Şimdi Ara

Turknet hat değerlerim ve hız sorunu(kısıtı?)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 3 ay önce Türknete geçtim. VDSL kullanıcısıyım. Ilk ay çok güzeldi, 68 70 mbps civarı hızlar aldım, sorunsuzca kullandım internetimi. Ancak ondan sonra 2 kez adil kullanım yenilenmiş olmasına rağmen 2.4 mbps almaya devam ettim. Turkneti arayıp durumu bildirim, talep oluşturup sorun yok, hattınız bu kadar destekliyor demeye vardılar, Ilk ay sanki datalar bana atmosferden geliyordu

Neyse arkadaşlar, daha fazla uzatmadan hat değerlerimi paylaşayım. Downstreamin 18mbps olarak ayarlandığı dikkatimi çekti, ancak şu an 18 alsam öpüp başıma koyacağım.

Aklınıza gelen birşey var mı acaba, duruma göre iptal etmeyi düşünüyorum, 10 20 tl ucuzlar diye hiç uğraşamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeavyClocker -- 18 Şubat 2017; 12:38:36 >

• KAblonda sorun olmadığına eminmisin ? Eylül ayından beri Türknetim böyle bir şey görmedim . TT bilerek porta gelen akımı mı kesti acaba :D
  • Hat değerleriniz sınırda çok fazla crc ve fec hataları var bu hızları almanız gayet normal kablonuzda ek olupta bu kabloda kopukluklar olabilir

Kablo başlığını değiştirip tekrar deneyin yada sıfır kablo çekmenizi öneririm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı sorun bende de var ayın başından beri 2.5 mbit hız alıyorum. Aynı bende de 2.4-2.5 arası çıkıyor sürekli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 21 Şubat 2017; 12:42:25 >
  • diğer arkadaşların da belirttiği gibi bina içi tesisatınızda sorun olabilir. Ek varsa mutlaka uçtan uca eksiz yeni kablo çekin. eğer sorun hala düzelmediyse Türkneti arayıp hattınızın modemde düşük hızda oturduğunu ve bina içi tesisatınızı yenilediğinizi fakat yine de düzelmediğini belirtin, eğer bir hız limiti koymuşlarsa (ki koymuyorlar diye biliyorum, hattınız kaç mbps oturuyorsa o) kaldırıp tekrar denesinler.
  • Kablo sıkıntı yapabiliyor dsl kablosunu değiştirdiler benim düzeldi online oyunlarda ping vs çıkıyosa %90 dsl kablosu çöp olmuştur ekip gelmesi uzunsürüyor adsl kullanıyorum 20 günü geçti gelmeleri türk telekom geldiği için sonraya atıyolar türknet gibi firmaları ilk başta kendi arıza kayıtlarını çözmeye gidiyorlae sonra diğerlerine geliyolar sürekli arayıp söyleyin ekip isteyin hergün arayın başka çaresi yok sıkıştırmassanız gelip yapmazlar olmadı bi elektrikçi veya internet ile ilgilenen bi firmaya gidin 50-100 verin sorunu bulup çözerler

• Dediğinizi deneyeceğim arkadaşlar, teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: palermo

diğer arkadaşların da belirttiği gibi bina içi tesisatınızda sorun olabilir. Ek varsa mutlaka uçtan uca eksiz yeni kablo çekin. eğer sorun hala düzelmediyse Türkneti arayıp hattınızın modemde düşük hızda oturduğunu ve bina içi tesisatınızı yenilediğinizi fakat yine de düzelmediğini belirtin, eğer bir hız limiti koymuşlarsa (ki koymuyorlar diye biliyorum, hattınız kaç mbps oturuyorsa o) kaldırıp tekrar denesinler.

Hocam yanlışım varsa düzeltin ama hat değerleri modemin okuduğu değerler. modem bu ölçümü kendine gelen kablonun son noktasında yapmıyor mu? Alınan bir hat değeri varsa bu kablodaki her türlü sinyal kaybı ve zayıflığa rağmen alınmış bir değer. Yoksa orda 3 mbit yazardı. Zaten hat kötü olduğu zaman yüksek hız verirsen bağlantıda kopmalar oluyor. Bu yüzden daha düşük bir hıza sabitliyorlar hızı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 21 Şubat 2017; 19:7:34 >

• Bina içi kabloya da bakıyor mu Telekom?

• Ankastreden gelen yani bina içindeki kutudan gelen kabloya kadar bakıyolar benim baktılar kabloda sıkıntı vardır dedi değiştirdiler yenisini taktilar eski hizima geri döndüm 14 tl ücret aldılar oda hakları çok bi para değil göze batmıyor
  • kardeşim şimdi sen AKK ye girsen bile modemin içinde hızın 18 mbit/sn olarak görünüyor dimi yani herkezde böyle
    yani modemin içinde isterse 100mbit yazsın akk yi aştıgın zaman yine 100mbit yazar ama hız testinde 3mbit i zor görürsün
    uzun lafın kısası sana verdikleri hızı sanal bi şekilde bişeyle kısıyorlar,hatta herkeze böyle yapıyorlar,alt yapıları yada başka bişeyleri eksik artık neyse
    son kullanıcıda bu işlerden fazla anlamadıgı için ; benim modemin içinde hız 18 görünüyor demekki türknetlik bişey yok diyor,suçu telekoma felan atmaya çalışıyorlar
    ama bu hız problemini türk.net hariç diğer büyük firmaların nerdeyse hiç birinde göremezsin,yani şu forumdaki modem içindeki hız ve hız testindeki hız konularına bak hepsi türknet e ait,100 şikayet varsa 95 i türknet'in kesinlikle,insanlara bizde sorun yok felan diyip kandırıyorlar
    yani al birini vur ötekine

