Şimdi Ara

Tuknet IPTV erişim sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
1
Favori
27.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son 10 gündür kullandığım IPTV hizmetine erişimde ara ara sıkıntı yaşıyorum. Erişim sıkıntısı yaşadığımda internette dolaşabiliyorum, her yere girebiliyorum ama sadece IPTV linkine erişimde sıkıntı oluyor(telefon , tv , bilgisayar ile denendi). IPTV sağlayıcısında sıkıntı olduğunu düşünmüyorum çünkü telefonun mobil interneti üzerinden erişim sağlayabiliyorum. Modemi kapatıp açınca sorun ortadan kalkıyor ve IPTV hizmetine erişebiliyorum. Sorun ya modemde yada Turknet son aylarda artan trafiğimin kaynağı olan IPTV yi bulup fırsat buldukça bu siteyi(hizmeti) engellediğini düşünüyorum.

Bu yada benzer bir sıkıntı yaşayan arkadaşlar var mı acaba ?

• Hocam geçmiş olsun bende evde ip tv kullanıyorum bulunduğum lokasyon ADSL 16 vdsl 35mps maxsimum hızı desteklemekte ADSL memnun değilim Türk net vdsl geçip 35mps hizmeti ne geçemek istiyorum tecrübe ve tavsiyeniz olurmu benim için

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Cgn altında iseniz cgn ip niz ve dış ip niz (What is my ip) değil iseniz zaten modem ip ile dış ip niz aynıdır.

Erişim sağlayabiliyor iken hangi ip blok una bağlısınız erişim yok iken hangi blok tan ip alıyorsunuz bakın karşılaştırın.

Eğer ki kanalın ip adresi belli ise (m3u içinde bazısında link bazısında ip yazıyor) tracert atmayı deneyiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mur37 M kullanıcısına yanıt
    yaklaşık 2 yıldır TurkNet ve 6 aydır IPTV kullanıyorum. Ortalama hızım 25 mbps lerde bugüne kadar ufak tefek problemler dışında sıkıntı yaşamadım. Çevreme de TurkNet i öneriyorum, çok beklenti yapmadan geçebilirsiniz.
  • qxtrml Q kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim bugün superonline ADSL den Türknet vdsl geçiş için başvuruda bulunduk hayırlısı artık

• kütahyalı_ramazan kullanıcısına yanıt
    Hocam cevabınızda bize yabancı ifadeler var zahmet olmazsa halk dili altında tekrarlarmısımız

• kütahyalı_ramazan kullanıcısına yanıt
    Şimdi çalışan durumu kontrol ediyorum; modem ip :100.64.29.153 , whats my ip de ise gözüken ip :31.223.1.252 belirttiğinize göre CGN altında mıyım ? Bu sorun olabilir mi ?
    IPTV kanalının ip adresi belli değil sadece isim var o isme de traceroute yapılamıyor. Çalışmayan durumdaki ip adreslerini sıkıntı ortaya çıkınca paylaşacağım.

Güncelleme: Şimdi bu değerlerle IPTV yi açmamaya başladı. Daha yarım saat önce çalışıyordu. Modemi resetledim ve IPTV açmaya başladı.
    Modem reset sonrası modem ip:100.64.33.179 whats my ip: 31.223.2.68

Ciddi ciddi engellediklerini düşünmeye başladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qxtrml -- 14 Nisan 2019; 18:52:2 >
    Türknet'in böyle bir engelleme yapması için elinde hiçbir neden yok, aslında CGNAT ile de böyle bir sorun olmaması gerekiyor. Zaten bilinçli bir şekilde engellerse suç işlemiş olurlar.
    çalışmayan dış ip ve cgn ip leri kontrol edip destek kaydı açın, m3u içinden bir kanalın adresini destek kaydına ekleyip gönderin destek kaydı ile incelesinler
  • turk telekom kullanıyorum,ip tv sağlayanların dns adreslerine değilde ip lerini bulup o ip e engelleme yapıyorlar,sadece ip tv stream sağlanılan ip e erişim hızını düşürüyolar.maç bitince normale dönüyor.maç esnasında diğer tüm web adres youtube vesaire hızlar normal... Maç esnasında mobil internet ile hiç sorun yaşanmıyor.Mobil hattım vodafone, internet türk telekom vdsl 50 mgbt.
  • IPTV'nin CDN'lerine bandwidth throttling uyguluyorlardır. ISS'ler uçtan uca şifrelenmeyen her içeriği süzebilir ve throttling uygulayabilir.

