Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
22.864
Cevap
198
Favori
846.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Önemli Not: Apple iPhone 5s hakkında ürünü almamış olup durup dururken kötüleyenler, trollük yapanlar, konu harici; reklam, atışma ya da kavga çıkaranlara konu içerisinde itibar etmeyiniz ve Şikayet Et butonunu kullanınız. Tarafsız ve keyifli bir konu olması adına, bu konu başlığı altında yapılan tüm yorumlar kullanıcılar ya da cihazı almayı düşünenler için olup bu yönde hassasiyet göstermenizi sizlerden rica eder, keyifli forumlar dilerim.

*Apple Store Satın almak için...

*Ölücü Tim için Apple iPhone 5s sıcak fırsatlar takip konusu

Konu İçeriği

1-iPhone 5s Hakkında
    2-Tanıtım Videosu
    3-Unboxing
    4-İnceleme
    5-Kapasite
    6-Renk Seçenekleri
    7-Yazılım
    8-Donanım

• Sensörler
    • Hücresel ve Wireless
    • Düğmeler ve Konnektörler
    • Ağırlık ve Boyutlar
    • Kamera

9-Ekran
    10-İşlemci & RAM & GPU & CPU
    11-Pil
    12-Sar değeri
    13-Kutu içeriği
    14-Fiyatlar
    15-Sıkça Sorulan Sorular

• Yedeklemeyi nasıl yaparım?
    • Son çıkan sürümden başka sürüm yükleyebilir miyim?
    • SHSH kaydı nedir? Ne işe yarar?
    • Amerika'dan iPhone getirtme, Türkiye'de Garantisi var mı?
    • Yurt dışından getirteceğim cihazı nasıl kaydederim?
    • Model A1528* veya Model A1533* olduğunu nasıl anlarım?
    • İkinci el telefon alacağım garantisi var mı? nasıl öğrenirim?
    • AppleID için illa kredi kartımı gerekli?
    • Türkçe servisleri var mı?
    • Parmak izimi verme konusunda çekincelerim var?
    • Garanti koşulları ve teknik servis açısından Apple nasıldır?
    • Assistive Touch nedir? Nasıl aktif edilir?
    • DFU modu nedir ? Nasıl DFU mod'a alınır ?
    • Yazı yazarken otomatik düzeltme bir diğer adıyla T9’u nasıl kapatırız?

16-Karşılaştırmalar

• iPhone 5s diğer iPhone modelleri ile karşılaştırmak.

17-Testler

• AnTuTu Benchmark Test
    • Geekbench Test
    • Screen Test
    • Bending Test
    • Drop Test
    • Hammer & Knife Test
    • Torch Test

18-Aksesuarlar

Alt Kısımda
    Apple iPhone 5s Kullanıcı Kulübü için İmzalarımız

Apple iPhone 5s

Apple iPhone 5s

iPhone 5s, Apple tarafından 20 Eylül 2013 tarihinde tanıtımı gerçekleştirilmiştir.

Apple iPhone 5s Tanıtım Videosu

Apple iPhone 5s Unboxing

Apple iPhone 5s İnceleme

Donanım Haber Apple iPhone 5s İncelemesi

Apple iPhone 5s Kapasite

Ülkemizde 16GB / 32GB / 64GB olarak satışta.

Apple iPhone 5s Renk Seçenekleri

Gümüş, altın ve uzay grisi olmak üzere üç farklı renk seçeneğine sahip.

Apple iPhone 5s Yazılım

iOS 7 ile satışa sunulan iPhone 5s, iOS 8 güncellemesini aldı ve şuan iOS 9 güncellemesini destekliyor.

iOS 9 hakkında daha detaylı bilgi için...

Apple iPhone 5s Donanım

Sensörler

Üç eksenli jiroskop
    İvmeölçer
    Yakınlık sensörü
    Ortam ışığı sensörü
    Parmak izi sensörü

Cellular ve Wireless

Model A1533*: CDMA EV-DO Rev. A ve Rev. B (800, 1700/2100, 1900, 2100 MHz); UMTS/HSPA+/DC-HSDPA (850, 900, 1700/2100, 1900, 2100 MHz); GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz); LTE (Bant 1, 2, 3, 4, 5, 8, 13, 17, 19, 20, 25)

Model A1453*: CDMA EV-DO Rev. A ve Rev. B (800, 1700/2100, 1900, 2100 MHz); UMTS/HSPA+/DC-HSDPA (850, 900, 1700/2100, 1900, 2100 MHz); GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz); LTE (Bant 1, 2, 3, 4, 5, 8, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26)

