Yarbay
04 Aralık 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
36 üye
Görüntülenme
Toplam: 402 (Bu ay: 13)
Gönderileri

TÜVTÜRK’teki haksız kazanç Meclis gündeminde. CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, "10 dakikalık araç muayenesine fahiş fiyatlar alan TÜVTÜRK ‘ün geçtiğimiz yıllarda 767 milyon lira vergi borcunun silinme gerekçesi nedir?" diye sordu.


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/25/ca/de/25cade953252fcf8f1c9c76a894d0f89.png&t=0&width=480&text=1


CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, TÜVTÜRK'teki soygunu ve haksız kazancı Meclis gündemine taşıdı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığına yazılı soru önergesi veren Bulut, “Araç muayene istasyonları, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) tarafından 2005 yılında TÜVTÜRK'e devredilmiştir. Türkiye’de periyodik araç muayenesinde yetkili ve görevli tek kuruluş olan TÜVTÜRK, Türkiye’nin 81 ilindeki sabit ve gezici araç muayene istasyonlarıyla milyonlarca araca hizmet vermektedir. TÜVTÜRK, araç muayene ve egzoz gazı emisyon ölçümünde rekabet ortamı oluşturulmadığından tekel durumundadır” dedi.


birgun.net
TÜVTÜRK‘ün 767 milyon lira vergi borcu neden silindi?
https://www.birgun.net/haber/tuvturk-un-767-milyon-lira-vergi-borcu-neden-silindi-375295

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, tepkiler nedeniyle halen eski başkan Mehmet Görmez'in makam aracını kullandığını belirterek "Korkumuzdan yeni araba alamıyoruz" dedi.
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/f6/56/c2/f656c2850177f84e8dba837fab651592.png&t=0&width=480&text=1Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, teşkılata yönelik bazı eleştirileri yanıtladı.


Zanka TV’de yayınlanan Söz Meclisten İçeri programında geçen hafta eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın “zengin için cennetin bir kapısı açılırsa, yoksulun bin kapısı açılır” dediğini iddia ederek tepki göstermişti. Okuyan, “Ali Erbaş dalga mı geçiyorsun? Senin bindiğin araba kaç lira? İsraf diyorsun, Diyanet İşleri Başkanı olarak senin 500 tane salonun var. Müftülerle toplantı yapıyorsun 5 yıldızlı, 7 yıldızlı otellerde. Yazık günah” demişti.


Yaşar Okuyan’ın açıklamalarını izleyen Ali Erbaş, kendisine bir mesajla yanıt verdi. Erbaş’ın gönderdiği mesajda Okuyan'ın sözünün kendisine ait olmadığını belirtip "Büyük ihtimalle Fetö olabilir. Mahkeme konuyu takip ediyor. Benim böyle bir ne yazım ne konuşmam var. Böyle bir söz İslam’a aykırı" yanıtı verdi.


"GÖRMEZ'İN ARABASINA BİNİYORUM"


Ali Erbaş, kullandığı araba konusunda da şu ifadeleri kullandı:

"Araba konusunu da belirteyim. 6 sene önce Diyanet’e yeni bir araba verilmişti. Mehmet Görmez hoca Başkan iken. Hocayı çok rahatsız ettikleri için çok üzüldü ve cumhurbaşkanlığına geri gönderdi. Eski arabaya binmeye devam etti. O arabaya şu anda ben biniyorum. 11 yaşında. Geçenlerde bozuldu yolda kaldık, koruma arabasına geçmek zorunda kaldım. Korkumuza yeni araba alamıyoruz. Türkiye’de bir Diyanet İşleri Başkanı var. Siz bakanlık yaptınız, kimlerin hangi arabalara bindiğini çok iyi bilirsiniz kıymetli bakanım."


