Şimdi Ara

Üniversite Geçme notu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
30
Cevap
0
Favori
4.495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçme notu 50 olan bir dersten Geçmek için final den en az 50 almak mı gerekiyo yoksa final+vize ortalaması mı?

• Değişiyo bazı okullarda çanın tutsa bile Finalden 50 almazsan veya taban puan neyse geçmek için onu almazsan kalırsın büte

vize final ortalamasıdır her zaman
  • Ortalama biljyorum ama finalin paydasi daha buyuk,bizde mesela ortalamanin %50sini final olusturuyor,butun sene ortalaman 20 bile olsa,finalden 100 alip gecebiliyorsun.Gecme notu 70 bu arada
  • Bizim okulda vize %40 final %60 alinip hesaplaniyo diger okullari bilemem
  • Can yok.sadece Geçme notu 50 diye açıklandı.vize notu iyi ama final pek iyi gelmiceği için sordum
  • beyazatlıpirenses kullanıcısına yanıt
    Bizde de %60 final,%30 vize,%10 ödev ama dersten Geçme notunu 50 dediler.ortalama mı alınır yoksa sadece final mi geçerli olur bilmiyorum.sadece final geçerli olucaksa vize ve ödevi ne diye istiyolar?
  • Çan varda noluyor anasını satim ?? 2. Sınıfım daha 60 civarıydı geçme notu. 48den cc aldım o kadar 69dan fd geldi bi dersim bu dönem
  • Vize %40 final %60
    gecme notu 40
    ama final alt siniri 50
    ve çanda var
  • Yani finalden 40 alsan büte mi kalıyosun
  • quote:

Orijinalden alıntı: alexi7

Yani finalden 40 alsan büte mi kalıyosun
    bizde geçer not 60 ve çan yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Half Moon Syndrome

Alıntıları Göster
    Bizim 65 ve her dersin ayrı not hesaplama şekli var.Birinden %50 50 olur başka dersten lab puanı da girer %40 30 30 olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Half Moon Syndrome

Alıntıları Göster
    60 dd ama dd aldıgın dersi tekrar alman gerekir ilerde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yellow Claw

Bizim 65 ve her dersin ayrı not hesaplama şekli var.Birinden %50 50 olur başka dersten lab puanı da girer %40 30 30 olur.

Alıntıları Göster
    muhtemelen final 50+ ve ortalamayı da 50+ istiyordur. Eğer böyleyse finalden 49 alsan vizen 100 olsa da kalırsın.
  • ÖmErenay kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım da aynısını dedi.O zaman vize sadece ortalama arttırmak için oluyo o da %30 yani ne saçma sistem lise de ki sistem daha iyidi 2 sınavın ortalaması.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alexi7

Yani finalden 40 alsan büte mi kalıyosun

Aynen kardesim

Vize 100 final 45 olsun kaldin bute
  • quote:

Orijinalden alıntı: LIVA

Vize %40 final %60
    gecme notu 40
    ama final alt siniri 50
    ve çanda var

Balıkesir unv ? Bizde böyle aynısı
  • Can var mi , gecme notu kac vs. bilmiyorum.4 dersten bute kaldim koy g.tune modunda takiliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vrataski

Can var mi , gecme notu kac vs. bilmiyorum.4 dersten bute kaldim koy g.tune modunda takiliyorum.
    Üniversitenin yönetmeliğinde yazar geçme sistemi.Be Çukurova da mühendislik mezunuyum.Bizde finalden en az 50 alacaksın diye bir kural yoktu.Zaten olsaydı kolay kolay mezun olan olmazdı.Bir dersten geçmek için bazen 10 puan bile yetiyordu çan dolayısıyla.Vizem 0 finalim 10 ile CC düşürdüğümü bilirim.Başka çaresi yok çünkü hocanın.Çanı düşük tutmasa kimse geçemeyecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kesikparmak

Üniversitenin yönetmeliğinde yazar geçme sistemi.Be Çukurova da mühendislik mezunuyum.Bizde finalden en az 50 alacaksın diye bir kural yoktu.Zaten olsaydı kolay kolay mezun olan olmazdı.Bir dersten geçmek için bazen 10 puan bile yetiyordu çan dolayısıyla.Vizem 0 finalim 10 ile CC düşürdüğümü bilirim.Başka çaresi yok çünkü hocanın.Çanı düşük tutmasa kimse geçemeyecek.

Alıntıları Göster
    her üniversitenin farklıdır
    bzim okulda çan var ve finalde 50 barajı var bana çok saçma geliyor
    çan olan ve 50 barajı olan zor derslerde vizeyi hiç sallamayın zaten sınıfın geneli de düşük yapacağı için kaybınız olmaz finale asılın 60 alın geçin

bugün bir ders açıklanmış çan 12 de kalmış düşünün,vizem 05 finalim 50 geçtim,arkadaşın vizesi 70 finali 40 kaldı bu çocuk vizede en yüksek notu almıştı finalde de hiç beklemediği yerden soru gelince kaldı ortada

ama bu sistem iyi değil ya barajı kaldırın ya da çanı kaldırın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fabrizo -- 15 Ocak 2015; 3:45:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fabrizo

her üniversitenin farklıdır
    bzim okulda çan var ve finalde 50 barajı var bana çok saçma geliyor
    çan olan ve 50 barajı olan zor derslerde vizeyi hiç sallamayın zaten sınıfın geneli de düşük yapacağı için kaybınız olmaz finale asılın 60 alın geçin

bugün bir ders açıklanmış çan 12 de kalmış düşünün,vizem 05 finalim 50 geçtim,arkadaşın vizesi 70 finali 40 kaldı bu çocuk vizede en yüksek notu almıştı finalde de hiç beklemediği yerden soru gelince kaldı ortada

ama bu sistem iyi değil ya barajı kaldırın ya da çanı kaldırın

Alıntıları Göster
    Sadece finalden en az 50 alman gerek.
    Bizde de çan var ve final barajı 35.
    32 alıp kaldım bir dersten.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.