Model A1457*: UMTS/HSPA+/DC-HSDPA (850, 900, 1900, 2100 MHz); GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz); LTE (Bant 1, 2, 3, 5, 7, 8, 20)

Model A1530*: UMTS/HSPA+/DC-HSDPA (850, 900, 1900, 2100 MHz); GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz); FDD-LTE (Bant 1, 2, 3, 5, 7, 8, 20); TD-LTE (Bant 38, 39, 40)

802.11a/b/g/n Wi-Fi

Bluetooth 4.0 kablosuz teknolojisi

Düğmeler ve Konnektörler

Ağırlık ve Boyutlar

Yükseklik: 123,8 mm (4.87 inç)

Genişlik: 58,6 mm (2.31 inç)

Derinlik: 7,6 mm (0.30 inç)

Ağırlık: 112 gram (3.95 ons)

Kamera

Arka Kamera
    ƒ/2.2 diyafram
    1.5µ pikselli 8 megapiksel

Ön Kamera
    ƒ/2.4 diyafram
    1.2 MP fotoğraflar (1280 x 960)

Video Kayıt;
    1080p@30fps, 720p@120fps

Apple iPhone 5s Ekran

iPhone 5s, 4 inç (çapraz) geniş Multi-Touch ekran barındırıyor.

Retina ekran
    4 inç (çapraz) geniş Multi-Touch ekran
    326 ppi, 1136x640 piksel çözünürlük
    800:1 kontrast oranı (tipik)
    500 cd/m2 maks. parlaklık (tipik)
    Tam sRGB standardı
    Önde parmak izine dayanıklı yağ tutmayan kaplama
    Birden fazla dil ve karakteri aynı anda görüntüleme desteği

Apple iPhone 5s İşlemci & RAM & GPU & CPU

RAM: 1 GB RAM DDR3

GPU: PowerVR G6430 (quad-core graphics)

CPU: Dual-core Cyclone (ARM v8-based)

Max. İşlemci Hızı: 1.3 GHz

İşlemci detaylarını görmeniz için;

Geekbench 3 uygulamasını yada

System Monitor uygulamasını kurunuz.

Apple iPhone 5s Pil

iPhone 5s, Li-Po 1560 mAh batarya (5.92 Wh) kapasitesine sahip.

Yerleşik şarj edilebilir lityum iyon pil bulunuyor.

Apple iPhone 5s SAR Değerleri

Apple iPhone 5s Kutu İçeriği

iOS 9 yüklü iPhone 5s
    Uzaktan Kumandalı ve Mikrofonlu Apple EarPods Kulaklık
    Lightning - USB Kablosu
    5W USB Güç Adaptörü

Apple iPhone 5s Fiyatları

Ülkemizdeki satış fiyatları ortalama şu şekilde;

iPhone 5s

16GB / 1999 TL

32GB / 2199 TL

64GB / 1600 TL ile 2300 TL arası.

Apple iPhone 5s için Sıkça Sorulan Sorular

Yedeklemeyi nasıl yaparım?

iPhone'u yedeklemek için kablosunu bilgisayara takın ve iTunes'u açın. Daha sonra şimdi yedekleye basın. Uygulamalarınızın da yedeklenmesi için iTunes ayarlardan bilgisayarınıza şimdi yetkilerdir ile yetki verin. Unutmayın bir sene içerisinde 5 adet cihaza yetki verebilirsiniz 6.yı kabul etmez. Ayrıca cihaza format atarsanız yeni yetkilendirme sayar. Format işleminden önce mutlaka cihaz yetkisini kaldırın. iPhone içeriğine göre hızlı bir şekilde yedeklenecek.

Son çıkan sürümden başka sürüm yükleyebilir miyim?

Apple yeni bir sürüm çıkardığında eski sürüme dönüş yapmak için belirli bir süre imzaları açık tutar. Yani örneğin siz 9.2 yüklediyseniz 9.1'e geri dönmek için bu imzaların açık olması gerek. Eğer imza kapanırsa artık geri dönüş jailbreakli cihazlar haricinde mümkün değildir. İmzaların açıklığınıwww.ipsw.me adresinden telefonunuzun modelini girerek takip edebilirsiniz.

SHSH kaydı nedir? Ne işe yarar?

Bu konuyu inceleyiniz...

