Yarbay
04 Aralık 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
33 üye
Görüntülenme
Toplam: 258 (Bu ay: 8)
Gönderileri
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/bd/39/6c/bd396cb90c7f1d68852bcf86d8203110.png&t=0&width=480&text=1Beşiktaş karşılaşmasından sonra özellikle sosyal medya üzerinden kulübümüze, teknik heyetimize ve futbolcularımıza yönelik olarak başlatılan, adeta linç boyutuna ulaşan, karalama ve itibarsızlaşmaya yönelik söylem ve iddiaları üzüntüyle gördük. 


Bir Anadolu kulübü olarak uzun yıllar oynadığımız her ligde şerefimiz ve haysiyetimizle mücadele ederek, herkesin örnek alabileceği türden başarılarımızla bulunduğumuz konuma geldik. Dün akşam bir kez daha gördük ki, futbolun yönü bu ülkede artık başka yerlere gidiyor. Kendi başarısı ve taraftarı olduğu kulüp dışındaki herkes ve her şeyin yok sayılacağı, haklı ya da haksız her türlü kazancın mübah sayılacağı bir noktadayız. 

Alanyaspor Kulübü olarak bizler, her zamanki gibi maçımıza çıktık, mücadelemizi ettik, kazanacak performansı ortaya koyamadık ve kaybettik. Bu konu bu kadar basitken, kalecimizin yediği gollerden ve atamadığımız gollerden farklı bir anlam çıkarmaya çalışmak, bazı insanların ve birkaç sözde spor insanının ne kadar kötü kalpli olduklarının, insanlıklarının tükenme noktasına geldiğinin en büyük kanıtıdır. 


Alanyaspor bugüne kadar Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor'u defalarca yenmiştir. Defalarca da kaybetmiştir. Dünkü maçın da bu maçlardan hiçbir farkı yoktur. 3-4 farklı oyuncumuzun girdiği net pozisyonlar golle sonuçlansaydı belki de aynı insanlar Alanyaspor'a methiyeler düzecekti. Maçtan bir gün önce kaldığımız otele en yakın noktada olduğu için BJK Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nde yaptığımız ter idmanı daha farklı yerlere çekiliyor. Bugüne kadar kulüpler Dereağzı'nda, Ümraniye'de ve Florya'da ter idmanı yapıp, sayısız maça çıktı. Bunun gündeme gelmesi bile insanların nelerden medet umduğunun göstergesidir. 


Bu ülkede futbol bakış açısı ve değerlendirmeler skor üzerinden olduğu sürece, futbolumuzun bir milim dahi ileriye gitme şansı yoktur. Bu ligin en iyi oyunlarından birini oynamaya çalışan bir takım olarak, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da şerefimizle ve haysiyetimizle onurlu mücadelemizi her zaman vermeye devam edeceğiz. 


Dünden beri haksız ve mesnetsiz ithamlarda bulunan kişilere karşı da tüm hukuki haklarımızı kullanacağımızı ifade ediyoruz.


Aytemiz Alanyaspor Kulübü

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/8e/ce/60/8ece60a6da8de66ad5f4de375e3e3be4.png&t=0&width=480&text=1


Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı ve Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, yılbaşı ile ilgili Bilim Kurulu'nun gündeme getirebileceği önlemlere ilişkin DHA'ya açıklama yaptı.


Prof. Dr. İlhan, 31 Aralık perşembe gününe denk gelen yılbaşı için sokağa çıkma kısıtlamasının alınabileceğini belirterek, "Belki 31 Aralık'tan başlayıp 4 günlük bir kısıtlama söz konusu olabilir.


Böylece yılbaşı vesilesi ile toplumda insanların hareketliliği de azalmış olur, dışarıda bir araya gelme engellenmiş olur, ev içinde bir araya gelme engellenmiş olur. Biliyorsunuz Ramazan Bayramı'nda da aynı kısıtlamayı yapmıştık. Şimdi 4 gün daha bir kısıtlama ile enfeksiyonun önü alınmaya çalışılabilir" dedi.


