Şimdi Ara

Bu şiirin açıklaması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
5.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    yine hubdan huba düştü
    mah cemalin şulesine
    çalkalanıp göle düştü

kiminin meskeni külhan
    kimi derviş kimi sultan
    kimi öz yarine mihman
    bana yardan cüda düştü

kimisi yar ile gezer
    kimi canından bezer
    kimi atlas libas giyer
    şükür bana aba düştü

kul yusuf'um der bu demler
    gözümden akıttın nemler
    benim çektiğim bu sitemler
    bana yardan reva düştü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Areyouradyo -- 4 Şubat 2017; 2:12:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• BAŞLIK: Bu şiirin dize dize açıklamasını yapacak

İÇERİK: Enayi arıyorum.

Düzelt de böyle yap.
  • quote:

Orijinalden alıntı: E-Nazmi

BAŞLIK: Bu şiirin dize dize açıklamasını yapacak

İÇERİK: Enayi arıyorum.

Düzelt de böyle yap.

Yo enayilikle ne alakası var hocam biraz eski dil hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum noksanlık senin gözünde kusur bizde değil

• Hocam yunus Emre konusunda bir hayli fikir sahibiyim kendiniz kelimelerin anlamlarini vs öğrenerek bu işi yapabilirsiniz fakat bir şartı var oda yunus emreyi tanımak onu tanımadan bir şeyler eksik kalacaktır

NFK nin Yunus Emre kitabımi okuyun

44 Bölümlük Yunus Emre dizisimi izleyin

bunun nedeni yazdığı her satırda bir yaşanmışlık var

misal gördüğü bir rüyada kendisinin kopyası olan 2 kişi icice geçmiştir Bir ben vardır bende benden içeri demiştir

Böyle çok olay var tabi

Erenler Mana ister o mana peşindedir boş laf söylemez bir anlam bir yaşanmışlık vardır sözlerinde

• quote:

Orijinalden alıntı: dungeon0

Hocam yunus Emre konusunda bir hayli fikir sahibiyim kendiniz kelimelerin anlamlarini vs öğrenerek bu işi yapabilirsiniz fakat bir şartı var oda yunus emreyi tanımak onu tanımadan bir şeyler eksik kalacaktır

NFK nin Yunus Emre kitabımi okuyun

44 Bölümlük Yunus Emre dizisimi izleyin

bunun nedeni yazdığı her satırda bir yaşanmışlık var

misal gördüğü bir rüyada kendisinin kopyası olan 2 kişi icice geçmiştir Bir ben vardır bende benden içeri demiştir

Böyle çok olay var tabi

Erenler Mana ister o mana peşindedir boş laf söylemez bir anlam bir yaşanmışlık vardır sözlerinde

sağolun hocam bu kul yusufun şiiri ama yunus Emre şiirleri için dediğinizi uygularım

• Harbiden konu başlığının öyle bi gelişi var ki, sonuna enayi koyunva cuk diye oturacak

Bu şiirin dize dize açıkşamasını yapacak enayi

• quote:

Orijinalden alıntı: kingman29

Harbiden konu başlığının öyle bi gelişi var ki, sonuna enayi koyunva cuk diye oturacak

Yoo hocam size göre enayi olabilir bana göre çok hayır sever bir insan ilim paylaşmaktan güzel ne olabilir dememismi hz ali bana 1 kelime öğretenin 40 yıl kölesi olurum diye

• quote:

Orijinalden alıntı: Areyouradyo

quote:

Harbiden konu başlığının öyle bi gelişi var ki, sonuna enayi koyunva cuk diye oturacak

Yoo hocam size göre enayi olabilir bana göre çok hayır sever bir insan ilim paylaşmaktan güzel ne olabilir dememismi hz ali bana 1 kelime öğretenin 40 yıl kölesi olurum diye

Şaka yaptım şaka. Ama başlık biraz olmamış sanki.

Bu arada Yunus Emre dizisini ben de izlemek istedim ama bi türlü fırsatım olmadı. İzlemek lazım.

• quote:

quote:

quote:

Bu arada Yunus Emre dizisini ben de izlemek istedim ama bi türlü fırsatım olmadı. İzlemek lazım.

Güzel hocam kültürlü olmak her alanda bilgi sahibi olmalı insan OD diye bir kitabı var yunus emre yi anlatıyor tavsiye ederim başlığıda değiştiriyim hata bende

• quote:

quote:

quote:

quote:

Güzel hocam kültürlü olmak her alanda bilgi sahibi olmalı insan OD diye bir kitabı var yunus emre yi anlatıyor tavsiye ederim başlığıda değiştiriyim hata bende

İskender Paladan Asla okumayın

Şah İsmail kitabında çok fazla sallamssyon var bu işi gerçek tasavvufcu Necip fazil dan okuyun

İbrahim ethem veliler ordusu vs bunlarida okuyabilirsiniz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.