Şimdi Ara

Türkler'in ırkı nedir açıklıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
3
Favori
16.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkîler Asyalı bir ırk olup sarı ırktandır (mongoloid) ve çekik gözlüdürler.

Türklerin beyaz ırktan olduğu, Orta Asya'dakilerin Moğollarla karıştıklarından çekik gözlü oldukları bir uydurmadan ibarettir. Beyaz Türklerin gerçek türkler olduğu iddiası yalnızca bir kendini avutma çabasıdır. Anadolu Türklüğü genetik olarak türkî ırktan uzaklaşmış ve beyazlaşmıştır.

Efendim orada kum fırtınasından gözler kısılıyormuş, yok hava soğuk olduğundan göz altında yağ birikmiş vs. yine uydurmadır bunlar. İklime dayalı farklılaşma öyle bin yıl içinde olmaz. Japonya'da kum fırtınası yok, hava da soğuk değil. E o zaman gözlerinin çekik olmaması lazım? Yok öyle bir şey. Bunlar ırka dayalı farklılıklar, basit şeyler değil. Kendimizi kandırmayalım.

Mesele ırkçılık değil, halihazırda var olan bir durum üzerinde konuşuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-438F18891 -- 26 Haziran 2015; 18:36:39 >

• Bende açıklıyorum. Türkler dünyalı değildir. Sirius sisteminden gelmişler ve dünyayı zaptetmişlerdir. Şaka bir yana bu kanıya neye göre vardınız. Kaynağınız nedir ve doğruluğu ispatlanmışımdır. Elinizde eski çağlardan kalma Türklerin kökenine dair bilgi belge var mı?

Gece rüyasını görüp sabah forumlara Türkler şöyledir böyledir denmez.
  • Bende açıklıyorum. Türkler dünyalı değildir. Sirius sisteminden gelmişler ve dünyayı zaptetmişlerdir. Şaka bir yana bu kanıya neye göre vardınız. Kaynağınız nedir ve doğruluğu ispatlanmışımdır. Elinizde eski çağlardan kalma Türklerin kökenine dair bilgi belge var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alierennet

Bende açıklıyorum. Türkler dünyalı değildir. Sirius sisteminden gelmişler ve dünyayı zaptetmişlerdir. Şaka bir yana bu kanıya neye göre vardınız. Kaynağınız nedir ve doğruluğu ispatlanmışımdır. Elinizde eski çağlardan kalma Türklerin kökenine dair bilgi belge var mı?

İran'a kadar Türk'iler mongolic ırk özellikleri gösteriyor, İran'dan sonra beyazlaşıyor. Neden acaba? Altay dağlarında doğmuş bir ırkın mongolic olacağı gayet açık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: --Zero--

quote:

Bende açıklıyorum. Türkler dünyalı değildir. Sirius sisteminden gelmişler ve dünyayı zaptetmişlerdir. Şaka bir yana bu kanıya neye göre vardınız. Kaynağınız nedir ve doğruluğu ispatlanmışımdır. Elinizde eski çağlardan kalma Türklerin kökenine dair bilgi belge var mı?

İran'a kadar Türk'iler mongolic ırk özellikleri gösteriyor, İran'dan sonra beyazlaşıyor. Neden acaba? Altay dağlarında doğmuş bir ırkın mongolic olacağı gayet açık.

Ayrıca Anadolu'da ki Hitit ,Frigya,Urartu gibi kavimler kendiliğinden mi yok oldu ? Asya'dan gelen Türklere karıştı muhtemel ve Türkler beyazlaştı. Ülkeye gelen Çerkezleri ,Arapları,Rumları saymıyorum bile.

• quote:

Türkîler Asyalı bir ırk olup sarı ırktandır (mongolic) ve çekik gözlüdürler.

Türklerin beyaz ırktan olduğu, Orta Asya'dakilerin Moğollarla karıştıklarından çekik gözlü oldukları bir uydurmadan ibarettir. Beyaz Türklerin gerçek türkler olduğu iddiası yalnızca bir kendini avutma çabasıdır. Anadolu Türklüğü genetik olarak türkî ırktan uzaklaşmış ve beyazlaşmıştır.