'EN BÜYÜK ÖNLEM ÖZ SORUMLULUK' 


Kısıtlama olsa dahi evlerde verilebilecek olası partilere de değinen Prof. Dr. İlhan, "Buradaki en büyük önlem öz sorumluluk.


Şöyle bir şey oluyor; toplum cumartesi akşamdan bir araya geliyor, pazar günü de beraber oluyorlar, beraber dışarıda da sosyalleşiyorlar, pazar akşamı herkes evine gidiyor. Böyle olunca cumartesinin ardı sıra gelen 6-7-8'inci günlerde maalesef hasta sayısının arttığını gözlemliyoruz.


Filyasyona bakıldığında evde bir araya gelmeden kaynaklanan hastaların olduğunu gözlemliyoruz. Toplum burada öz sorumluluk içinde olarak, olabildiğince çekirdek aile ile yaşamayı düşünmeli. Aşı da gelecek. Aşı ile birlikte mücadelenin daha da kuvvetleneceğini hepimiz biliyoruz. Bu yılbaşı için de geçerli" diye konuştu.'EVDE PARTİ YAPMALARINI HİÇ ÖNERMİYORUZ' 


Prof. Dr. İlhan, insanların evlerde bir araya gelmemesi gerektiğine vurgu yaparak, "Evde insanlar bir araya gelmesin. Parti olsun olmasın, evde insanlar olabildiğince misafir kabul etmemesi gerekiyor.


Zaman tam çekirdek aile olarak bir arada olma zamanı, onlar ile bir arada olma zamanı. Biz vatandaşlarımızın evde parti yapmalarını hiç önermiyoruz.


Zorunluktan dolayı insanlar bir araya geleceklerse mutlaka içeriye temiz hava girmesi maske takılması ve mesafeye uyulması gerektiğini tekrar hatırlatalım" ifadesini kullandı.


Yılbaşında kurallara uyulmazsa vakaların artıp artmayacağını değerlendiren İlhan, "O günleri görmek istemiyoruz. Çok ciddi bir hasta sayısı ile karşı karşıyayız. Hastanelerin yoğunluğunun artmasına izin vermemeliyiz. Vatandaşlarımızdan dikkat etmelerini istiyoruz" dedi.

Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray 39 yıl sonra Avrupa'da yok

Türk futbolu, Avrupa kupalarında alınan üst üste başarısız sonuçlarla 39 yıl sonra bir ilki yaşadı.
Türk takımlarının son yıllardaki başarısız sonuçları 2020-2021 sezonunda da devam etti. 5 takımla Avrupa kupalarına katılım gösterme şansı yakalayan temsilcilerimizden sadece 2'si Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'nde yer alacak.

Fenerbahçe'nin Avrupa kupalarına gitmeye hak kazanamadığı sezonda Süper Lig şampiyonu Medipol Başakşehir direkt Şampiyonlar Ligi gruplarına, Demir Grup Sivasspor ise direkt Avrupa Ligi gruplarına katıldı.

Trabzonspor'un UEFA'dan aldığı ceza ile Devler Ligi'ne katılma şansı elde eden Beşiktaş, 2. eleme turunda PAOK'a ardından da Kupa 2'de Rio Ave'ye yenilerek Avrupa macerasına nokta koydu.

Rosenborg'a karşı mağlup Aytemiz Alanyaspor'dan sonra Neftçi ve Hajduk Split'i eleyen Galatasaray, play-off turunda Rangers ile karşı karşıya geldi. İskoçya'daki karşılaşmadan 2-1 mağlup ayrılan sarı-kırmızılılar, UEFA Avrupa Ligi grup aşamasına katılma başarısı gösteremedi.

Böylece Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray, 39 yıl sonra ilk kez Avrupa kupalarında grup aşamasına kalamadı.

'Üç büyükler' en son 1980-1981 sezonda Trabzonspor'un Şampiyon Kulüpler Kupası'na, ikinci Adanaspor'un UEFA Kupası'na Ankaragücü'nün ise Kupa Galipleri Kupası'na katılmasıyla Avrupa'da yer alamamıştı.

