Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Windows 10 Mobile Güncelleme ve Bilgi Paylaşım Ana Konusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir Kullanıcı, 15 Masaüstü Kullanıcı
34.753
Cevap
130
Favori
818.217
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Windows Phone ve Tabletler >> Cihazlar Genel >> Windows 10 Mobile Güncelleme ve Bilgi Paylaşım Ana Konusu
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    6637 Mesaj
    v=0.8.3

------------------------------------------------------------------------------------

Güncel Windows 10 Mobile Sürüm Listesi

Threshold 2 Güncellemesi Release Preview Sürümü : 10.0.10586.545

Yıldönümü Güncellemesi Son Sürümü : 10.0.14393.189

Yıldönümü Güncellemesi Release Preview Sürümü : 10.0.14393.187

Hızlı Halka Güncelleme Sürümü : 10.0.14926.1000

Yavaş Halka Güncelleme Sürümü : 10.0.14393.105

------------------------------------------------------------------------------------

Redstone 1 – Yıl Dönümü güncellemesi ile sistemde yapılan başlıca değişiklikler

Eylem Merkezi

• Hızlı işlemlerde bulunacak ayarları seçebilme imkanı

• VPN hızlı ayarının tekrar eklenmesi.

• Bildirimlerin önceliklerini değiştirebilme imkanı

• Uygulamaların gösterebileceği bildirim sayısını ayarlayabilme imkanı

• Eylem Merkezi üzerinde gelen bildirime basılı tutarak ilgili uygulamanın bildirim ayarlarına gidebilme imkanı.

• Eylem Merkezi üzerinde gelen bildirime basılı tutarak ilgili uygulamanın bildirimini kapatabilme imkanı.

• Hızlı işlem ayarlarının aktif/pasif duruma geçtiğini gösteren on/off kısmı.

• Bildirimlerin genişletildiğinde daha fazla bilgi göstermesi sağlandı.

• Cortana bildirimleri artık eylem merkezi üzerinde görünmekte.

• Uygulama güncellemelerine dair bildirimler tekrar aktif edildi.

Telefon

• Telefon uygulamasına kazandırılan ses yönlendirme özelliği sayesinde telefonu kulağınızdan uzaklaştırdığınızda direkt hoparlörün veya bluetooth cihazın devreye girmesi.

• Hızlı aramaya kullanıcı ekleme kısmında öneriler gösterilmesi eklendi.

Mesajlaşma

• Her yerden mesajlaşma özelliği ile bilgisayar üzerinden mesajlaşmaya devam edebilme imkanı.

• Mesajlar uygulaması içerisinde gelen mesajı sola kaydırarak silebilme imkanı.

Mağaza

• Mağaza uygulaması yenilenen ara yüzü ile kullanıma sunuldu.

Cortana

• Cortana ile telefon üzerinden bilgisayara fotoğraf gönderebilme imkanı.

• Cortana veya Microsoft hesabı ile bağlı cihazlar arasında bildirimlerin eşitlenmesi ve evrensel şekilde işlemesi. (Bir cihazda iptal edilen bildirimin diğer cihazda da iptal olması.)

• Yeni dinleme animasyonu eklendi.

Microsoft Edge

• Microsoft Edge üzerinde sağa ve sola kaydırma ile ileri-geri gitme özelliği eklendi.

• Microsoft Edge adres çubuğuna klavye üzerinde parmağınızı kaydırarak yazabilme tekrar getirildi.

Ayarlar

• Wi-Fi Sense özelliği kaldırıldı.

• Çocuk Odası özelliği sistemden kaldırıldı.

• Pil tasarrufu, “Pil” olarak değiştirildi.

• Insider uygulamasının işlevi güncelleştirme ve güvenlik bölümüne dahil edildi.

• Güncellemelerin denetleneceği zaman dilimini ayarlama eklendi.

• Güncellemelerin yüklendikten sonra ne zaman yeniden başlatılacağı zaman dilimini ayarlama eklendi.

• Desteklenen cihazlarda “Project my screen özelliği” Wi-Fi üzerinden çalışmakta.

• Continuum ile USB üzerinden Ethernet desteği.

• “Uygulama deneyimlerine devam et” özelliği sayesinde iOS tarafından bulunan hand-off benzeri özellik sisteme eklendi (henüz aktif olarak çalışmamakta)

• Siteler ile ilişkilendirilmiş uygulama özelliği sisteme eklendi. (Henüz tarayıcı var)

• Navigasyon tuşlarına ait ayarlar kişiselleştirme başlığı altına alındı.

• Mobil veri ayarlarına “Sadece 4G veya 3G” seçeneği eklendi.

• Eylem merkezinde bildirim gösterilmesini kapatma seçeneği eklendi.

• Wi-Fi Hotspot 2.0 özelliği sisteme kazandırıldı.

Genel Kullanıcı Deneyimi

• Sanal navigasyon geri tuşu kilit ekranında yerini kamera tuşuna bırakmakta.

