Şimdi Ara

Var Mı Selçuk'u Hatırlayan?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
0
Favori
2.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yani 20 ağustos 2012 tarihinden beri, yaklaşık 15 aydır,

bir maç sonrası yine hafızlarda kesinlikle yer etmiyor. istisnalar kaideyi bozmaz, normalde bu cümleyi etmem ama gelip koca 15 ayda gelir sivas maçını söylerler bu forumun biliyorum olaylara bkaış açısını.

işte herkes hatırlandı, ama selçuk....

ne iyisiyle,
    ne kötüsüyle...

akılda alan hiçbir hamlesi yok, belki var 1 belki var 2.... yani özetle bir hiç... MELO KÖTÜ OLDUĞUNDAN, İŞTE ONUN ARKASINI TOPLUYORMUŞ GARİBAN SELÇUK, O YÜZDEN KÖTÜYMÜŞ DİYENLER,,, SNEİJDER SELÇUK'U BOZDU DİYENLER :) HEPİNİZ ŞU FORUMDA HERKESE ATARLANIYORSUNUZ AMA ÜSTÜME GELDİĞİNİZ BENDE SIFIR FAİL VARKEN SİZDE BİR TON VAR.

muslera,
    dany,
    chedjou,
    semih,
    eboue,
    melo,
    sneijder,
    drogba,
    bruma,
    burak(oynanaması gerekse de pozisyonlara girdi falan filan yani hatırlıyorum bu adamı ne yaptığını)

herkes yine sevabıyla günahıyla hatırlanıyor, selçuk piyasada yok.

Bugün çok üstüne gidilmemesinin sebebi 3-1 galip gelmemiz. selçuk bu kadar rahat maçta bile kendisini gösteremiyor. zaten hiçbir şampiyonlar ligi maçında iyi oynamadı, hiçbir derbide iyi oynamadı(frikik attığı için fb ye iyi oynadı diyenler var).

anadolu maçlarında bile kırk yılda bir oyun oynuyor.

NEREYE GELECEĞİM,

göklere çıkardığınız selçuk, GS NİN YABANCI SINIRSIZ KADROSUNUN İLK 11 İNİN, EN VASAT OYUNCUSU. bakın VASAT DEĞİL,, EEENN VASATI, EN KÖTÜSÜ, ZATEN GS GİBİ BİR TAKIMIN ÖN LİBEROSUNDA BU KADAR SİLİK BİR ADAMIN YERİ DE YOK.. HADİ VAR DİYELİM, AMA VAZGEÇİLMEZ OLMASI TÜRK FUTBOL ZİHNİYETİNİN İÇLER ACISI HALİ.

siz maestro xelçuk, yok 3-5 maçtır böyle, kendine gelir diye beklemeye devam edin, ne yazık ki gerçekler ortada... yok telegraph böyle demiş yok şunu demiş, allah'a şükür aklım beynim gözüm kulağım var. bana yetiyor.

son olarak, takımın bugün en kötü iki ismi burak selçuk... burak sadece yendiğimiz için övüldü, yoksa bir forvetin asli görevi terim'in hayal dünyasında koşmak olsa da gol atmaktır. atmıyorsa da top tutup top sürmektir, ek olarak burak iyi bile olsa sistemde yeri yoktur. en kötü ikilisi türk futbolunun sözde kaderini belirleyen o hayal dünyamızda dünya yıldızları .d

------
    ------

iyi geceler. tebrikler gs...

