Şimdi Ara

TurkNet AKN'siz YAPA//Hız ve AKN SORGULA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil2 Android
5 sn
80
Cevap
1
Favori
5.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    AKN’siz maksimum hız dönemi başlıyor.

Alt yapınızın Kaç mbps desteklediğini ve AKN'siz hizmet alıp alamayacağınızı sorgulayabilirsiniz.

AKN'siz hizmeti henüz desteklemeyenler içinde ufak bir sürprizimiz var.

Detaylar:

100 Mbps'e kadar internet:
    Hattınızın desteklediği en yüksek hızı alırsınız,
    daha fazla hız için
    asla ek bedel ödemezsiniz.

En Az 150 Gb İnternet:
    Hızınızı kesmeyen yüksek AKN var. Aktif altyapımızdakilere AKN zaten yok.
    Kotalara değil, internete doya doya takılırsınız.

1000 Dk Konuşma
    İnternetin yanında ev telefonundan konuşma hediye.
    Ek ücret ödemeden sevdiklerinizle doya doya konuşursunuz.

Taahhüt YOK!
    Özgür İletişim’de vazgeçme özgürlüğü var.
    Bizi mecburiyetten değil hizmetimizden memnun olduğunuz sürece kullanırsınız.

1 Ay Deneme Fırsatı
    Hizmeti beğeneceğinizden o kadar eminiz ki ilk ay beğenmezseniz paranızı iade ediyoruz.

• Evet sorgulayın. Ama doğru olup olmadığını da sorgulayın arkadaşlar mutlaka.

• LuccaCarLino kullanıcısına yanıt
    İlginç, altyapı yapa ise yapadır. Böyle bir hata olmuyor olması gerek.
  • 77 Mbps sizden aliyorum hatti sorguladigimda 16 mbps cikiyor :D :D Sadece bulundugum yol üzerine 75 mbps verilebilir denmis ondada yapa yok gözüküyor 150 ye talim. :D

Edit düzeltmisler..

Hocam bu yapa isi olsada olmasada biz 1 mayisdan itibaren 24 mbiti kesin alir miyiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaanDE34 -- 21 Nisan 2017; 12:30:24 >
  • bizim ilçede yapa varmış :D ama burda yok 32 de max hız görünüyor ttnet vodafonede bu şekilde söylüyor benım telefon numarasında doğru calıstı
  • 77 mbps almama rağmen sorgulamada 16 çıkıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel ama uydunete geçtik artık dönmem turknet'e

ALABİLECEĞİNİZ HIZ
    35 Mbps

Bu değer evinizle santral arasındaki hattın maksimum fiziksel kapasitesini ifade ediyor. Gerçek kullanım sırasında bu maksimum kapasiteyi kullanmanız her zaman mümkün olmayabilir.
    AKN
    Kotasız, AKN'siz İnternet

Aktif altyapımız kapsamındasınız! Interneti 7/24 AKN’siz kullanabilirsiniz.

AKN’siz, 35 Mbps hızında, 1.000 dakika aylık telefon konuşmalı, taahhütsüz, Özgür İletişim paketimizi denemek ister misiniz?

Beğenmezseniz 30 gün içinde ücretsiz ayrılabilirsiniz.
  • Selamlar, mevcut müşteriyim. 149 gb akn'de iken bugün vdsl2'ye geçişim sağlandı. Yapa ile ilgili sorgulamada "Üstelik, size bir yıl boyunca kullanabileceğiniz dört tane de 50 GB’lık ekstra kota hediye ediyoruz." fırsatı mevcut müşteriler için de geçerli midir? En azından bu aylık bir 50 gb hediye çok işime gelirdi.
  • benim altyapı yapa gösteriyor ve akk siz kullanabileceğim yazıyor. burada ufak iki sorum olacaktı.

1 - Evimde halihazırda bir internet hattı var ve taahhüt sebebiyle kapatmam mümkün değil. Aynı evin içine ikinci bir hat olarak Turknet alabilir miyim?

2 - Mevcut internet hattım telefona bağlı olduğu için telefon olmadan bu hattı alabilir miyim ( ilk sorunun cevabı evetse )
  • Mart başında deneme sürümü olarak başvurduğum Turk.net internetim port yok hatası yüzünden bugüne kadar açılamamıştı. Sonunda bugün açıldı ve bir baktım 16mbit. ADSL bağlanmış. Halbuki 75mbit i destekleyen altyapım var ve sözleşmede VDSL olarak talep etmiştim.