TT Fiber + VPN + VLC Player = Full HD IPTV. Her cihazda donma/kesinti sıfır.
  • Açıkcası TurkNet in buna benzer bir şey yapabileceğinden şüpheleniyorum.

IPTV sağlayıcısı VPN erişimlerine izin vermiyor o yüzden VPN ile kullanamıyorum.

Destek kaydı açıp bakacağım duruma.
  • Bende IPTV kullanıyorum. LG tv de kendi uygulaması ile CGNAT olarak hiçbir performans kaybı yaşamıyorum. Ms ping ya da yayında takılmalar görmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mur37

Hocam geçmiş olsun bende evde ip tv kullanıyorum bulunduğum lokasyon ADSL 16 vdsl 35mps maxsimum hızı desteklemekte ADSL memnun değilim Türk net vdsl geçip 35mps hizmeti ne geçemek istiyorum tecrübe ve tavsiyeniz olurmu benim için
    firma yetkilisi ne yardımcı olması konusunda bu metni yazdım. ben dahil yaklaşık 50 den fazla mahalleli komşuyu turknet e diğer iss lerden veya sıfırdan abonelik yaptırdık. bunu niye yazıyorum mahallemizde YAPA sisteminiz mevcut ve en yüksek hızı Türk net in yapa sistemi üzerinden alabiliyoruz buraya kadar her şey güzel, ama gel gelelim stabilite konusunda kimi taşıdıysam şimdi beddua ediyor bana bir çok mahalleli komşum iptv kullanıyor, daha önce turktelekom, vodafone, veya Superonline, üzerinden hizmet alan bu komşular iptv izlerken nadir kopma takılma bufferin sorunu yaşarken şimdi sürekli yayınları koparak donarak izliyorlar. ben bu konuda daha önce defalarca yazdım işledim ama maalesef çözüm olmadı beklide o an oim üzerinden açmış olduğum kayıt a bakan mt ne demek istediğimi bile anlayamamıştır.

• iptv ttnet kullanırken hiçbir sorun yaşatmıyordu. Ne zaman Turknet'e geçtim takılmalar, bağlanamamalar, kanal yükleyememe hataları gırla gelmeye başladı. Ben de çoğu kez bunun hakkında kayıt açtım ama sonuç yok malesef. Ben yüksek yurt dışı pingden olduğunu düşünüyorum. Bir de İstanbullular ne ping alıyorsa ben +30 ms daha fazlasını alıyorum İzmir'den :D
  • Engelliyor bu net. reddit vb sitelerde de bunu net olarak görebilirsiniz.
    iss sizin trafiğinizi görüyor, izliyor. Ve 300-500 gb video izleyen bir kullanıcıya throttling uyguluyor.
    Bunu vpn kullanarak çözebilirsiniz. IPTV sahipleri bunu istemiyor ve üyeliğinizi sonlandırabilir, danışın.

Zaten yine son günlerde yurtdışı çıkışlarında büyük sorun var.

Burdan throttling ile ilgili bir kanıtı da görebilirsiniz.
    https://www.youtube.com/watch?v=l_Y2MxJP-V0
  • quote:

Orijinalden alıntı: nutz

Engelliyor bu net. reddit vb sitelerde de bunu net olarak görebilirsiniz.
    iss sizin trafiğinizi görüyor, izliyor. Ve 300-500 gb video izleyen bir kullanıcıya throttling uyguluyor.
    Bunu vpn kullanarak çözebilirsiniz. IPTV sahipleri bunu istemiyor ve üyeliğinizi sonlandırabilir, danışın.

Zaten yine son günlerde yurtdışı çıkışlarında büyük sorun var.

Burdan throttling ile ilgili bir kanıtı da görebilirsiniz.
    https://www.youtube.com/watch?v=l_Y2MxJP-V0
    yazdığım soruna ilişki turknet şöyle bir cevap yazmış resimde ki gibi.

Tuknet IPTV erişim sorunu

• f47xfenerli F kullanıcısına yanıt
    Bunun sebebi şu.

Senin iptv sağlayıcının sunucusu fransa'da diyelim. sen orayı pingleyinde 100 çıkıyordur muhtemelen.
    Maç saatleri de yurtdışı çıkışları yoğun, türknetinkiler zaten çöp.

Senin tüketimine göre throttling uygulayadabilir türknet ip'ne
  • Ablamların 16mb tt internetiyle sorunsuz çalışan iptv
    Benim 25 mb hızımla sürekli donuyor.

• Arkadaşlar biz burda bu gönderileri boşuna yolluyoruz. Meğer Turknet iptv'yi çok iyi çalışıyormuş.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/140136211
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.