• Patos'a inat, Selçuk İnan Galatasaray'da.
  • ilk mesaja eksi gelsin lütfen.
  • kimi yerden yere vuruluyor bazı maçlar kimi uçuruluyor,

ama bu selçuk denen adam, geldiği ilk sezonda gösterdiği iyi performansla (( iyi performans göstermek iyi oyuncu olunduğu manasına gelmediği halde)) hala 1.5 senedir bunun kaymağını yiyor,

adamın ne yaptığını maçta bilen olmamasına rağmen birde utanmadan bazı maçlar melo bile eleştiriliyorken,

selçuk'a bazen tabularını yıkıp eleştiri bile yaparken sanki peygambermiş edasıyla, amuaa bugün iyi değildi aslan parçasıııı' gibi sakil sakil anlamsız çocukça eleştiriler yapılıyor.

anlayın artık, kimsenin bu adamın ne yaptığından haberi yok daha doğrusu futbolu bilenler zaten farkında... bilmeyenler ise maçı seyrediyor, birisi hata yaparsa onu farkediyor ve kötülüyor, hatasız oynayan ve maça sadece standart bir oyuncunun yaptığından fazla katkı yapmayan selçuk ise iyi oynadı sanılıyor. aslında eğer selçuk böyle tabu olmasa yani frikik atmasaydı zaten yerden yere vuruluyor olurdu, çünkü selçuk'u kimse önemsemiyor ve bu adam 1.5 senedir böyle.. bu sezon değil 1.5 senedir böyle...

son mesajım başlığa, zaten hala bu selçuk meselesine itiraz eden varsa bir şey demeyeceğim.

sadece oturup maçları 'izlese' kafi aslında...

anlaya sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az.
  • Bu kafayla bir adamı eleştirirsen Barcelona maçlarında sadece Messi var dersin :)

Tamam önemli bir öngörü ile oyuncuyu tespit edip aslında bu balon ama siz farkında değilsiniz demeye çalışıyorsun da , tamam hadi diyelim selçuk balon filan ee bu adamı bu şartlarda takımdan mı göndersinler ?

Yabancı sınırlaması yüzünden Sabri , hakan balta ve ceyhun gibi oyuncuları neredeyse banko 11 oynatacak duruma gelmişsin standartların üstünde bir ortasaha oyuncun var onuda yok edin demeye getiriyorsun...

Barcelona örneğini niye verdim dersek şu yüzden sergio busquets barcelona takımında hiç bir halt yapmıyor demeye geliyor senin bakış açınla , Selçuk bu sezon formsuz başladı geçtiğimiz sezonlara göre etkinliği biraz daha az ancak rolünü paylaştığı oyuncu sayısı fazlalaştı bunu da görmek gerek...
  • yanlış da değil aslında
  • quote:

Orijinalden alıntı: oyuncu11790

Bu kafayla bir adamı eleştirirsen Barcelona maçlarında sadece Messi var dersin :)

Tamam önemli bir öngörü ile oyuncuyu tespit edip aslında bu balon ama siz farkında değilsiniz demeye çalışıyorsun da , tamam hadi diyelim selçuk balon filan ee bu adamı bu şartlarda takımdan mı göndersinler ?

Yabancı sınırlaması yüzünden Sabri , hakan balta ve ceyhun gibi oyuncuları neredeyse banko 11 oynatacak duruma gelmişsin standartların üstünde bir ortasaha oyuncun var onuda yok edin demeye getiriyorsun...

Barcelona örneğini niye verdim dersek şu yüzden sergio busquets barcelona takımında hiç bir halt yapmıyor demeye geliyor senin bakış açınla , Selçuk bu sezon formsuz başladı geçtiğimiz sezonlara göre etkinliği biraz daha az ancak rolünü paylaştığı oyuncu sayısı fazlalaştı bunu da görmek gerek...

yahu bu sergio busqest hiçbir şey yapmıyor lafını kim ettiyse bir yerde almışsınız kendinize her yerde söylüyorsunuz :Dd:

yahu sergio, selçuk gibi oynasın hemen amatöre yollarlar adamı...

kaldı ki mesele gönderilip gönderilmeme değil... zaten selçuk'tan çok kaliteli topçumuz var hamit.. mesele selçuk'un tabu olması, bu kadar rezil bir futbolculuğuna rağmen adama tanrı gibi bakılması.

standart üstü olduğunu kim söylemiş? bunu sen söylüyorsun... maldonado'dan gram farkı yok ki sizin yerden yere vurduğunuz maldonado'da kötü futbolcu olarak gelmemişti.

bugün takımda her şeyini veren drogba'ya bile 3 maç sonra yerden yere vuracaklar selçuk'a gelince susuyorlar.

bu adamın tırt bir adam olduğu kabul edilsin yeter.

ha normalde başlığa cevap yazmayacaktım sadece şu busquets örneklerini sık görür oldum :D

selçuk'u kurtarmak için daha kaç takla atacaksınız?

