Binbaşı
29 Nisan 2021
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 382 (Bu ay: 3)
Gönderileri

Eskiden bloklu kişinin mesajı bu kişi blok listenizde diye belirtilirdi, artık mesajına dair hiç birşey görünmüyor, bu durum konu içinde (okuyucu açısından) anlam bütünlüğünde tutarsızlıklara neden oluyor.


Örneğin engellenen kişiyle normal bir üyenin konuşmasında üye sanki kendi kendine konuşuyormuş gibi algılanabiliyor. Her üye birbirine cevapla tuşuyla cevap yazmıyor.


Bununla alakalı profil ayarlarına bir opsiyon eklenirse çok iyi olur, (Mesajların hiç görünmemesi veya engellenen kişi blok listenizde diye belirtilmesine dair) en azından eski haline getirilsin. Şuanki hali çok kötü.


Birisinin engelini kaldıracağım mobilde engellenenler listesi düzgün çalışmıyor, engellenenler listesine ulaşılamıyor ulaşılsada zaten engeli kaldır tuşu yok. ilgili kişinin forum içinden zaten mesajlarını göremiyorum ki mesajından engeli kaldırayım..

Bugün forumlardan içerik ÇALAN, istediğini topluluğa hedef göstertip linçlettiren ve öğrendiği bu bilgileri kendisi bulmuş gibi davranan, ramiz dayıya benzeyen youtube kanalı gördüm, İki videosunu gördüm basitçe özetleyeyim.


Bu kanal, tamamıyla dayanaksız bilgiler ile topluluğun, hedef gösterdiği şahıs(lar)dan nefret etmesini sağlayıp, üstüne herkesin ulaşabileceği asıl kaynaklardaki yazıları kendi araştırmaları sonucu elde etmiş gibi göstererek "bilgece" tavır takınıp topluluğa linçlettirmekte.İçerik Örnek 1: Gezginlerinin korsan indirme sitesi ilan edilmesi  :

Deist birisi olarak, açıkçası gezginlerin kimin olduğu umurumda değil, gezginlere korsan paylaşım sitesi diyen(ya bu kanal başka bir evrende yaşıyor, yada hiç korsan indirme sitesi görmemiş)(İlgili web sitesi tüm linkleri ilgili yazılımların resmi sunucularından yapıyor, herhangi bir lisans paylaşımıda YAPMIYOR, ya ben denk gelmedim ya bunlar normal yazılıma denk gelmemiş)


Böyle bir cahil kanalın söylemlerine itibar edilmemesi gerektiği bu kanalın bir anti-tezinin ortaya çıkması gerektiği ve topluluğu yanlış yönlendirmemesi için bu başlığı açtım.


İçerik Örnek 2: M2 3. parti yazılım coderları ifşası:

Defalarca başka forumlarda karşılaştığım bilgileri(Yaklaşık 5-10 yıl öncesi,bu örnek için kaynak turkmmo forumları) sadece bir videoda derleyip(asıl kaynağı videolarında vermiyor), tüm bilgiye kendisinin ulaştığı ve bunları ilk defa sadece kendisi ifşa ediyormuş gibi (aslında kaynakta herşey açık açık yazılı ve asıl sahipleri tarafından paylaşılmış) paylaşım yapmasıda, bu kanalın bir EMEK HIRSIZI olduğunu gösterir.

Buradaki olay ben araştırdım, ben ifşaladım, ben yaptım algısı verip, sadece derlediği bilgiyi kendisi oluşturmuş gibi sunmasıdır.
Bu tarz sözde içerik "üreten"(!) kanallar, forum kullanıcılarının içeriklerini ÇALIP ve üstünden para kazanmayı hedeflemektedir. Daha birçok yabancı forum(minecraft forumları, reddit vb.)'uda aynı şekilde kullanmakta.


Bu kanalın söylemlerine güvenmemenizi, basit bir youtube kanalı olmaktan öteye gidemeyeceğini, HİÇ BİR ŞEY BİLMEDİĞİNİ, bilmenizi isterim.


İnsanın biraz ahlâkı olur, nasıl bu kadar kolay başkasının emeğine çöküyor bu kanal.. Topluluk bu kanalı neden eleştirmiyor?


Bu zamana kadar ürettiği hiçbir içerikle veya kanal ile hiçbir alakam yok. fakat birilerini hedef tahtasına kafasına göre koyabilmesi ve alın linçleyin diyebilmesi, üstüne başkalarının bilgisiyle bunu yapması, zamanında bizzat gözlemlediğim şeyleri kendi emeğiymiş gibi yayınlayıp üstüne para kazanması, en basit tabiri ile bende sahtekarlık hissi uyandırıyor.

Selamlar herkese, az önce test amaçlı yazmış olduğum python scripti ile çeviri yapmak istediğiniz oyunu gpt3 ile çevirmek istediğiniz kısımlarını çevirebilirsiniz. Bu konu, gpt ile çeviri yapmak isteyen arkadaşlara referans, başlangıç noktası olması için hazırlanmıştır.


Öncelikli yapılması gereken:

İlgili oyunun dil dosyaların no header/tag txt formatında çıktısı. Yani sadece çevirisi yapılacak satırları içermeli. [UE toollarında bu şekilde çıktı alabiliyorsunuz.]


Çeviri Sistemi Kurulum:

1.Resmi sitesinden Python3 indirin.

2.Bir komut istemi açın ve aşağıdaki komutu girerek openai kurulumunu yapın.

Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
python -m pip install openai


3. beta.openai.com web sitesine girerek bir api key oluşturun.

4. translator.py uzantılı boş bir dosya oluşturun ve içine şu kodu yapıştırın.

Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
import os, sys, time, datetimeimport openaiopenai.api_key = ""translatefile = sys.argv[1]lang = "tr"lang2 = "Turkish"
say = 0if os.path.exists(lang + "_" + translatefile):  with open(lang + "_" + translatefile) as f:    for line in f:      say += 1def Getline(linetext):  try:    if(len(linetext) > 0):      response = openai.Completion.create(        model="text-davinci-003",        prompt="Translate this into "+ lang2 +":\n" + linetext + "\n",        temperature=0.3,        max_tokens=1592,        top_p=1.0,        frequency_penalty=0.0,        presence_penalty=0.0      )      sonc = response.choices[0].text.replace('\n', ' ').replace('\r', '') + "\n"      print(sonc)      if sonc[:1] == ' ':        return sonc[1:]      else:        return sonc    else:      return "\n";  except:    print("Bağlantı hatası: tekrar deneniyor.\n")    return Getline(linetext)
def WriteToNewFile(linetext):  with open(lang + "_" + translatefile, 'a+') as file:    file.write(linetext)
cursay = 0;with open(translatefile) as f:  for line in f:    if cursay < say:      cursay += 1;    else:      cursay += 1;      beforeexecute = datetime.datetime.now()      print(line.replace('\n', ' ').replace('\r', '') + "\n")      textconv = Getline(line.replace('\n', ' ').replace('\r', ''))      WriteToNewFile(textconv)      if beforeexecute > (datetime.datetime.now() + datetime.timedelta(seconds=-2)):        time.sleep(2)

5. Dosya içindeki openai.api_key kısmına aldığınız secret keyinizi yazın ve kaydedin.


6.Txt formatına çevirdiğiniz dosyayı py dosyasının olduğu konuma atın.


7. "python translator.py [ÇEVİRİLECEKDOSYAİSMİ].txt" komutu ile çeviri işlemini başlatın. Çeviri dosyası dosya ismi başında tr_ olacak şekilde çıkacaktır.


Örnek Girdi:

Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
text.txt > Doesn't matter to me.Again. Again Again..Hello World


Örnek Çıktı:

Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
tr_text.txt >Benim için önemli değil.Tekrar. Tekrar Tekrar..Merhaba Dünya

Notlar:

1.Çeviri işlemi çok uzun sürecek, AI çeviri işi translate gibi hızlı olmuyor. AAA bir oyunu 2-3 günde çevirir. hızlandırmanın yolları var fakat sunucuda dakikada 60 sorgu limiti olduğundan ve daha fazla uğraşmadığımdan bu kadar.

2. GPT3 paralı bir hizmettir sistem size 18 dolar deneme kredisi verir, sonrasında çalışmaz. 18 dolar ile orta uzunluğa sahip cümleler içeren ortalama 18bin satır çevirirsiniz.

3. Geliştirmek size kalmış. Bu sadece temel düzeyde iş görecek basit bir kod. Sizi kopyala yapıştır vs. zahmetinden kurtarır.

4. Kullanımdan çıkacak tüm sorumluluk size ait.

5. Çeviri sonrası ufak tefek değişken düzeltmeleri yapmanız gerekebilir.Yapamadığınız~ hata aldığınız konu hakkında soru sormayın, cevaplamayacağım. İyi forumlar.


Fazla satırı olmayan oyunlar için daha ideal olabilir.

Postbit ile alakalı:

Mobil sürümde, yazılar(kullanıcı adları vs) çok büyük,

Beğen butonu kaymış gibi duruyor,

İki mesaj arasında kocaman boşluk var(margin mi padding mi verdiniz artık bilemem)

Simetrik değil ve rütbeler, kullanıcı adları vs. anlamsız bir çirkinliği var.

Mobildeki Hizalamalar forum geneli ile uygun değil.

Thumbnail fotoğraflar 10x10 pikselden zoom yapılmış gibi bulanık.

Forumun yazı küçültme özelliği bu bölümün yazı büyüklüğünüde değiştirmiyor.

Herhangi bir konuya girince eğer yazı büyüklüğü(A+ A- butonlarından bahsediyorum) en küçükte kullanılıyorsa, yazılar bir büyüğü ile gösteriliyor.Mesaj editörü ile alakalı:

Yeni mesaj editöründeki eksiklikler aylardır düzeltilemedi.

Anasayfa haberlerine portal üzerinden cevap yazıldığında oluşan alt satır boşlukları ile ilgili sorunda düzeltilmedi.

Eskisi görsel açıdan daha zayıf olsada çok daha pratik,işlevsel ve kusursuzdu. Video butonuda çalışmıyor.

Mobilde özellikle, yazıları kalın hale getirmek vs. tam bir işkence.(Android kopyala yapıştır menüsü ile üstüste gelmesi kaynaklı tuşlara basamamak)

Kod eklenmiyor, eskisinde kod verebiliyorduk.

Kopyala yapıştır düzgün çalışmıyor. Bazen yapıştırmıyor.


Kullanıcılar eski editörü ayarlarından aktive edebilse çok daha iyi olurdu.

Sevgili @TurkNetDestek , +200 hızları ne zaman kullanıcılara sunacaksınız? Fiyat açıklamayan operatör kalmadı, sizden haber bekliyoruz halen.

Hakkında
Konum: İstanbul, Başakşehir
Forum İmzası:
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
AMD
Otomobil
ford
Mobil cihaz
Samsung
Oyun Platformu
PC
Notebook
Monster
İşlemci
AMD
Anakart
MSI
Ekran Kartı
Asus
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 13 sa.
Mesaj Sayısı: 1.199
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.382
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 8.284 (Bu ay: 418)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 4.427 (Bu hafta: 1)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.