Şimdi Ara

Türkler'in ırkı nedir açıklıyorum (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
135
Cevap
3
Favori
16.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyide bilimsel veriler, yani genetik olarak ırk, bir avrupalı, iskandinav ve zencide vb.de gayet belirginken (ki sınıflandırma beyaz, zenci şeklinde değil), bizde belirgin değilki. Araştırma sonuçlarına bak. Yani ırkı gen olarak dna olarak ele alırsak daha da belirsizleşiyoruz. Bu araştırmalarda kendi DNA'nı gönderebiliyorsun araştırmaya. Gönderenler arasında çinlilerde çıkan gen tipine sahip olanlardan, ortadoğulularda olanlara kadar çok çeşitlilik var. Yani bizi atıyorum bir Yunandan ayıran genlerimiz değil, kültürlerimiz. (ki Yunan pek doğru bir örnek olmadı, kültürümüzde birçok ortak şey var)
  • DnzIrmk kullanıcısına yanıt
    Üç temel ırk Caucasoid, Negroid, Mongoloid yanlış mı biliyorum?

Türkiye'de zaten her tür gen çıkar, orada anlaştık zaten. Ama Orta Asya'da da genetik belirsizlik varsa teorim kısmen çöker. Ama ben eski Türklerin (Doğu Göktürk, Xiong-nu, Uygur ve diğer kağanlıklar), özellikle Doğu Türklerinin başlangıçta yüksek oranda Mongoloid olduğu görüşündeyim. Diğer Türkî halklar sonradan bu Mongoloid kök tarafından Türkleştirilmiş olmalılar. Bunun aksini ispatlayan bir veri var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-438F18891

Üç temel ırk Caucasoid, Negroid, Mongoloid yanlış mı biliyorum?

Türkiye'de zaten her tür gen çıkar, orada anlaştık zaten. Ama Orta Asya'da da genetik belirsizlik varsa teorim kısmen çöker. Ama ben eski Türklerin (Doğu Göktürk, Xiong-nu, Uygur ve diğer kağanlıklar), özellikle Doğu Türklerinin başlangıçta yüksek oranda Mongoloid olduğu görüşündeyim. Diğer Türkî halklar sonradan bu Mongoloid kök tarafından Türkleştirilmiş olmalılar. Bunun aksini ispatlayan bir veri var mı?
    Daha önce verdiğim kaynakta* ;

"Orta Asya Türkleri normal bir Avrupalı
    kadar R1a taşımasına rağmen doğa
    koşulları, enlem farkı ve diğer grupların
    etkisi nedeniyle hem Avrupalı hem Asyalı
    özellikleri taşımaktadırlar. Ne tam
    Caucasoid ne de tam Mongoloid'dirler.

Not: Çekik gözlülüğe etki eden
    haplogruplar değil, doğa koşulları
    nedeniyle mutasyona uğramış vücut
    DNA’larıdır."

diyor. Dediğin doğru olabilir yani. kaynaktaki harita ve yazı incelenip karşılaştırılırsa; Moğallarda baskın olan gen, kimi orta asya türklerinde %25den fazla, kimilerinde %25 kadar olmasada önemli bir miktar, kimilerinde ise hiç yok.

*http://www.notral.com/2013/07/turkiye-ve-dunyann-genetik-yaps.html

• quote:

Orijinalden alıntı: --Zero--

quote:

Orijinalden alıntı: John WICK

quote:

Türkîler Asyalı bir ırk olup sarı ırktandır (mongolic) ve çekik gözlüdürler.

Türklerin beyaz ırktan olduğu, Orta Asya'dakilerin Moğollarla karıştıklarından çekik gözlü oldukları bir uydurmadan ibarettir. Beyaz Türklerin gerçek türkler olduğu iddiası yalnızca bir kendini avutma çabasıdır. Anadolu Türklüğü genetik olarak türkî ırktan uzaklaşmış ve beyazlaşmıştır.