---

---

melo kötü o yüzden,
    sneijder kötü o yüzden,
    xavi'de çalım atmıyor????
    iniesta da çalım atmıyor???
    busquets de öyle :S :S :S
    musluğu bozuk,
    tamirci geç gelmiş,
    sevgilisiyle tartışmış,
    tırnağı kırılmış,
    ...
    .....
    ......
    ........

gider bu. :)
  • Bak dostum Selçuk iyi kötü diye tartışmayacağım.Sadece bana şunu söyle lütfen.Selçuk yerine kimi oynatmayı düşünüyorsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kkratoss

Bak dostum Selçuk iyi kötü diye tartışmayacağım.Sadece bana şunu söyle lütfen.Selçuk yerine kimi oynatmayı düşünüyorsun?

hamit?

takımın en koşanı,
    sorumluluk almaktan asla kaçınmaması,
    top sürmesi,
    topla koşular yapabilmesi,
    fizik gücü,
    ikili mücadelelere korkmadan girmesi,
    ikili mücadelelerin çoğundan galip ayrılması,
    defansı en en az selçuk kadar iyi yapması hatta fazlası,

--

bu adamı bize düşman eden neydi? terim o saçma taktiği 4 4 2 ye kanat olarak aldı, baktı kanat olmuyor bundan ama vazgeçmedi kanata soktu, hamit bu yaştan ve bu taktikle ve sneijder falan yokken saçma orta saha selçuk'la beraber berbat oynadı,

o berbatlığına rağmen top sürüşleri topla koşması çalımları aklımda...

---

yani selçuk sanki yeri dolmayacak adam :)

yahu hamiti geçtim,

engin'i koy orta sahayı dinamikleştirir adam.. yeter ki 3-5 maç istikrarı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: patos64

quote:

Orijinalden alıntı: oyuncu11790

Bu kafayla bir adamı eleştirirsen Barcelona maçlarında sadece Messi var dersin :)

yahu bu sergio busqest hiçbir şey yapmıyor lafını kim ettiyse bir yerde almışsınız kendinize her yerde söylüyorsunuz :Dd:

yahu sergio, selçuk gibi oynasın hemen amatöre yollarlar adamı...

kaldı ki mesele gönderilip gönderilmeme değil... zaten selçuk'tan çok kaliteli topçumuz var hamit.. mesele selçuk'un tabu olması, bu kadar rezil bir futbolculuğuna rağmen adama tanrı gibi bakılması.

standart üstü olduğunu kim söylemiş? bunu sen söylüyorsun... maldonado'dan gram farkı yok ki sizin yerden yere vurduğunuz maldonado'da kötü futbolcu olarak gelmemişti.

bugün takımda her şeyini veren drogba'ya bile 3 maç sonra yerden yere vuracaklar selçuk'a gelince susuyorlar.

bu adamın tırt bir adam olduğu kabul edilsin yeter.

ha normalde başlığa cevap yazmayacaktım sadece şu busquets örneklerini sık görür oldum :D

selçuk'u kurtarmak için daha kaç takla atacaksınız?

---

---

melo kötü o yüzden,
    sneijder kötü o yüzden,
    xavi'de çalım atmıyor????
    iniesta da çalım atmıyor???
    busquets de öyle :S :S :S
    musluğu bozuk,
    tamirci geç gelmiş,
    sevgilisiyle tartışmış,
    tırnağı kırılmış,
    ...
    .....
    ......
    ........

gider bu. :)

Ben selçuk ne yaparsa yapsın kral demiyorum formsuz ve etkisiz olduğunu kabul ediyorum zaten ...