Amerika'dan iPhone alacağım, Türkiye'de Garantisi var mı?

Amerika'dan yada Avrupa'dan getirtilen iPhone 5s ne yazık ki garanti kapsamına girmiyor.

Yurt dışından getirteceğim cihazı nasıl kaydederim?

Buradan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz...

Model A1528* veya Model A1533* olduğunu nasıl anlarım?

Kutuda model numarası mevcut.
    Ayrıca Ayarlar > Genel > Hakkında > Model, buradan da görebilirsiniz.

İkinci el telefon alacağım garantisi var mı? nasıl öğrenirim?

Buradan servis ve destek kapsamını görebilirsiniz...

AppleID için illa kredi kartımı gerekli?

Hayır. Kredi kartsız'da hesap açabilir ve kullanabilirsiniz. Apple resmi web sayfası üzerinde anlatım mevcut.

Türkçe servisleri var mı?

Apple Türkiye içerisinde yerleşik olan firmalar arasında bu konuda en başarılı olandır. Google'ın bile bir çok servisi Türkiye'de kullanılamıyorken, Apple'ın bir çok servisini Türkçe içerikle kullanabilirsiniz.

Parmak izimi verme konusunda çekincelerim var?

Apple iPhone 5S ile beraber TouchID teknolojisini tanıttığında parmak izlerinin kesinlikle serverlarında saklanmayacağını sadece cihaz üzerinde kayıtlı olacağını belirtti. Nitekim cihaza yeni sürüm yüklediğiniz zaman parmak izlerinizi bir daha tanıtmak zorunda kalıyorsunuz. Ancak tabi ki güvenme konusu size kalmış.

Garanti koşulları ve teknik servis açısından Apple nasıldır?

Türkiye'de yerleşik olan en başarılı firmadır. Cihazınız daki herhangi bir arıza için Apple Store götürdüğünüz zaman çoğunlukla değişim yaparlar. Ekran kırılmasında bile mütevazi bir ücretle değişim yaparlar. Müşteri memnuniyetine önem veren firmasıdır.

Assistive Touch nedir? Nasıl aktif edilir?

Assistive Touch home tuşu bozuk olan veya Home tuşunu fazlaca kullanıp zarar görmesini engellemek amacıyla kullanımı tavsiye edilebilir bir özellik.

Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > Assistive Touch aktif hale getiriniz.

DFU modu nedir ? Nasıl DFU mod'a alınır?

Dfu mod ( Device Firmware Update) iPhone ve iPad'e yazılım yüklemek için kullanılan özel bir mod'dur. Dfu mod cihaz açılışında sistem yüklemesini önleyerek sıfırdan yazılım yüklenmesini sağlar. iTunes ekranında kalan iPhone ve iPad'e geri yükleme yapmak için kullanılır.

iPhone’u DFU Mod’un ilk amacı cihaza Firmware yani işletim sistemi yüklemektir. iPhone’unuzu DFU Mod a alarak Firmware sürümünü yükseltip düşürebilirsiniz.

iPhone’u bilgisayarınıza bağlayın ve iTunes’i çalıştırın
    iPhone’u kapatın (power tuşunu basılı tutun)
    iPhone kapandıktan sonra, Power Tuşuna ve Home Tuşuna aynı anda basın ve 10 saniye basılı tutun, ardından Power tuşunu bırakarak Home tuşuna basılı tutmaya devam edin
    Yaklaşık 20 saniye sonra bilgisayarınızda aşağıdaki uyarı mesajını göreceksiniz.

Yazı yazarken otomatik düzeltme bir diğer adıyla T9’u nasıl kapatırız?

Ayarlar > Genel > Klavye > Otomatik Düzeltmeyi kapatın.

Apple iPhone 5s Karşılaştırmaları

iPhone 5s diğer iPhone modelleri ile karşılaştırmak için...

Apple iPhone 5s Testler

Apple iPhone 5s AnTuTu Benchmark

Tıklayınız...

Apple iPhone 5s Geekbench Test

Tıklayınız...

Apple iPhone 5s Screen Test

Tıklayınız...

Apple iPhone 5s Bending Test

Tıklayınız...

Apple iPhone 5s Drop Test

Tıklayınız...

Apple iPhone 5s Hammer & Knife Test

Tıklayınız...

Apple iPhone 5s Torch Test

Tıklayınız...

Apple iPhone 5s Aksesuarları

Ekran koruyucuları ve kılıflar için bu konuya göz atabilirsiniz.