Efendim orada kum fırtınasından gözler kısılıyormuş, yok hava soğuk olduğundan göz altında yağ birikmiş vs. yine uydurmadır bunlar. İklime dayalı farklılaşma öyle bin yıl içinde olmaz. Japonya'da kum fırtınası yok, hava da soğuk değil. E o zaman gözlerinin çekik olmaması lazım? Yok öyle bir şey. Bunlar ırka dayalı farklılıklar, basit şeyler değil. Kendimizi kandırmayalım.

Mesele ırkçılık değil, halihazırda var olan bir durum üzerinde konuşuyorum.

Irsi olarak dediklerine katılıyorum ama ortada büyük bir soru kalıyor

Dilimiz olan Türkçe ne ara geldi buraya ? Türkçe ural-altay kökenli bir dil ben hala bu sorunun yanıtına doyurucu bir cevap bulamadım moğol işgali öncesi ve sonrası yazılı kaynaklara bakmak gerekiyor.

Şöyle birkaç açıklama getirebilirim:

-Anadolu'ya gelen Türkler başta askeri-yönetici sınıftı. Öncelikle buradan Türkçe statüsel bir üstünlük sağlamış oluyor.

-Anadolu'daki birçok yerel etnisite -zorla veya kendiliğinden- zamanla müslüman oldu. Din değiştirmek millet değiştirmekten kolaydır. Yerel halklar önce müslümanlaşıp daha sonra Türkleşmiştir.

-Büyük ihtimalle gelen Türkler kız almış ama kız vermemişlerdir. Bu hem kadının Türkçe konuşmasını hem de müslümanlaşmasını sağlamıştır. Ne kadar bir etkisi vardır bilemem.

-Osmanlı'da halklar ırk ayrımı değil müslim-gayrimüslim ayrımı yapmıştı. Haliyle bu müslümanlaşan yerel halkların müslüman Türklerle kaynaşmasını ve tek bir milleti oluşturmasını sağlamıştır.

Tabii cumhuriyet dönemindeki faaliyetleri de unutmamak gerek. Ve yine dediğin kaynaklar incelenmeli. Benimkisi mantık yürütme.

Bu mesajını yeni gördüm
    1-Türkler buraya askeri-yonetici sinif olarak gelmedi öyle olsaydı buraya Turkiye denmezdi (turkie isminini turkler bulmadi italyanlar verdi bunu ilber ortayli der) mogol istilasi bitene kadar 2.5 milyon Türk geldi
    Ele geçirdiğimiz baska hicbiryere Türkiye denmemistir balkan turklerinin varligina ragmen balkanlara bile
    2-Din değiştirme olayi gerçekleşmesi toplu bir şekilde asla olnadigini selcuklu tarihcileri belirtiliyor ve zaten hristiyan lardan cizye vergisi aliniyordu
    3-Biz kiz vermiyoruzda onlar niye veriyor adamlar gavat falanmi bize kiz vermeye meraklilar zaten biz anadoluyu istila edince hepsi batiya kacti şehirlere yerleşti turkler sehirde yasamiyordu konat gocerdi
    4-Bu dedigin dogru
    bati anadolu akdeniz marmara:rum ve turkler yaşıyordu sadece (kucuk nufuslari saymiyorum)
    Karadaniz:turk rum ve laz var lazlarin nufusu azdir ve koyde yaşarlar
    ic anadolu:sadece Türk azcik ermeni
    dogu anadolu turk ve gurcu ve ermeniler ama gurculerin sayisi az
    guneydogu anadolu:turk kurt arap ve süryani suryanileri saymiyorum kurtler dağlarda yasardi araplarlada fazla iletişim olmaz
    Not:cerkesler buranin yerlisi degil ve nufuslari gocerderken kirilmisti ve kendi aralarindaki evlilik olayini herkes bilir sanırım
    5-cumhuriyet doneminde asimile olaylari oldu ama dil disinda basarili olunmadi cogu kisi kurtse arapsa cerkessr biliyor
    Edit :Senin dedigin gibi olsa Turkler asimile olurdu az nüfus cok nufusu asimile edemez kurtlerin arasinda turkler nasil asimile oluyorsa doguda