Standart mantığını ligimizdeki yerlilere göre söylüyorum ve bu yerlilerin üstünde bir ortasaha mevcut şartlarda Selçuk bu takımın banko 11 oynayan oyuncusu olmak zorunda...

Selçuk'un yerine hamit diyorsun adam kaç haftadır sakat ne zaman döneceği belli değil , dönse bile Selçuk çıkarılıp hamit ortasahaya koyulsa bile yeterli yerliye sahip olup kadro kuramıyoruz ...

Evet eleştirelim ancak sonucunda çözümsüz kalan bir saçmalığı destekliyorsun , evet bu adam kötü ancak yerine düşündüğün alternatifin selçuk'un üstünde ne performansını gördün ? hamit(gs döneminde) ?

Sana kalkıp Selçuk öyle böyle diyecek biri değilim , bulmuşsun kendine bir hedef kırbaçlayıp duruyorsun ...

Liginde YABANCI SINIRLAMASI var böyle şartlarda SELÇUK İNAN'a mecbursun , hadi selçuk gitti yerine adam koy diyorum Hamit var ya diyerek işin içinden çıkıyorsun hamit hangi takımda merkez ortasaha oynamış ve etkili olmuş ?

sergio busquets konusuna gelirsek aynı standartlarda la liga'da selçuk inan düşün demiyorum , ikisi de saha içinde yaptıkları görülmeyen futbol mantığında özellikle son zamanlarda Selçuk böyle , Selçuk bu aralar formsuz ekstradan ofansif rolünü paylaştığı çok fazla isim var oyun formatı gereği zaten geldiği dönemdeki performansı ortaya koyamaz ...
  • Eyvallah haklısın Selçuk yokları oynuyor ama yerine oynatabileceğimiz bir oyuncumuz yok.Hamit dediğin adam yakında ameliyat olacak bu sezonu kapadı benim gözümde.Engin de önce o göbeğini eritsin. Yerine oynatabileceğin birisi yoksa o oyuncu 11'de oynadığında bu kadar tepki gösteremezsin.
  • selcuk efendi adam olduğundan gözüme pek batmıyor ya bence pek altarnatifide yok engin oynayacağına formsuz selçuku secerim.Engn zaten 3 vakte kadar manciniyle sorun yaşar Selçuk biraz zor yedek kalır senin misyon tamamlanmaz
  • @patos64
    Peki sen Selçuk'tan ne yapmasını bekliyorsun. Sneijder'i savunurken ne diyordun," bu adam hic bir zaman dribling yapmadı oyun stili her zaman böyleydi ..." Aynı şey Selçuk içinde geçerli yapması gereken al-ver arapası, oyunu açmak ve takımı ileri taşımak sence bunları yapmıyor mu? Elbette bu işleri Sneijder kadar iyi yapmıyor ki Sneijder world class bir star fakat su an bundan daha iyisi yok.

Vereceğin cevabı merakla bekliyorum. Saygı çerçevesinde fikir alışverişinde bulunmak isterim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben uyuyorum siz yazarsınız:)
    Abi mesele yerine a b c oynasın değil bu adamın bırak gs nin sıradan oyuncusu olma statüsünü,, ilk 11 ini bile haketmiyor, insanlar bunu kavrasın yeter, zateenn sonrası gelir köyünün yolunu tutar.

Zaten insanlar selçuk u savunurken ee işte napalm yabancı statüsü ya da yerine kim olcak diyorsa adamın yetersizliği bellidir.
    Dünyada iyi olup da ne iş yaptığı belli olmayan futbolcu yoktur.

İyi oyuncu her zaman kendisini belli eder. Sneijder neredeyse bugün toplam 2 dk ayağında top tutmadı yani gözükmedi ama o 2 dk yaprığı her şey akılda... Az öz ama aklımızda...