• Yenilenen cüzdan uygulaması ile nfc üzerinden dokun ve öde özelliği sisteme eklendi. (Desteklenen cihazlar ve ülkelerde)

• Insider Hub ve geri bildirim merkezi tek uygulama haline getirildi.

• Yeni “Chaseable Tiles” ile karo üzerinde görünen içeriği doğrudan erişim imkanı.

• Parmak izi okuyucu desteği sisteme kazandırılıyor.

• Kilit ve başlangıç ekranı arka planını doğrudan fotoğraflar uygulamasından atayabilme.

• Medya kontrol kısa yolları kilit ekranına taşındı.

• Karo boyutlandırma animasyonu değiştirildi.

• Çoklu işlem ekranında 16 uygulama gösterilmekte.

• Ayarlar bölümünde ilgili ayarlara ait simgeler eklendi.

• 5 inç ekrana sahip cihazlar için boyutlandırılabilir klavye seçeneği eklendi.

2017 ilkbahar döneminde gelmesi beklenen Redstone 2 güncellemesi ile gelmesi beklenen özellikler;

• Yatay başlangıç ekranı

• İnteraktif canlı karolar

• Çoklu pencere desteği

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bay H -- 17 Eylül 2016; 1:26:54 >

Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

• Arkadaş şu diğer os ler ile ilgili dert yanma ile ilgili gelmeyin bu konuya.

Bu konuya gelecek iseniz Windows 10 hakkında yorum yapmaya görüş bildirmeye tartışmaya gelin.

Burası diğer işletim sistemlerini çekiştirmeniz için açılmadı.

Biri diyor ki kısayollar çok kötü, diğeri diyor ki bu muydu, bir diğeri de kalkıp "BİLDİKLERİMİ UNUTTUM" diyor.

1- Be arkadaş hiç mi gördüğünü anlamıyorsun. O kısayol kısmı daraltılabiliyor, alttaki tuşu boşa koymamışlar.

2- Be arkadaş adamlar diyor ki biz daha 5 ay daha güncelleyeceğiz bu betaları. Siz de kalkıp hemen "bu muydu lan 10" diyorsunuz.

3- La arkadaş sanane konuya koyduğum isimden, kişisel kararımdan/görüşümden sanane. Sana mı düşüyor benim yerime düşünmek, kim oluyorsun sen.

Konu popülerden düştükten sonra detaylı bir yazı yazacağım sırf şu dereyi görmeden yazanlar için...

Cihat_, kullanıcısına yanıt
    @Cihat_, demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

Microsoft'un bence mobil platformdaki son şansı eğer bir Devrim yapmazlarsa çok şey kaybedecekler.Bir çok wp kullanıcısı kararını wp 10 göre verecek.Ben kendimden örnek vereyim yaklaşık bir sene önce lumia 1520 aldım.Tlf.harika ama uygulama kalitesi bakımından maalesef Android ve ios'un gerisinde.Microsoft gibi bir devin mobil platformda bu halde olması kabullenemez bence o yüzden wp 10 ile Devrim yapmalı.Microsoft bu işte bende varım demek istiyorsa gücünü kullanıp Google ve Apple meydan okumalıdır.

Arkadaşlarlar arkanıza bakmadan kaçın bu platformdan.
    Yıllardır oyalıyorlar bizi.
    Çok canım sıkılıyor.
    Hala otg gelmedi market desen uygulamar bize çıkmıyor bile.
    Lanet olsun sadece diyeceğim bu.
    Eksilemeyin sadece çok içerledim.

Pardon ama sizin derdiniz nedir????????
    TECHNICAL PREVIEW...
    PREVIEW FOR D E V E L O P E R S
    Bunların anlamına baktın mı netten?
    Sen android de lolipop güncellemesinin preview surumunun yayınlandığını gördün mü? ya da iOS da?
    Adamlar sistemleri daha hızlı gelişsin diye destek vermek isteyenleri davet ediyor. Bunu yayınlamak zorunda bile değiller. Sonuçta gelişim sürecinde olan bişi her telefona çıkmaz. Gerçi sizlerin telefona çıksa kitleniyor takılıyor diye ağlarsınız. !! AYIP LAN

O değil de hala exe çalıştırıyor mu diyenler var. Adamlar exe yi bırakıyor artık. Ortak market kuruyor. Appx uzantısı yaygınlaşıyor. Adamlar hala ufacık telefon ekranında 15" ekranda kullandığı programı kullanabileceğini sanıyor. Hadi ekranın ufak olmasını kabullendin. Peki rami nasıl çözeceksin? Ya işlemciyi? Arkadaşlar şuraya bi ileti yazarken bi düşünün ne olur. Aklı başında insan beklentisi değil bu.