Teorin tarihi sosyolojik olarak da tamamen yanlis

Kaynak belirtemem cunk sehir disindayim ve elimde telefon var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rwenq -- 3 Temmuz 2015; 18:48:46 >

• Rwenq R kullanıcısına yanıt
    Bizans-Rum yurdunda çok kısa bir süre içinde birçok Türk beyliği kurulmuş ve Türkleşme bu beyliklerden sonra gerçekleşmişse Türkler yönetici sınıf oluyor bunu inkar edemezsin. Her şeyden önce yeni bir toprak işgal eden bir milletin o topraklarda yönetici sınıf olması gerekir.

Haliyle Anadolu Türk akınlarına uğradıktan ve yine Türk kökenli Selçuklu gibi devletler kurulduğundan buraya Türkiye denmesi gayet normaldir. Ama bence bu Anadolu'da Türkler çoğunlukta olduğundan değildi, çok kısa bir süre içerisinde Anadolu'da egemen sınıfın Rumlardan Türklere geçmesinden olabilir. Ayrıca sandığın gibi bugüne kadar herkes kendine Türk demiyordu. Ta 19.yüzyılın sonlarında Türk olduğumuz aklımıza geldi, cumhuriyetle de anadolu halkının milliyetinin "Türk" olduğu söylendi. O tarihlere kadar insanlar Türk olduklarını ne kadar biliyorlardı? Aidiyet dine göreydi, dolayısıyla Türk kimliğine yeniden geçildiğinde Türk olmayan birçok unsur Türk milliyetine dahil olmuş olabilir.

Bu topraklarda görsen Slav, Yunan, Rus sanacağın insanlar kendine Türk diyebiliyor. Orta Asya da etnik olarak saf olmasa da sen kendine Kazak-Kırgız-Türkmen diyen bembeyaz tenli kızıl-sarı saçlı germenic-slavic tipli bir insan bulabilir misin? Anadolu'nun etnik olarak karışık olduğu inkar edilemez.

• 0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muhafız. -- 12 Ağustos 2015; 11:31:43 >
  • quote:

Bizans-Rum yurdunda çok kısa bir süre içinde birçok Türk beyliği kurulmuş ve Türkleşme bu beyliklerden sonra gerçekleşmişse Türkler yönetici sınıf oluyor bunu inkar edemezsin. Her şeyden önce yeni bir toprak işgal eden bir milletin o topraklarda yönetici sınıf olması gerekir.

Haliyle Anadolu Türk akınlarına uğradıktan ve yine Türk kökenli Selçuklu gibi devletler kurulduğundan buraya Türkiye denmesi gayet normaldir. Ama bence bu Anadolu'da Türkler çoğunlukta olduğundan değildi, çok kısa bir süre içerisinde Anadolu'da egemen sınıfın Rumlardan Türklere geçmesinden olabilir. Ayrıca sandığın gibi bugüne kadar herkes kendine Türk demiyordu. Ta 19.yüzyılın sonlarında Türk olduğumuz aklımıza geldi, cumhuriyetle de anadolu halkının milliyetinin "Türk" olduğu söylendi. O tarihlere kadar insanlar Türk olduklarını ne kadar biliyorlardı? Aidiyet dine göreydi, dolayısıyla Türk kimliğine yeniden geçildiğinde Türk olmayan birçok unsur Türk milliyetine dahil olmuş olabilir.

Bu topraklarda görsen Slav, Yunan, Rus sanacağın insanlar kendine Türk diyebiliyor. Orta Asya da etnik olarak saf olmasa da sen kendine Kazak-Kırgız-Türkmen diyen bembeyaz tenli kızıl-sarı saçlı germenic-slavic tipli bir insan bulabilir misin? Anadolu'nun etnik olarak karışık olduğu inkar edilemez.