• quote:

Orijinalden alıntı: Photographer Boy

@patos64
    Peki sen Selçuk'tan ne yapmasını bekliyorsun. Sneijder'i savunurken ne diyordun," bu adam hic bir zaman dribling yapmadı oyun stili her zaman böyleydi ..." Aynı şey Selçuk içinde geçerli yapması gereken al-ver arapası, oyunu açmak ve takımı ileri taşımak sence bunları yapmıyor mu? Elbette bu işleri Sneijder kadar iyi yapmıyor ki Sneijder world class bir star fakat su an bundan daha iyisi yok.

Vereceğin cevabı merakla bekliyorum. Saygı çerçevesinde fikir alışverişinde bulunmak isterim.

Snrijder stili ile takıma katkı sağlıyor, az öz oynuyor. Misal bugün, katkı var mı evet... Amaa
    Selçuk un bir stili yok. Al ver al ver al ver, sorumluluk almak yok. Olay bu zaten... Yani karşılaştırma imkansız.

• quote:

Ben uyuyorum siz yazarsınız:)
    Abi mesele yerine a b c oynasın değil bu adamın bırak gs nin sıradan oyuncusu olma statüsünü,, ilk 11 ini bile haketmiyor, insanlar bunu kavrasın yeter, zateenn sonrası gelir köyünün yolunu tutar.

Zaten insanlar selçuk u savunurken ee işte napalm yabancı statüsü ya da yerine kim olcak diyorsa adamın yetersizliği bellidir.
    Dünyada iyi olup da ne iş yaptığı belli olmayan futbolcu yoktur.

İyi oyuncu her zaman kendisini belli eder. Sneijder neredeyse bugün toplam 2 dk ayağında top tutmadı yani gözükmedi ama o 2 dk yaprığı her şey akılda... Az öz ama aklımızda...

Dostum senin de anlamadığın olay şu; Kimse şu an Selçuk'tan memnun değil ama her maç sonrası gelip buraya konu açma gereği duymuyoruz biz de biliyoruz neyin ne olduğunu.Fakat elden bir şey gelmeyeceği için çığırtkanlık yapmaya gerek yok.Yerine oyuncu alırsak yedekte de durur Selçuk ama şu an bunları konuşmak gayet gereksiz.Anladık Selçuk'u sevmiyorsun iyi güzel de her maç sonrası düşmanınmış gibi de konu açılmaz ki birader.

Yıllardır herkes iyi kötü futbolu takip ediyor burada.İnsanların gözüne bir şeyi bu kadar sokmana gerek yok yanlış anlama hakaret için demiyorum ama futboldan anladığını düşünen tek kişi sen değilsin bu forumda.Her şeyin yeri ve zamanı vardır lafı şu an sana tam uyuyor bence.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Photographer Boy

@patos64

Snrijder stili ile takıma katkı sağlıyor, az öz oynuyor. Misal bugün, katkı var mı evet... Amaa
    Selçuk un bir stili yok. Al ver al ver al ver, sorumluluk almak yok. Olay bu zaten... Yani karşılaştırma imkansız.

Ben karşılaştırma istemedim ki..

Sen Sneijder'i savunrken belli bir oyun stili olduğunu ve hiç bir zaman 3-4 kişi calimlayip sprint atip ... tarzı şeyler yapmadığını söylüyordun ki buna ben de katılıyorum.

Ancak is Selçuk a gelince niye farklı düşünüyorsun bu adamın oyun stili bu.. Geriden topu alip oyunu ileri tasiyan ve al-ver yapan bir isim. Şu an form düşüklüğü yaşıyor olabilir ya da sistem gereği ilk seneki kadar ön plana çıkmıyor olabilir ki Sneijder ileride ki gorevi üstleniyor ama Sneijder'i savunurken söylediğin gibi bu adamın stili bu. Sen ne yapmasını bekliyorsun merak ediyorum. @patos64

• Allah var bu sezona berbat başladı selçuk. 2011-2012'deki selçuk olacak şu an ligde kayıpsız ilerliyor olurduk. real'den de 6 yediysek 4 atardık...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.