Şimdi Ara

Türkler'in ırkı nedir açıklıyorum (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
3
Favori
16.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: del ray

Türkler sarı ırktırdan sonrasını okumadım

Ülkede herkes antropolog olmuş ağzı olan teori yaratıyor

Kardeş burayı konu dışıyla karıştırdın heralde. Bir iddian varsa söylersin, elinde bir kaynak varsa gösterirsin, hiçbiri yoksa defolup gidersin.
  • Ben değilde sen karıştırmış gibisin
    Antropolojik bir konuyu kendince iddia edip açıklayamazsın bunun için koca bir bilim dalı var koy bilimsel makaleleri bizde tamam diyelim okuyalım ama zaten türk ırkı ne açıklıyorum gibi ucuz bir başlık senin ne olduğunu ortaya koyuyor

Lütfen daha fazla alıntı yapma cevap yazmayacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi del ray -- 8 Mayıs 2016; 21:15:38 >
  • bu hangi ayette geçiyormuş bende merak ettim
    lütfen video değil ,ayet gösterin
  • quote:

Orijinalden alıntı: alierennet

Bende açıklıyorum. Türkler dünyalı değildir. Sirius sisteminden gelmişler ve dünyayı zaptetmişlerdir. Şaka bir yana bu kanıya neye göre vardınız. Kaynağınız nedir ve doğruluğu ispatlanmışımdır. Elinizde eski çağlardan kalma Türklerin kökenine dair bilgi belge var mı?

Gece rüyasını görüp sabah forumlara Türkler şöyledir böyledir denmez.

Peki senin elinde Türklerin beyaz olduğuna dair bir kanıt var mı?

Nedense Orta Asyada beyaz ırkın esamesi yok. Ayrıca Çin, Bizans, Pers bu kaynakların çoğunda Türklerin çekik gözlü, kısa boylu, basık elmacık kemikli olduğundan bahsedilir. Arada Kumanlar gibi istisnai kavimler olsa da bunların sayısı fazla değildir. Türklerin beyaz/mongolid kırması bir halk olduğunu iddia edenlerde var. Ama eldeki bulgulara şöyle bir bakıldığında o Göktürkler'le, Hunlarla olan bağımızın sadece kültürel olduğu epey belli. Ha belki de çok değişik bir olay sonucu farklılaşmışızdır aslında aynıyızdır vs. Aöa şuanki bulgular bunun aksini gösteriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cemal CEMİL

bu hangi ayette geçiyormuş bende merak ettim
    lütfen video değil ,ayet gösterin

Video da zaten hangi ayetler olduğundan bahsediliyor
  • illa video seyretmemiz şart mı ?
    yok öyle bir ayet ,varsa gösterin
    sonra kişilerin görüşleri kendini bağlar
  • birturk B kullanıcısına yanıt
    Buradan ne anlamamız gerekiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZERO

Hado reyizin yan hesabı bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lews Therin Telamon

quote:

Hado reyizin yan hesabı bence

• quote:

illa video seyretmemiz şart mı ?

Onlara çağdaş tefsirciler diyorum, senin inandığın hocaların görüşü de kendini bağlar, ademin çocuklarının ensest ilişkiye girdiğini kabul ediyorsanız bir şey diyemem. daha on dakikalık vidyoyu izleyip cevap vermekten acizsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlbatrosD.IIIFazılBey

quote:

illa video seyretmemiz şart mı ?

Onlara çağdaş tefsirciler diyorum, senin inandığın hocaların görüşü de kendini bağlar, ademin çocuklarının ensest ilişkiye girdiğini kabul ediyorsanız bir şey diyemem. daha on dakikalık vidyoyu izleyip cevap vermekten acizsiniz.

Alıntıları Göster
    Türkler mongoloid değildir. Türkler, sarı ırk olan Amerindler (Bir kısmı Bering Boğazından Amerika'ya göç ediyor) ile beyaz ırk olan İskitelerin kaynaşmasıyla ortaya çıkmıştır. Yani Türkler sarı ve beyaz ırkın melezleşmesi sonucu oluşmuş ayrı bir ırktır. Ayrıca Türkler'de belirleyici faktör ten rengi, göz şekli değil kemik yapısıdır. Günümüzde bazı Türkler sarı ırka daha çok benzerken bazıları beyaz ırka benzer. Ayrıca sanılanın aksine Anadolu'daki birçok insan Türk kanı taşıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: EverettZ15

Türkler mongoloid değildir. Türkler, sarı ırk olan Amerindler (Bir kısmı Bering Boğazından Amerika'ya göç ediyor) ile beyaz ırk olan İskitelerin kaynaşmasıyla ortaya çıkmıştır. Yani Türkler sarı ve beyaz ırkın melezleşmesi sonucu oluşmuş ayrı bir ırktır. Ayrıca Türkler'de belirleyici faktör ten rengi, göz şekli değil kemik yapısıdır. Günümüzde bazı Türkler sarı ırka daha çok benzerken bazıları beyaz ırka benzer. Ayrıca sanılanın aksine Anadolu'daki birçok insan Türk kanı taşıyor.

Hocam İskitler iranî bir halktı. Sonradan Türkleştiler. Maveraünnehir halkı da öyle. Sogdlular yaşıyordu, onlar da iranî. Şehname'de anılan Turan ülkesi bu orta asyalı iranlılardı muhtemelen. Ben diyorum ki; Türkler doğu asyada ortaya çıkan mongoloid bir halktı, batıya doğru ilerleyip göç yollarındaki insanları linguistik ve etnik olarak Türkleştirdiler ve bu azami tip farklılıkları ortaya çıktı. Bunu yalanlayan, veya türklerin beyaz ırkla karıştıktan sonra doğduğuna dair bir veri var mı elinizde?

