Şimdi Ara

Hgs hiç gitmediğim yerde bana geçiş ihlali cezası yazmış. Acil yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
27
Cevap
0
Favori
14.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hgs nin allah belasını versin. Hiç gitmediğim halde istanbul ankara yolunda 350 lira geçiş ihlali cezası vermiş bana. Bu nasıl mantıktır? neye göre hiç gitmediğim halde ceza yedim? üstelik böyle bir geçiş yapmadığım için haberim yoktu ve hataydan mersine gelirken yetersiz bakiye yüzünden 110 110 iki sefer daha ceza yedim.

Hgs hiç gitmediğim yerde bana geçiş ihlali cezası yazmış. Acil yardım

Mavi geçişi ben yapmadığım halde haybeye ceza yemişim daha sonra haberim olmadan kırmızı geçişleri yaptım. 570 lira ceza yazmış bu nasıl bir mantıktır ? Bunu düzeltmek için ne yapabilirim acil yardım lazım. Hataya geri dönemiyorum, dolayısıyla okula gidemiyorum bu sorun çözülmeden.

• hem pttyi aradım hem email attım ama geri dönüş gelmedi. Bu nasıl sorumsuz bir sistemdir anlamadım. Karşımızda muhatap bulamıyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: dusau

hem pttyi aradım hem email attım ama geri dönüş gelmedi. Bu nasıl sorumsuz bir sistemdir anlamadım. Karşımızda muhatap bulamıyoruz
    Araç nedir?

Bu ara duymuşsunuzdur çalıntı arabaları güney doğuda sahte plaka ile kullanıyorlar. Eğer aracınız kamyonet, pick-up, SUV tarzı birşeyse planızın kopyalanmış olma ihtimali var. Emniyete başvurmanızda da fayda olur diye düşünüyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-GeN

Araç nedir?

Bu ara duymuşsunuzdur çalıntı arabaları güney doğuda sahte plaka ile kullanıyorlar. Eğer aracınız kamyonet, pick-up, SUV tarzı birşeyse planızın kopyalanmış olma ihtimali var. Emniyete başvurmanızda da fayda olur diye düşünüyorum...

Alıntıları Göster
    araç lancia ypsilon. Çok nadir araba kimse uğraşmaz bunu kopyalamaya gibime geliyor.
  • quote:

araç lancia ypsilon. Çok nadir araba kimse uğraşmaz bunu kopyalamaya gibime geliyor.

Alıntıları Göster
    Son yediğiniz cezalar bakiye yüklediğinizde düşecektir. Diğer ceza için PTT'yi arayıp faks veya email bilgisi isteyin, itiraz dilekçenizi ruhsat fotokopiniz ile gönderin, bir süre sonra sistemden silerler ve bakiyenizi iade ederler. İki defa benim de başıma geldi, saçma sapan bir düzeni var HGS'nin maalesef.
  • quote:

Alıntıları Göster
    Ceza kesilebilmesi için fotoğraf kaydı olması gerekiyor, onlara ulaşmaktan başka çareniz yok o zaman...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 70s

Son yediğiniz cezalar bakiye yüklediğinizde düşecektir. Diğer ceza için PTT'yi arayıp faks veya email bilgisi isteyin, itiraz dilekçenizi ruhsat fotokopiniz ile gönderin, bir süre sonra sistemden silerler ve bakiyenizi iade ederler. İki defa benim de başıma geldi, saçma sapan bir düzeni var HGS'nin maalesef.

iyide zaten 25 lira bakiye var geçtiğim yerlerin ücreti 2 lira civarı. Onu ceza yazmasının nedeni 370 lirayı ödememem. yani bakiyenin düzelmesi için 370 lirayı ödemem gerekiyor ki ben geçmedim yani havaya 370 lira atmam bekleniyor. pttyi aradım hem form doldurdum hemde e mail attım. böyle saçma düzen varsa ogs'ye geçip hgsyi kapattırabilirim. havadan ceza geliyor