Efendim orada kum fırtınasından gözler kısılıyormuş, yok hava soğuk olduğundan göz altında yağ birikmiş vs. yine uydurmadır bunlar. İklime dayalı farklılaşma öyle bin yıl içinde olmaz. Japonya'da kum fırtınası yok, hava da soğuk değil. E o zaman gözlerinin çekik olmaması lazım? Yok öyle bir şey. Bunlar ırka dayalı farklılıklar, basit şeyler değil. Kendimizi kandırmayalım.

Irsi olarak dediklerine katılıyorum ama ortada büyük bir soru kalıyor

Dilimiz olan Türkçe ne ara geldi buraya ? Türkçe ural-altay kökenli bir dil ben hala bu sorunun yanıtına doyurucu bir cevap bulamadım moğol işgali öncesi ve sonrası yazılı kaynaklara bakmak gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: John WICK

quote:

Türkîler Asyalı bir ırk olup sarı ırktandır (mongolic) ve çekik gözlüdürler.

Irsi olarak dediklerine katılıyorum ama ortada büyük bir soru kalıyor

Dilimiz olan Türkçe ne ara geldi buraya ? Türkçe ural-altay kökenli bir dil ben hala bu sorunun yanıtına doyurucu bir cevap bulamadım moğol işgali öncesi ve sonrası yazılı kaynaklara bakmak gerekiyor.

Şöyle birkaç açıklama getirebilirim:

-Anadolu'ya gelen Türkler başta askeri-yönetici sınıftı. Öncelikle buradan Türkçe statüsel bir üstünlük sağlamış oluyor.

-Anadolu'daki birçok yerel etnisite -zorla veya kendiliğinden- zamanla müslüman oldu. Din değiştirmek millet değiştirmekten kolaydır. Yerel halklar önce müslümanlaşıp daha sonra Türkleşmiştir.

-Büyük ihtimalle gelen Türkler kız almış ama kız vermemişlerdir. Bu hem kadının Türkçe konuşmasını hem de müslümanlaşmasını sağlamıştır. Ne kadar bir etkisi vardır bilemem.

-Osmanlı'da halklar ırk ayrımı değil müslim-gayrimüslim ayrımı yapmıştı. Haliyle bu müslümanlaşan yerel halkların müslüman Türklerle kaynaşmasını ve tek bir milleti oluşturmasını sağlamıştır.

Tabii cumhuriyet dönemindeki faaliyetleri de unutmamak gerek. Ve yine dediğin kaynaklar incelenmeli. Benimkisi mantık yürütme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-438F18891 -- 26 Haziran 2015; 18:04:59 >

• Nedeni çok basit. Hiçbir araştırma yapmasanız bile, az buçuk mantık yürütmeyle "neden" sorusuna cevap bulursunuz. Orta Asya'dan Avrupa'nın neredeyse içlerine kadar yolculuk etmiş bir ırk, herhalde güzergahında hiç kimsenin olmaması mümkün değil. Sadece Türkler değil, Nordic dediğimiz sarı saçlı mavi gözlü insanlarda kuzeyden güneye yolculuk etmişlerdir. Siyahi insanlar güneyden kuzeye yolculuk etmişlerdir. Binlerce yıllık tarih boyunca bu hep olmuştur. Kimi zaman küçük gruplar halinde kimi zaman kitlesel kavim göçleri olmuştur. Bugün Cermen asıllı insanların anayurdu ortaasyaya yakındır. Keltler batı Avrupadada vardır. Anadoludada iz bırakmışlardır. Amerika kıtasındaki kızılderili tabir ettiğimiz halklar, güneşin doğduğu yerden beyaz bir adamın gelip kendilerini kurtaracağına inanırlar. Keza Amerika yerlilerinin örnek veriyorum kilim motifleri ortaasya halklarının motifleriyle benzeşiyor. Amerikadaki piramitler, çindeki piramitler ve mısır piramitleri arasında bağlantı olduğu iddia ediliyor. Etrüsklerin Türk olduğu, çerkezlerin kelt soyundan geldiği...ve bunun gibi binlerce iddia ve kanıtlar vardır. Hatta Türklerin efsanevi Mu kıtası kökenli olduğu ve o kıtadan dünyaya dağılan kavimler arasında, mısır medeniyetini kuranların, iskandinav halklarının, Amerikan yerlilerinin, Keltlerin ve birkaç halkın olduğu söyleniyor. Tabi ki bunlar varsayım olabilir. Ama Türkler sarı ırk, nasıl beyazlaşırlar, böyle birşey olamaz demek bilime aykırıdır. İnsanlık tarihi yüzbinlerce yılla ifade ediliyor ve Türklerin tarihi eldeki bulgular ışığında on binlerce yıl olarak ifade ediliyor. Bu kadar uzun bir zaman için bir ırkın tamamen aynı kalmasına imkan yok. Üstelik yaşadıkları coğrafya etraftaki coğrafyalarla sıkı bir bağ içinde olursa, o ırkın saf kalmasına imkan yoktur. Bundan şu sonuç çıkar. Artık ırklardan bahsedemeyiz. Kültürler daha önemlidir bence. Türk kültürü, anglosakson kültürü, çin, japon vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alierennet -- 26 Haziran 2015; 18:26:36 >

