Şimdi Ara

Var Mı Selçuk'u Hatırlayan? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
0
Favori
2.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tamam anladık artık. Aynı konulardan açıp durmana nasıl izin veriyor yönetim. Bende bundan sonra öyle yapcam. Bakalım hangi admin karşı çıkacak bana.
  • Bu patos cipsinin amacı fikirlerini millete empoze etmekti ama millet bunu sallamayınca kudurdu. Şimdi ise millete hakaret etmeye başlamış devam et balonbaş böyle devam et.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: özcan35

Tamam anladık artık. Aynı konulardan açıp durmana nasıl izin veriyor yönetim. Bende bundan sonra öyle yapcam. Bakalım hangi admin karşı çıkacak bana.

ee her maç ayrı olduğu için içini güzelce doldurduğun sürece sıkıntı olmuyor.

ben gidip de,

selçuk, bakın yine kötüydü demiyorum, maç içindekiyle vs söylüyorum.
  • Selçuğun kötü oynadığını nerden çıkardınız?

İyi oynuyor olması için illa gol atması mı lazım?

İstatistik denen bir şey var. Şu an Selçuk top kapma ve pas yüzdesi olarak Melodan iyi.

Sorun yok gidin arkadaşlarınızla oyun oynayın sokakta hadi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dtsaykopat

Selçuğun kötü oynadığını nerden çıkardınız?

İyi oynuyor olması için illa gol atması mı lazım?

İstatistik denen bir şey var. Şu an Selçuk top kapma ve pas yüzdesi olarak Melodan iyi.

Sorun yok gidin arkadaşlarınızla oyun oynayın sokakta hadi.

adamın yaptığı yorumla sonunda sokakta oynayın demesi çok garip, yanına arkadaş arıyorsun herhalde.

neymiş istatistikmiş. :)))))))
  • yahu bu konular neden popülere çıkıyor? işsiz güçsüz tüm başarısı futbola endeksli birileri sürekli futbolculara burda veryansın ediyor kimi de başkalarının borozancılığını deklare ediyor ondan sonra
    biz de açıyoruz ne diyor bu diye dumur olup çıkıyoruz. Daha iyisini yapabileceksen çık oyna kardeş.

kimi oyuna laf atıyor kimi 200 milyon dolarlık bütçeli filme boktan diyor, kimi milyon dolarlar alan bi halta yaramayan şutlar paslar atan futbolculara isyean ediyor. Onlar daha iyisini yapana kadar en iyisi bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JichaelMackson

patoş şuan Denizli'de okuyor galiba belki karşılaşmışızdır bile

belli mi olur? :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: patos64

quote:

Orijinalden alıntı: kkratoss

Bak dostum Selçuk iyi kötü diye tartışmayacağım.Sadece bana şunu söyle lütfen.Selçuk yerine kimi oynatmayı düşünüyorsun?

hamit?

takımın en koşanı,
    sorumluluk almaktan asla kaçınmaması,
    top sürmesi,
    topla koşular yapabilmesi,
    fizik gücü,
    ikili mücadelelere korkmadan girmesi,
    ikili mücadelelerin çoğundan galip ayrılması,
    defansı en en az selçuk kadar iyi yapması hatta fazlası,

--

bu adamı bize düşman eden neydi? terim o saçma taktiği 4 4 2 ye kanat olarak aldı, baktı kanat olmuyor bundan ama vazgeçmedi kanata soktu, hamit bu yaştan ve bu taktikle ve sneijder falan yokken saçma orta saha selçuk'la beraber berbat oynadı,

o berbatlığına rağmen top sürüşleri topla koşması çalımları aklımda...

---

yani selçuk sanki yeri dolmayacak adam :)

yahu hamiti geçtim,

engin'i koy orta sahayı dinamikleştirir adam.. yeter ki 3-5 maç istikrarı olsun.