Apple iPhone 5s Kullanıcı Kulübü için İmzalarımız

Önemli;
    Profil > İmza kısmına kodları yerleştirerek kaydettiğinizde imza bazen düzgün bir şekilde gözükmüyor.

Kodların düzgün çalışması için;
    Tam Sürüm > Ayarlar > Profil Ayarlarım > İmza alanına kodlardan birini yapıştırarak kaydedin.

Yazılı İmza

Apple iPhone 5s Kullanıcı Kulübü
    Apple iPhone 5s / 64GB Uzay Grisi

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_82697641/f_//tm.htm#][b][color=#000000]Apple iPhone 5s Kullanıcı Kulübü[/color][/b]
    [b][color=#000000]Apple iPhone 5s / Buraya kullandığınız modeli yazınız.[/font][/color][/b][/link][/center]

[center][b][size=1][color=#CC0000][link=http://forum.donanimhaber.com/m_82697641/f_//tm.htm#]Apple iPhone 5s Kullanıcı Kulübü[/link][/color][/size][/b][/center]

Sol taraf da kalacak şekilde yazılı imza

[right][b][size=1][color=#CC0000][link=http://forum.donanimhaber.com/m_82697641/f_//tm.htm#]Apple iPhone 5s Kullanıcı Kulübü[/link][/color][/size][/b][/right]

Resimli İmza

iPhone 5s Kullanıcı Kulübü

iPhone 5S 16GB Uzay Grisi

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_82697641/f_//tm.htm#][center][image]http://i.hizliresim.com/21kbWO.png[/image]
    [b]iPhone 5s Kullanıcı Kulübü[/link]
    iPhone 5S 16GB [color=#4c4c4c]Uzay Grisi[/color][/b]
    [/center]

iPhone 5s Kullanıcı Kulübü

iPhone 5S 32GB Beyaz

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_82697641/f_//tm.htm#][center][image]http://i.hizliresim.com/z5VbLg.png[/image]
    [b]iPhone 5s Kullanıcı Kulübü[/link]
    iPhone 5S 32GB [color=#999999]Beyaz[/color][/b]
    [/center]

iPhone 5S Kullanıcı Kulübü

iPhone 5s 64GB Gold

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_82697641/f_//tm.htm#][center][image]http://i.hizliresim.com/3LadMj.png[/image]
    [b]iPhone 5S Kullanıcı Kulübü[/link]
    iPhone 5s 64GB [color=#dcb872]Gold[/color][/b]
    [/center]

[center][image]http://i.hizliresim.com/7gb47L.png[/image]
    [link=http://forum.donanimhaber.com/m_82697641/f_//tm.htm#][b][color=#000000]Apple iPhone 5s Kullanıcı Kulübü[/color][/b]
    [b][color=#000000]Apple iPhone 5s / Buraya kullandığınız modeli yazınız.[/font][/color][/b][/link][/center]

[center][image]http://i.hizliresim.com/4rk5P7.jpg[/image]
    [b][size=1][color=#CC0000][link=http://forum.donanimhaber.com/m_82697641/f_//tm.htm#]Apple iPhone 5s Kullanıcı Kulübü[/link][/color][/size][/b][/center]

>>>Apple iPhone 5s Kullanıcı Kulübü<<<

[center][image]http://i.hizliresim.com/PkogO8.jpg[/image][/center]
    [link=http://forum.donanimhaber.com/m_82697641/f_//tm.htm#][center][color=#666666][b][size=1]>>>Apple iPhone 5s Kullanıcı Kulübü<<<[/size][/b][/color][/center][/link]

Resimli imzalarda alternatif...

[simage]url[/simage]

code

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• şimdi konuya nasıl bir giriş yapıp nereden başlasam bilemiyorum bodoslama dalıyorum ohalde (kusuruma bakmayın)...