Kim ve ne zaman Türkiye ismini neden verdi?
    Ne kadar geldi?
    https://populertarih.wordpress.com/2010/06/21/10-soruda-turklerin-anadoluya-gelisi-yazi-dizisi-2/
    http://gundemvetarih.com/2011/07/05/turklerin-anadoluya-gocu/
    http://www.sabah.com.tr/gundem/2013/04/01/ilber-ortayli-turkiye-ismini-ilk-veren-italyanlardir

Bu kitapları okumalısın
    http://www.idefix.com/kitap/turkiyenin-etnik-yapisi-ali-tayyar-onder/tanim.asp?sid=IBF401RSO3P3FOMTTXNO
    http://www.idefix.com/kitap/kayip-turkler-ali-riza-ozdemir/tanim.asp?sid=W30IR0ELUT7TDSZ4QSNS
    Bazı yerlerde özellikle kürtlerle konularda biraz zorlamalar var ama sağlam kitaplar

DİKKAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Anadolu, MÖ 6. ve 5. yüzyıllarda Pers Ahameniş İmparatorluğu'nun egemenliğine girdi ve bu egemenlik MÖ 334 yılındaki Büyük İskender'in fethine kadar devam etti. İskender döneminde kültürel kaynaşma ve Helenleştirme hareketi başlatıldı. MÖ 323'te İskender'in ölümünün ardından Anadolu bölünerek küçük Helenistik krallıklar ortaya çıktı. Tüm bu krallıklar, MÖ 1. yüzyıl ortalarında Roma Cumhuriyeti'nin bir parçası haline geldi.Büyük İskender'in fetihleriyle başlattığı Helenleşme hareketi ise Roma döneminde hızlandırıldı, bu nedenle daha önceki yüzyıllarda var olan Anadolu dilleri ve kültürlerinin nesli tükenerek yerini Yunan dil ve kültürüne bıraktı.

Kaynak
    Sharon R. Steadman; Gregory McMahon (15 Eylül 2011). The Oxford Handbook of Ancient Anatolia:
    David Noel Freedman; Allen C. Myers; Astrid Biles Beck (2000). [[[Google Kitaplar]]'da Türkiye Eerdmans Dictionary of the Bible]. Wm. B. Eerdmans Publishing. s. 61.
    The Metropolitan Museum of Art, New York (Ekim 2000). "Anatolia and the Caucasus (Asia Minor), 1000 B.C. – 1 A.D. in Timeline of Art History.". New York: The Metropolitan Museum of Art
    Hooker, Richard (6 Haziran 1999). "Ancient Greece: The Persian Wars". Washington State University,
    Theo van den Hout (27 Ekim 2011). The Elements of Hittite. Cambridge University Press. s. 1

Türk ismi her zaman vardı ama imparatorluk olduğu için devlet tarafından kullanılmıyordu.
     Türkler'in ırkı nedir açıklıyorum

Bu pek doğru bir harita değil çünkü büyük ihtimalle ermenıstan devletinin sınırlarını belirtmek şiçin çizilmiş gördüğün gibi doğu anadolu ermenistan gözüküyor

Bunlarda baska Türk ismi

Bu haritalarda gördüğün gibi ermenistan kürdistan arabistan osmanlı sınırlarında olmasına rağmen belirtilmiş yani teorin çürüyor

Şimden gerü hiç gimesne divanda, dergahda, bergahda ve dahi her yerde Türk dilinden özge söz söylemeye

Bu sözü Karamanoğlu Mehmed Bey söyler

Not:Din konusunda terkrar yazıyorum din değiştirip evlenmek nasıl şimdi bile kabul edilmiyorsa o zaman nasıldı bir düşün yanımda

kaynaklarım yok çünkü şehir dışındayım Türklerin anadoluya gelişini gürcü ermeni süryani tarihçilerin yazılarını gösteremiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rwenq -- 4 Temmuz 2015; 2:06:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Rwenq

quote:

Kim ve ne zaman Türkiye ismini neden verdi?
    Ne kadar geldi?
    https://populertarih.wordpress.com/2010/06/21/10-soruda-turklerin-anadoluya-gelisi-yazi-dizisi-2/
    http://gundemvetarih.com/2011/07/05/turklerin-anadoluya-gocu/
    http://www.sabah.com.tr/gundem/2013/04/01/ilber-ortayli-turkiye-ismini-ilk-veren-italyanlardir

Bu kitapları okumalısın
    http://www.idefix.com/kitap/turkiyenin-etnik-yapisi-ali-tayyar-onder/tanim.asp?sid=IBF401RSO3P3FOMTTXNO
    http://www.idefix.com/kitap/kayip-turkler-ali-riza-ozdemir/tanim.asp?sid=W30IR0ELUT7TDSZ4QSNS
    Bazı yerlerde özellikle kürtlerle konularda biraz zorlamalar var ama sağlam kitaplar

DİKKAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Anadolu, MÖ 6. ve 5. yüzyıllarda Pers Ahameniş İmparatorluğu'nun egemenliğine girdi ve bu egemenlik MÖ 334 yılındaki Büyük İskender'in fethine kadar devam etti. İskender döneminde kültürel kaynaşma ve Helenleştirme hareketi başlatıldı. MÖ 323'te İskender'in ölümünün ardından Anadolu bölünerek küçük Helenistik krallıklar ortaya çıktı. Tüm bu krallıklar, MÖ 1. yüzyıl ortalarında Roma Cumhuriyeti'nin bir parçası haline geldi.Büyük İskender'in fetihleriyle başlattığı Helenleşme hareketi ise Roma döneminde hızlandırıldı, bu nedenle daha önceki yüzyıllarda var olan Anadolu dilleri ve kültürlerinin nesli tükenerek yerini Yunan dil ve kültürüne bıraktı.

Kaynak
    Sharon R. Steadman; Gregory McMahon (15 Eylül 2011). The Oxford Handbook of Ancient Anatolia:
    David Noel Freedman; Allen C. Myers; Astrid Biles Beck (2000). [[[Google Kitaplar]]'da Türkiye Eerdmans Dictionary of the Bible]. Wm. B. Eerdmans Publishing. s. 61.
    The Metropolitan Museum of Art, New York (Ekim 2000). "Anatolia and the Caucasus (Asia Minor), 1000 B.C. – 1 A.D. in Timeline of Art History.". New York: The Metropolitan Museum of Art
    Hooker, Richard (6 Haziran 1999). "Ancient Greece: The Persian Wars". Washington State University,
    Theo van den Hout (27 Ekim 2011). The Elements of Hittite. Cambridge University Press. s. 1

Türk ismi her zaman vardı ama imparatorluk olduğu için devlet tarafından kullanılmıyordu.

Bu pek doğru bir harita değil çünkü büyük ihtimalle ermenıstan devletinin sınırlarını belirtmek şiçin çizilmiş gördüğün gibi doğu anadolu ermenistan gözüküyor

Bunlarda baska Türk ismi

Bu haritalarda gördüğün gibi ermenistan kürdistan arabistan osmanlı sınırlarında olmasına rağmen belirtilmiş yani teorin çürüyor

Şimden gerü hiç gimesne divanda, dergahda, bergahda ve dahi her yerde Türk dilinden özge söz söylemeye

Bu sözü Karamanoğlu Mehmed Bey söyler

Not:Din konusunda terkrar yazıyorum din değiştirip evlenmek nasıl şimdi bile kabul edilmiyorsa o zaman nasıldı bir düşün yanımda

kaynaklarım yok çünkü şehir dışındayım Türklerin anadoluya gelişini gürcü ermeni süryani tarihçilerin yazılarını gösteremiyorum

Alıntıları Göster
    türkler anayurtlarında avrupalıya mı benziyordu?hyr demekki türkler avrupa tipli değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: naberabi

türkler anayurtlarında avrupalıya mı benziyordu?hyr demekki türkler avrupa tipli değildir.