• Ben de özellikle interneti fazla kullananları bilerek kısıtladıklarını düşünüyorum. Ayda 200-300gb civarında bir trafik oluşturuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Skörtıl_Nimo

kardeşim şimdi sen AKK ye girsen bile modemin içinde hızın 18 mbit/sn olarak görünüyor dimi yani herkezde böyle
    yani modemin içinde isterse 100mbit yazsın akk yi aştıgın zaman yine 100mbit yazar ama hız testinde 3mbit i zor görürsün
    uzun lafın kısası sana verdikleri hızı sanal bi şekilde bişeyle kısıyorlar,hatta herkeze böyle yapıyorlar,alt yapıları yada başka bişeyleri eksik artık neyse
    son kullanıcıda bu işlerden fazla anlamadıgı için ; benim modemin içinde hız 18 görünüyor demekki türknetlik bişey yok diyor,suçu telekoma felan atmaya çalışıyorlar
    ama bu hız problemini türk.net hariç diğer büyük firmaların nerdeyse hiç birinde göremezsin,yani şu forumdaki modem içindeki hız ve hız testindeki hız konularına bak hepsi türknet e ait,100 şikayet varsa 95 i türknet'in kesinlikle,insanlara bizde sorun yok felan diyip kandırıyorlar
    yani al birini vur ötekine

Hocam aslında 18mbps gözükmesi bile ayrı bir sıkıntı çünkü üyeliğim 75 mbps Ilk ay da bu hızı 68 70 mbps civarı kullandım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

Ben de özellikle interneti fazla kullananları bilerek kısıtladıklarını düşünüyorum. Ayda 200-300gb civarında bir trafik oluşturuyorum.

Ben de bunu düşünüyorum açıkcası. Komşularım da genelde IT sektöründe oldukları için biraz konuşma fırsatı buldum. Türknet kullanan bir kişi memnun, diğeri benim gibi şikayetçi. Aylık trafiğim de 400-600GB arası Tabi komşularım dediğim aramızda en az 50 60 metre, en fazla 300 metre var, bir kısmı ayrı ankastreye bile bağlı olabilir.

Arayayım gelsinler bakalım ne diyecekler, ne yapacaklar. Ülkede şöyle limitsiz bir 4G LTE paketi yok ki kullanalım. 4G LTE olsa 3MBPS bile bana uyardı.

• HeavyClocker H kullanıcısına yanıt
    Ben iptal ettireceğim bu şekilde giderse.
  • Hobar kullanıcısına yanıt
    Aynen dediğiniz gibi. Arkadaşın iki problemi var birincisi önceden modeminde 70-80mbps oturduğunu görüyormuş ancak şimdi 18 görüyorum diyor. Burada iç kablolamada bir sorun olabilir. İkinci problem ise 18mbps oturuyorsa en az bir 14-15 mbps download görmesi lazım ama 3 ü geçemiyorum diyor. Bu da türknet ile ilgili, ya adil kotadan çıkaramadılar yada yanlış bir ayar yaptılar. Benzer sıkıntıları ben ilk kurulum sırasında yaşadım ama biraz uğraşıp ilgili teknik arkadaşı buldum araya araya ve aynı dili konuşup sorunları çözebildik.

Bu arada fiziksel hızı bazen sabitlemeyebiliyorlar, modem ve karşıdaki cihaz en uygun hızda otomatik olarak buluşuyor. Benim mesela şuan modemi her kapatıp açışımda hız 76-82 arasında değişen bir değere oturuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: palermo

Aynen dediğiniz gibi. Arkadaşın iki problemi var birincisi önceden modeminde 70-80mbps oturduğunu görüyormuş ancak şimdi 18 görüyorum diyor. Burada iç kablolamada bir sorun olabilir. İkinci problem ise 18mbps oturuyorsa en az bir 14-15 mbps download görmesi lazım ama 3 ü geçemiyorum diyor. Bu da türknet ile ilgili, ya adil kotadan çıkaramadılar yada yanlış bir ayar yaptılar. Benzer sıkıntıları ben ilk kurulum sırasında yaşadım ama biraz uğraşıp ilgili teknik arkadaşı buldum araya araya ve aynı dili konuşup sorunları çözebildik.

Bu arada fiziksel hızı bazen sabitlemeyebiliyorlar, modem ve karşıdaki cihaz en uygun hızda otomatik olarak buluşuyor. Benim mesela şuan modemi her kapatıp açışımda hız 76-82 arasında değişen bir değere oturuyor

Sizin üyeliğinizin kaçıncı ayı türknet kullanıyorsunuz herhalde sizde ?

• Jrsmurfs J kullanıcısına yanıt
    evet ben geçen yıl temmuzda abone olmuştum.
  • Aynı sorun bende de oluştu daha ay dolmadı bağlanalı sorun yaşamaya başladım böyle giderse telekom a geçeceğim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.