Şimdi Ara

Veri Kurtarma Programlarının Resimli Anlatımları ... (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
379
Cevap
35
Favori
214.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @condemned890 arkadaşımızın sorunu çözülmüştür. Böyle bir sorun ile karşılaşabilecek arkadaşlar için özet geçmek istiyorum.
    Sorunlu diskimiz Disk2
     Veri Kurtarma Programlarının Resimli Anlatımları ...

@condemned890 in 1 TB lik diskinin bölümleme tablosunda bir sorun meydana gelmişti. Ilginç bir durum olarak daha önce bu disk üzerinde bulunmayan 32 MB büyüklüğünde kendiliğinden yeni bir bölüm oluşmuştu. Tabi bu bölümün dosya sistemide hatalı idi. Yani kullanılamıyor.
    Gerçekten ilginç bir durum. Bu arada @condemned890 öyle söylüyor. Tam olarak ben @condemned890 neler yaptığını bilmiyorum.

Neyse Partition Find And Mount programı ile @condemned890 ilk başta dosyalarına ulaştı ve kullanmaya başladı. Tabi bu geçici bir durumdu. Sonra konuyu ben devraldım. :)

Disk yönetimine gidip o sonradan oluşmuş 32 MB lik bölümü sildik.

Active Partition Recovery programını açıp ilgili diski Quick Scan ile tarattık.

Taram yaklaşık 1 - 2 dk sürdü...
    Tarama sonucunda ilgili bölüme ulaşıp içindeki dosyaların önizlemesini gördük.
    İlgili bulunan bölüme tıklayınca Recovery butonu aktif oldu ve Recovery butonuna bastık.

Tekrar Recovery tuşuna bastık.

Ufak bir kontrolden sonra tekrar recovery tuşuna bastık ve sonuçta kısa bir işlem sonrasında @condemned890 arızalanan bölümüne ve içindeki dosyalara ulaştı.
    Lakin aramızdaki bazı ufak tefek anlaşmazlıklar nedeniyle ufak sorunlarda yaşandı.

Umarım böyle bir sorun ile karşılaştığınızda fazla zorlanmadan çözersiniz.......
    Sorunsuz günler dilerim....

• quote:

Orjinalden alıntı: blue_life
    Böyle bir sorun ile karşılaşabilecek arkadaşlar için özet geçmek istiyorum.
    Coook sagolasin :).

quote:

Orjinalden alıntı: blue_life
    Lakin aramızdaki bazı ufak tefek anlaşmazlıklar nedeniyle ufak sorunlarda yaşandı.
    neler oldugunu tahmin edebiliyorum.

• bende xp çöktü ve ltldr hatası veriyor.PC İLK AÇILIŞ EKRANINDA toshiba olarak görsede cd -rom u bios dan boot devicelrdanda cd-rom 1.seçip devam ettiğimde checking boot cd-rom der demez not bootable cd-rom diyor ve pc de ne kurtarma konsolunu kullanabiliyorum ne de format atamıyorum.Bu yüzden elim kolum bağlı kaldı pc nin içine ulaşamıyorum.Sizden ricam hdd bende 2 part olarak c ve d ye ayrılmış durumda d dde bütün resimlerim ve dosalarım mevcut kesinlikle kurtarmam gerek bu anlattığınız herhangi bir programla kurtama şansım varmıdır? aksi halde bana nasıl ayrdımcı olabilirsiniz önerebileceğiniz bir program veya 2 pc birbirine bağlama yöntemiyle alma şansım olabilirmi doğrusu nasıl bağlarım onu dabilmiyorum ama ne olur yardım edin şu soru numu halletmem konusunda .
  • Geçmiş olsun. Öncelikle senin sorununun bu konuyla fazla alakası yok.
    Korkma dosyalarına bir şey olduğunu sanmıyorum....

Çözüm için ise;
    CD-Romdan boot edemiyorum demişsin. Biosunda First Boot Device olarak CD-Romu ayarlamana rağmen CD den boot edemiyorum diyorsan kullandığın CD de bir sorun oluşmuş olabilir.
    Yani her CD/DVD sürücünün okuma özelliği aynı deyil. Zamanla CD/DVD lerdeki okuyucu göz kirleniyor ve okuma özelliği bu nedenden ötürü yavaşlıyor.
    Demek istedim herangi bir bootlu CD bende çalışabilir ama sende çalışmayabilir... Kısaca farklı bir cd ile denemen sonuç verebilir....

CD den boot ettikten sonra işin artık kolay.
    Eğer bir türlü beceremez isen, bir yerden CD-Rom bul ve sistemine onu bağla. Tabi elindeki hdd başka bir bilgisayara takarakta sorunu rahatlıkla çözebilrisin....

Ama önce CD değiştirerek dene. Elinde başka bootlu CD yoksa herangi bir kafeden çektirebilir temin edebilirsin....
    Kolay gelsin......