Market gelişimi diyorsunuz. Marketin gelişmemesindeki en büyük sebep windows phone pazar payının düşük oluşuydu. Adamlar ne yaptı peki? Masaüstü ve dizüstü bilgisayar pazarında en yüksek pazar payına sahip işletim sistemi ile mobil cihaz marketini birleştirdi. Bugün neredeyse her evde windows işletim sistemli en az 1 adet cihaz var. Yazılım üreticileri de normal olarak her eve girmek ister. Otomatikman basit bir kaç işlem ile mobil cihazlara da uyarlanabileceği için her üretici yazılımını mobil cihaza da yayınlar.

Microsoft market gelişimi için en kritik ve önemli adımı başarı ile attı. Bu noktadan sonra biraz sabır gerek. Market kendi kendine coşacaktır. Bence bizim yapmamız gereken şey cortanaya türkçe desteği gelmesi için çalışma yapmak. Microsofta sesimizi nasıl en doğru şekilde duyururuz onun yolunu bulmak. Cortana'ya Türkçe desteği geldi mi benim diyen platform gelsin boy ölçüşsün.

öncelikle yazacaklarım için tüm arkadaşlardan özür dilerim.
    kırıcı olmak istemem ve şu yazdıklarım bile forumun bu konusunda fazlalık, ancak yazmadan da edemedim.

burada yorumu bulunan hemen her üye, günlük kullanımlarını bir kenara bırakmış, telefonlarının güncelleme esnasında tuğlaya dönme riskini göze almış, Windows 10'u tecrübe etmek ve deneyimlerini bu konu içerisinde paylaşarak bu sistemin gelişimine katkı sağlamak isteyen gönüllü, fedakar arkadaşlardan oluşmakta. ilk yapılardan birini sahip olduğum lumiaya yüklediğimde 2-3 gün dayanabildim ve sonra 8.1 versiyonuna döndüm. ancak bu arkadaşlar aylardır bu deneyimi yaşadılar ve sonunda tam sürümü beklemekteler. hepsine bu özverilerinden ve paylaştıkları bilgilerden dolayı büyük saygım var.

demek istediğim; hal böyleyken, "bu yazdıklarım bile bu konu içerisinde fazlalık iken" sizin buradaki "..Yazık oldu windwsa , ms nin beceriksizliği yüzünden .................." demeniz, bu arkadaşlara biraz saygısızlık olmuyor mu ? düşünce özgürlüğü tabi ki var, ancak burası, bu cümlenizin yeri mi ? bu fikirlerinizi farklı bir konuda yazamıyor musunuz ? sizin ve benim şu yazdıklarım dışında alakasız bir mesaj görebiliyor musunuz şu konuda ?

bu akşam vakitlerinde "Lumia bulamıyorum" konusunda WP kullanıcısı ve WP için olumlu yorum yapan bir arkadaşımıza da "maaşlı personel...Kardeş bu işten kaç para alıyorsun..." yakıştırmalarını yapmadınız mı ? bu nasıl bir üsluptur ? sizin bu yaptığınız hakaret değil de nedir ? arkadaşların W10 konusunda tecrübelerini paylaştıkları bir alanda yazdıklarınız (ve yazdıklarım) saygısızlık değil de nedir ?

her gün en az 2 saatimi bu forumda harcıyorum ve büyük kısmı WP konularında. okuyabildiğim tüm yorumları okuyorum. inanın, yazdıklarınızdan kat be kat acımasız ve de haklı WP eleştirileri okudum ama onlar sizin gibi saygı sınırlarını zorlamıyordu. lafı uzatıp, ben de buradaki arkadaşlara daha fazla saygısızlık etmek istemiyorum.

eleştiri yapabilirsiniz ama her eleştiriyi her yerde yapamazsınız, burada W10 konuşulur, varsa deneyiminiz siz de yazın ya da benim gibi sadece okuyun !
    ben maaşlı Microsoft personeli değilim, ücret de almıyorum, bu forumda da öyle birini tanımıyorum. olsa da bu kimseyi -hele sizi- ilgilendirmez. yorumunu beğenmediğiniz üyeye de "kaç para alıyorsun" hakaretini fütursuzca sarfedemezsiniz. bana da böyle bir hareketiniz olursa, adli makamlarda, yargı önünde tanışırız.

ve son olarak, sanırım burada kimse W10 deneyimleri dışında, benim uzun yorumlarımı ve klima tavsiyesi istemiyor ?
    herkesten tekrar özür dilerim.syg.

Elbette hangi bölüme mesaj atacağınıza kimse karışamaz ancak nasıl bir tezatlıktır ki beğenmediğiniz, yerin dibine soktuğunuz işletim sistemine ait bölümden neredeyse çıkmıyorsunuz. Ya forumun kadrolu "trol" olarak tabir edilenlerdensiniz ya da başka bir sıkıntınız var.

