Şimdi Ara

Türkler'in ırkı nedir açıklıyorum (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
3
Favori
16.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Irkı ararken hata yapıyorsunuz, Türkler de hiç bir çoçuk başı boş kalmazdı, muhakkak birisi çadırına alır ve onada analık babalık yapardı. Özellikle savaşlardan sonra öksüz yetim çocuklar toplanırdı. Ve hatta boy boy ayırılmaya çalışılan Türk Boyları arasında Kıpçaklar diye bir boy var, bu boy hindistanlı bir çoçuktan türemiştir.

Bu çoçuklar Türk olarak yetiştirilir ve soy olarakta Türk sayılırdı. Çocuk Türk örf ve adetleri öğretilir, kendi obasını kurmasınada izin verilirdi. Cengiz Han bile kendisinden olmayan karısının evladına dokunmamıştir. Bu yüzden Çin'in yakınlarında çekik gözlü, Avrupa yakınlarında sarışın vs vs şekilde değişiklik göstermiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kutbulmus

quote:

Orijinalden alıntı: ZERO

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Anadolu Türkleri yani Oğuzlar Anadoluya gelmeden önce de çekik gözlü değillerdi, sadece bize değil koskocaman Azerbaycan ve İran Türklerine bakarsanız bunu görebilirsiniz,bunun böyle olmasının sebebi de Kırgız, Tatar, Peçenek, Kıpçak gibi mensup olduğumuz kavimlerin farklı olmasıdır.

Aynı soydan gelen kavimler nasıl farklı ırklardan olabilir bir izah edin o zaman.

Farklı ırklar değiller,sadece mensup olduğumuz kavimler farklı

Ne demek farklı ırklar değiller. Aynı soydan gelen kişiler aynı ırka mensup olmalı; ya hepsi mongoloid olur, ya hepsi caucasoid olur, ya hepsi negroid olur. Doğu Türklerinde kesinlikle Mongoloid özellikler baskındır, Batı Türklerindeyse caucasoid. Bunu nasıl açıklıyorsun diyorum sana.

Tamam, Doğu Türkleri ve Batı Türkleri farklı simalara sahiptir bu doğru,hangi şartların bizi farklı simalara sahip kıldığını bilemiyorum, ama Doğu ve Batı Türklerinin aynı dili konuşmaları ortak bir atadan türediklerini doğruluyor, ama dediğim gibi neden farklı simalar gösterdiklerini bilemiyeceğim.

Bilinmeyecek nesi var, karışma diyoruz ya. Oğuzlar badem gözlüdür demek kolay, lakin oğuzların böyle olmasının da bir sebebi var.

Bütün İran, Irak, Suriye, Azerbaycan Türkleri mi karıştı, o halde neden bu insanlarda karışmadan dolayı kimi zaman çekik gözlü insanlar gözükmüyor???

Gayet de gözüküyor çekik gözlü insanlar. Tanıdıklarımdan bile 5-10 tane sayabilirim. Bir tanesi var ki tamamen şu tipte:
     Türkler'in ırkı nedir açıklıyorum

Eğer Mardin'de yaşamıyorsan, gün içinde en azından birkaç çekik gözlü veya o tipe yakın insanlar görebilirsin.

Al sana bir adet Yusuf Halaçoğlu:

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Anadolu Türkleri yani Oğuzlar Anadoluya gelmeden önce de çekik gözlü değillerdi, sadece bize değil koskocaman Azerbaycan ve İran Türklerine bakarsanız bunu görebilirsiniz,bunun böyle olmasının sebebi de Kırgız, Tatar, Peçenek, Kıpçak gibi mensup olduğumuz kavimlerin farklı olmasıdır.

Aynı soydan gelen kavimler nasıl farklı ırklardan olabilir bir izah edin o zaman.

Ne demek farklı ırklar değiller. Aynı soydan gelen kişiler aynı ırka mensup olmalı; ya hepsi mongoloid olur, ya hepsi caucasoid olur, ya hepsi negroid olur. Doğu Türklerinde kesinlikle Mongoloid özellikler baskındır, Batı Türklerindeyse caucasoid. Bunu nasıl açıklıyorsun diyorum sana.