Bugün Finliler, genetik olarak tamamen Nordic neredeyse. Ama Ural-Altay dili konuşuyorlar. Macarlar hakeza. Türkiye de niye bu durumun bir örneği olmasın?

• quote:

quote:

Hocam İskitler iranî bir halktı. Sonradan Türkleştiler. Maveraünnehir halkı da öyle. Sogdlular yaşıyordu, onlar da iranî. Şehname'de anılan Turan ülkesi bu orta asyalı iranlılardı muhtemelen. Ben diyorum ki; Türkler doğu asyada ortaya çıkan mongoloid bir halktı, batıya doğru ilerleyip göç yollarındaki insanları linguistik ve etnik olarak Türkleştirdiler ve bu azami tip farklılıkları ortaya çıktı. Bunu yalanlayan, veya türklerin beyaz ırkla karıştıktan sonra doğduğuna dair bir veri var mı elinizde?

Bugün Finliler, genetik olarak tamamen Nordic neredeyse. Ama Ural-Altay dili konuşuyorlar. Macarlar hakeza. Türkiye de niye bu durumun bir örneği olmasın?

Hunlara moğol demenden sonra şimdi de İskitlerin Türk olmadığını iddia ediyorsun, böyle yanılmanın sebebi de yabancı kaynaklardan besleniyor olman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlbatrosD.IIIFazılBey -- 29 Mayıs 2016; 10:46:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kutbulmus

quote:

quote:

Hunlara moğol demenden sonra şimdi de İskitlerin Türk olmadığını iddia ediyorsun, böyle yanılmanın sebebi de yabancı kaynaklardan besleniyor olman.

Buraya yabancı Türkologları yazmaya kalksam bir sayfa dolar. Türkoloji konusunda çalışmış Türk bilim adamları ve çalışmalarının kapsamı, yabancıların yanında devede kulak bile değil. Ki gördüğüm kadarıyla Türk tarihi konusunda yabancı tarihçiler, bizim tarihçilerimizden çok daha tarafsız. Bir çarpıtma çabası yok. Ben ne demeye yabancı kaynaklara bakmayayım?

• quote:

Türkîler Asyalı bir ırk olup sarı ırktandır (mongoloid) ve çekik gözlüdürler.

Türklerin beyaz ırktan olduğu, Orta Asya'dakilerin Moğollarla karıştıklarından çekik gözlü oldukları bir uydurmadan ibarettir. Beyaz Türklerin gerçek türkler olduğu iddiası yalnızca bir kendini avutma çabasıdır. Anadolu Türklüğü genetik olarak türkî ırktan uzaklaşmış ve beyazlaşmıştır.

Efendim orada kum fırtınasından gözler kısılıyormuş, yok hava soğuk olduğundan göz altında yağ birikmiş vs. yine uydurmadır bunlar. İklime dayalı farklılaşma öyle bin yıl içinde olmaz. Japonya'da kum fırtınası yok, hava da soğuk değil. E o zaman gözlerinin çekik olmaması lazım? Yok öyle bir şey. Bunlar ırka dayalı farklılıklar, basit şeyler değil. Kendimizi kandırmayalım.

Mesele ırkçılık değil, halihazırda var olan bir durum üzerinde konuşuyorum.

GÖZLERİM ÇEKİK DEĞİL DÜZ GÖZLÜYÜM VE SAFKAN TÜRK'ÜM KONU KİLİT ÜYE BAN !

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuzla tersanesi

quote:

Türklerin beyaz ırktan olduğu, Orta Asya'dakilerin Moğollarla karıştıklarından çekik gözlü oldukları bir uydurmadan ibarettir. Beyaz Türklerin gerçek türkler olduğu iddiası yalnızca bir kendini avutma çabasıdır. Anadolu Türklüğü genetik olarak türkî ırktan uzaklaşmış ve beyazlaşmıştır.

Efendim orada kum fırtınasından gözler kısılıyormuş, yok hava soğuk olduğundan göz altında yağ birikmiş vs. yine uydurmadır bunlar. İklime dayalı farklılaşma öyle bin yıl içinde olmaz. Japonya'da kum fırtınası yok, hava da soğuk değil. E o zaman gözlerinin çekik olmaması lazım? Yok öyle bir şey. Bunlar ırka dayalı farklılıklar, basit şeyler değil. Kendimizi kandırmayalım.

Dediğim gibi Türk'lerde belirleyici faktör göz şekli,saç ve ten rengi değil kemik yapısıdır. Ben de Çepni Türk'üyüm gözlerim çekik falan değil. Adam tutturdu Türkler mongoloid...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Tuzla tersanesi

quote:

Dediğim gibi Türk'lerde belirleyici faktör göz şekli,saç ve ten rengi değil kemik yapısıdır. Ben de Çepni Türk'üyüm gözlerim çekik falan değil. Adam tutturdu Türkler mongoloid...

ben de çepniyim sen nerelisin?

• Hocam bu ülkede insanlar çok fazla kaynaşmış o yüzden beyaz tenli.
  • Tuzla tersanesi T kullanıcısına yanıt
    Giresun, Tirebolu.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.