• quote:

quote:

iyide zaten 25 lira bakiye var geçtiğim yerlerin ücreti 2 lira civarı. Onu ceza yazmasının nedeni 370 lirayı ödememem. yani bakiyenin düzelmesi için 370 lirayı ödemem gerekiyor ki ben geçmedim yani havaya 370 lira atmam bekleniyor. pttyi aradım hem form doldurdum hemde e mail attım. böyle saçma düzen varsa ogs'ye geçip hgsyi kapattırabilirim. havadan ceza geliyor

İnanın aynısı OGS'de de oluyor, bana KGS kaçak geçiş cezası gelmişti 1.Köprüde arabada OGS bulunmasına ve o tarihlerde Ankara'da olmama rağmen. Yine dilekçe ile çözmek durumunda kalmıştım.

• quote:

quote:

quote:

İnanın aynısı OGS'de de oluyor, bana KGS kaçak geçiş cezası gelmişti 1.Köprüde arabada OGS bulunmasına ve o tarihlerde Ankara'da olmama rağmen. Yine dilekçe ile çözmek durumunda kalmıştım.

Alıntıları Göster
    demekki en iyisi bilet aldığımız zamandı. Şimdi durduk yere başıma iş açıldı ve hataya dönemiyorum. Yani otobüsle döneyim diyecem ama gene bu ceza durumunun çözülmesi lazım. Üstüne bir düzelttirmek için o kadar uğraşıp mağdur oluyoruz. Bence bu tip durumlarda tazminat olmalı ama yaşadığımız ülkede pek mümkün değil.

• quote:

demekki en iyisi bilet aldığımız zamandı. Şimdi durduk yere başıma iş açıldı ve hataya dönemiyorum. Yani otobüsle döneyim diyecem ama gene bu ceza durumunun çözülmesi lazım. Üstüne bir düzelttirmek için o kadar uğraşıp mağdur oluyoruz. Bence bu tip durumlarda tazminat olmalı ama yaşadığımız ülkede pek mümkün değil.

Alıntıları Göster
    Hocam plakanı kopyalamış olabilirler. Onun dışında neden geçmediğin yolda geçti diye görünesin ki. Hgs nin müşteri hizmetlerini arayıp bilgi aldın mı? Kolay gelsin.

• Hocam 444 11 17 yi arayin durumu anlatin ordan yardimci olurlar. Katayollarinin numarasi
  • quote:

Orijinalden alıntı: devilish_

Hocam 444 11 17 yi arayin durumu anlatin ordan yardimci olurlar. Katayollarinin numarasi
    Biraz da titiz bir insansanız HGS insanı paranoyak yapar. Her geçişimden sonra kontrol eder oldum ben de. Geçen yanlışlıkla OGS'den geçtim şimdi aklımın bir kenarında duruyor. Hepsini OGS yapsalar ne oluyordu sanki.
  • quote:

Hocam 444 11 17 yi arayin durumu anlatin ordan yardimci olurlar. Katayollarinin numarasi

hocam emin misiniz çünkü ben 444 1 788 i aradım pttde hgs işlemlerinden adıma form doldurttum karayollarını da aramam gerekiyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadri61

Biraz da titiz bir insansanız HGS insanı paranoyak yapar. Her geçişimden sonra kontrol eder oldum ben de. Geçen yanlışlıkla OGS'den geçtim şimdi aklımın bir kenarında duruyor. Hepsini OGS yapsalar ne oluyordu sanki.

hocam yapmayı beceremiyorsan hiç birisini yapmayacaksın. Kalsaydı gişedeki memurlar bu kadar sıkıntı yaşamazdım. OGS dede aynı durum yaşanıyormuş. Resmen rezillik durduk yere bir ton iş açıldı başıma.
  • quote:

quote:

hocam emin misiniz çünkü ben 444 1 788 i aradım pttde hgs işlemlerinden adıma form doldurttum karayollarını da aramam gerekiyor mu ?