ŞAMPİYONLAR LİGİ'NE KATILIM TEHLİKEDE

Son yıllarda alınan başarısız sonuçlar, Süper Lig şampiyonunun Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılım hakkını da tehlikeye attı. Güncel UEFA sıralamasında 12'inci sıraya gerileyen Türkiye, İskoçya'nın sadece 0.025 puan önünde.

Grup aşamasında mücadele edecek Medipol Başakşehir ve Demir Grup Sivasspor, ada ülkesinin temsilcileri Celtic ve Rangers'dan daha az puan alırlarsa, Süper Lig şampiyonu gelecek sezon Devler Ligi'ne katılmak için ön eleme turu oynayacak.

NtvSpor
Evde birlikte yaşadığınız insanlarla klima kullanımının Covid-19 açısından bir zararı var mıdır? Ortak alanlarda zararlı ama evde sanki fazla zararı olmaz gibi geliyor.

Siz evde klima kullanıyor musunuz?


Türkiye sınırları içerisinde taşınmaz sahbi olanları ilgilendiren emlak vergisi ödemeleri için süreç devam ediyor.

EMLAK VERGİSİ ERTELENDİ Mİ 2020?

Hayır, şu ana kadar meclise verilen kanun teklifi ve soru önergesine rağmen böyle bir kara çıkmadı. Emlak vergisi ödemeleri erteleme kararı çıkmadıği için halen devam ediyor.

EMLAK VERGİSİ ERTELEMESİ İÇİN MECLİSE SORU ÖNERGESİ VERİLDİ!
İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un yanıtlaması üzerine verilen soru önergesinde; "Yeni tip Coronavirüs salgını vatandaşlarımızı ekonomik anlamda olumsuz etkilemiştir. Vatandaşlarımız geçim sıkıntısı yaşamaktadır ve devletten yardım beklemektedir. Emlak vergisi ilk taksit ödemeleri Mart ve Mayıs ayları arasında yapılmaktadır. 1 Mart'ta başlayan vergi dönemi, 31 Mayıs'ta sona erecektir. Vergide ikinci taksit ödemeleri ise Kasım ayı içerisinde yapılacaktır. Koronovirüs nedeniyle birçok işyeri işlerine ara vermiş, vatandaşlarımız ekonomik olarak güçlükler yaşamaya başlamıştır. Sosyal devlet ilkesi gereğince bu ödemelerin ileriki bir tarihe faizsiz olarak ertelenmesi gerekmektedir" ifadesi ile erteleme yapılıp yapılmayacağı konusunda yanıt verilmesini istedi.MECLİSE EMLAK VERGİSİ KANUNU DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN KANUN TEKLİFİ VERİLMİŞ VE ERTELEME İSTENMİŞTİ!

Hatırlanacağı üzere daha önce de emlak365.com ailesi olarak sizlere CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel tarafından meclise verilen kanun teklifini iletmiştik. Bu kanun teklifi ile emlak vergisi için erteleme talep edilmişti. Ancak henüz hem Emlak Vergisi Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi için hem de soru önergesi için henüz bir gelişme yaşanmadı. 31 Mayıs 2020 tarihinde sona erecek olan emlek vergisi son ödeme tarihi için bu nedenle bu güne kadar nihai kararın açıklanması bekleniyor. Herhangi bir erteleme kararı açıklanmadığı takdirde 31 Mayıs 2020 tarihi itibari ile emlak vergisi birinci taksit ödemeleri sona ermiş olacak.

Emlak365.comKaz Dağları'nın olduğu bölgede altın arama çalışmalarını protesto etmek için yürüyüş düzenlendi. Göstericiler ellerinde “Kaz Dağları hepimizin,” “Kaz Dağları’nın üstü altından değerlidir,” “Suyuma ve toprağıma dokunma” pankartları taşıdı. Twitter'da da #Kazdağınadokunma etiketi trend oldu.Kıbrıs Barış Harekatı'nın 45. yıl dönümü yavru vatan Kıbrıs ve Türkiye'de kutlanıyor. "Ayşe tatile çıktı" parolası ile başlayan adadaki zulmü ortadan kaldırmak için düzenlenen Kıbrıs Barış Harekatı nasıl başladı?Türk Silahlı Kuvvetlerince gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekatı 45’inci yılına girdi. İşte, üzerinden 45 yıl geçen Kıbrıs Barış Harekatı 20 Temmuz 1974 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Garanti Anlaşması'nın III. maddesine dayanarak gerçekleştirildi. Dönemin Başbakanı Bülent Ecevit, görüşmelerden bir sonuç alınamayınca TBMM'yi olağanüstü toplantıya çağırdı ve Kıbrıs Barış Harekatı'na karar verildi.
AYŞE TATİLE ÇIKTI