• quote:

Nedeni çok basit. Hiçbir araştırma yapmasanız bile, az buçuk mantık yürütmeyle "neden" sorusuna cevap bulursunuz. Orta Asya'dan Avrupa'nın neredeyse içlerine kadar yolculuk etmiş bir ırk, herhalde güzergahında hiç kimsenin olmaması mümkün değil. Sadece Türkler değil, Nordic dediğimiz sarı saçlı mavi gözlü insanlarda kuzeyden güneye yolculuk etmişlerdir. Siyahi insanlar güneyden kuzeye yolculuk etmişlerdir. Binlerce yıllık tarih boyunca bu hep olmuştur. Kimi zaman küçük gruplar halinde kimi zaman kitlesel kavim göçleri olmuştur. Bugün Cermen asıllı insanların anayurdu ortaasyaya yakındır. Keltler batı Avrupadada vardır. Anadoludada iz bırakmışlardır. Amerika kıtasındaki kızılderili tabir ettiğimiz halklar, güneşin doğduğu yerden beyaz bir adamın gelip kendilerini kurtaracağına inanırlar. Keza Amerika yerlilerinin örnek veriyorum kilim motifleri ortaasya halklarının motifleriyle benzeşiyor. Amerikadaki piramitler, çindeki piramitler ve mısır piramitleri arasında bağlantı olduğu iddia ediliyor. Etrüsklerin Türk olduğu, çerkezlerin kelt soyundan geldiği...ve bunun gibi binlerce iddia ve kanıtlar vardır. Hatta Türklerin efsanevi Mu kıtası kökenli olduğu ve o kıtadan dünyaya dağılan kavimler arasında, mısır medeniyetini kuranların, iskandinav halklarının, Amerikan yerlilerinin, Keltlerin ve birkaç halkın olduğu söyleniyor. Tabi ki bunlar varsayım olabilir. Ama Türkler sarı ırk, nasıl beyazlaşırlar, böyle birşey olamaz demek bilime aykırıdır. İnsanlık tarihi yüzbinlerce yılla ifade ediliyor ve Türklerin tarihi eldeki bulgular ışığında on binlerce yıl olarak ifade ediliyor. Bu kadar uzun bir zaman için bir ırkın tamamen aynı kalmasına imkan yok. Üstelik yaşadıkları coğrafya etraftaki coğrafyalarla sıkı bir bağ içinde olursa, o ırkın saf kalmasına imkan yoktur. Bundan şu sonuç çıkar. Artık ırklardan bahsedemeyiz. Kültürler daha önemlidir bence. Türk kültürü, anglosakson kültürü, çin, japon vs.

Şimdi yazabileceğim çok şey var ama konunun ırkçılık tartışmasına dönmesini istemiyorum. Bunun için pm'den gelebilirsin. Halihazırda Türk milletinin ırkı diye bir olgu sözkonusu ve bunun üzerinden gidelim. Irklar önemlidir-önemsizdir, vardır-yoktur falan filan tartışmasına girersek çıkamayız.

• Up
  • Doğru. Türklerin kökeni Mongoloid'tir. Moğollar, Hunlar, Koreliler, Japonlar ve Eskimolar ile aynı. Türkler Altay kolunda.
    http://www.hunmagyar.org/turan/turan.html
  • Yalnız şöyle bir durum var , avrupalıların kökeni de orta asyaya dayanıyo.Avrupalı ırklar üzerinde yapılan dna testlerinde 40 bin yıl önceki ataları ile orta asya halklarının ataları aynı çıkmıştır.İlk bulunan insan fosili 250 bin yıllık ve afrikada Nil nehri civarında bulunmuştur.İnsanlar daha sonra ortadoğuya , ordan 40 bin yıl önce orta asyaya yayılıyo , son olarak da avrupaya yayılıyolar.

