Şimdi Ara

TurkNet AKN'siz YAPA//Hız ve AKN SORGULA (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
1
Favori
5.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Alabilirsin ancak şöyle olur. Hat gelir aşağıya kadar. Ankastrende yer var ise oradaki görevli yeni hattı oraya takar. Eğer eski bir ankastre ve yer yoksa eski hattı çıkarır yeni hattı takar. Yani teknik olarak bağlanabilir. Ancak her ikisini kullanman için bina girişindeki ankastrenin bunu desteklemesi gerekir.
  • AKN'siz gösterilen yerde bu pakete geçişe izin verilmemesi olayını BTK'ya şikayet ettim. Bir sonraki adımım Bimer ve Cimer olacak.
  • LuccaCarLino kullanıcısına yanıt
    Öyle birşey olamaz. Oldu ise teknik bir sorun vardır. Hemen BTK Bimer Cimer e girmeyeydin
  • doominsert kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, peki ankastrede yer olup olmadığını nasıl öğrenebilirim. Kendim öğrenebilir miyim yada?
  • Hat değerlerim bu şekilde ama sitenizden sorgulama ettiğimde 50 mbit alabilirsiniz çıkıyor. Bu hat değerleriyle 64 mbit veya daha üstü alma şansım yok mu?

TurkNet AKN'siz YAPA//Hız ve AKN SORGULA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Himurajutsu -- 25 Nisan 2017; 2:7:42 >
  • doominsert kullanıcısına yanıt
    Neden olamasın? Elimde kapı gibi ekran görüntüleri var. Üstelik müşteri hizmetlerini aradığımda orada yazana bakmayın siz cevabını verende kendileri. Kısacası oraya öyle yazdık ama yersen ayağına diyorlar işte. Hadi ben mevcut müşteriyim. Ya bunların müşterisi olmayan biri orada yazana inanıp abone olmaya kalkarsa? Adamı manipüle etmek değil mi bu? Teknik sorun varsa düzeltene kadar kapatsınlar sorgulamayı. Ben bu durumu geçen hafta sorgulamanın açıldığı ilk gün bildirdim bunlara. Hala aynı şeyleri gösteriyor.
    :) bahsettiğim şey şu, Bimer ve BTK gibi durumları ilgili firman ile çözüme kavuşturamazsan kullanmamız lazım. Maalesef şuan hepimiz böyle kullanıyoruz. Artık BTK bir şikayet kanalı haline geldi. Kimse takmaz oldu. Nedeni tamamiyle bu.

ÖRN: Vodafonu şikayet ettim. İzinsiz pazarlama içeriği gönderiyor diye. Ardından öyle birşey yok diye döndüler BTK dan. Sonra yine tekrarladım. Aynısı döndü. Sonra BTK yı şikayet ettim. Onuda vodafone ilettiler :) eskiden öyle miydi. BTK DAN ŞİKAYET GELMİŞ diye firma çalkalanırdı :)

Teknik sorundan kastım,

Mevcut müşterileri Telefon ID ile sorgular. O telefon ID'sine bağlı bir bağımsız bir bölge kodu tanımlıdır sistemde. Eğer o kod ile sıfır satış girerken adres seçtiği kod (adres seçimini bitirdiğinde bir kod ürüyor) aynı değilse başka sonuçlar görüyor olabilirsin.

Yapa alt yapısında olup da AKN'siz pakete geçirmeme gibi bir durum söz konusu olamaz çünkü Yapa olan yerler hatlar yüksek kapasiteye çok çok uygun. Bir engel yok yani :) Bu konu ile ilgili TurkNet'e ilettiğin kayıt var mıdır?

• 11 Nisandan beri bir hat cekilemedi ya ne diyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 75 alırsınız. Fakat sistemde en fazla atıyorum 60 küsur gözüküyorsa gecmirmiyorlar. Uğraşmak gerekiyor. Bende 100mbps alabilirim ama şimdilik vermiyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu anda ADSL kullanıyorsunuz sanırım. Ayrıca hat değerleriniz iyi değil. Alınabilir mı bilmiyorum. Testsiati yenilemek gerekebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: atomcu

75 alırsınız. Fakat sistemde en fazla atıyorum 60 küsur gözüküyorsa gecmirmiyorlar. Uğraşmak gerekiyor. Bende 100mbps alabilirim ama şimdilik vermiyorlar.