“Ayşe tatile çıktı” parolasıyla başlatılan ve adadaki Türklerin uğradığı baskı ve zulmü ortadan kaldırmak amacıyla Türk Silahlı Kuvvetlerin tarafından gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekatı 43. yılında. Harekat, TSK'nın zorlu şartlarda gerçekleştirdiği en önemli bir başarılardan biri olarak görülüyor. Bu parolada adı geçen Ayşe'nin, dönemin Dışişleri Bakanı Turan Güneş'in kızı olduğunu da hatırlatmakta yarar var.

HAREKAT SONA ERİYOR VE ATEŞKES İMZALANIYOR!

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin çağrısı üzerine Türkiye 22 Temmuz saat 17.00'den itibaren harekata son verdi. ABD ve İngiltere dışişleri bakanlıklarının yetkilileri aracılığıyla Türkiye ile Yunanistan arasında ateşkes anlaşmasına varıldı. Yapılan harekatla Lefkoşa-Girne kara yolunun denetim altına alınmasıyla Lefkoşa'nın Türk kesiminin denizle bağlantısı sağlandı. Bunun dışında kalan başta Magosa olmak üzere diğer yerleşim bölgelerinde ise Türklerin güvenliği tam olarak sağlanamadı. Bu arada harekatın başlamasıyla İstanbul, Ankara, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, Çanakkale, Balıkesir, Manisa, İzmir, Aydın, Muğla, Adana, İçel ve Hatay'da sıkıyönetim ilan edildi. 20 Ağustos'tan itibaren bu illere Antalya da eklendi. Yunan cuntasının işbaşına getirdiği Nikos Sampson 22 Temmuz'da cumhurbaşkanlığından istifa etti. Harekatta 3 gün içinde 57 şehit verildi, 184 asker yaralandı.Yunanistan'da kurulan sivil yönetimin ardından 25 Temmuz 1974'te Kıbrıs barış görüşmeleri Cenevre'de başladı. Türkiye, Yunanistan'a Kıbrıs'ta federasyon sistemini önerirken Türk Silahlı Kuvvetleri de 26 Temmuz'da Girne'nin 5 Mil Plajı'na asker ve malzeme yardımı için çıkarma yaptı.

Türkiye-Irak sınır hattında teröristlerle çıkan çatışmada 4 asker şehit oldu, 6 asker yaralandı.
https://www.ntv.com.tr/turkiye/son-dakikairak-sinirindasehit-olan-asker-sayisi-4e-yukseldi,hrjDSrF7SES62VV2Bj3Q8Q


Sosyal medyada her yerde olan şehitlerimiz konusu, nasıl bu zamana kadar burada açılmadı hayret ettim doğrusu

Şehitlerimize Allah'tan rahmet ve kederli ailelerine sabırlar diliyorum
Hakkında
Konum: İstanbul,Ataşehir
Meslek: Elektronik Mühendisi
Forum İmzası:
Ben ömrü hayatımda, DH kadar çok sorun yaşayan bir forum görmedim.
Hakkımda:
Bu Dünyanın çivisi çıkmış, çivinin çıktığı yer ise Türkiye
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Otomobil
Renault
Mobil cihaz
Samsung
Operatör
Vodafone
ISS
TTNet
Oyun Platformu
PC
Takım
BEŞİKTAŞ
Klima
Sharp
Notebook
Dell
LOL
Kha'Zix
LOL
Xin Zhao
Basketbol
Beşiktaş
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Mesaj Sayısı: 7.067
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 34.131
İkinci El Bölümü Mesajları: 6
Konularının görüntülenme sayısı: 1.362.084 (Bu ay: 1.814)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 20.126 (Bu hafta: 2)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Spor
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.