve sonucta pc kurduk sonradan yaptıgımız hatanın fakrına vardık cunku pc de artık sadece c var d yok::((((( tum bılıgılerım tezlıerım resımlerım gıttı bana lutfen yardımcı olurmsuunuz n eyapmam gereklı d deki verılerı gerı getırebılmıyım şimdiden teşekkureler yardımlarınız için.....birde suan pandora recovery dıye bır program kurdum taramaya devam edıyıor bır kac resım felan buldu kurtar dedım kurtardı ama resımler cok bulanık bu normalmı benım ne yapmam gerkıyıor parttıon programı mı yoksa daya recovery mı kulannammam gerıkıyıor lutfen yarıdmlarınız beklıyıoryumm

• quote:

Orjinalden alıntı: kayacem

Merhabalar arkadaşlar bana yardımıcı olabılierseniz çok sevinirimm...

Sorunun şoyle ben 5 yıl once almıstım pc yi packarda bell easy note r ılk aldıgımda ustunde orjınal programı kurluydu fakat sonra bız bunu hard dıskını ıkıye böldük (C ve D) 40 gb +40 gb dıye ve boylece kulandım sorunuszuca verılerımın hepsını d ye atıyordum vırusu felan gırdıgınde format atıp kurtuyudum soundan cunku d ye bır sey olmuyordu ama dün bılgısarcı arkadaşla kurarken loptop ı arkadaş orjınal ılk fabraıkadan cıktıgı hale donuruelrımı dedı bana bende dedım olur fark etmez ama ıkımzde d surucusunu unutmsutuk cunku pc ılk aldıgımda sadece c surucusu vardı;ve sonucta pc kurduk sonradan yaptıgımız hatanın fakrına vardık cunku pc de artık sadece c var d yok::((((( tum bılıgılerım tezlıerım resımlerım gıttı bana lutfen yardımcı olurmsuunuz n eyapmam gereklı d deki verılerı gerı getırebılmıyım şimdiden teşekkureler yardımlarınız için.....birde suan pandora recovery dıye bır program kurdum taramaya devam edıyıor bır kac resım felan buldu kurtar dedım kurtardı ama resımler cok bulanık bu normalmı benım ne yapmam gerkıyıor parttıon programı mı yoksa daya recovery mı kulannammam gerıkıyıor lutfen yarıdmlarınız beklıyıoryumm

Şuanda anladığım kadarıyla pc yi (hdd) kullanıyorsun. Hdd sistemi kullandığın her saniye silinen verilerine zarar veriyorsun.
    Hdd herangi bir yazım işlemi yapmamalısınız. Bir liveCD üzerinden veya hdd çıkartıp başka pc ye takarar recovery programlarıyla arama yapmanız lazım. Yani hdd kullanmadan başka bir şekilde sistemi başlatmalısınız.

Recovery programları olarak ta Partition Recovery programlarının sonuç getireceğini düşünmüyorum. File recovery programlarını denemelisin. R-STUDIO network edition gayet başarılı bir yazılım. İlk olarak onu denemeni tavsiye ederim.

Kolay gelsin....

• arkadaşlar usb den ayrı ayrı 2 tane mp3 çalar takınca e yi görüyo fakat g dekini görmüyo hiçbirprogram ve geri alma yapamıyorum ne yapmalıyım
  • benimde bugün durduk yerde E: sürücüm çalışmamaya başladı. R-STUDIO programını kurdum bakalım işe yarayacakmı. Önemli verilerimin hepsi E: sürücüsündeydi bundan sonra CD / DVD de saklıcam verilerimi.

teşekkürler anlatım için.
  • hocam ben beceremedim yaw acaba bana msnden felen yardım edebilirmisin Lütfen ...

sana özel mesaj atamıyorum ordan söyliyecektim ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exsbandit -- 11 Mayıs 2009; 1:18:53 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: exsbandit

hocam ben beceremedim yaw acaba bana msnden felen yardım edebilirmisin Lütfen ...

sana özel mesaj atamıyorum ordan söyliyecektim ama

Özel mesaj gelmedi vede konuda yeni mesaj olduğunu yeni farkettim. Tam olarak sorun nedir acaba?
  • Hocam senin yardımına ihtiyacım var muhtemelen sen çözersin benim sorunumu. bu başlığa senin hakkında birşeyler yazdım burayada yazamayayım diye link veriyorum. ne olursun bi yardımcı oluver allah rızası için. En altta mesaj yazıyor.

http://forum.donanimhaber.com/m_31757074/mpage_1/key_//tm.htm#31757074
  • quote:

Orjinalden alıntı: exsbandit

bilgisayarım C : D: diye 2 bölümden oluşuyo bende vista kullanıyorum sorunum şu ki pardus yükliyecektim ama D: 108 gb 90gb dolu bende paragon partition manager ile yeni bi disk oluşturacam diye işte işlemler yaptım sonrasında yeni diske 7gb yer ayırdım neyse buraya kadar herşey normal gibiyidi işte bilgisayar kapandı program işlemlerini yaptı sonrasında bilgisayar açıldıgında olanlar oldu şuan sadece c: ve d: diski var d diiskinin boyutu 7 gb ve başka hiç bir şey yok ne oldu o geri kalan 90 gb veriye resimler müzikler filmler programlar ........ aman allahım şuan d ye tıklıyoru biçimlerndir diyo biçimlerndirdim 7 gb :S bilgisayar yönetiminden disk yönetimine giriyorum orda kaybolan bölüm görülüyo ama şu şekilde
     Veri Kurtarma Programlarının Resimli Anlatımları ...

allah rızası için bi yardım edin çok müşkül durumdayım........

Paragon PM diskteki partition yapısına zarar vermişti. Herangi bir recovery programı kullanınca ufak bir tarama sonrasında bilgisayar donuyordu. Tabi sonra malesef reset :)
    Once Paragon PM yi kaldırdırıldı ve R-Studio ile arızalı sector aralığının yaklaşık %20 si tarandı. Sonuçta @exsbandit giden tüm dosyalarına ulaştı.
    Tabi partition yapısında ilginç hiç rastlamadığım bir sorun vardı. Paragon PM yi kaldırdıktan sonra bu sorunda kendiliğinden kayboldu.

quote:

Orjinalden alıntı: condemned890

Hocam senin yardımına ihtiyacım var muhtemelen sen çözersin benim sorunumu. bu başlığa senin hakkında birşeyler yazdım burayada yazamayayım diye link veriyorum. ne olursun bi yardımcı oluver allah rızası için. En altta mesaj yazıyor.

http://forum.donanimhaber.com/m_31757074/mpage_1/key_//tm.htm#31757074

Konuya mesaj yazdım umarım kısa sürede çözersin.......

• @blue_life
    Diske hiçbirşey yazmadım ve partition magic vs programlarla bölüm oluşturmadım ve format atmadım. zaten bölüm oluşturulmuyor partition magic ile sadece format yazısı aktif. ayrıca yukarı resmini koymuştum. Diski BAD olarak gösteriyor. Bu diskte fiziksel bir hata veya bad sector olup olmadğını nasıl anlayabilirim ? belki sorun bad sector yüzündendir önce onu tespit etsek daha iyi olabilir diye düşünüyorum. Sana özel mesaj atamıyorum malesef. SMS kodu falan diye birşeyler söylüyor. Mümkünse sen bana özel mesaj ile msninin göndersen daha hızlı yapabiliriz diye düşünüyorum. Ve son olarak dün minipe ile diske giriş yaptım. başta format atın yazıyordu daha sonra diske girdi ancak boş gözüktü disk. sonra tekrar windowsta açtıgımda erişilemez hatası alıyorum ara ara tekrar biçimlendirin çıkıyor. işler daha çok karıştı sanırım.

Edit

Aman tanrım böyle birşey imkansız aman allahım inanamıyorum. Partition Find and Mout programını yükledim. dediklerini yaptım ve hdd in içindeki bilgirin aynısı buldu. Allahım şu an çok ama çok mutluyum. Şimdi bunları nasıl başka bir diske dosyalar herhagib bir zarar görmeden kopyalabilrim. Böyle bir program yapıldığı için çok mutluyum. Yok böyle birşey.

Edit2
    dostum bana PM den msnini atarmısın. Seninle muhabbet etmek isterim bu konularda. Bana çok yardımcı oldun çok teşekkür ederim. MSN ini bekliyorum ve bu partition find programının lisanslısını isteyeceğim birde. Sitesinden indirdiğim sürümü çok yavaş atıyor dosyaları 512 k ile. MSN bekliyorum.

• Dostum hala msn bekliyorum. Merak ettiğim sorularım var onları sorduktan sonra eğer istersen tekrar engelleyip silebilrsin ancak bazı konular hakkında sana danışmak istiyorum. Lütfen msn alabilirmiyim
  • quote:

Orjinalden alıntı: condemned890

Dostum hala msn bekliyorum. Merak ettiğim sorularım var onları sorduktan sonra eğer istersen tekrar engelleyip silebilrsin ancak bazı konular hakkında sana danışmak istiyorum. Lütfen msn alabilirmiyim

Dün pm atmıştım. Gelmedi mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blue_life -- 20 Mayıs 2009; 15:25:11 >
  • hayır gelmedi malesef. Ben açıktan yazıyorum. Sen eklediğinde ekledim dersin bende mesajı editlerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi condemned890 -- 20 Mayıs 2009; 18:58:11 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.