Sizin "kutu kutu pense" diye tanımladığınız arayüz için, diğer sistemlerden farklı olduğu için tercih ediliyor bu sistem. Siz beğenmeyebilirsiniz, sizin gibi Türkiye de bulunan android kullanıcılarının çoğu beğenmeyebilir ancak ben bu arayüzü seviyorum ve severek kullanıyorum

Mesajınızdaki "boş işletim sistemini öve öve bu konuda bilgisizleri kandırıp wp mağduru yapmaya çalışıyorsunuz" kısmı tamamı ile gerçek dışı bir bilgidir. Bu konun tek bir amacı vardır, o da Windows 10 Mobile ile ilgili gelişmeleri aktarmaktır. Kimseye Windows işletim sisteminin çekiciliği veyahut güzelliği ile cihaz tavsiyesi verilmemektedir, bu tür mesajlar olduğu takdirde "konu ile alakasız mesaj" olarak şikayet edilmektedir.

Son olarak sizin mesajınız da konu ile alakasız olduğu için şikayet edilmiştir, daha fazla konu ile alakasız mesaj atmamanız ve atılmaması dileği ile...

İyi forumlar.

• Yarbay
    6637 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı:

Windows 10 for Phones ile Geleceği Kesinleşen Özellikler

Donanım Desteği

• Qualcomm Snapdragon 810

• Qualcomm Snapdragon 808

• Qualcomm Snapdragon 615

• Qualcomm Snapdragon 210

• Qualcomm Snapdragon 208

• 2K çözünürlük desteği

• Barometre, altimetre, pedometre, uzun menzilli yakınlık sensörü, çevresel faktörleri algılama -sıcaklık, nem, UV, karbondioksit vb.- ve biyometrik -kalp atışı, gaz- özel sensörler

Eylem Merkezi

• Hızlı erişim kısayolları artık 4 ile sınırlı değil. Genişletilebilir/daraltılabilir özelliği ile 4-5 hızlı kısa yoldan fazlası atanabilmekte

• Eylem merkezi üzerinden etkileşimli bildirimleri cevaplayabilme

Uygulamalar ve Mağaza

• Yeni uygulama mağazası ile PayPal, Uluslararası kredi kartları ve Hediye kartlar ile ödeme imkanı

• Office uygulaması dokunmatik cihazlar için yepyeni tasarımı ile gelecek

• Outlook yenilenen ara yüzü ile gelecek. Yeni Outlook uygulamasında gelen bir e-postanın üzerinde parmağınızı sağa kaydırarak postaya bayrak ekleyebilir, sola kaydırarak silebilirsiniz (bu özelleştirilebilir).

• Takvim uygulaması evrensel uygulama olarak gelecek.

• Kisiler Hub'ı evrensel uygulama olarak gelecek. Böylece bilgisayarınızda da arama yapabileceksiniz (Skype ile)

• Fotoğraflar uygulaması evrensel uygulama olarak gelecek. Yeni uygulama hem fotoğraflarınızı görsel açıdan otomatik olarak iyileştirecek hem de otomatik olarak albüm yaratabiliyor.(OneDrive senkronizasyonu ile fotoğraflarınıza her yerden erişebileceksiniz)

• Müzik uygulaması evrensel uygulama ve OneDrive senkronizasyonu ile gelecek. Uygulama çalma listelerinizi tüm cihazlar ile senkronize ediyor.

• Haritalar uygulaması Cortana entegrasyonu ile gelecek ve çevrimdışı haritaları destekleyecek.

• Telefon uygulaması da yeni bir arayüz ile gelecek.

• Lumia Kamera uygulaması artık tüm cihazlarda varsayılan kamera uygulaması olarak yer alacak.

• Ses kaydetme uygulaması evrensel uygulama olarak gelecek, kaydedilen dosyalar OneNote veya OneDrive da kullanılabilecek

• Yeniden tasarlanmış hesap makinesi uygulaması içerisinde birim dönüştürme özelliği ile gelecek.

• Xbox Video uygulaması evrensel uygulama olarak gelecek.

• Alarm uygulaması evrensel uygulama olarak gelecek.

• Dosya yöneticisi yeni arayüzü ile gelecek.

• Arama ekranı yeni arayüzü ile gelecek.

• 3. parti uygulamalara tek tık ile ayarları değiştirme desteği.

• Arama ve SMS filtreleme için 3. parti uygulamalar atanabilecek.

• Uygulamalara verilen izinler ayarlanabilecek.

• Cortana'nın yeni arayüzü

• Evrensel uygulamalar "Windows Apps" olarak anılacak.

• Mesajlaşma ve engellenen numaralar uygulaması yeni tasarımı ile geliyor.

• Uygulamalar için SMS gönderip alma izinleri veriliyor.

• Ghost Toast adı verilen ve sadece bildirim merkezinde gözüken yeni bildirim özelliği geliyor.(Geliştirici uygulamasına eklediği takdirde)

• Android ve iOS uygulamaları yeni Visual Studio geliştirici aracı ile fazla uğraş gerektirmeden sisteme uyarlanabilecek.

Tarayıcı

• Modern bir tarayıcı olarak lanse edilen ve yepyeni özellikler barındıran Microsoft Edge adlı tarayıcı sisteme dahil oluyor.

Genel Kullanıcı Deneyimi Değişiklikleri

• 8.1 ile gelen karolara arka plan atama özelliği artık ana ekrana atanacak.