Tamam, Doğu Türkleri ve Batı Türkleri farklı simalara sahiptir bu doğru,hangi şartların bizi farklı simalara sahip kıldığını bilemiyorum, ama Doğu ve Batı Türklerinin aynı dili konuşmaları ortak bir atadan türediklerini doğruluyor, ama dediğim gibi neden farklı simalar gösterdiklerini bilemiyeceğim.

Bilinmeyecek nesi var, karışma diyoruz ya. Oğuzlar badem gözlüdür demek kolay, lakin oğuzların böyle olmasının da bir sebebi var.

Bütün İran, Irak, Suriye, Azerbaycan Türkleri mi karıştı, o halde neden bu insanlarda karışmadan dolayı kimi zaman çekik gözlü insanlar gözükmüyor???

Gayet de gözüküyor çekik gözlü insanlar. Tanıdıklarımdan bile 5-10 tane sayabilirim. Bir tanesi var ki tamamen şu tipte:

Eğer Mardin'de yaşamıyorsan, gün içinde en azından birkaç çekik gözlü veya o tipe yakın insanlar görebilirsin.

Senin örneklerinin sayısı ne yazıkki çok az, sayılarının daha fazla olması gerekirdi, muhtemelen oğuzların içerisindeki çekik gözlü olanlar Oğuzların diğer Türk kavimleri ile akrabalık kurmasından dolayı çekik gözlüler.

Edit: Külteğin'in simasını yansıtan büstü koymuşsun, o büst de Türk simasını tam yansıtmaz,çünkü Göktürkler'in kurucu hanedanı olan Aşina sülalesi Çinli hanedanlar ile akraba idiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlbatrosD.IIIFazılBey -- 7 Mayıs 2016; 18:25:11 >

• Kardeşim bak, bu uzun bir süreç. Orta Asya'da bile İranlı kavimler yaşıyordu (bkz: Sogdia).

1-Maveraünnehir Türkeşti. Türkmenler ve Özbeklerin daha az Mongoloid özellik göstermesinin sebebi bu olsa gerektir.

2-Türkler Horasan ve İran üzerine yöneldi. Fars etkisinde neredeyse kimliklerini kaybeden Selçuklular kuruldu.

3-Türkler Anadolu'ya yöneldi. Bölgedeki yerel etnikler sonraki süreçte müslümanlaştı. Müslüman olan etniklerin çoğu Osmanlıdaki müslim-gayrimüslim ayrımında Türklerle aynı muameleyi görüyorlardı. Zamanla da Türk kimliğini kabul ettiler zaten.

Bu yayılmanın son durağı Anadolu'da daha fazla Mongoloid özellik beklenemez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-438F18891

Kardeşim bak, bu uzun bir süreç. Orta Asya'da bile İranlı kavimler yaşıyordu (bkz: Sogdia).

1-Maveraünnehir Türkeşti. Türkmenler ve Özbeklerin daha az Mongoloid özellik göstermesinin sebebi bu olsa gerektir.

2-Türkler Horasan ve İran üzerine yöneldi. Fars etkisinde neredeyse kimliklerini kaybeden Selçuklular kuruldu.

3-Türkler Anadolu'ya yöneldi. Bölgedeki yerel etnikler sonraki süreçte müslümanlaştı. Müslüman olan etniklerin çoğu Osmanlıdaki müslim-gayrimüslim ayrımında Türklerle aynı muameleyi görüyorlardı. Zamanla da Türk kimliğini kabul ettiler zaten.

Bu yayılmanın son durağı Anadolu'da daha fazla Mongoloid özellik beklenemez.
    yüz milyonlarca çekik gözlü olmayan insandan bahsediyoruz ve bunlar arasında çekik gözlü olanları çok az,senin varsaydığın gibi karışma olsaydı toplumda daha fazla çekik gözlü insanlar görmeliydik, dolayısıyla çekik gözlü olmayanlar endişelenmesin, Türklerin Oğuz kavmine mensup olan kimseler çekik gözlü değildirler. Ama bak Anadolu'da Tatarlar'da yaşıyor ama onlar çekik gözlü, peki neden onlar karışmamış mı?

• quote:

yüz milyonlarca çekik gözlü olmayan insandan bahsediyoruz ve bunlar arasında çekik gözlü olanları çok az,senin varsaydığın gibi karışma olsaydı toplumda daha fazla çekik gözlü insanlar görmeliydik, dolayısıyla çekik gözlü olmayanlar endişelenmesin, Türklerin Oğuz kavmine mensup olan kimseler çekik gözlü değildirler. Ama bak Anadolu'da Tatarlar'da yaşıyor ama onlar çekik gözlü, peki neden onlar karışmamış mı?