"İMAMLARIMIZIN GÜNCELLENMEYE İHTİYACI VAR"


Diyanet İşleri Başkanı, teşkılatın etkinlikleri için kullanılan salonlarla ilgili ise şu açıklamayı yaptı:

"Salon konusuna gelince bizim 500 değil, Kocatepe Camii’nin altında 40 sene önce yapılan bir salonumuz var. Bir de Başkanlıkta küçük bir salonumuz var. Zaman zaman sezon dışı zamanlarda bazı otellerin kapalı olduğu zamanlarda devletin verdiği harcırah karşılığında hizmet içi eğitimler yapıyoruz tüm kurumlar gibi. Otel sahibinin de zararına olsa da hiç olmazsa çalışan personelini tutmuş oluyor. Kışın işlerine son vermemiş oluyor. İmamlarımızın bilgilerini yenilemeye, kendilerini güncellemeye ihtiyaçları var. Zor şartlarda bunu yapıyoruz."


"BÜTÇEDE AŞIRI DEĞİŞİKLİK YOK"


Erbaş, mesajında Diyanet'in bütçesine değinerek tamamladı:

"Bütçemizin %96,4’ü personel maaşıdır. Şu kadar bakanlıktan fazla olmadığını en iyi sizin gibi değerli bakanlarımız bilir. Çünkü sizin zamanınızdaki nasılsa şimdi de öyle. Aşırı bir değişiklik yok. Örnek: bizim bütçemiz 16 milyar. MEB 189 milyar. Hangisi büyük Sn Bakanım. Konuşurken, yazarken bunları söyleyin diye yazıyorum.


Saygı ve muhabbetlerimle Allah’a emanet olunuz.”


www.cumhuriyet.com.tr
Ali Erbaş: Korkumuzdan yeni araba alamıyoruz
https://www.cumhuriyet.com.tr/siyaset/ali-erbas-korkumuzdan-yeni-araba-alamiyoruz-1895485
Dr. Fahrettin Kocatwitter
“Omicron Tedbiri: Belirlenmiş aşı takvimi üzerinden üç aydan uzun süre geçen vatandaşlarımız hatırlatma dozunu olabilirler.”
https://twitter.com/drfahrettinkoca/status/1471176756056973318


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/af/1a/e2/af1ae2c68dba820224909a794d52b8b1.png&t=0&width=480&text=1

Yahu havalar soğudu hala bunlar bitmedi mi kardeşim, her yerde karşıma çıkıyorlar İstanbul'da  
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/53/fd/d1/53fdd1f254e3fcd82941ef5d1711df94.png&t=0&width=480&text=1

Microsoft'un en yeni Insider üyeleri ve ortaklarından gelen geri bildirimlere göre, önümüzdeki günlerde gelecek Windows 11 beta sisteminde Microsoft, yedinci nesil Core ve ikinci nesil Ryzen dahil olmak üzere işlemci gereksinimlerini azaltacak.


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/6e/9f/a4/6e9fa445a985ccbab5c0b8c36c424f95.png&t=0&width=480&text=1


Microsoft, bu jenerasyona sahip işlemcileri teste tabii tutacak ve başarılı olması halinde (bence büyük ihtimalle başarılı olacak) resmi olarak intel 7. nesil ve ryzen 2. nesil işlemcileri destekleyecek.


Kaynak : https://inf.news/en/digital/9d4ac775ba2f77daf3f0ad255bb233f5.html

Grip_Salgınıstreamable
Grip_Salgını
https://streamable.com/ar32bm

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Fransa'da aşı karşıtlarının zorunlu Covid aşısı kararına ilişkin dava açma girişimini reddetti. Başvuru kabul edilmedi.


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/a2/07/74/a20774e426bbd6fa47bb05b34396692c.png&t=0&width=480&text=1DUVAR - Dünyanın pek çok bölgesinde protesto eylemleri düzenleyen aşı karşıtları, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde (AİHM) beklediklerini bulamadı. Avrupa'nın en yüksek yargı organı AİHM, Fransız hükümetinin "zorunlu aşı kararını" mahkemeye taşıyan 672 ambulans çalışanı ve itfaiye erinin başvurusunu reddetti.


Fransız hükümetinin, temmuz ayında yürürlüğe koyduğu aşı sertifikası uygulamasıyla sağlık personeline aşı olma zorunluğu getiren kararı, ülkede her cumartesi günü yüzbinlerce kişi tarafından protesto ediliyor. Fransa'da görev yapan 253 bin ambulans ve itfaiye çalışanına da aşı olma zorunluluğu gelmesi üzerine, 672 ambulans görevlisi, bazı meslek gruplarına aşı olmayı zorunlu hale getiren yasayı, 19 Ağustos'ta AİHM'e götürdü.