Bakalım artık 1 mayıs gelsin bi ona göre geçeceğim. 75 alırsam çok iyi olacak

@MessiTugi

Geçen bi konuda görmüştüm 100-120 arası diyorlardı. Tabii değişebilir fiyatlar sormak lazım..
    Bir cevap alırsan bekliyorum. Müşteri hizmetleri inatla yok diyor. Sorgulamada apartmanda bulunan tüm numaralarla baktım var diyor, eskiden benim numaramda da var çıkıyordu şimdi yok diyor ama adres ile sorgulamada YAPA diyor. İnternet paketlerine yeni bir paket geldi adamlara bunu söyledim sorduğum soru haricinde aynı şeyleri tekrarladı. Mail attım "Alt yapı değişikliği ile ilgili işlemleriniz başlatılmıştır. İşlemleriniz tamamlandıktan sonra AKN’siz pakete geçiş sağlayabilirsiniz." geldi. Anlayamadım hala her gün artık tanışıklık oldu canlı destekle aramızda.
  • Cat 6 kablonun metresi 1-2 lira sanırım. Ayrıca işçilik olacak. En iyisi bir araştırın. Açıkçası bende yeni VDSL kullanmaya başladım. Tesisat sorun çıkarırsa yenileneceğim. O yüzden şimdilik çok bilgim yok.

• Ben şu anda 75mbps kullanıyorum. Tabi %20 kısıtlama ile 60mbps geliyor. En güzel avantajı 1 mayıstan sonra akk aşımında 24mbps olması

• atomcu kullanıcısına yanıt
    305 metresi 130 tl olması gerekiyordu :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: atomcu

Ben şu anda 75mbps kullanıyorum. Tabi %20 kısıtlama ile 60mbps geliyor. En güzel avantajı 1 mayıstan sonra akk aşımında 24mbps olması

Bu kısıtlamanın sebebi nedir? Yani hat kaldırıyorsa neden verilmiyor. Hadi kullandın baktın kopmalar oluyor hat kaldırmıyor o zaman tamam kısıtlarsın yani :))
  • %20 kesintinin sebebi nedir?
  • ULTILIX U kullanıcısına yanıt
    İşçilik ücreti de var. Yani en iyisi çevrede bulunan birkaç elektrikçiye sormak.

• Bu konuyu inceleyin;

https://forum.donanimhaber.com/turknet-upload-ve-download-hiz-sinirlamasi-yapiyor-yeni-video-eklendi--119235770

quote:

PowerPC@2 hafta

hız profili turknetin kullanıcı adına tanımladığı upload ve download hızı oluyor.

mesela tanıdığın 16Mbps adsl kullanan bir kullanıcının modem bilgilerini kendi modemine girsen alacağın hız 13Mbps olacaktır yani ona tanımlanmış profil hızları.

"hattıma bi 40 bir de 50mbit verebiliyorlarmış." bu ne demek oluyor bende merak içindeyim.

modemde görünen değerler -> test sonuçlarında çıkanlar bir bakıma turknetin hız profilleri -> megabyte/sn değeri

16Mbps paketi -> 13Mbps -> 1.6 MB/sn

35Mbps paketi -> 28.5Mbps -> 3.5 MB/sn

50Mbps paketi -> 40Mbps -> 5 MB/sn

75Mbps paketi -> 60Mbps -> 7.5 MB/sn

100Mbps paketi -> 80Mbps -> 10 MB/sn

upload 2Mbps -> 1.6Mbps -> 0.2 MB/sn

akk 3Mbps -> 2.4Mbps -> 0.3 MB/sn

akk de aynı turknet 3Mbps yerine 2.40Mbps tanımlamış.

yani 75Mbps yerine 60Mbps tanımlanmış profillere.

hattına 100Mbps tanımlatabilen birisi testlerde 80Mbps yi geçemez.

çünkü tersten hesaplanmış Megabyte/sn olarak. 80 Mbps = 10 MB/sn

Mbps ile Megabyte/sn aynı şey değil. isslerde hız Mbps olarak belirlenir.https://www.gbmb.org/mbps-to-mbs

hız profilleri Mbps yerine megabyte/sn girilirse bütün hızlar düşük çıkar. Ayrıca profil hızın, kullandığın paket hızına (modemde gördüğün hız) güncellenmezse hızın yine eski hız profilinde kalır.

Artık bu bilgisizlikten mi başka bir şeyden mi bilmiyorum. Ayrıca Teknoseyir Sinan Kurmuş ile yaptığı röpörtajda da kesinti olduğundan bahsediliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atomcu -- 27 Nisan 2017; 7:23:50 >

• @TurkNetDestek Bugün sabit hattımdan başka şehirdeki bir cep telefonu ile bir görüşme gerçekleştirdim. Ama bu konuşma için ücret yansıtılmış. Her yöne sınırsız yazıyor paket ayrıntılarında. Neden böyle oldu bilgi verebilir misiniz?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.