• Karoların saydamlığı kullanıcı tarafından ayarlanabilecek. (0-100 kademe)

• "2x4" ve "4x4" boyutlarında yeni karo boyutları gelecek

• Gelen mesajı anında yanıtlayabilme (interaktif bildirim)

• Mesajlaşma uygulaması arayüzü yeniden tasarlanıyor ve Skype entegrasyonu ile gelecek.

• Ayarlar ekranı daha sade ve grup seklindeki tasarım ile gelecek.

• Uygulama listesinin en üstünde en son yüklenen uygulamalar bulunacak.

• Ses ile metin yazma sisteme eklenecek.

• Yazım kolaylığı için yeniden konumlandırılabilen klavye gelecek.

• İmleci rahat hareket ettirebilmek için sanal navigasyon tuşu klavyeye eklenecek.

• FLAC ses formatı desteği gelecek.

• Görüşme esnasında ses kayıt etme desteği gelecek.

• MKV video formatı desteği gelecek

• USB OTG desteği

• USB 3.1 Type C desteği (donanım bazında bir destek olduğundan yeni cihazlarda geçerli olacak)

• Telefon rehberinizi SIM karta aktarabilme

• Ana Microsoft hesabını, telefonu sıfırlamadan kaldırma

• Windows 10 masaüstü sürümünde olduğu gibi uygulama ayarlarını ve senkronizasyon ayarlarını kontrol edebilme

• LED bildirimler

• Akıllı arama ve sarı sayfalar özelliği gelecek.

• Yeni sürücüsüz protokol ile baskı desteği.

• Yeni aktivite algılayıcı sayesinde telefonunuz koştuğunuz, yürüdüğünüz, durduğunuz anları otomatik olarak algılayacak..

• Çoklu dil desteği geliştirilmiş klavye

• Çoklu görev ekranında görsel değişiklikler.

• Telefonlar için kalem desteği geliyor.

• Hızlı notlar ve flaş ışığı eylem merkezindeki ayar kısayollarına atanabilecek.

• Uygulamalar görev yöneticisinde gruplanacak

-------------------------

İlk Yapı Sonrası Gelmesi Beklenen Özellikler

Yeni kilit ekranı *

İnteraktif canlı karolar *

İki uygulamayı yan yana çalıştırabilme (4.7" ve üzeri)

-------------------------------------------

İlk yapı sonrası gelmesi beklenen özellikler iddiadan ibarettir. Gelmesi kesin olarak görünen özelliklerin yanında "*" bulunmaktadır.

Konu mobil sürüm ile ilgilidir, pc sürümü için lütfen pc bölümünü kullanın.

-------------------------------------------
    "Herhangi bir sorunla karşılaşıp geri dönmek istiyorum" ben diyen kullanıcılar için Windows Device Recovery Tool;

http://go.microsoft.com/fwlink/p/?LinkId=522381

"Ben Windows Phone 8.1 kullanıyorum hala Windows 10 Mobile sürümüne geçmek istiyorum ne yapmalıyım" diyen kullanıcılar için Yükseltme Danışmanı ve Windows Insider uygulaması;

Destekleyen Cihazlar için Yükseltme Danışmanı

https://www.microsoft.com/tr-tr/store/apps/yukseltme-danısmanı/9nblggh0f5g4

Desteklemeyen Cihazlar için Windows Insider

https://www.microsoft.com/tr-tr/store/apps/windows-insider/9wzdncrfjbhk

"Destekleyen-Desteklemeyen diye ayırmışsın, hayırdır ne iş" diyen kullanıcılar için Destekleyen cihazlar listesi, desteklemeyenleri buldunuz zaten;

Lumia 1520, 930, 640, 640XL, 730, 735, 830, 532, 535, 540, 635 1GB, 636 1GB, 638 1GB, 430, 435, BLU Win HD w510u, BLU Win HD LTE x150q, MCJ Madosma Q501

"Hoppala bizim cihaz alamıyor mu yani Windows 10 güncellemesini" diyen kullanıcılar için;

Birkaç satır yukarıda bulunan Windows Insider uygulamasını yükleyin -ön izleme sürümlerini al>onay>release preview kısımı seçerek Windows 10 Mobile sürümüne geçebilirsiniz. (Threshold 2)

"Bi de Threshold 2 sıkıştırmış araya, birinci mesajda Redstone falan yazıyor" diyen kullanıcılar için;

Threshold, Windows 10 Mobile güncellemesinin kod adıdır.

Redstone ise Threshold üzerine gelecek olan güncellemenin kod adıdır.

Redstone kod adlı güncellemenin ilk ayağı 2 Ağustos günü son kullanıcıyla buluşmaya başlayacak olup ardından 2 tane daha aynı kod adını taşıyan güncelleme gelecektir.

