Şimdi Ara

Uzun Yol İçin Otomatik Vites vs Manuel Tercihiniz Nedir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
8.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba Otomatik Vites vs Manuel Arasında Kaldım Her İkisininde İyi/Kötü Yönü Var Kime Sorsam Manuel İyidir vs Diyor.

Birde Bu Otomatik Vites Kolaylık Sağlanması İçinde Var Tabide Ancak Bu Manuel Vitesten Daha Karmaşıkmış ? Yani İşin İçinde Gene bir Manuellik Söz Konusu Konuya Göre
    http://forum.donanimhaber.com/m_21624346/tm.htm

• otomatik vites olursa sağ elin boita kalır ve sağ elinde telefonde konuşabilir, birşey yiyip içebilir, hatta kız arkadaşının elini tutabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: ohara

otomatik vites olursa sağ elin boita kalır ve sağ elinde telefonde konuşabilir, birşey yiyip içebilir, hatta kız arkadaşının elini tutabilirsin
    Otomatik vites biraz risktir..Uzun yol ise istediğiniz mutlaka manuel alın..Dsg ciler deli gibi tartışıyor şu an en iyi diye tabir edilen otomatiği 17 bin gibi tamir masraflarından söz ediliyor..Uzun yolda vites değişimi az olmalı sonuçta manuel de gayet işinizi görür..
  • Uzun yolda, heleki çalışansanız telefon kullanır, bir şeyler içersiniz illaki. Bu bakımdan avantajı vardır. Dezavantajı ise vites kavramı olmadığından yolda sıkılmanızdır. Tercih sizin.
  • Hem manuel, hem de otomatik araçla uzun yol yaptım. Otomatik aracı kullanırken vites değiştirmediğim için sıkıldığımı hatırlamıyorum. Otomatik vites her zaman rahatlıktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShadowOfSpirit

Otomatik vites biraz risktir..Uzun yol ise istediğiniz mutlaka manuel alın..Dsg ciler deli gibi tartışıyor şu an en iyi diye tabir edilen otomatiği 17 bin gibi tamir masraflarından söz ediliyor..Uzun yolda vites değişimi az olmalı sonuçta manuel de gayet işinizi görür..

Sanki Aklımı Okudunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: İnferno3737

quote:

Sanki Aklımı Okudunuz

Alıntıları Göster
    uzun yolda tabi ki de manuel, 5'ten 3'e atıp sollama yapmak gibisi var mıdır yaa

• quote:

quote:

Sanki Aklımı Okudunuz

Alıntıları Göster
    Otomatik şanzıman demek konfor demektir. Nasılki şu an kullandığımız yüksek teknoloji alet edevattan vazgeçemiyorsak ilerleyen dönemde otomatik şanzımandanda vazgeçemeyeceğiz. Şu sıralar bir geçiş dönemi yaşanmakta, düşük değerde ikinci el otomobil arayan müşteri bile artık otomatik şanzıman istiyor. Özellikle büyük şehirlerde yaşayanlar için yüksek yoğunluklu trafikte vites ile uğraşmak tamamen zulümdür. Dsg şanzıman ile ilgili söylentilere kulak asılmamasını öneririm, geçen uzun süreye rağmen tespit edilmiş kronik problemi yoktur.

• quote:

Orijinalden alıntı: In absentia

Otomatik şanzıman demek konfor demektir. Nasılki şu an kullandığımız yüksek teknoloji alet edevattan vazgeçemiyorsak ilerleyen dönemde otomatik şanzımandanda vazgeçemeyeceğiz. Şu sıralar bir geçiş dönemi yaşanmakta, düşük değerde ikinci el otomobil arayan müşteri bile artık otomatik şanzıman istiyor. Özellikle büyük şehirlerde yaşayanlar için yüksek yoğunluklu trafikte vites ile uğraşmak tamamen zulümdür. Dsg şanzıman ile ilgili söylentilere kulak asılmamasını öneririm, geçen uzun süreye rağmen tespit edilmiş kronik problemi yoktur.