Aslında Türklerin orta asya dışında azınlık olduklarını biliyoruz.Mesela bir avuç Türk kafkaslardan mısıra göç edip Fatımi devletini kuruyo.Türkler çok az sayıda olmasına rağmen büyük insan topluluklarını yönetmiş hep.Ancak Türklüğü ırkçılıktan ayrı tutarsak , Türklük bir yaşam biçimidir.Dünyada Türkleşmiş bir sürü millet vardır.Onları Türklerden ayrı tutmak yanlıştır.Türklerin üstünlüğünü , doğuştan gelen süperkahramanlık şeklinde değil , yaşam biçimi olarak düşünmeliyiz.Çocukluktan beri ata binen , göçebe yaşayan milletlere Türk dememizde sakınca yok.Kaldı ki , Türklükle alakası olmayan bedevi araplar da islamın gelmesinden sonra atlı akıncı birliklerle dünyanın en büyük imparatorluklarına kafa tutmuş , Roma imparatorluğunu toprakkarından kovmuş , pers imparatorluğunun sonunu getirmiştir.Bedevi araplarda da Türklerdeki gibi çadır kültürü vardır.Göçebelik veya sınırlı göçebelik düşmana karşı büyük avantaj sağlar.Düşman sabitken , sen nereye akın yapacağını bilirken senin yerin belli değildir.Bi gün orda bi gün burdasındır.Bu yüzden göçebelerin peşine düşen devasa ordular , bi avuç göçebeye karşı hep başarısız olmuştur.Metehanın bi avuç askerine yenilen Çin ordusu buna örnektir.Aynı şekilde devasa haçlı orduları toplanıp egeden ilerlerken , ege dağlarında yaşıyan azıcık yörük , haçlı ordusuna büyük zaiyatlar verdirmiştir ve çoğu haçlı seferi başarısızlıkla sonuçlanmıştır.

Ayrıca Türklüğün gücü imandandır.İslamdan önce de Göktanrı inancı çok kuvvetli idi.Doğruluğun ve adaletin savunucusu olmak Türklerin gücünün kaynağıdır.Türkler islamdan önce de Göktanrı'nın kendilerini dünyaya adalet sağlamak ve kötülüğe karşı savaşmak için gönderdiği , sacaşçı bir ırk olarak görmüşlerdir.Onlar islam öncesi de hak yolunun savaşçılarıydı.Allah'ın dünyaya denge kurmak için gönderdiği asil bir ırktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingman29 -- 26 Haziran 2015; 21:47:24 >

• Yav 2015 yılındayiz hâlâ geni, ırkı önemseyen ve bundan dem vuran var.

• Turkler gocebe bir toplum. Belki amerika kitasindan dunyaya yayildi ve bu yuzden amerikan yerlileri ile benzerlikleri var?
    Not: kizil derili demeyin, irkci bir soylemdir.

Belkide anadoludaydi doguya dogru harekete gecti.

• quote:

Orijinalden alıntı: MUHAFIZ44

Yav 2015 yılındayiz hâlâ geni, ırkı önemseyen ve bundan dem vuran var.

Bi bitmediniz. Türklerin ırkı hakkında fikrin yoksa git trollüğünü başka yerde yap İnsanlık var olduğu sürece gen ve soy önemini koruyacak. Konuyu saptırma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmudhudavendi

Turkler gocebe bir toplum. Belki amerika kitasindan dunyaya yayildi ve bu yuzden amerikan yerlileri ile benzerlikleri var?
    Not: kizil derili demeyin, irkci bir soylemdir.

Belkide anadoludaydi doguya dogru harekete gecti.

Bunlar asılsız sallamalar. Bu kadar şüpheci olmaya gerek yok. Amerikan yerlilerinin Asya steplerinden göçen insanlar oldukları herkesçe kabul ediliyor zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingman29

Yalnız şöyle bir durum var , avrupalıların kökeni de orta asyaya dayanıyo.Avrupalı ırklar üzerinde yapılan dna testlerinde 40 bin yıl önceki ataları ile orta asya halklarının ataları aynı çıkmıştır.İlk bulunan insan fosili 250 bin yıllık ve afrikada Nil nehri civarında bulunmuştur.İnsanlar daha sonra ortadoğuya , ordan 40 bin yıl önce orta asyaya yayılıyo , son olarak da avrupaya yayılıyolar.