• blue_life öncelikle çok teşekkür ederim ilgin için.
    CD kendi pc nin orjinal cdsi..cd başka pc de açılıyor sorunsuz çalışıyor acaba benim cd-rom da sorun olurmu diycem ondada toshiba olarak ilk açılış ekranında yazıyor cd-rom u da görüyor.

benim korkum inşaalah hdd fln yanmamıştır.ntldr hatası bir formatla bile çözebilecek kadar yakın dururken problemi halledemiyorum boot edemediği için.

yalnız pc ye virüs bulaştıysa ravmontek diye pc yi ele geçiren regedit ve görev yöneticisini devre dışı bırakan bundan dolayı acaba pc nin biosundan boot etmeyi de engelleyebilirmi?

formatatmıştım ama d nin yedeğini almadığımdan sadece c de format atıldı %99 d ye de virüs bulaştığından format sonrası da virüs etkileri devam ediyordu.

benim pc beko bnb 363 özellikleri

Intel® Celeron® M 340 (1,7 Ghz)
    512 KB LEVEL2 Cache, Intel 855 GME
    Intel® Pro / Wireless 2200BG (802,11b/g)
    Microsoft® Windows® XP Home Türkçe
    800 MB DDR SO-DIMM
    64 MB DDR Tümleşik Ekran Kartı
    Paylaşımlı
    DVD & CD RW COMBO toshiba

msı m520 cd-rom unu benim pc ye taksam acaba sisteme uyarmı ve sorun çözülebilirmi?

Celeron M 370 1.5 GHz
    512MB DDR400 Ram (maks. 2GB)
    15" TFT 1024 x 768 ( XGA )
    80 GB - 5400 rpm Disk
    Ses Kartı
    DVD+-RW Dual Layer Optik Sürücü
    10/100Mbps Ethernet
    56K Modem
    802.11G WLAN

• Harddiskinde fiziksel bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Eğer harddiskinde önemli bir sorun olsaydı ntldr hatası vermezdi. (boot failure, insert system disk and press enter gibi bir hata verirdi)
    Ntldr hatası genelde boot sürücüsünde (yani çöğunlukla C: sürücüsünde) bu dosyanın bulunamamasından kaynaklanıyor.
    Bağzen kötü amaçlı virüslerden ötürü bu dosyalar silinince sistem yani windwos xp açılmaz ve böyle hatalar verir.

Cd-Romu başka pc de denedim ve boot edebildim dediğine göre bu sorun Cd-Romdan kaynaklanmıyor gibi.
    Belki kablosunda bir sorun olabilir.
    Bu arada bu pc normal masaüstü ise yeni cdrom takman çok kolay. Herangi bir tane takıp deneyebilirsin.

Lakin daha önce sorunsuz bir şekilde çalıştığını ve bu Cd-Rom ile sistem kurduğunu söylüyorsun.
    Belki biosun ile alakalı bir sorun olabilir. Deneme amaçlı harddiskinin güç kablosunun fişini çek ve bootlu bir cdyi cdromuna koyup dene bakalım.
    Bilgisayarın cd-romdan başlayacakmı?

Bu arada hdd iki kablo giriyor. (Birincisi anakarta giden data kablosu, diğeri güç kablosu) Ikisinden birin istersen ikisinide çek dene......
    Tekrar yazarsın.

• benim pc laptop.hdd de jumperlardan oluşan bir soket gibi birşey var anakarta giden kabloya ben ulaşamıyorum komple sökmek gerekiyor o0 zmn pc yi.ufak bir parça fujitsunun 40 gb lik komple söksem denesem yine senin dediğin yola çıkar sanırım..bir de böle deneyip dönerim ..çok teşekür ederim tekrardan
  • Hım demek sorunlu bilgisayar laptop... Keşke en baştan söyleseydin.....

Ben masaüstü sanmıştım. Laptopta bileşen söküp takmak masa üstü pc ye göre daha zor. Ve de bilgisayarada zarar verebilirsin...
    Kabloya ulaşbliyorsan ve bozduğun şeyi eski haline getirebilecek isen dediğimi deneyebilirsin. Ama kendine güveniyorsan yap.

Onun haricinde bu laptop usb den boot etmeyi desktekliyor mu acaba?
    Eğer destekliyorsa o şekilde boot ettirip sorunu çözmeye çalışabiliriz....
  • yok desteklemiyor.disket-hdd-cd-pxe lan var..işin pis yanı ne usb destekliyor nede disket girişi var bakalım uğraştıracak bayağı ama denemeye değer..
  • Evet yapacakların sınırlı. Bilgisayarın biosuna girip diskini disable edebilme şansın var ise diskini kapatıp cd den boot etmeyi deneyebilirsin.
    Ayrıca boot sırasında hddden boot etmeyi iptal etme şansın var ise bunuda deneyebilirsin.
    Bundaki amacım gerçekten senin pc nin cd-romdan boot edip etmediğini anlmak. Yani ntldr hatası pas geçmek.

