Şimdi Ara

Fınal Güncelleme ! ! ! Hükümet'in Yeni Cloudflare Sansür Yöntemi 'Cloudflare ERROR 520'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
5
Favori
7.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • EDİT: Sorun veri merkezlerinde sansür olması nedeniyle ve Cloudflare sunucusunun istanbulda olması sebebiyle oluyormuş. Yani Cloudflare'nin istanbul sunucusu sansürlü. Ama akp ne yaparsa yapsın geçmişini internetten silemeyecek!

Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz gibi DNS tabanlı ve DPI tabanlı sansür yöntemleri var, DNS tabanlı olan sansürlerde site "Sitenin yanıt vermesi çok uzun sürdü" hatasını verir. DPI tabanlı engellemelerde ise site "Bağlantı Sıfırlandı" "Site bağlantıyı beklenmedik şekilde kapattı" gibi hatalar verir.

2, 3 ay önce sansürlü olduğundan emin olduğum URL'lere girerken yeni bir şey fark ettim, "Cloudflare Error 520" Öncelikle herhangi bir siteye girerken bu "Cloudflare Error 520" hatasını alıyorsanız bilin ki bu hata Cloudflare'den kaynaklanmıyor tamamen yeni sansür yöntemi... VPN ile girdiğimde ilgili site URL açılmakta. Bazen de Cloudflare'nin önbellek sistemi devreye giriyor ve otomatik sitenin önbelleği açılıyor.

Bu Cloudflare "ERROR 520" hatası sadece sitenin ilgili bazı URL'lerinde çıkıyor, yani mahkeme kararı ile sansürlenmiş haber URL'lerinde. Sitenin tamamında değil...

Örnek link:

Bir link var, malum büyük ISS'ler de sansürlü siteye girerken aidiyet sayfasına yönlendiriyor. Şimdilik TürkNet'te böyle yönlendirme yok, ama ben o aidiyet linkini olası sansürlü URL'leri tespit etmek için kontrol ediyorum. Nasıl mı?

Tarayıcımıza bu linki yapıştıralım;

http://aidiyet.esb.org.tr/landpage?ms=(buraya sansürden şüphelendiğiniz URL'yi yazın yazın)

Örnek: http://aidiyet.esb.org.tr/landpage?ms=https://www.birgun.net/haber/kuzu-ya-santaj-emniyet-e-rusvet-355130

Dip not; siteleri kontrol ederken hem HTTP hem de HTTPS olarak kontrol edin.

Evet kontrolümüzü yaptık, sitenin ilgili URL'si sansürlü;

Fınal Güncelleme ! ! ! Hükümet'in Yeni Cloudflare Sansür Yöntemi "Cloudflare ERROR 520"

Ve bu linke girmek istediğimde şu hatayı alıyorum, YENİ SANSÜR YÖNTEMİ...

Fınal Güncelleme ! ! ! Hükümet'in Yeni Cloudflare Sansür Yöntemi "Cloudflare ERROR 520"

Evet, özet olarak demek istediğim şey; eğer herhangi bir siteye özellikle de bir haber sitesinde herhangi bir URL'ye girerken "Cloudflare ERROR 520" hatası alıyorsanız bilin ki bu sorun Cloudflare'den kaynaklanmıyor, tamamen yeni sansür yönteminden kaynaklanıyor. @TurkNetDestek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BilgisayarMeraklısı -- 15 Temmuz 2022; 19:3:5 >

• Türkiyede barınan datacenterlarda 3-4 sene evvel sansür yoktu, artık tüm hepsinde sansür var AKP sağolsun.. Cloudflare istanbulda doğal olarak sansürlü ve altyapısında cloudflare ddos korumasını kullanan siteler yasaklanırsa otomatik olarak açılmıyorlar. Warp kullansan bile açılmıyor çünkü istanbul sunucusuna bağlanıyor ve elle ülke değiştiremiyorsunuz.

Kısacası olayın Türknet ile hiçbir ilgisi yok tamamen AKP ve sansürcü zihniyetin türk topraklarındaki tüm herşeye sansür zorunluluğu getirmesi yüzünden erişemiyoruz..