"Türklerin Oğuz kavmine mensup olan kimseler çekik gözlü değildirler" ifadesi bir açıklama değil, bir durum. Neden Oğuzlar çekik gözlü değiller, baştan beri konuştuğumuz şey bu zaten. Lafı döndürüp dolandırıp başa getiriyorsunuz.

"Çekik gözlü Almanlar" demek garip gelmez mi insana? Bir milletin fertleri farklı ırklardansa (çekik gözlülük bir ırk meselesidir) bu durup durmadık yere olmaz. O kadar izah ettim, halen anlamıyorsanız elimden bir şey gelmez. Görmek istemiyorsunuz

• İlk Türkler Sibiryada çıkışta tek bir yöne yayılmadı , bir kısım Kafkaslara diğer kısım Mogolistana doğru yayıldı . Dolayısıyla hem "Caucasian" hemde "Mongoloid" Türkler mevcuttur .

Benim kişisel fikrim eğer tüm Türk dünyasından bahsediyorsak , sarı yada beyaz ırk kavramlarını kullanmak mümkün değil . Çok geniş bir coğrafyadan bahsediyoruz .

• "Saf ırk" diyebileceğimiz Türk bu ülkede fazla yok. Ben o küçük azınlıktan biriyim. İnsanlar bu konuda genelde sinirleniyor ama gerçek bu, buyrun araştırın. Türk ırkının özellikleri bellidir, kendinize uyup uymadığına bakın. Soyunuzu sopunuzu araştırın. Benden daha milliyetçi bir arkadaşla geçmişini araştırdık, köyüm toprağım dediği yer ermeni köyü diye geçiyor, eleman şok oluyor tabi.

Anadolu Türkleri, bu coğrafyada yaşayan birçok kavimle kaynaşmış, fakat yinede Türktür. O kan var.

Çokta kafaya takmayın, topraktan geldik toprağa gireceğiz.

Ama kafatasçılık yapmaya kalkarsanız maalesef acı gerçekler yüzünüze vurur.

Aynı şey Kürtler içinde geçerli. Kara kara adamlar kürtçülük yapıyor, oysa saf kürtler renkli gözlü ve hafiften sarışındır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K A N U N İ -- 7 Mayıs 2016; 21:34:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: K A N U N İ

"Ari ırk" diyebileceğimiz Türk bu ülkede fazla yok. Ben o küçük azınlıktan biriyim. İnsanlar bu konuda genelde sinirleniyor ama gerçek bu, buyrun araştırın. Türk ırkının özellikleri bellidir, kendinize uyup uymadığına bakın. Soyunuzu sopunuzu araştırın. Benden daha milliyetçi bir arkadaşla geçmişini araştırdık, köyüm toprağım dediği yer ermeni köyü diye geçiyor, eleman şok oluyor tabi.

Anadolu Türkleri, bu coğrafyada yaşayan birçok kavimle kaynaşmış, fakat yinede Türktür. O kan var.

saf türkler osmanlıcı, melezler türkçü. bu işte bir gariplik var

• quote:

Orijinalden alıntı: uA-kktc

İlk Türkler Sibiryada çıkışta tek bir yöne yayılmadı , bir kısım Kafkaslara diğer kısım Mogolistana doğru yayıldı . Dolayısıyla hem "Caucasian" hemde "Mongoloid" Türkler mevcuttur .

Benim kişisel fikrim eğer tüm Türk dünyasından bahsediyorsak , sarı yada beyaz ırk kavramlarını kullanmak mümkün değil . Çok geniş bir coğrafyadan bahsediyoruz .

Doğuşu itibariyle diyorum hocam zaten.
  • quote:

quote:

"Ari ırk" diyebileceğimiz Türk bu ülkede fazla yok. Ben o küçük azınlıktan biriyim. İnsanlar bu konuda genelde sinirleniyor ama gerçek bu, buyrun araştırın. Türk ırkının özellikleri bellidir, kendinize uyup uymadığına bakın. Soyunuzu sopunuzu araştırın. Benden daha milliyetçi bir arkadaşla geçmişini araştırdık, köyüm toprağım dediği yer ermeni köyü diye geçiyor, eleman şok oluyor tabi.