"Hoca iyi hoş diyorsun da biz şimdi hiç mi kullanamıyoruz bu Redstone denen güncellemeyi" diyen kullanıcılar için;

Var dostum var birden fazla yol var da ben şimdilik senin için sadece birini anlatacağım; ama bu yöntemin riskli olduğunu ve denerken bunun bilincinde olarak denemen gerektiğini, sorumluluğun tamamen kendine ait olduğunu bilmelisin. Ha unutmadan daha önce bazı sürümlerde bu yöntemle yükleyip cihazları sonsuz boot döngüsüne girenler var dikkatli ol...

https://mega.nz/#!dxd11S6Q!KPyb5poWmnnJC0RQkMbzaH-XgQ7jQtqkAaJEYoE6zsI

Yukarıdaki aracı telefonuna yükle;

1. Yol: Ayarlar>Güncelleştirme ve Güvenlik>Geliştiriciler İçin>Cihaz Portalı kısmını ve yukarıdaki geliştirici modunu aktif et.

Cihaz portalını aktif ettin ya, işte onun hemen altında bir adres çıktı o adresi bilgisayarında tarayıcıya yaz ve git.

Gelen ekranda, sol kısımda "apps" yazıyor tıkla ona. Bastığında orada browse yazan bir tuş göreceksin ona bas ve yukarıda, adresten indirdiğin uygulamayı seç ve deploy et.

2. Yol: Yukarıdaki adresten indirdiğin uygulama var ya; hah işte o uygulamayı telefonun hafızasına at, geliştirici modunu aktfi et, dosya gezgininden uygulamayı attığın klasöre git ve uygulamayı yükle (üstüne tıkla).

-----------

Yukarıda onca anlattığım şeyi yaptın varsayıyorum, haberin olsun.

Şimdi sen bu uygulamayı yükledin ya, aç o uygulamayı ve menüsünden Interop Unlock kısmına gir. Orada aşağıda Redstore NDTKSvc var bi onu aktif et bir de en tepede Interop/Cap Unlock var onu aktif et ve aşağıdaki adımları yap.

PhoneManufacturer: MicrosoftMDG

PhoneManufacturerModelName: RM-974_1193

PhoneModelName: Lumia 635

PhoneHardwareCariant: RM-974

Şimdi diyeceksin ben bunları nereye yazacam usta, dur sakin ol o da geliyor.

Bu düzenleyeceğin yerlere aynı uygulama içerisinde "Registry Browser>HKLM -Local Machine->System>Platform>DeviceTargetinInfo" yolunu takip ederek ulaşabilirsin.

Bu adımları yaptıysan gir şimdi Windows Insider uygulamasına ister Hızlı halka ister Yavaş halka seç birini al Redstone güncellemeni.

Değişiklik yapmadan önceki halini bir yere kaydedin, ekran görüntüsü falan alın da sonra sıkıntı yaşamayın.

Şimdilik benden bu kadar sen ara ara yine bakın buralara yenilik menilik belki bir şey gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bay H -- 13 Temmuz 2016; 16:40:12 >
    |
    |
    Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

• Yarbay
    6637 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Bay H

"Herhangi bir sorunla karşılaşıp geri dönmek istiyorum" ben diyen kullanıcılar için Windows Device Recovery Tool;

http://go.microsoft.com/fwlink/p/?LinkId=522381

"Ben Windows Phone 8.1 kullanıyorum hala Windows 10 Mobile sürümüne geçmek istiyorum ne yapmalıyım" diyen kullanıcılar için Yükseltme Danışmanı ve Windows Insider uygulaması;

Destekleyen Cihazlar için Yükseltme Danışmanı

https://www.microsoft.com/tr-tr/store/apps/yukseltme-danısmanı/9nblggh0f5g4

Desteklemeyen Cihazlar için Windows Insider

https://www.microsoft.com/tr-tr/store/apps/windows-insider/9wzdncrfjbhk

"Destekleyen-Desteklemeyen diye ayırmışsın, hayırdır ne iş" diyen kullanıcılar için Destekleyen cihazlar listesi, desteklemeyenleri buldunuz zaten;

Lumia 1520, 930, 640, 640XL, 730, 735, 830, 532, 535, 540, 635 1GB, 636 1GB, 638 1GB, 430, 435, BLU Win HD w510u, BLU Win HD LTE x150q, MCJ Madosma Q501

"Hoppala bizim cihaz alamıyor mu yani Windows 10 güncellemesini" diyen kullanıcılar için;

Birkaç satır yukarıda bulunan Windows Insider uygulamasını yükleyin -ön izleme sürümlerini al>onay>release preview kısımı seçerek Windows 10 Mobile sürümüne geçebilirsiniz. (Threshold 2)

"Bi de Threshold 2 sıkıştırmış araya, birinci mesajda Redstone falan yazıyor" diyen kullanıcılar için;

Threshold, Windows 10 Mobile güncellemesinin kod adıdır.

Redstone ise Threshold üzerine gelecek olan güncellemenin kod adıdır.

Redstone kod adlı güncellemenin ilk ayağı 2 Ağustos günü son kullanıcıyla buluşmaya başlayacak olup ardından 2 tane daha aynı kod adını taşıyan güncelleme gelecektir.