Aslında Türklerin orta asya dışında azınlık olduklarını biliyoruz.Mesela bir avuç Türk kafkaslardan mısıra göç edip Fatımi devletini kuruyo.Türkler çok az sayıda olmasına rağmen büyük insan topluluklarını yönetmiş hep.Ancak Türklüğü ırkçılıktan ayrı tutarsak , Türklük bir yaşam biçimidir.Dünyada Türkleşmiş bir sürü millet vardır.Onları Türklerden ayrı tutmak yanlıştır.Türklerin üstünlüğünü , doğuştan gelen süperkahramanlık şeklinde değil , yaşam biçimi olarak düşünmeliyiz.Çocukluktan beri ata binen , göçebe yaşayan milletlere Türk dememizde sakınca yok.Kaldı ki , Türklükle alakası olmayan bedevi araplar da islamın gelmesinden sonra atlı akıncı birliklerle dünyanın en büyük imparatorluklarına kafa tutmuş , Roma imparatorluğunu toprakkarından kovmuş , pers imparatorluğunun sonunu getirmiştir.Bedevi araplarda da Türklerdeki gibi çadır kültürü vardır.Göçebelik veya sınırlı göçebelik düşmana karşı büyük avantaj sağlar.Düşman sabitken , sen nereye akın yapacağını bilirken senin yerin belli değildir.Bi gün orda bi gün burdasındır.Bu yüzden göçebelerin peşine düşen devasa ordular , bi avuç göçebeye karşı hep başarısız olmuştur.Metehanın bi avuç askerine yenilen Çin ordusu buna örnektir.Aynı şekilde devasa haçlı orduları toplanıp egeden ilerlerken , ege dağlarında yaşıyan azıcık yörük , haçlı ordusuna büyük zaiyatlar verdirmiştir ve çoğu haçlı seferi başarısızlıkla sonuçlanmıştır.

Ayrıca Türklüğün gücü imandandır.İslamdan önce de Göktanrı inancı çok kuvvetli idi.Doğruluğun ve adaletin savunucusu olmak Türklerin gücünün kaynağıdır.Türkler islamdan önce de Göktanrı'nın kendilerini dünyaya adalet sağlamak ve kötülüğe karşı savaşmak için gönderdiği , sacaşçı bir ırk olarak görmüşlerdir.Onlar islam öncesi de hak yolunun savaşçılarıydı.Allah'ın dünyaya denge kurmak için gönderdiği asil bir ırktır.

Avrupalıların kökeni Mongoloid ırktan önce Hindistan'a dayanır. Tüm ırklar da başlangıçta siyahî ırka dayanıyor. Tabii Avrupalı ırkların genlerinde orta asyalıların da katkısı vardır.

Türklük dinden bağımsız olarak düşünülmeli benim kanım. Eski Türklerin günlük hayatlarında dinin ne kadar yer tuttuğu hakkında fazla bir kaynağımız yok. Kaldı ki Türk şu dinden veya bu dinden olacaktır diye bir kanun olamaz. Türklerin gücü tüm bozkır milletlerinin sahip olduğu güçtü.

• Yazılı kaynakların eksikliği ve Orta asya üzerine yapılan arkeolojik kazıların yetersizliği dolayısıyla Türklerin ırksal nitelikleri hakkında net bir yorum yapmak mümkün değil bence. Türklerin oluşumu ve ilk olarak nerede ortaya çıktıları bile hala tartışma konusu. Ben şahsen tarihte Türk diye tabir edilen toplulukların ortaya çıkış sürecinde bile genetik olarak karışık olduğunu düşünüyorum. Esas itibariyle Türklüğü Avrupai, İrani ve Mongoloid topluluklar oluşturuyor. Türklerin en başından oluşumu bence bu üç gruba dayanıyor. Türkleri etnik bir grup olarak tabir etmek doğru bir yaklaşım olmaz. Türkleri millet olarak nitelendirmek daha doğru bence. Tanınan Türkologlardan olan Peter B. Golden da sözünü ettiğime benzer bir görüşü savunuyor.

Bir diğer mesele ise senin niyetin. Öğrenmek için mi açtın konuyu yoksa amacın farklı mı ? Herhangi bir kaynak belirtmeden net bir ifade ve başlık ile konuya girişip ahkam kesiyorsun çünkü. Türklüğe alerjisi olan bir sürü tip var.