Osmanlıcı değilim, sadece Sultanları severim. Adaletleri ve yönetimlerine hayranım.

O değilde, batıda Türk dediğinde o sultanlar insanların aklına geliyor, bunuda unutma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K A N U N İ -- 7 Mayıs 2016; 21:48:23 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Senin örneklerinin sayısı ne yazıkki çok az, sayılarının daha fazla olması gerekirdi, muhtemelen oğuzların içerisindeki çekik gözlü olanlar Oğuzların diğer Türk kavimleri ile akrabalık kurmasından dolayı çekik gözlüler.

Edit: Külteğin'in simasını yansıtan büstü koymuşsun, o büst de Türk simasını tam yansıtmaz,çünkü Göktürkler'in kurucu hanedanı olan Aşina sülalesi Çinli hanedanlar ile akraba idiler.

Bilimci görünüpte, bilimden yoksun olan insanlar ya, dinci, ya da ırkçı olurlar. Okuduklarını doğru olarak kabul edip, düşünmeyi akılmı edemiyorlar acaba.

Kalıtsal hastalıklar ana-babadan geçiyor da, nasıl geçtiğini düşünmüyorsunuz. Kaltsal/genetik hastalıklar genlerle geçer ve genler tek başına geçemezle. Genler, kan hücresi içinde olup onlarla beraber o kan hücresi içinde: Erkek "o+/Haç", dişi ">", DNA ve genler birlikte geçer. Yani, Tohumun/spermin içindeki Alkan hücresi, toprağa/rahimlere düştükçe, inanın beni, seni, onu yaratmaz. O tohum hep kendi bedenini yaratır. O tohum babanızı da, dedenizi de, dedelerinizin, dedelerini de yaratmıştır. Başlangıcı söz konusu bile edilemez.

O tohum/sperm babanızın DNA ve genlerini taşırken, babanın DNA ve genlerinden oluşmuş bedene, ben demek doğru olur mu?

İnsan spermlerinin içindeki kan hücresi içinde gerçek erkek: "o+" bu, dişi ">" de budur. İnsan türlerinin bedenlerinin hepsini yapan bu ikisidir.

Dinlere bakarsanıuz: Katolikler Haç dedikleri tıptaki erkek sembolü "o+" ve Ortadoksların da Kutsal bakire dedikleri yine tıptaki dişi sembolü ">". Fakat, Yunan krallığının 1826 da tanınmasıyla birlikte bu ">" dişi sembolü terk ettiler. Bugün Kutsal (Kut-sal) bakire Meryem diyorlar ama istavroz gösterme/çıkarma adı altında Haç gösteriyorlar. Günümüzde dişi ">" sembolü taşıyan bir patrik hane yoktur. Tümünün üstünde Haç vardır. Bunlar artık Katolik olmuşlardır.

n

• K A N U N İ K kullanıcısına yanıt
    Bilimci görünüpte, bilimden yoksun olan insanlar ya, dinci, ya da ırkçı olurlar. Okuduklarını doğru olarak kabul edip, düşünmeyi akılmı edemiyorlar acaba.

Kalıtsal hastalıklar ana-babadan geçiyor da, nasıl geçtiğini düşünmüyorsunuz. Kaltsal/genetik hastalıklar genlerle geçer ve genler tek başına geçemezle. Genler, kan hücresi içinde olup onlarla beraber o kan hücresi içinde: Erkek "o+/Haç", dişi ">", DNA ve genler birlikte geçer. Yani, Tohumun/spermin içindeki Alkan hücresi, toprağa/rahimlere düştükçe, inanın beni, seni, onu yaratmaz. O tohum hep kendi bedenini yaratır. O tohum babanızı da, dedenizi de, dedelerinizin, dedelerini de yaratmıştır. Başlangıcı söz konusu bile edilemez.

O tohum/sperm babanızın DNA ve genlerini taşırken, babanın DNA ve genlerinden oluşmuş bedene, ben demek doğru olur mu?

İnsan spermlerinin içindeki kan hücresi içinde gerçek erkek: "o+" bu, dişi ">" de budur. İnsan türlerinin bedenlerinin hepsini yapan bu ikisidir.