NE İDDİA ETTİLER?


Amerika'nın Sesi'nden Arzu Çakır Morin'in haberine göre sağlık çalışanları, hükümetin aşıyı zorunlu hale getirerek Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin "yaşama hakkını" düzenleyen 2'inci maddesine ve "özel hayata ve aile hayatına saygıyı" düzenleyen 8'inci maddesine aykırı davrandığını iddia etti; mahkemeden yasanın, "aşı olmadan mesleklerini yapamayacaklarını ve ücretlerinin kesilmesini" düzenleyen maddelerini askıya almasını istedi.

Yüksek Mahkeme, ambulans çalışanlarının başvurularını reddettiğini açıkladı. AİHM kararında, "Mahkeme, ambulans çalışanlarının 'gerçek ve onarılamaz bir zarar riski ile karşı karşıya kalındığında uygulanan acil prosedürü belirleyen' tüzüğün 39. maddesinin kapsamı dışında olduğu kanaatine varmıştır" denildi.

 

'DEMOKRATİK BİR TOPLUMDA GEREKLİ'


Fransız ambulans ve itfaiye çalışanları SUD-SDIS Sendikası, geçtiğimiz pazartesi günü süresiz bir genel grev çağrısı yaptı. SUD-SDIS Genel Sekreteri Remy Chabbouh, "Amaç kesinlikle grevci veya protestocu sayısını artırmak değil, aşı olmak istemeyen ve çözüm bekleyen çalışanlarımızı korumaktır" dedi. Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada da, "sendika üyelerinin aşıya değil, bunun zorunlu hale getirilmesine karşı çıktıkları, üyelerinin büyük çoğunluğunun zaten aşı olduğu" belirtildi.


AİHM uzmanı avukat Nicolas Hervieu, Twitter'dan paylaştığı mesajında, "Bu karar COVİD-19'a karşı aşı olma zorunluluğuna ilişkin ilk Avrupa kararıdır" dedi. Ancak AİHM daha önce, 8 Nisan'da, çocuklarına "çocukluk çağı aşılarını" yaptırmak istemeyen Çek bir ailenin başvurusunu görüşerek reddetmişti. Mahkeme her iki kararda da, "tartışmanın esasına ilişkin bir karar alınmadığını" vurguladı. AİHM, "bu tür yükümlülüklerin, demokratik toplumlarda gerekli olabileceğini" belirtti. (Amerika'nın Sesi) 


gazete duvar
AİHM aşı karşıtlarının başvurusunu reddetti
https://www.gazeteduvar.com.tr/aihm-asi-karsitlarinin-basvurusunu-reddetti-haber-1532862
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/bd/39/6c/bd396cb90c7f1d68852bcf86d8203110.png&t=0&width=480&text=1Beşiktaş karşılaşmasından sonra özellikle sosyal medya üzerinden kulübümüze, teknik heyetimize ve futbolcularımıza yönelik olarak başlatılan, adeta linç boyutuna ulaşan, karalama ve itibarsızlaşmaya yönelik söylem ve iddiaları üzüntüyle gördük. 


Bir Anadolu kulübü olarak uzun yıllar oynadığımız her ligde şerefimiz ve haysiyetimizle mücadele ederek, herkesin örnek alabileceği türden başarılarımızla bulunduğumuz konuma geldik. Dün akşam bir kez daha gördük ki, futbolun yönü bu ülkede artık başka yerlere gidiyor. Kendi başarısı ve taraftarı olduğu kulüp dışındaki herkes ve her şeyin yok sayılacağı, haklı ya da haksız her türlü kazancın mübah sayılacağı bir noktadayız. 

Alanyaspor Kulübü olarak bizler, her zamanki gibi maçımıza çıktık, mücadelemizi ettik, kazanacak performansı ortaya koyamadık ve kaybettik. Bu konu bu kadar basitken, kalecimizin yediği gollerden ve atamadığımız gollerden farklı bir anlam çıkarmaya çalışmak, bazı insanların ve birkaç sözde spor insanının ne kadar kötü kalpli olduklarının, insanlıklarının tükenme noktasına geldiğinin en büyük kanıtıdır. 