Herangi bir sonuca ulaşamaz isen ilgili cdromu değiştirerek denemen veya ilgili diski söküp başka bir pc ye bağlayıp ilgili dosya veya dosyaları kopyalayıp diski tekrar yerine takmak sorunu çözebilir...
    Fazla yardımcı olmadık ama ins. kısa sürede sorunu çözebilirsin..... Kolay gelsin....
  • eywallah saolasın bu söz bile fazlasıyla yeter
  • çok teşekkür ederim
    Seagate File Recovery cok başarılı bir program
    220 gb veriyi eksiksiz ve hatasız geri kazanabildim.
  • Rica ederim. Verilerini kurtarabilmene sevindim.
    Seagate FR. Vakti zamanında benimde çok işime yaramıştı.
  • mrb arkadaşlar Active Partition Recovery 5.3.717 kullandım silinen tüm verilerimi buldu fakat diske aktaramıorum :(

taramadan sonra bulduğu klasörü vseçtim sonra recovery butonuna bastıımda çıkan pencerede tekrar alttaki recovery'i tıkladım şu hatayı veriyor
    -------------------------------------------------------------------------------------
    Unable to recover the partition because it overlaps with other partition(s)!

Please define and delete the existing invalid partition(s) on the disk.
    See the Troubleshooting section in Help for more details.

-------------------------------------------------------------------------------------

kafayı yemek üzereim lütfen yardım edin.

Tüm verilerim gözümün önümde diske aktaramıorum
    Bide imajını diske attım ama imajı nasıl açabiliceimi bulamadım bu da bi alternetif tabi

ilginiz için teşekkürler emeğinize sağlık.

• arkadaşlar merhaba,
    benim xs 1tb harici diskim var içinde samsung harddsik var, geçen gün hatırladığım kadarıyla aniden usb kablosunu direk çekerek diski kapattım,normalde donanımı güvenle kaldır derdim ama boşluğuma geldi işte,sonra pc yi kapadım,ertesi gün usb taktım diski düğmeden çalıştırdım normal çalıştı disk, altta da donanım işareti geldi, fakat bilgisayarımı tıkladığımda harddiski göstermez oldu, alttaki küçük simgeye tıkladığımda usb yığın depolama aygıtı ve altında da samsungu harddiski gösteriyor, fakat bilgisayarımda göstermiyor işte,
    sonra bilgisayarıma sağ tıkladım yönet dedim baktım disk yönetiminde gözüküyor, ama başlatılmamış yazıyor. Bende başlat dedim baktım çevirim içi oldu, ama yan kutuda ayrılmamış diyor, sürücüye harf ata dedğimde bir harf atayıp yeni basit birim olarak ekledğimde disk formatı raw olarak çıkıyor,böyle olduğunda disk bilgisayarım menüsünde gözüküyor fakat erişebilmek için önce biçimlendirmeniz gerekir deniyor, muhtemelen formatladığımda düzelecek ama yaklaşık 600gb veri de gidecek, bunu acaba nasıl düzeltirim yada bu verilerin bir kısmını hiç olmazsa nasıl kopyalarım bilen varmı???

• @lambadan

Keşke işletim sistemini yazıp disk yönetiminden diskine ait bir resim ekleseydin.
    Programın o uyarıyı vermesinin nedeni;
    APR de tarama sonucunda bulduğun bölümünün yerinde şuanda başka bir bölüm olması sonucu bu uyarıyı alıyorsun.
    İlk önce disk yönetimine girip ilgili bölümü sileceksin. Ardından APR yi açıp tekrar tarama yaparak kurtarmak istediğin bölüm recovery tuşuyla kurtaracaksın...

Ufak bir örnek....
    http://forum.donanimhaber.com/m_23280095/mpage_3/tm.htm#31816065

@tebrizi
    Anladığım kadarıyla diskinde yeni bölümler oluşturmuşsun. Bir ihtimal Active Partition Recovery bölümlerine ulaşıp bölümlerini kurtarabilirsin.
    Hızlı bir şekilde dosyalarına ulaşmak için Konuda anlatılan Partition Find And Mount programını dene.
    Bunlardan bir sonuç çıkmaz ise R-Studio gibi file recovery programlarıyla dosyalarına ulaşabilirsin.....
    Kolay gelsin........

• arkadaslar benim laptop imda xp coktu ve baska bilgisayardan minipe yi cd ye cekip bilg i onunla calistiriyorum. format atmadan once c de verilerimi external hdd e kaydetmek istiyorum ama bilgisayar external hdd i gormuyor. Yardimlarinizi rica ederim
  • Faklı bir liveCD ile dene...

Mesela en basit olarak Slax ile gerekli dosyalarını diğer external hddne alabilirsin...
    Linkteki iso dosyasını indirip CD ye çek ve onun ile senin için önemli dosyları diğer hdd kopyala.
    http://www.slax.org/get_slax.php

Tabi internette faklı bir çok livecd bulabilirsin...
    Mesela Hiren BootCD 10 içindede miniXp vardı. Onun ilede senin için önemli dosyaları diğer diskine alabilirsin...
  • resimleri goremiyorum
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.