Eminim hocam hergun bunlarla ugrasiyorum isim geregi. HGS ya da OGS nereden alinmis olursa olsun bu gecis sistemleri Karayollarina ait sistemlerdir ve bu tur sorunlariniz en hizli ve kolay karayollarinin 444 11 17 numarali musteri hizmetleri numarasini arayarak cozebilirsiniz. Bankalar ve ptt HGS ve OGS cihazlarini satin alma konusunda birer aracidir. Bu tur hatali okuma vb, durumunda cozum uretemezler. Cozum karayollarini aramaktir.

• quote:

quote:

quote:

Eminim hocam hergun bunlarla ugrasiyorum isim geregi. HGS ya da OGS nereden alinmis olursa olsun bu gecis sistemleri Karayollarina ait sistemlerdir ve bu tur sorunlariniz en hizli ve kolay karayollarinin 444 11 17 numarali musteri hizmetleri numarasini arayarak cozebilirsiniz. Bankalar ve ptt HGS ve OGS cihazlarini satin alma konusunda birer aracidir. Bu tur hatali okuma vb, durumunda cozum uretemezler. Cozum karayollarini aramaktir.

pff mesai saatleri içinde aramam gerekiyormuş keşke arasaydım. Bu arada ne kadar zamanda çözülüyor bu durum ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

pff mesai saatleri içinde aramam gerekiyormuş keşke arasaydım. Bu arada ne kadar zamanda çözülüyor bu durum ?

Alıntıları Göster
    arkadaşlar hgs ile ilgilenmesi gereken kurum ptt, ama ptt memurları bu işi bilmiyor. Neyse ben ilimdeki karayolları genel müdürlüğüne gittim. Hgs geçiş ihlali için başvurdum. Onlar hgs bizde değil ogs bizde dediler. Ama genede yardımcı oldular. Şöyleki ptt genel müdürlüğünde çalışan bir adama telefon açtılar plaka verdiler olayı o düzeltti. işin aslınıda öğrendim 33 b xxxx benim plakamken 33 b xxxz bir tır plakası ve tırın plakasına yazılması gereken geçiş operatörün dikkatsizliği yüzünden benim plakaya gitmiş. 33.75 olan yol ücreti benim hesaba gelmiş. Benim hesapta 25 lira olduğu için kara listeye düşmüş. Benimde bu cezadan haberim olmadığı için 11 e katlanıp ceza yemişim 375 lira olmuş. Neyse onu o anda düzelttirdim ama üstteki kırmızı olanlar kaldı onlarda kendi kendine normale döner dediler. Bir daha arasanız baksa dedim aramadı biz senin için bir seferlik yaptık vs vs dedi. Neyse adama teşekkür ettim allah razı olsun dedim çıktım. Daha sonra ptt ye giderek hem daha önce pert ettiğim nissan micranın hgssini kendi hesabıma aktardım ve kapattırdım(bunun yaklaşık 1 haftada olacağını söyledi). Hemde normal hesabıma 1 lira yükledim. Böylece hesap güncellendi ve üstteki cezalarda normale döndü.

2 gün okula gidemedim(iş kaybı) o kadar yer aradım(telefon parası) o kadar yol gittim (25 km) sorunu çözmek için ve ancak çözebildim.
    Hesabın şuanki hali

Şimdi hesabımda böyle bir duruma denk gelirsem gider para yüklerim. Ve itiraz emaili atarım kısaca zaman ve işyükü kaybından kesin çözüm için cezaya düşmeden parayı yatırıp daha sonra düzeltme için e mail atmak. Ama farketmeden cezaya girerse sıkıntı oluyor o yüzden hesabı haftalık kontrol etmek lazım

ilgilenen ve yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

• quote:

arkadaşlar hgs ile ilgilenmesi gereken kurum ptt, ama ptt memurları bu işi bilmiyor. Neyse ben ilimdeki karayolları genel müdürlüğüne gittim. Hgs geçiş ihlali için başvurdum. Onlar hgs bizde değil ogs bizde dediler. Ama genede yardımcı oldular. Şöyleki ptt genel müdürlüğünde çalışan bir adama telefon açtılar plaka verdiler olayı o düzeltti. işin aslınıda öğrendim 33 b xxxx benim plakamken 33 b xxxz bir tır plakası ve tırın plakasına yazılması gereken geçiş operatörün dikkatsizliği yüzünden benim plakaya gitmiş. 33.75 olan yol ücreti benim hesaba gelmiş. Benim hesapta 25 lira olduğu için kara listeye düşmüş. Benimde bu cezadan haberim olmadığı için 11 e katlanıp ceza yemişim 375 lira olmuş. Neyse onu o anda düzelttirdim ama üstteki kırmızı olanlar kaldı onlarda kendi kendine normale döner dediler. Bir daha arasanız baksa dedim aramadı biz senin için bir seferlik yaptık vs vs dedi. Neyse adama teşekkür ettim allah razı olsun dedim çıktım. Daha sonra ptt ye giderek hem daha önce pert ettiğim nissan micranın hgssini kendi hesabıma aktardım ve kapattırdım(bunun yaklaşık 1 haftada olacağını söyledi). Hemde normal hesabıma 1 lira yükledim. Böylece hesap güncellendi ve üstteki cezalarda normale döndü.

2 gün okula gidemedim(iş kaybı) o kadar yer aradım(telefon parası) o kadar yol gittim (25 km) sorunu çözmek için ve ancak çözebildim.
    Hesabın şuanki hali

Şimdi hesabımda böyle bir duruma denk gelirsem gider para yüklerim. Ve itiraz emaili atarım kısaca zaman ve işyükü kaybından kesin çözüm için cezaya düşmeden parayı yatırıp daha sonra düzeltme için e mail atmak. Ama farketmeden cezaya girerse sıkıntı oluyor o yüzden hesabı haftalık kontrol etmek lazım

ilgilenen ve yardımcı olan herkese teşekkür ederim.
    Gözün aydın hocam. Umarım bu tarz yanlışlıklar tekrardan yaşanmaz...

• quote:

Orijinalden alıntı: ŞahEser

Alıntıları Göster
    hocam yaşanmaması için hesabımda 50 liradan az para bulunmamasına dikkat ederim bundan sonra. eğer böyle tır geçişi falan itelerlerse en azından cezaya düşmez hesap kara listeye girmez. Sonrasında düzelttirmek için mail atarım. Çünkü eğer hgs kullanıyorsanız karşınızda kesinlikle muhattap yok. Muhattap bulmak için çok uğraşmanız lazım benim çalmadığım kapı kalmadı yani bu işle ilgili.

• quote:

Orijinalden alıntı: ŞahEser

Alıntıları Göster
    BURASI TÜRKİYE : Keşke bu cümleyi iyi şeyler için kullansak ama artık bu gibi olaylarda kanıksanmış bir laf.

Size geçmiş olsun forumdaşım, ama inanın çözüm yolunuzu anlattğınızda şu ülkedeki vurdumduymaz tüm devlet personeline en içten beddualarımı ediyorum.
    Heleki yetki alanına girmemesine rağmen işinizi çözen karayolları personelini ayrıca tebrik ediyorum.Yanlış bir şey ama yine de tebrik ediyorum.
    Amerika gibi adaletin hızlı olduğu bir ülkede olsak, avukata olayı anlatmanız yeterliydi,
    O plakayı yanlış giren mal operatörü,hgs sistemini oturtamamış firmayı ve de ptt yi köpeğe çevirirdi zararınızı karşılamak bir yana, sizinle uzlaşma talebinde bulunurken köpeğiniz olurlardı en azından çektiğiniz eziyeti hafifletirdi bu köpeklikleri.

Kısaca adaletin olmadığı bir ülkede bu gibi durumlar normal,keşke herkes en ufak bir haksızlıkta hukuk sürecini başlatsa böylece bize sunulanı değil olması gereken hizmeti alırız.

Bilgi notu: bazı kurum ve kişilere köpek dedim, burada köpek hayvanından özür diliyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.