Alanyaspor bugüne kadar Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor'u defalarca yenmiştir. Defalarca da kaybetmiştir. Dünkü maçın da bu maçlardan hiçbir farkı yoktur. 3-4 farklı oyuncumuzun girdiği net pozisyonlar golle sonuçlansaydı belki de aynı insanlar Alanyaspor'a methiyeler düzecekti. Maçtan bir gün önce kaldığımız otele en yakın noktada olduğu için BJK Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nde yaptığımız ter idmanı daha farklı yerlere çekiliyor. Bugüne kadar kulüpler Dereağzı'nda, Ümraniye'de ve Florya'da ter idmanı yapıp, sayısız maça çıktı. Bunun gündeme gelmesi bile insanların nelerden medet umduğunun göstergesidir. 


Bu ülkede futbol bakış açısı ve değerlendirmeler skor üzerinden olduğu sürece, futbolumuzun bir milim dahi ileriye gitme şansı yoktur. Bu ligin en iyi oyunlarından birini oynamaya çalışan bir takım olarak, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da şerefimizle ve haysiyetimizle onurlu mücadelemizi her zaman vermeye devam edeceğiz. 


Dünden beri haksız ve mesnetsiz ithamlarda bulunan kişilere karşı da tüm hukuki haklarımızı kullanacağımızı ifade ediyoruz.


Aytemiz Alanyaspor Kulübü

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/8e/ce/60/8ece60a6da8de66ad5f4de375e3e3be4.png&t=0&width=480&text=1


Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı ve Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, yılbaşı ile ilgili Bilim Kurulu'nun gündeme getirebileceği önlemlere ilişkin DHA'ya açıklama yaptı.


Prof. Dr. İlhan, 31 Aralık perşembe gününe denk gelen yılbaşı için sokağa çıkma kısıtlamasının alınabileceğini belirterek, "Belki 31 Aralık'tan başlayıp 4 günlük bir kısıtlama söz konusu olabilir.


Böylece yılbaşı vesilesi ile toplumda insanların hareketliliği de azalmış olur, dışarıda bir araya gelme engellenmiş olur, ev içinde bir araya gelme engellenmiş olur. Biliyorsunuz Ramazan Bayramı'nda da aynı kısıtlamayı yapmıştık. Şimdi 4 gün daha bir kısıtlama ile enfeksiyonun önü alınmaya çalışılabilir" dedi.


'EN BÜYÜK ÖNLEM ÖZ SORUMLULUK' 


Kısıtlama olsa dahi evlerde verilebilecek olası partilere de değinen Prof. Dr. İlhan, "Buradaki en büyük önlem öz sorumluluk.


Şöyle bir şey oluyor; toplum cumartesi akşamdan bir araya geliyor, pazar günü de beraber oluyorlar, beraber dışarıda da sosyalleşiyorlar, pazar akşamı herkes evine gidiyor. Böyle olunca cumartesinin ardı sıra gelen 6-7-8'inci günlerde maalesef hasta sayısının arttığını gözlemliyoruz.


Filyasyona bakıldığında evde bir araya gelmeden kaynaklanan hastaların olduğunu gözlemliyoruz. Toplum burada öz sorumluluk içinde olarak, olabildiğince çekirdek aile ile yaşamayı düşünmeli. Aşı da gelecek. Aşı ile birlikte mücadelenin daha da kuvvetleneceğini hepimiz biliyoruz. Bu yılbaşı için de geçerli" diye konuştu.'EVDE PARTİ YAPMALARINI HİÇ ÖNERMİYORUZ' 


Prof. Dr. İlhan, insanların evlerde bir araya gelmemesi gerektiğine vurgu yaparak, "Evde insanlar bir araya gelmesin. Parti olsun olmasın, evde insanlar olabildiğince misafir kabul etmemesi gerekiyor.


Zaman tam çekirdek aile olarak bir arada olma zamanı, onlar ile bir arada olma zamanı. Biz vatandaşlarımızın evde parti yapmalarını hiç önermiyoruz.