"Hoca iyi hoş diyorsun da biz şimdi hiç mi kullanamıyoruz bu Redstone denen güncellemeyi" diyen kullanıcılar için;

Var dostum var birden fazla yol var da ben şimdilik senin için sadece birini anlatacağım; ama bu yöntemin riskli olduğunu ve denerken bunun bilincinde olarak denemen gerektiğini, sorumluluğun tamamen kendine ait olduğunu bilmelisin. Ha unutmadan daha önce bazı sürümlerde bu yöntemle yükleyip cihazları sonsuz boot döngüsüne girenler var dikkatli ol...

https://mega.nz/#!dxd11S6Q!KPyb5poWmnnJC0RQkMbzaH-XgQ7jQtqkAaJEYoE6zsI

Yukarıdaki aracı telefonuna yükle;

1. Yol: Ayarlar>Güncelleştirme ve Güvenlik>Geliştiriciler İçin>Cihaz Portalı kısmını ve yukarıdaki geliştirici modunu aktif et.

Cihaz portalını aktif ettin ya, işte onun hemen altında bir adres çıktı o adresi bilgisayarında tarayıcıya yaz ve git.

Gelen ekranda, sol kısımda "apps" yazıyor tıkla ona. Bastığında orada browse yazan bir tuş göreceksin ona bas ve yukarıda, adresten indirdiğin uygulamayı seç ve deploy et.

2. Yol: Yukarıdaki adresten indirdiğin uygulama var ya; hah işte o uygulamayı telefonun hafızasına at, geliştirici modunu aktfi et, dosya gezgininden uygulamayı attığın klasöre git ve uygulamayı yükle (üstüne tıkla).

-----------

Yukarıda onca anlattığım şeyi yaptın varsayıyorum, haberin olsun.

Şimdi sen bu uygulamayı yükledin ya, aç o uygulamayı ve menüsünden Interop Unlock kısmına gir. Orada aşağıda Redstore NDTKSvc var bi onu aktif et bir de en tepede Interop/Cap Unlock var onu aktif et ve aşağıdaki adımları yap.

PhoneManufacturer: MicrosoftMDG

PhoneManufacturerModelName: RM-974_1193

PhoneModelName: Lumia 635

PhoneHardwareCariant: RM-974

Şimdi diyeceksin ben bunları nereye yazacam usta, dur sakin ol o da geliyor.

Bu düzenleyeceğin yerlere aynı uygulama içerisinde "Registry Browser>HKLM -Local Machine->System>Platform>DeviceTargetinInfo" yolunu takip ederek ulaşabilirsin.

Bu adımları yaptıysan gir şimdi Windows Insider uygulamasına ister Hızlı halka ister Yavaş halka seç birini al Redstone güncellemeni.

Değişiklik yapmadan önceki halini bir yere kaydedin, ekran görüntüsü falan alın da sonra sıkıntı yaşamayın.

Şimdilik benden bu kadar sen ara ara yine bakın buralara yenilik menilik belki bir şey gelir.

Alıntıları Göster

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bay H -- 13 Temmuz 2016; 15:25:56 >
    |
    |

• Yarbay
    7406 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Bay H

Alıntıları Göster
    Windows 10 ile yepyeni bir sayfa bizleri bekliyor
    |
    |

• Binbaşı
    1421 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: eP_362

Windows 10 ile yepyeni bir sayfa bizleri bekliyor

Alıntıları Göster
    Alt yazı sorunu da çözülür umarım xbox video desteklemeye başlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Harrow35 -- 15 Aralık 2014; 0:52:13 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Windows 10 teknik ön izlemeye gelen son güncelleme ile değişen mağaza ve Xbox oyun bölümü. Bu değişimler bizede vuracak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MR. H -- 15 Aralık 2014; 3:07:21 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    844 Mesaj
    Oo yeni konu, eline saglik MR. H hocam, takipteyiz

(editlenecek)

Edit:

Gecen sene bu zamanlar 8.1 beklemeye baslamistik, 3 karo-bildirim merkezi-ve sonradan uygulama ile gelen kilit ekrani bana yetmisti ama genel bir hosnutsuzluk, umdugunu bulamamazlik hepimizde olusmustu..

Hepimiz ayni soruyu sorduk; neden microsoft bu kadar eksik bir sistem yapiyor, gelistirmemekte inat ediyordu?

Yillarin yazilim devi microsoft, istese tum mobil isletim sistemlerini solda sifir birakacak bir sistem yapamaz miydi?

Mobil bolumunde calisan muhendisler acaba bunca zaman sabahtan aksama kadar oturup ne isler yapiyordu?

Sonra gunler gecti, wp9 muhabbetleri donmeye basladi, bu sefer umutlarimizi buna baglamistik..

Ama microsoft bir suprizle cikageldi,

Windows 10

Tek sistem, tek magaza

Meger plan buymus, supriz sona saklaniyormus..