Eskiden kendi VPN'imizi Wireguard veya Shadowsocks oluşturma yöntemini kullanırken türkiyeden VPS sunucu kiralardım bu sayede ping ve hız mükemmel olurdu hemde sansür aşılırdı. Bu olayı o zamanlardan beridir biliyorum maalesef her geçen gün daha kötü daha ağır sansür uygulandı...

• TT ve cloudflare ile sorunsuz giriyorum ama bu sansür olayı rezalet gerçekten. Vpn'siz dolaşamayacak insanlar. Fınal Güncelleme ! ! ! Hükümet'in Yeni Cloudflare Sansür Yöntemi "Cloudflare ERROR 520" 

• bende yok sansür falanFınal Güncelleme ! ! ! Hükümet'in Yeni Cloudflare Sansür Yöntemi "Cloudflare ERROR 520" 

not : warp vpn falan hiç bir şey kullanmıyorumFınal Güncelleme ! ! ! Hükümet'in Yeni Cloudflare Sansür Yöntemi "Cloudflare ERROR 520" 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Halikarnas Şakşakçısı -- 14 Temmuz 2022; 15:48:4 >
  • İyide hata cloudflare ve web sitesi arasında. Web sitesi ile siz arasında değil ki?

Cloudflare dünya genelinde pekçok cdn'e sahip. İlgili cdnler üzerindeki kopyasını gösteriyordur muhtemelen. İlginç.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Halikarnas Şakşakçısı kullanıcısına yanıt

Bu kullandıkları yeni sansür yöntemi bende sürekli çalışmıyor, tam stabil değil anlaşılan. Ama bazı vakitlerde çok iyi çalışıyor, ama siteye her şekilde giriyorum orası ayrı.

• Seto-Kaiba kullanıcısına yanıt

Bu hata sitenin belirli URL'lerinde oluyor, ve ne hikmetse bu hata sadece sansürlü URL'lerde çıkıyor.

• Türk Telekom kullanıyorum VPN, DNS falan yok direkt açılıyor bende site :D

• By_Alesia B kullanıcısına yanıt

Bendede direkt açılıyor, türknet kullanıyorum.

Zaten https protokolünde, öyle url bazlı engellemeler pek kolay değil.Fınal Güncelleme ! ! ! Hükümet'in Yeni Cloudflare Sansür Yöntemi "Cloudflare ERROR 520" 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seto-Kaiba -- 14 Temmuz 2022; 18:48:26 >
  • comnet http ve https siteyi açıyor

• Erdem the mixer kullanıcısına yanıt

Daha henüz o duruma gelmediler, ama eğer sessiz kalmaya devam edersek onlar da olur emin olun.

Daha ben TurkNet'in çöp DPI cihazı kullanmadığını da zannediyordum, meğerse kullanıyorlarmış. Sadece kullanma sıklığı az, ama kullanıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BilgisayarMeraklısı -- 14 Temmuz 2022; 19:30:30 >
  • BilgisayarMeraklısı B kullanıcısına yanıt

Ama neden kullanıyorlar işte?

Ne için olacak? Tabii ki de sansür için... Tabi istedikleri siteyi yavaşlatabilmek için YouTube gibi. DPI o işe yarıyor.

Yanlış anlaşılmasın TurkNet'in YouTube'u bilerek yavaşlattığını iddaa etmiyorum, sadece bunu DPI cihazı ile yapabileceklerini söylüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BilgisayarMeraklısı -- 14 Temmuz 2022; 19:38:5 >

Tamamda bu çok saçma. Uygun fiyata simetrik 1000 Mbps veren bir firma niçin sansür uygulasın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdem the mixer -- 14 Temmuz 2022; 19:33:36 >

Onu TürkNet'e sormak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BilgisayarMeraklısı -- 14 Temmuz 2022; 19:35:5 >

TürkNet, YouTube'u mu yavaşlatıyor? Neden ?

Yavaşlatmıyor, ama yavaşlatacak olurlarsa bunu DPI ile yapabilirler. Onu diyorum.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.