Alıntıları Göster
    Hort olacak ama 1-2şeyi açıklığa kavuşturmak isterim. Son genetik araştırmalar neticesinde bazı teoriler çürürken bazı teoriler de kuvvetlendi.

Ön Türklerin mongoloid olduğu kesin bir bilgi. Günümüz Türkiyesindeki etnik Türklerde mongoloid gen oranı ortalama %5 ile %25 arası değişiklik gösteriyor. Mesela bu rakam Uygurlarda %30 ile %60 arası.

Peki ön türkler mongoloiddi, hadi biz buraya geldik rumu ermenisi karıştık, Uygurlar neden %60? Bunun cevabı Alman-Fars-Kürt ya da Hint toplumlarının ataları, kafkas beyaz ırk kabul edilen hint avrupalılarla girdiğimiz etkileşim, daha ziyade asimilasyon. Ön Türkler sibiryadan tekrar batıya doğru yayıldığında buradaki hint avrupalı halklarla kaynaşarak onları asimile etmiştir. Asimile etmekten kastım evlenip çocuk yapmak. Doğan çocuklar pek tabi ki türkçe isim sahibi, türkçe konuşan ve türk kültürüyle büyüyen bireylerdi, bunun sebebi de Türki kültürün batılı sayılabilecek kültürlere baskın olması.

Uygurlar mongoloid türk-kafkas hint avrupalı birleşiminin en kanlı canlı örneğidir, yeşil göz çok yaygındır mesela.

Şimdi gelelim asıl konumuza, Oğuzların moğol istilası sebebiyle anadoluya göç etmeden önce ortalama %50-60 civarı mongoloid oldukları tahmin ediliyor. Anadoluda yerleşilen bölgenin halkıyla kaynaştıklarını da biliyoruz, yani doğuya yerleşen ermeniyle batıya yerleşen yunanla vs. Burada unutulan ya da atlanılan nokta anadolunun asıl yerlileri olan asurulular(hitit vb medeniyetleri kurmuş insanların çocukları yani). Orta asyadan gelen Türklerin en çok etkileşime girdikleri, asimile ettikleri halk anadolu yerlileridir. Buna rağmen az önce bahsettiğim kültür baskınlığından dolayı türk-asur, türk-ermeni ya da türk-yunan ebveynlerin çocukları, ailelerindeki çok etnikliliğin farkında olmasına rağmen müslüman türk olarak büyümüş, soyunu sadece türk olarak seçmiştir. Mesela bugün yabancı biriyle evlendiğinizde çocuğunuzu sen yarı türksün diye mi yetiştirirsiniz yoksa sen türksün diye mi? Bu tamamen kültürden gelen bir şey. Dediğim gibi Türki kültür batılı sayılan kültürlere baskın olduğu gibi, orta doğulu kültürler de Türki kültüre baskındır. Örneğin anadoluya göç sırasında Levant bölgesine yerleşen Türkler, bizim anadoluları asimile ettiğimiz gibi araplar tarafından asimile edilmiştir. Aynı şekilde Kürtlerin asimile olmayıp aksine Türkleri asimile etmesinin sebebi de budur, Kürt kültürü Türk kültürüne göre daha sert dolayısıyla daha baskındır. Tüm bunlara rağmen günümüz etnik Türklerinde, bu kadar karışık arkaplana rağmen %5ten %25e varan mongoloid gen oranı bulunması hala beni şaşırtıyor.