Patos64 sen git hamit Balonu diye yeni bi hikaye yaz. Bu kez tutar. Gerçekten balon olan hamit

• quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

quote:

Orijinalden alıntı: ArtLeSs

quote:

Orijinalden alıntı: Photographer Boy

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Photographer Boy

@patos64
    Peki sen Selçuk'tan ne yapmasını bekliyorsun. Sneijder'i savunurken ne diyordun," bu adam hic bir zaman dribling yapmadı oyun stili her zaman böyleydi ..." Aynı şey Selçuk içinde geçerli yapması gereken al-ver arapası, oyunu açmak ve takımı ileri taşımak sence bunları yapmıyor mu? Elbette bu işleri Sneijder kadar iyi yapmıyor ki Sneijder world class bir star fakat su an bundan daha iyisi yok.

Vereceğin cevabı merakla bekliyorum. Saygı çerçevesinde fikir alışverişinde bulunmak isterim.

Snrijder stili ile takıma katkı sağlıyor, az öz oynuyor. Misal bugün, katkı var mı evet... Amaa
    Selçuk un bir stili yok. Al ver al ver al ver, sorumluluk almak yok. Olay bu zaten... Yani karşılaştırma imkansız.

Ben karşılaştırma istemedim ki..

Sen Sneijder'i savunrken belli bir oyun stili olduğunu ve hiç bir zaman 3-4 kişi calimlayip sprint atip ... tarzı şeyler yapmadığını söylüyordun ki buna ben de katılıyorum.

Ancak is Selçuk a gelince niye farklı düşünüyorsun bu adamın oyun stili bu.. Geriden topu alip oyunu ileri tasiyan ve al-ver yapan bir isim. Şu an form düşüklüğü yaşıyor olabilir ya da sistem gereği ilk seneki kadar ön plana çıkmıyor olabilir ki Sneijder ileride ki gorevi üstleniyor ama Sneijder'i savunurken söylediğin gibi bu adamın stili bu. Sen ne yapmasını bekliyorsun merak ediyorum. @patos64

Ben şöyle kendi fikrimi beyan edip kaçayım.. 9'da dersim var hazırlık, otobüs derken geç bile kalabilirim Selçuk tü ee kaka demiyorum lakin(hele yabancı sınırlamasında) Melo'nun yerine Ceyhun, Selçuk'un yerine Melo'yu koy. Dünkü sistemin aynısını oynat belki Burak yerine gerçek kanat oyuncusu olabilir dünkü kadrodan farklı olarak.. Sonuç? Melo herkes kabul ederki hem ofans hem defans yönünden Selçuk'tan rahat 2 gömlek üstün. Fizik olarak, çeviklik olarak 2 kat üstün.. Bu saymaya başlasam hep 2 kat 2 kat diye gider.. Eğer dribling yeteneğin hiç yoksa ön libero oynarsın göbek değil.. Göbek oynayan adamın az da olsa top sürebilme yeteneği olacak arkadaş doğru söylüyor.. E Sneijder'de sürmüyor!11!1 Yapmayın etmeyin lütfen.. Onun yaptıklarını başkasıda yapsın o da sürmesin kafi.. Sneijder zekası ve 360derece oyun görüşü denen birşey var.. Adamın kafasının arkasında bile gözü var arkadaş.. Şunu kabul edin artık. Sneijder topu alır almaz pat diye dönerken Selçuk vb. unçevik kardeşlerimiz dünyanın kendi ekseni etrafında dönme zamanına eşit sürede dönüyorlar.. Dün Selçuk'un tek eksiği top sürememesi değildi. Top kontrolü ve hızlı düşünüp düşündüğünü uygulayamamasıydı.. Size bir kaç pozisyon gösteririm bunlara örnek olarak.. Maçı gözüyle ve aklıyla izleyen arkadaşlarda hatırlar.. Hamit'e kızardık oyunu yavaşlatıyor diye.. Selçuk'un da ondan kalır yanı yok şahsen.. Hatta Patos'un dediği gibi Hamit en azından topu ileri taşımaya çalışıyordu sürüyordu bir şekilde.. Selçuk'ta o da yok. Önü boş en yakın adam 7-8 metre uzağında topu dikini sürmüyor.. Oldu yerde duruyor şöyle bir düşünüp aşağısındaki adama veriyor topu.. Yapmayın Allah aşkına FUTBOLCULUK bu mu? Eğer buysa anadolu takımlarından herhangi bir tanesinde oynayan ortasaha bile bundan iyisini yapıyor arkadaş isim sayarım ki saymaya gerek yok az çok izleyen gören bilir... Artı olarak ise belirtmek istediğim bir diğer konuya gelirsek dünkü maçla ilgili.. Atağa kalkıyoruz Burak hariç 3 kişi boş Selçuk beyefendi kaç pozisyon böyle gelişmesine rağmen illede Burak'a arapası atmaya çalışıyor.. O kadar adam koşuyor atağa katılıyor.. Ama ne bilsinler garibim Selçuk'un kankasından başkasına pas atmayacağını.. Kaç maçtır dikkat ediyorum bu GENELLİKLE! ( hemen hep öyle değil yea demeyin diye büyük yazdım gözü görmeyen kişiler var forumda ) ortasahadan bile olsa hep Burak'a arapası atma sevdası geçsede geçmesede bunu deniyor ve sık sık yapıyor.. Şu yazdıklarım sadece size değil forumun genelindeki Selçuk İnan funboy'larına.. Takım tutar gibi deyimi vardır bizde.. Aynen öyle takım tutar gibi adam tutmayın arkadaş.. Bir kişi kim olursa olsun takıma zarar veriyorsa yahut takımın hedeflerini yerine getirecek yeteneğe sahip değilse ve ya artık o yeteneğiyle yeni hedefleri kaldıramıyorsa ya yedeğe çekilmeli varsa daha iyisi tabii.. Ya da gönderilmeli.. Galatasaray kimsenin babasının takımı değil.. Yıllardır Sabri ve türevleri denen kişilerden kurtulamamızın sebebide işte budur.. Profesyonel olarak değil her olaya duygusal bakıyoruz.. Sonra neden başarı gelmiyor neden böyle.. E arkadaş sorun bir kere başta sende.. Kabul edin artık şunu, lütfen..