Arkadaslar, kabul edelim 8.1 ile sadece agzimiza bir kasik bal caldi microsoft..

Gecici bir sure bizleri susturmak icin bikac kucuk yenilik sundu, o kadar..

Asil bomba w10 olacakti

Simdi sozum "w10 da tirt cikcak yeaa bosuna beklemeyin" diyen arkadaslara,

Tek sistem tek magaza, oyle oturup bir anda aklina esince yapilacak bisey degil

Karar verip de aksamdan sabaha halledilecek bisey de degil..

Microsoft bunu cok uzun zamandir planliyordu ve tum kozlarini da w10a sakladi..

Benim umudum cok yuksek w10a dair

Bu sefer gercekten en guclu kozunu sona saklayarak oynuyor microsoft

Ben tamamen yeni ve mukemmel bir sistem ile tanisacagimizi dusunuyorum, ve oyle de olacak, merak etmeyin

Hadi bakalim, gelsin w10

Ayrica,eger bu dediklerimin de tam tersi olursa, w10 da fiyasko cikarsa yani, artik bunun tek bi aciklamasi var demektir,

Microsoft hepimizi salak yerine koyuyor, mobil dunyada basarili olmak gibi de bir istegi yok, sadece "ben de varim" demek icin, bi iddiasi olmadan kendi capinda takiliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi j&j -- 18 Aralık 2014; 0:39:25 >

• Binbaşı
    1333 Mesaj
    Stabilite ve akıcılığın geri dönmesi dileğiyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi destinati0n -- 15 Aralık 2014; 18:13:53 >
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: destinati0n

Stabilite ve akıcılığın geri dönmesi dileğiyle.
    Hadi hayırlı olsun, sızıntılar gelmeye başlar yakında
    |
    |

Eski çağlarda ejder, kaplana denk görülen tek yaratıktı.
  • Yüzbaşı
    412 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Basteryus

Hadi hayırlı olsun, sızıntılar gelmeye başlar yakında

Alıntıları Göster
    Elinize sağlık ve kolay gelsin. Yine birlikteyiz W10 a kadar
    |
    |
    Windows 10 ile birlikte Windows Mobile markasının kullanılabileceği belirtiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MR. H -- 15 Aralık 2014; 15:30:14 >

• Teğmen
    203 Mesaj
    Buralar çok değerlenecek :)

|
    |

Orijinalden alıntı: MrHS

W10 ile arayüz nasıl olacak merak ediyorum,tema desteği olacak mı acaba
    Launcher desteği olsa, arayüz esnekliği verilse, isteyen istediği şekilde arayüzü tasarlayabilse 10 değil 100000000000000000000000000000000000000000 numara olur
    |
    |

Orijinalden alıntı: criptex

Launcher desteği olsa, arayüz esnekliği verilse, isteyen istediği şekilde arayüzü tasarlayabilse 10 değil 100000000000000000000000000000000000000000 numara olur

Alıntıları Göster
    mesajım bulunsun.

Orijinalden alıntı: RootUser

mesajım bulunsun.

Alıntıları Göster
    8.1 için de aynı şeyler yazıldı çizildi ..

geçiniz.com

Orijinalden alıntı: Kasık biti

geçiniz.com

w10 8.1 den çok daha farklı w10 ile sistem adam olacak bence

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: Flag SHİP Killer

quote:

Orijinalden alıntı: Kasık biti

geçiniz.com

w10 8.1 den çok daha farklı w10 ile sistem adam olacak bence

Alıntıları Göster
    Microsoft zamanında aceleci davrandı. Biraz plansız programsız ilerledi bana göre. Mevcut ekosistemlere göre çok fazla eksiğe sahip olmasına rağmen 8.0 ve peşinden 8.1i piyasaya sürdü. Peşinden herşeyi sil baştan alarak tüm cihazlara ortak platform, ortak market uygulamasına geçti. Microsoft dünkü çocuk değil. Bilişim dünyasında yeni düzen mobil cihazlar üzerinde ilerliyor. İnsanlar artık laptop taşımaz oldu. Telefonla işlerini hallediyor. İlla büyük ekran gerekiyorsa tablet taşıyor. İş için özel bir yazılım gerekiyorsa laptop taşıyor. Bu nedenle mobil platformda atak yapmak zorunda. Market için de 10 bekleniyor bence. Yani 8.1 i gözden çıkarmış durumda. Benim görüşüm bu tabi. Ama insan ben bile düşünüyorsam microsofttaki yöneticiler kesin düşünüyordur demeden edemiyor. 8.1 çıkarken 10 için hazırlıklar çoktan başlamıştı. Normal olarak zaten çöpe gidecek olan birşeyin üzerine çok fazla düşmediler. Eğer bunu yapamazlarsa zaten piyasadan silinecekler. Sadece hindistan gibi ucuz cihaz pazarlarında var olabilirler. Microsoft da bence bu kadarını kendine kabul etmeyecektir.

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Mobilya Takımları
SEO
üniversite
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Masal
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,672
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.