-Düz burun
    -Siyah düz saç
    -Seyrek sakal
    -Seyrek vücut kılları
    -Sarımsı deri rengi(Çinliler gibi sarı deri değil. Ne tam esmer ne tam beyaz, Türkiyedeki en yaygın mongoloid özellik)
    -Yuvarlak yüz
    -Çıkık elmacık kemiği
    -Şişkin göz kapakları
    -Kısık göz

Bunlar mongoloid ırkın özellikleridir. En belirgin özellik olan kısık göz hemen hemen kimsede olmadığı için tip olarak orta asya türklerine pek benzemeyiz, onun haricindeki çoğu özelliği özellikle deri rengi ve şişkin göz kapaklarını hemen hemen herkeste görmek mümkün. Özet olarak Sibiryadaki Yakut Türkleri haricindeki diğer tüm Türki halklar melezdir, en çok multi etnik kana sahip olan da pek tabiki en batıya göçen Anadolu Türkleridir. 1000-2000 yıl önce yaşamış olan atalarımızın kanları hala damarlarımızda, nesilden nesile azalmasına rağmen akmaktadır(kan biraz dramatik oldu, dnalarımızda yaşamaya devam ediyor diyelim)

• Pizza Hot kullanıcısına yanıt
    elinize sağlık hocam, özetlemişsiniz konuyu. Bugünkü maveraünnehir; türkeşmeden önce iranlı sogdların meskeniydi, sogdiana'ydı. iskitler de büyük ihtimal iranlıydı. ne varki mongoloid kökenli olmayı hakaret gören bazılarımız var, tarihe "aslında ne olmuş" diye değil "benim işime gelecek ne olmuş olabilir" diye bakıyorlar.
  • İskitleri bi biz türk olarak kabul ediyoruz zaten diğer herkes hint-avrupalı olarak kabul ediyor. Halbuki madem milliyetçilik yapacaksın, türk olmalarından ziyade türkler tarafından asimile edilmeleri 1 milliyetçi için daha gurur verici olmalı mantıken baktığımızda Tabi bu eğitimle de alakalı, okullarda ele avuca tutulur bi şey öğretilmiyor. Ben mongoloidin ne demek olduğunu yahudi bi geneolojistten(doğru mu yazdım bilmiyorum) öğrenmiştim mesela zamanında o da düz siyah saçlı düz burunlu ve bayaa seyrek sakallı olduğum için adamın gözüne çarpmıştı geldi konuştu sen nerden geliyorsun ailen nereli şöyle böyle diye. Bize okullarda kim olduğumuzdan ziyade ne yaptığımızı öğrettiklerinden böyle şeyleri öğrenince biraz sarsılıyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pizza Hot

İskitleri bi biz türk olarak kabul ediyoruz zaten diğer herkes hint-avrupalı olarak kabul ediyor. Halbuki madem milliyetçilik yapacaksın, türk olmalarından ziyade türkler tarafından asimile edilmeleri 1 milliyetçi için daha gurur verici olmalı mantıken baktığımızda Tabi bu eğitimle de alakalı, okullarda ele avuca tutulur bi şey öğretilmiyor. Ben mongoloidin ne demek olduğunu yahudi bi geneolojistten(doğru mu yazdım bilmiyorum) öğrenmiştim mesela zamanında o da düz siyah saçlı düz burunlu ve bayaa seyrek sakallı olduğum için adamın gözüne çarpmıştı geldi konuştu sen nerden geliyorsun ailen nereli şöyle böyle diye. Bize okullarda kim olduğumuzdan ziyade ne yaptığımızı öğrettiklerinden böyle şeyleri öğrenince biraz sarsılıyoruz.
    Anadolu Türkleri yani Oğuzlar Anadoluya gelmeden önce de çekik gözlü değillerdi, sadece bize değil koskocaman Azerbaycan ve İran Türklerine bakarsanız bunu görebilirsiniz,bunun böyle olmasının sebebi de Kırgız, Tatar, Peçenek, Kıpçak gibi mensup olduğumuz kavimlerin farklı olmasıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kutbulmus

Anadolu Türkleri yani Oğuzlar Anadoluya gelmeden önce de çekik gözlü değillerdi, sadece bize değil koskocaman Azerbaycan ve İran Türklerine bakarsanız bunu görebilirsiniz,bunun böyle olmasının sebebi de Kırgız, Tatar, Peçenek, Kıpçak gibi mensup olduğumuz kavimlerin farklı olmasıdır.