ilk olarak samsung'u ele alalım bu lanet olası telefon şirketi sürekli yeni telefon çıkardığı için eskilerinin değerini(piyasasını) öldürmekle kalmıyor üstünede güncelleme desteği vermiyor, tamam diyorsun sıkıntı yok ben çözerim diye önce rootlayıp akabinde ise güzel bir custom rom bulup yüklüyorsun derken... uygun kernel yok hoppa bazı fonksiyonlar devredışı, system dosyalarına girip gerekli kütüphane dosyaları entegre ettikten sonra bir bakıyorsun hala çalışmayan veya hatalı çalışan yerler var... hayır diyorsun ben özel bir android sürümü yükleyecek bir kullanıcıyım, mobil işletim sistemi yazan biri değilim ki bunlar benim işim değil !!! sinirleniyorsun, tekrar orjinal rom yükleyip üstünede sayacı felan sıfırlıyorsun, garanti kapsamına çıkmasın diye, arkaplanda çalışan zibilyon kadar gereksiz uygulama canını sıkıyor alıp tekrar rootluyor onları kaldırıyorsun, derken markete giriyorsun en s...ko uygulamalar bile paralı, iyi apk'larını indireyim diyorsun hoppp onlarda çalışmıyor, derken performansını arttırmak için biraz daha kurcalayıp kendi çapında birşeyler yapıyorsun buseferde telefon dahada sıçıyor, yeni bir custom rom çıkmış oluyor, xda'dan indirip onu kurayim derken telefon brick oluyor... derken onuda kurtarıyorsun (lanet olsun ki bu konuda da uzmanlaştım artık sinirden) sonra yine orjinale dönüyor ve o lanet androidli samsung ile uğraşmak zorunda kalıyorsun...
    açıkcası iphone 3gs kullandığım zaman tek yaşadığım sorun, her türlü s...ko dosyayı atmak için ihtiyaç duyulan itunes, ve buradan atılanları yine silip güncellemek için itunes'a ihtiyaç duyulmasıydı ama birşey vardı, jailbreak'li olsun olmasın telefon hızlıydı abi, takılma-donma-kasılma yoktu, stabildi hızlı çalışıyordu dur lan dedim yeter artık bastım gittim adı lazım değil bi elektronik mağazaya çıkar dedim genco bana oradan 5s gold 16gb... işte efendim şu model var, nexus'lardan ıvırlardan zıvırlardan bahsediyor dedim ki o çöp ürünleri alın bedavaya insanlara dağıtın hepsini toplasanız bir ubuntu edge yapmazda.. neyse o konuya hiç girmeyeceğim özetle telefonumu alıp gedim - özgürlük/hız/stabilite/performans/muazzam bir tasarım/her türlü apple ürünü ile anlık senkorizasyon/jail break ilede uçurdum gitti - sonunda mutluydum birdaha android'li özellikle de samsung bir telefona elimi sürersem....

apple'a yada iphone'a laf atacak tecrübeli-tecrübesiz herkesi beklerim, açık münazaraya
    bu siteden telefon tavsiyesi istenmez kardeşim burdaki adamlar hepsi gırtlağına kadar paraya doymuş altın kaplama telefon kullanan tipler..bakın denemesi bedava söylüyorum size açın yeni bir konu deyinki iphone 7 plus 256gb almak istiyorum ne dersiniz diye sor gelecek cevapları seyret koy çayını kahvenide :)) yüzde 99 kitle alınmaz 7s - 8- 8s beklenir derler..inanmıyorsan dene..yok 5s stabilitesi kalmamışta kasılıyomuşta falan filan..saçma sapan yorumlar..bak kardeşim al eline 5c ve 5s bak keyfine içine hangisi siniyorsa al kullan..millet cayır cayır 4-4s kullanıyor hala..hepsi aynı işi yapıyor..oyun oynamıyorsan fark yok 4 ile 7 arasında..ne yapacaksan en fazla 3 saniye bekleyerek yaparsın..youtubede everything apple pro kanalındaki iphone 2g-iphone 7 karşılaştırmasını izle bak anlarsın ne demek istediğimi..burdaki arap şeyhi havalarında gezen ama karıştırsan cebinden s3 mini çıkacak tiplere bakma..konuyla alakalı çok doluyum ondan böyle patladım..selamlar.
    Merhaba arkadaşlar geçen cumartesi günü telefonuma montajını yaptığım Deji Batarya hakkında yorumlarımı bu iletide paylaşıyorum. Yaklaşık 1 haftaya yakın bir süre oldu. Malum ios 12 nin ekran süresi saçmalığından dolayı ss leri paylaşamayacağım. Arka planda uygulama yenilemede sadece 3 uygulama açık, parlaklık her zaman %50, 4g açık, wifi açık, whatsapp instagram twitter telefon görüşmeleri gibi standart bir kullanımımda 5 saat civarında ekran süresi alıyorum. 2 saate yakın whatsappda ekran açık duruyor örneğin. Yalnız çok yoğun kullanımda ekran süresi 3 buçuk - 4 saate düştüğü de oluyor özellikle hücresel veriyi çok kullandığımda böyle sonuçlar alıyorum. Onun dışında Deji Batarya, benim telefon kullanımıma göre artık telefonumu hemen hemen 1 günü çıkartmaya yani gün içinde 2. Şarjı mecbur kalmadıkça takmadığım durumlara taşıdı. Bu bataryadan alacak arkadaşlara ilerleyen dönemlerde yine daha fazla bilgi vermeye çalışacağım.
  • Fiyatlar belli oldu mu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple Store online satışa başlayacakken,Avea'dan,hem de 24 ay taahhtle almak mantıklı olmaz,biraz daha beklemekte fayda var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wexteer