Not: İmla hataları yahut herhangi bir yazım yanlışı Türkçe'yi katletme gibi durumlar varsa affedin. Sabah mahmurluğuna verin İyi forumlar

peki hocaamm gönderelim selçugu burağı sabriyi
    hamit zaten sezonu kapattı
    balta desen birkaç hafta yok
    Allah kurun semihe birşey olursa yanarız!

kimle oynuycaz ligde?
    hadi cl de sınırlama yok oynatacak oyuncu buluruz?
    lig için kiminle oynarız, hangi yerliyi transfer ederiz?

Eğer ikamesi yoksa gönderilmez (hele şu yabancı sınırı denen ahmakça kural varken).. Yukarıda da yazdım zaten.. Ben şu noktada artık herkesin kabul etmesini istiyorum.. Selçuk şampiyonlar ligi için yetersiz. Ligimizinde kalitesi belli bir yerde. Selçuk ve türevleri ligte idare eder, işi götürür.. Bizde sonra ligimizdeki futbol kalitesinin düşüklüğünden dert yanar EPL vb ligleri izledikçe iç çekeriz.. Keşke şu ahmakça kural olmasada ligde ve şampiyonlar liginde Sabri, Hakan Balta, Selçuk, Burak vb. futbolculuktan ekmek yiyip o işten anlamayan adamlardan kurtuluruz.. Belkide yabancı sınırlaması olmasa bu adamlar bu işten para kazanmak için futbolu öğrenmek zorunda kalırlar..

Yıllardır şu kural var Milli takımın hali ortada. Birde yabancı sınırlaması kalksın o zaman bakalım.. Nasılsa dibi görmüş vaziyetteyiz.. Yıllardır bu böyle. 2002 ve 2008 den başka hatrı sayılır bir başarımız yok.. Neyse bu yazının sonu gelmez başka başka konulara gidiyorum.. Bu kadarı kafi. İyi forumlar

• Bence Selçuk un savunulacak pek yanı kalmadı, Galatasaray'a geldiği ilk sezonun dışında kendinden beklenenin altına düştü.