Aynı soydan gelen kavimler nasıl farklı ırklardan olabilir bir izah edin o zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZERO

quote:

Aynı soydan gelen kavimler nasıl farklı ırklardan olabilir bir izah edin o zaman.

Farklı ırklar değiller,sadece mensup olduğumuz kavimler farklı, hepsi en başta tek bir atadan çoğalmışlardır, ama zamanla farklı benlikler kazanmışlar ve farklı benlikler kazanmalarına rağmen aynı dili konuşuyor olmaları hepsinin tek bir atadan geldiğini gösterir.

• Ben de açıklayacağım bana ne.

Türkler, Homo sapiens türündendirler, tıpkı diğer insanlar gibi. Irk hastalığı öldürecek sizi, kuruntu yapmışsınız.
  • quote:

quote:

quote:

Farklı ırklar değiller,sadece mensup olduğumuz kavimler farklı

Ne demek farklı ırklar değiller. Aynı soydan gelen kişiler aynı ırka mensup olmalı; ya hepsi mongoloid olur, ya hepsi caucasoid olur, ya hepsi negroid olur. Doğu Türklerinde kesinlikle Mongoloid özellikler baskındır, Batı Türklerindeyse caucasoid. Bunu nasıl açıklıyorsun diyorum sana.

• quote:

Orijinalden alıntı: neutumn

Ben de açıklayacağım bana ne.

Türkler, Homo sapiens türündendirler, tıpkı diğer insanlar gibi. Irk hastalığı öldürecek sizi, kuruntu yapmışsınız.

Homo Sapiensler memelidir. Tür hastalığı öldürecek sizi, kuruntu yapmışsınız

Enternasyonalizm de ırkları öldürecek. Ben melez bir dünya istemiyorum kardeşim, ben bunları istiyorum:

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ne demek farklı ırklar değiller. Aynı soydan gelen kişiler aynı ırka mensup olmalı; ya hepsi mongoloid olur, ya hepsi caucasoid olur, ya hepsi negroid olur. Doğu Türklerinde kesinlikle Mongoloid özellikler baskındır, Batı Türklerindeyse caucasoid. Bunu nasıl açıklıyorsun diyorum sana.

Tamam, Doğu Türkleri ve Batı Türkleri farklı simalara sahiptir bu doğru,hangi şartların bizi farklı simalara sahip kıldığını bilemiyorum, ama Doğu ve Batı Türklerinin aynı dili konuşmaları ortak bir atadan türediklerini doğruluyor, ama dediğim gibi neden farklı simalar gösterdiklerini bilemiyeceğim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Tamam, Doğu Türkleri ve Batı Türkleri farklı simalara sahiptir bu doğru,hangi şartların bizi farklı simalara sahip kıldığını bilemiyorum, ama Doğu ve Batı Türklerinin aynı dili konuşmaları ortak bir atadan türediklerini doğruluyor, ama dediğim gibi neden farklı simalar gösterdiklerini bilemiyeceğim.

Bilinmeyecek nesi var, karışma diyoruz ya. Oğuzlar badem gözlüdür demek kolay, lakin oğuzların böyle olmasının da bir sebebi var.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bilinmeyecek nesi var, karışma diyoruz ya. Oğuzlar badem gözlüdür demek kolay, lakin oğuzların böyle olmasının da bir sebebi var.

Bütün İran, Irak, Suriye, Azerbaycan Türkleri mi karıştı, o halde neden bu insanlarda karışmadan dolayı kimi zaman çekik gözlü insanlar gözükmüyor???

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.