Alıntıları Göster
    uzun yol adı üstünde. Genelde hep zaten büyük vitesle gidilir o yüzden manuel. Ama şehiriçi kesinlikle otomatik çok daha rahat

• Otomatik candır
  • quote:

Orijinalden alıntı: ohara

otomatik vites olursa sağ elin boita kalır ve sağ elinde telefonde konuşabilir, birşey yiyip içebilir, hatta kız arkadaşının elini tutabilirsin

Hocam asla trafikte ne telefonla konuşuruz nede kız arkadaşımın elini tutarım genelde uzun yola çıkacagaım zaman bizde telefon aparatı vardı Tourenoda Telefonu Oraya Takarım Arama geldiği zaman haporlore alıp konuşurum şu anda yoldayım ben seni ararım diyip bir mola yerinde ne oldu falan sorarım.

Yani Şu Vites Olayı Benim Kafamı Karıştırıyor Manuel Alsam bi artısı var mesela 80le gitmek istiyorum üzerine fazla çıkmam 2 viteste 90a ulaşmışşam atarım 6.veya 5.vitese 80e inerim basarım baktım 90a yaklaşıyor ayağımı gazdan çekerim gene 75 civarına düştümü gene kökleyip giderim baktım arkadan birisi yada sollama gerekiyor mecburi atarım o hızda 3.vitese 100Km ile solladıktan veya bir durumda tekrar yavaşlıyıp eski durumuna getiririm doğrumudur ?

Otomatik Viteste Galiba Öyle Bir Seçenek Yok Vites Seçenekleri Var Birde Bi Model Araçta Vitesi Bir Yere Alıyorsunuz Belki Bilen Vardır Gaz Pedalı Kendi Kendine Basılıyor Araba Kendiliğinden Hızlanıyor BU Galiba Uzun Yol İçin Yapılan Ayak Sürekli Basmasın Diyede Güzel Bir Özellik Oldugunu Sanmıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: crazyarif

uzun yolda tabi ki de manuel, 5'ten 3'e atıp sollama yapmak gibisi var mıdır yaa

Merak etme otomatik viteste OD var(OverDrive) yapmak gibi varmı yavv
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackElantra

quote:

Alıntıları Göster
    Manuel araç kullanmaktan ekstradan keyif almıyorsanız otomatik iyidir.
    Alacağınız aracı kullanın,sıkıcı gelmiyorsa otomatik alın.

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Rahatına düşkünsen ve sorun çıkardığında fazla para harcamayı göze alabiliyorsan otomatik vites. Yok ben araba kullandığımı hissetmek istiyorum diyorsan manuel vites.

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Otomatik vitesin keyfi bambaşka. Hele de tiptronic ise.

• quote:

quote:

ciddi olamazsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkman

Otomatik vitesin keyfi bambaşka. Hele de tiptronic ise.

Alıntıları Göster

Şu Konuyu En Baştan SOna Doğru Tekrar Okudum Otomatik Vites Can Gerçekten Kesinlikle Otomatik Vites Tercih Edeceğim.

bune böyle en sona kadar okudum manuel daha kolay ya bune ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red Redemption -- 14 Temmuz 2011; 13:27:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Red Redemption

Şu Konuyu En Baştan SOna Doğru Tekrar Okudum Otomatik Vites Can Gerçekten Kesinlikle Otomatik Vites Tercih Edeceğim.

bune böyle en sona kadar okudum manuel daha kolay ya bune ya

Alıntıları Göster
    Yol uzun olsun kısa olsun en doğru seçim bana göre daima otomatik vites. Manuel'i çevirmeli telefona benzetiyorum. Numara çevirmek boş zamanda keyiflidir ama sürekli kullanımda tam bir eziyet.

• quote:

Orijinalden alıntı: muccio

Yol uzun olsun kısa olsun en doğru seçim bana göre daima otomatik vites. Manuel'i çevirmeli telefona benzetiyorum. Numara çevirmek boş zamanda keyiflidir ama sürekli kullanımda tam bir eziyet.

Alıntıları Göster
    uzun yolda vitesi 5 yada 6 ya atar, uygun devirde gidersin, ufak tefek problemler hariç vites değiştirmezsin.
    uzun yolda otomatik olmasada bir problem olmaz bence.
    otomatik vites asıl şehir içi trafikte(özellikle istanbulun 1 araba mesafelik dur-kalk larında) çok ama çok ihtiyaçtır.

• quote:

quote:

Sanki Aklımı Okudunuz

Bimukaabele Aklın yolu birdir hocam.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.