ay sonu gibi almayı düşünüyorum bende

şimdiden hayırlı olsun . hangi renk almayı düşünüyorsunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caferhan

Apple Store online satışa başlayacakken,Avea'dan,hem de 24 ay taahhtle almak mantıklı olmaz,biraz daha beklemekte fayda var.

hocam ben zaten avea dışında bir operatöre geçmem o yüzden benim için iyi oluyor iphone 5 in taksidini hala ödüyorum onu kardeşime verecem üniversiteden bi gelsin de sürpriz yapacam ona :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: black_sea53

quote:

ay sonu gibi almayı düşünüyorum bende

şimdiden hayırlı olsun . hangi renk almayı düşünüyorsunuz ?

32gb gold

hmm iyi güzel oda ben uzay grisi söyledim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarkGuardian-53 -- 17 Ekim 2013; 22:10:09 >

• bu arada ben 16 gb alcam bu sefer ixphone 5 in bitmek bilmeyen 64 gb hafızasından bıktım :)
  • bende iphone 4 var. bana 16gb yetmiyo, 32 ideal gibi
  • Umarim apple store online satışı 1 kasimdan once baslar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

bende iphone 4 var. bana 16gb yetmiyo, 32 ideal gibi

kişiden kişiye değişiyor hocam ben uygulama bağımlısı değilim internette gezineyim mesaj atayım , kamerayı kullanayayım müzik dinleyeyim telefonla konuşayım filan birtek avea mobil dergi birde sahibinde.com uygulaması mevcut bende ve hala kullanılmamış 50,6 gb boş var. yani 16 nın yeteceğine eminim
  • acaba iphone 5s te soyulma sorunu giderildi mi ?
  • 32 gb beyaz 10 kasımda ıns
  • quote:

Orijinalden alıntı: metal1923

32 gb beyaz 10 kasımda ıns

Trden mi alacaksınız hocam ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarkGuardian-53 -- 17 Ekim 2013; 22:44:52 >
  • avea da fiyat nasıl arkadaşlar?
  • Bende uzun süreli kararsızlıktan (İ5S, SGNote 3 ve HTC One) sonra 5S e karar verdim ama bu sefer renk kararsızlığı var arkadaşlar. 32 Gb alıcam. Ne önerirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: slhttnshn61

Bende uzun süreli kararsızlıktan (İ5S, SGNote 3 ve HTC One) sonra 5S e karar verdim ama bu sefer renk kararsızlığı var arkadaşlar. 32 Gb alıcam. Ne önerirsiniz.

Uzay grisi bence

• quote:

quote:

Bende uzun süreli kararsızlıktan (İ5S, SGNote 3 ve HTC One) sonra 5S e karar verdim ama bu sefer renk kararsızlığı var arkadaşlar. 32 Gb alıcam. Ne önerirsiniz.

Uzay grisi bence

Sizce uzay grisinin çekiciliği ne? Yanlış anlamayın gerçekten kararsızım, merak ediyorum.

• Beni ekleyin listeye :) yurtdışı aldım. Uzay grisi. 16 GB :)
  • quote:

quote:

quote:

Uzay grisi bence

Sizce uzay grisinin çekiciliği ne? Yanlış anlamayın gerçekten kararsızım, merak ediyorum.

ismi :) şaka bir yana hoşuma gidiyor nedense altın da çekici ama onu daha çok bayanlara yakıştırıyorum
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Uzay grisi bence

ismi :) şaka bir yana hoşuma gidiyor nedense altın da çekici ama onu daha çok bayanlara yakıştırıyorum

Haklısınız aslında. Görmemiş tarzı bişe olunur altın sarısı alınca. Ama millette anlasın elindekinin 5S olduğunu hocam :) he?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.