Dinlere bakarsanıuz: Katolikler Haç dedikleri tıptaki erkek sembolü "o+" ve Ortadoksların da Kutsal bakire dedikleri yine tıptaki dişi sembolü ">". Fakat, Yunan krallığının 1826 da tanınmasıyla birlikte bu ">" dişi sembolü terk ettiler. Bugün Kutsal (Kut-sal) bakire Meryem diyorlar ama istavroz gösterme/çıkarma adı altında Haç gösteriyorlar. Günümüzde dişi ">" sembolü taşıyan bir patrik hane yoktur. Tümünün üstünde Haç vardır. Bunlar artık Katolik olmuşlardır.

n

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: uA-kktc

İlk Türkler Sibiryada çıkışta tek bir yöne yayılmadı , bir kısım Kafkaslara diğer kısım Mogolistana doğru yayıldı . Dolayısıyla hem "Caucasian" hemde "Mongoloid" Türkler mevcuttur .

Doğuşu itibariyle diyorum hocam zaten.

Combined results from multiple studies show the following Y-DNA haplogroup distributions among Anatolian Turks:

E1b1b1 = 10.7% (common in the Mediterranean region)
    G = 10.9% (common in the Caucasus, also found in the Middle East)
    I = 5.3% (common in Central Europe, the Western Caucasus, and the Balkans)
    J1 = 9% (common in Arabia and Daghestan)
    J2 = 24% (common in Western Asia and Southeastern Europe and also found in Central and South Asia)
    K = 4.5% (common in Asia and the Caucasus)
    L = 4.2% (common in India and Khorasan)
    N = 3.8% (common in Eastern Europe and North Asia, including Siberia [e.g. Turkic-speaking Yakuts], the Altai Mountains region, and the Ural Mountains region )
    Q = 1.9% (common in North Asia including Northern Altaic peoples)

R1a = 6.9% (common in Central Asia, the Caucasus, Eastern Europe, and among Indo-Aryans)
    R1b = 14.7% (common in Western Europe)
    T = 2.5% (common in the Mediterranean, South Asia, and Northeastern Africa)

Günümüz Türkiyesinin genetik havuzu böyle . Yukarıdaki arkadaşa ithafen söyleleyim nüfusun %27si hala Asya geni taşıyor ki ırkını saflaştırmak için soykırım yapmış Almanyada Germen geni %22 .

İlk çıkış halini kesin olarak bilmemiz mümkün değil .

• quote:

quote:

n

• ırklar nasıl oluştu, her ırk saf haliyle mi oluştu, tüm ırklar aynı atadan değil mi?
    ilk atam ister maymun de ister adem de ister uzaylı de,hepsinin kökü tek bir yere gider.
  • Türkler sarı ırktırdan sonrasını okumadım

Ülkede herkes antropolog olmuş ağzı olan teori yaratıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeus_1907

ırklar nasıl oluştu, her ırk saf haliyle mi oluştu, tüm ırklar aynı atadan değil mi?
    ilk atam ister maymun de ister adem de ister uzaylı de,hepsinin kökü tek bir yere gider.

Bilime göre öyle olduğunu söylüyorsan orasını bilemem, ama İslamiyette tüm insanların tek bir atadan yani tek bir ademden türediği görüşü eskimiş bir görüş. Günümüzün çağdaş tefsircileri seçkin olan ademle birlikte(Çünkü ayete göre Tanrı ademi diğer insanlar arasından seçip üstün kılmıştır) başka ademlerin de yaratıldığını kabul ediyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlbatrosD.IIIFazılBey -- 8 Mayıs 2016; 10:04:58 >
  • quote:

quote:

ırklar nasıl oluştu, her ırk saf haliyle mi oluştu, tüm ırklar aynı atadan değil mi?

Bilime göre öyle olduğunu söylüyorsan orasını bilemem, ama İslamiyette tüm insanların tek bir atadan yani tek bir ademden türediği görüşü eskimiş bir görüş. Günümüzün çağdaş tefsircileri seçkin olan ademle birlikte(Çünkü ayete göre Tanrı ademi diğer insanlar arasından seçip üstün kılmıştır) başka ademlerin de yaratıldığını kabul ediyorlar.

bu görüşleri okuyabileceğim bildiğin kaynaklar var mı?

• quote:

quote:

quote:

bu görüşleri okuyabileceğim bildiğin kaynaklar var mı?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.