• quote:

Orijinalden alıntı: harkonnen

Yazılı kaynakların eksikliği ve Orta asya üzerine yapılan arkeolojik kazıların yetersizliği dolayısıyla Türklerin ırksal nitelikleri hakkında net bir yorum yapmak mümkün değil bence. Türklerin oluşumu ve ilk olarak nerede ortaya çıktıları bile hala tartışma konusu. Ben şahsen tarihte Türk diye tabir edilen toplulukların ortaya çıkış sürecinde bile genetik olarak karışık olduğunu düşünüyorum. Esas itibariyle Türklüğü Avrupai, İrani ve Mongoloid topluluklar oluşturuyor. Türklerin en başından oluşumu bence bu üç gruba dayanıyor. Türkleri etnik bir grup olarak tabir etmek doğru bir yaklaşım olmaz. Türkleri millet olarak nitelendirmek daha doğru bence. Tanınan Türkologlardan olan Peter B. Golden da sözünü ettiğime benzer bir görüşü savunuyor.

Bir diğer mesele ise senin niyetin. Öğrenmek için mi açtın konuyu yoksa amacın farklı mı ? Herhangi bir kaynak belirtmeden net bir ifade ve başlık ile konuya girişip ahkam kesiyorsun çünkü. Türklüğe alerjisi olan bir sürü tip var.

Konuyu kendi görüşümü bildirmek ve etrafta dolaşan saçma sapan iddialara tavrımı göstermek için açtım. Farklı fikirleri olanlarla da oturup tartışabilirim.

Mongoloid olmak utanılacak bir şey gibi görülüyor heralde. Ben aksine bozkır kültürü ve milletlerine hayranlık besliyorum. Türkler'in kesinlikle bir beyaz Ortadoğu halkı olmadığı, özü itibariyle Sarı bir Asya milleti olduğunu düşünüyorum.

Şimdi, TÜrklerin ana yurdunun Orta Asya olduğu kesin bir olgu. Ondan öncesine gidersen Türklükten çıkarsın. Türklerin "Türk" oldukları yer Orta Asya'dır. Asya'daysa İran'ın doğusunda ve Hindistan'ın kuzeyindeki milletler -Rusya hakimiyetindeki göçler hariç- Mongoloiddir. Eğer dediğin gibi Türklüğün doğuşunda beyazlar olsaydı; Orta Asya'da, Altaylarda, Doğu Asya'da beyazların olması gerekirdi.

Bence çürük bir teori.

• Yazdığım yazıdan Mongoloid olmanın utanılacak birşey olduğu kanısına nereden vardın yahu. Her çekik gözlü insan saf genlere mi sahip oluyor ? . Ben size en başından teşkil olan bir genetik karışımdan söz ediyorum siz gelmiş niye o bölgede beyaz yok diyorsunuz. Ne bekliyordunuz aynen bir Cermen gibi sarışın mavi gözlü insanlar mı ? Orta asyada Türki cumhuriyetler içinde yaşayan Türklerin çekik gözlülüğü Çinlilerde ve Moğollarda olduğu kadar net değil . O bölgede yaşayanlar İrani topluluklar ile binlerce yıl önce kaynaşmaya başladı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: harkonnen

Yazdığım yazıdan Mongoloid olmanın utanılacak birşey olduğu kanısına nereden vardın yahu. Her çekik gözlü insan saf genlere mi sahip oluyor ? . Ben size en başından teşkil olan bir genetik karışımdan söz ediyorum siz gelmiş niye o bölgede beyaz yok diyorsunuz. Ne bekliyordunuz aynen bir Cermen gibi sarışın mavi gözlü insanlar mı ? Orta asyada Türki cumhuriyetler içinde yaşayan Türklerin çekik gözlülüğü Çinlilerde ve Moğollarda olduğu kadar net değil . O bölgede yaşayanlar İrani topluluklar ile binlerce yıl önce kaynaşmaya başladı.

%100 saftır diye bir şey demedik zaten. Karışım olmuş olabilir. Ama bu Orta Asyalıların yüksek oranda Mongoloid olduğunu değiştirmez. Anadou Türkleriyle Orta Asya Türkleri arasında bariz bir fark var ve değişmiş olan biziz.

Orta Asya'da en az çekik gözlü olan Özbekler dahi Mongoloid tipe yakındırlar. Orta Asya tiplerini biraz incelemeni tavsiye ederim.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.