Zorunluktan dolayı insanlar bir araya geleceklerse mutlaka içeriye temiz hava girmesi maske takılması ve mesafeye uyulması gerektiğini tekrar hatırlatalım" ifadesini kullandı.


Yılbaşında kurallara uyulmazsa vakaların artıp artmayacağını değerlendiren İlhan, "O günleri görmek istemiyoruz. Çok ciddi bir hasta sayısı ile karşı karşıyayız. Hastanelerin yoğunluğunun artmasına izin vermemeliyiz. Vatandaşlarımızdan dikkat etmelerini istiyoruz" dedi.

Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray 39 yıl sonra Avrupa'da yok

Türk futbolu, Avrupa kupalarında alınan üst üste başarısız sonuçlarla 39 yıl sonra bir ilki yaşadı.
Türk takımlarının son yıllardaki başarısız sonuçları 2020-2021 sezonunda da devam etti. 5 takımla Avrupa kupalarına katılım gösterme şansı yakalayan temsilcilerimizden sadece 2'si Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'nde yer alacak.

Fenerbahçe'nin Avrupa kupalarına gitmeye hak kazanamadığı sezonda Süper Lig şampiyonu Medipol Başakşehir direkt Şampiyonlar Ligi gruplarına, Demir Grup Sivasspor ise direkt Avrupa Ligi gruplarına katıldı.

Trabzonspor'un UEFA'dan aldığı ceza ile Devler Ligi'ne katılma şansı elde eden Beşiktaş, 2. eleme turunda PAOK'a ardından da Kupa 2'de Rio Ave'ye yenilerek Avrupa macerasına nokta koydu.

Rosenborg'a karşı mağlup Aytemiz Alanyaspor'dan sonra Neftçi ve Hajduk Split'i eleyen Galatasaray, play-off turunda Rangers ile karşı karşıya geldi. İskoçya'daki karşılaşmadan 2-1 mağlup ayrılan sarı-kırmızılılar, UEFA Avrupa Ligi grup aşamasına katılma başarısı gösteremedi.

Böylece Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray, 39 yıl sonra ilk kez Avrupa kupalarında grup aşamasına kalamadı.

'Üç büyükler' en son 1980-1981 sezonda Trabzonspor'un Şampiyon Kulüpler Kupası'na, ikinci Adanaspor'un UEFA Kupası'na Ankaragücü'nün ise Kupa Galipleri Kupası'na katılmasıyla Avrupa'da yer alamamıştı.

ŞAMPİYONLAR LİGİ'NE KATILIM TEHLİKEDE

Son yıllarda alınan başarısız sonuçlar, Süper Lig şampiyonunun Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılım hakkını da tehlikeye attı. Güncel UEFA sıralamasında 12'inci sıraya gerileyen Türkiye, İskoçya'nın sadece 0.025 puan önünde.

Grup aşamasında mücadele edecek Medipol Başakşehir ve Demir Grup Sivasspor, ada ülkesinin temsilcileri Celtic ve Rangers'dan daha az puan alırlarsa, Süper Lig şampiyonu gelecek sezon Devler Ligi'ne katılmak için ön eleme turu oynayacak.

NtvSpor
Hakkında
Konum: İstanbul,Ataşehir
Meslek: Elektronik Mühendisi
Forum İmzası:
Ben ömrü hayatımda, DH kadar çok sorun yaşayan bir forum görmedim.
Hakkımda:
Bu Dünyanın çivisi çıkmış, çivinin çıktığı yer ise Türkiye
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Otomobil
Renault
Mobil cihaz
xiaomi
Operatör
turktelekom
ISS
TTNet
Oyun Platformu
PC
Takım
BEŞİKTAŞ
TV
Sony
Klima
Sharp
Notebook
Dell
LOL
Kha'Zix
LOL
Xin Zhao
Basketbol
Beşiktaş
Milli Takımlar
Turkiye
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 4 ay
Mesaj Sayısı: 7.299
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 35.387
İkinci El Bölümü Mesajları: 6
Konularının görüntülenme sayısı: 1.363.612 (Bu ay: 1.072)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 21.654 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Spor
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.