Canlı destek ile iletişime geçip bu durumu anlattım ve bana altyapımın 75mbit i desteklediğini dilersem hemen geçirebileceklerini söylediler. Ben de teyit amaçlı sordum faturama herhangi birşey yansıyıp yansımayacağını. Çünkü deneme sürümü kullanıyorum yani bu ay ücretsiz kullanım hakkım var. Ve bana söylenen VDSL e geçmem halinde ücretsiz kullanım hakkımın gideceği oldu ya da dilersem ay başında geçirebileceklerini söylediler. Ancak ben de deneme sürümünü Turk.net in hizmetini test etmek için aldığımı ve bu şartlarda test edemeyeceğim için ücretsiz kullanım kapsamında VDSL hizmetini test etmek istediğimi söyleyerek reddettim.

Demek istediğim şudur ki, güzel bir proje yapıyorsunuz. Adınızı duyurmaya çalışıyorsunuz ama böyle saçma sapan hatalar yaparak kendinize yazık edersiniz. Talep oluşturttum eğer ücretsiz kapsamda VDSL e geçirmezseniz hizmetinizi(!) test edememiş olacağım ve aboneliğimi iptal edeceğim. Çok umutlu girdiğim turk.net yolculuğunda beni bitirdiniz. 1 haftalık işi 1 ayda yapıp üstüne eski çağdan kalma ADSL teknolojisi ile hizmet(!) vererek tüm hevesimi bitirdiniz. Umarım telafi edersiniz.
    @TurkNetDestek

• wrisked W kullanıcısına yanıt
    Bende YAPA'da gözüktüğüm halde değilsiniz dedi sonrasında söylediğini de direk aktarıyorum. "Hizmet alınan alt yapı YAPA değilse abonelerimize yılda 4 kez 50 GB ek AKN tanımlanacaktır.Konu ile ilgili çalışmalar devam etmektedir." yazdı. Tabi ben YAPA gözüktüğü için mail adreslerine ekran görüntümü attım cevap bekliyorum.
  • UGzeg U kullanıcısına yanıt
    Mevcut müşterilere de veriyorlar mı yani?
  • wrisked W kullanıcısına yanıt
    Bana canlı desteğin dediğine göre veriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Nasıl kullanacağız peki? Online işlemlerde göremedim.
  • Bana aktif alt yapımız yok ve max 16 mbit alabilirsiniz diyor. İyide bizim apartman yeni bina ve sadece Türk Telekom Fiber (FTTH) kurulu. Sorgulama bana pek güvenilir gelmedi...
  • @wrisked

Daha çalışmalarımız devam ediyor demişlerdi. Bir kaç güne bilgi verilir herhalde.

@BoraNb

Türk Telekom fiber altyapısını kiralamıyor diye biliyorum bu yüzden de fiber gözükmez Türknet'te. ADSL altyapısı binanız yeni olabilir ama mahalle de vardır bu yüzden de oradan maksimum 16 mbps'ye kadar verebiliyorlardır.
  • Yapa da olup kullanmama rağmen bölgemde YAPA altyapısı yok olarak gösteriyor?
    Aynen sanıyorum dediğiniz gibi. Apartmanda xDSL alt yapısı yok çünkü. Mahallenin genelinde ise mevcut. Bizim apartmanda Telekom'un fiberi olduğu için diğer sağlayıcılar hizmet veremiyor.
  • Şu kampanyaya 100 Mbps'e kadar demeyi bırakın artık. Apartmanında fiber altyapı olan insanlara bile maksimum 75 veriliyor(ben de dahil). 100 verilen 1 kişi bile görmedim ben , yanlış biliyorsam düzeltin.

Diğer bir konu ise TurkNet'in Turk Telekom ile anlaşması gereği apartman içi kurulumunun müşteriye ait olması. Sırf bu yüzden 1 aylık deneme süreci olarak başlattığım üyeliği kullanamadan iptal ettirdim. Gelen elektrikçi bile ankastrenin karışıklığından bağlantıyı yapamadı.

Evet , TurkNet'in bu uygulamaları takdir edilesi , hatta bu devirde belki de en müşteri yanlısı firma. Fakat uygulamada sıkıntı var , lafta kalıyor çoğu şey. Okuduğum kadarıyla özellikle kademe kademe hız düşürülme şikayetlerinden geçilmiyor.(AKN'den bahsetmiyorum)
  • 32 alıyorum 60a kadar yolu var 16 diyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.