Selçuk bir oyun kurucudur, her maçını izlemiyorum ama izlediğim maçları gerçekten olması gerekenden çok uzak. Bazı arkadaşların dediği gibi bir çok nedeni olabilir, ama orada oynamak istiyorsa o nedenleri yok etmeli bence.
  • ArtLeSs A kullanıcısına yanıt

Trakya bölgesi kadar olan Bosna dünya kupasına güle oynaya gidiyorken liglerinde yabancı sınırlaması ne acaba?
    biz 70 milyon nüfsla 18 tane oyuncu ile başlarına Fatih Terimden başka koyacak hoca bulamıyorsak suç ne Selçuğun ne de Melonun!!
    bizlerde forumda boşuna tartışıyoruz...
  • harbi la selçuk niye böyle oldu. herşey ardayla mı güzeldi onun için acep
  • hamit diyorsun , adam tır
    engin diyorsun , saatli bomba
    selçuk diyoruz çünkü efendi ve performansı dalgalansa bile vasatın üstünde hep .
  • Ula patos64 şu an itibari ile -67 olmuş. Ben bi yorumumdan böyle eksi yiyeceğim burda konu açmayı bırak yorum yazmam
  • Ben mustafa sarp i hatirliyorum. Halimize sukrediyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: JichaelMackson

patoş şuan Denizli'de okuyor galiba belki karşılaşmışızdır bile

belli mi olur? :D

bolum ne la ? ben de pau de okuyorum.
  • patos gel bi dk bişe konuşcaz gel gel
  • patos64 kullanıcısına yanıt
    Mancini,; sneijder fizik olarak yetersiz

Van gaal; sneijder hiç formda değil türkiye gibi bir ülkeyi seçmesi iyi olmadi kolayi seçti.

Patos 64; sistem kötü.

Sneijder bariz formsuzdu ancca kendine geliyor. Ligde ik 5 maç kaç şutu var bi bakin.

2 maç önceki ebue ile dünkü ebue aynimiydi değişen oyunfunun kazanma arzusu ve konsantrasyonu.sneijder geldiği günden beri gerekli fizik kaliteyi koymuyor. Haaadaha sisyem diye tutturmuşsun.

Dün oyuncular kaç km koştu kaçar sprint attilar aç top kkptilar bi bak.mancini yeyerince hirs ve arzu vermiş takima sistem falan yoktu zaten. İlk golü sol bek olarak çikan aslen sağ ayakli stoper olan dany nin ortasinda defansif os melo ile bulmamizi hangi aistem açiklar. Bunun adi kazanma arzusuddur.

• Selçuk takımın beynidir. Düz pas atsa bile 2-3 hamle sonrasını düşünür. Saha görüşü vardır. Hangi oyuncuyu nasıl kullanacağını bilir. Ancak sen bunları anlamayacak kadar sığ görüşlüsün. Sadece gol atmakla mükemmel pas atmakla öne çıkıldığını düşünüyorsan, olmamış!

• Gol yediğimiz an şaka gibiydi ya, resmen oyuncularımız golü izlediler, Muslera'nın yerinde olsam eldivenleri çıkarır oyunu bırakır giderdim herhalde.
    Hemen hemen her maçta böyle bir an yaşanıyor, kaleciyle baş başa kaldığı gibi veya şut çekildiği gibi herkes sap gibi dikilip rakip forveti izliyor. Şaka gibi ya, siz defanssınız her ihtimale karşı saldırmalısınız ama yok arkadaş, illa bön bön bakacaklar gol olacak mı diye.

Buyurun Copenhagen maçında yediğimiz golde Selçuk beyin topun önüne atlaması gerekirken, geriye gittiği an. Resimde pek belli olmuyor ama videoyu izleyin, anlık duraksıyor sonra ilerlemiyor bile. Halbuki pozisyona çok yakındı, durmasa topa dokunabilirdi.

Devamında duraksayıp, adamları izliyor:

Suç sadece Selçuk'un demiyorum, lakin Selçuk bariz hatalıydı, bildiğin durdu ya.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.