Şimdi Ara

Türkiye Büyük Millet Meclisi - Altyapı Port Fiber Kapsama GSM Talepleri TBMM E-Dilekçe Komisyonu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
7
Favori
2.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba değerli forum arkadaşlarım ve değerli okuyucular;

Yeni bir rehber konusu ile karşınızdayım. Bu konumu okumadan önce lütfen şu konuyu okuyunuz:

https://forum.donanimhaber.com/konu-acmadan-once-okuyun-surekli-guncel--67663544-14

Konumuz: Türkiye Büyük Millet Meclisi - Altyapı Port Fiber Kapsama GSM Talepleri TBMM Dilekçe Komisyonu

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

TÜM ÇÖZÜM YOLLARINI (BTK,CİMER, AÇIK KAPI VB.) TÜKETMEDEN TBMM E DİLEKÇE KOMİSYONUNA YAZMAYINIZ.

1.Tbmm E dilekçe komisyonu, dilekçenizin onaylanmasının ardından TBMM, Milletvekilleri ve diğer tüm kullanıcılar ile dilekçenizi paylaşır. Bu dilekçenizi "toplu imza" seçeneği ile açtıysanız, kullanıcılar size destek verebilirler.

2.Talebinizi daha önce idari makamlara yönelttiniz mi? Sorusuna verilecek olan EVET" cevabının ardından, bir alt satırdaki "Yönelttiyseniz hangi makamlara başvurduğunuzu belirtiniz (En Fazla 250 Karakter)" kısma hangi kurumlara başvurduğunuzu ve gerekli başvuru numaralarınızı ve cevapları sisteme ekleyiniz.

3.KESİNLİKLE AMA KESİNLİKLE KOPYALA YAPIŞTIR ŞEKLİNDE DİLEKÇE HAZIRLAMAYINIZ. TÜM DETAYLARI TEK TEK SİSTEMİN PENCERESİNE YAZINIZ.

4.KANUNİ PROSEDÜR GEREĞİ, HİÇBİR ŞEKİLDE E DİLEKÇE KOMİSYONU SİSTEMİ İÇERİSİNDEN EKRAN GÖRÜNTÜSÜ ALINAMAZ, DİLEKÇELER KULLANICI OLMAYANLARLA PAYLAŞILAMAZ. BU SEBEPTEN DOLAYI HİÇBİR ŞEKİLDE BU KONUYA E DİLEKÇE KOMİSYONU SİSTEMİ İÇERİSİNDEN EKRAN GÖRÜNTÜSÜ EKLEMEYİNİZ/HİÇBİR KİMSE İLE PAYLAŞIMDA BULUNMAYINIZ. E DİLEKÇE KOMİSYONU KULLANICILARI İLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

5.E DİLEKÇE KOMİSYONU KAPALI BİR SİSTEMDİR VE YALNIZCA ÜYELERE HİZMET VERMEKTEDİR. ZİYARETÇİ GİRİŞİ BULUNMAMAKTADIR.

6.DİLEKÇENİZDE YER ALAN TÜM BİLGİLERİN İLGİLİ YERLERLE PAYLAŞILACAĞINI, KULLANICILARIN SİZİN DİLEKÇENİZİ GÖRÜNTÜLEYEBİLECEĞİNİ UNUTMAYINIZ.

7.Dilekçenizi toplu seçeneği ile açtı iseniz, dilekçe numaranızı konuda paylaşarak destek isteyebilirsiniz.

TBMM E DİLEKÇE KOMİSYONUNA NASIL DİLEKÇE YAZILIR? NASIL KULLANILIR?

ADIM 1: https://edilekce.tbmm.gov.tr/Login.aspx

Adresine giriş yapılır.

Adım 2: Kayıt ol düğmesi aracılığı ile profil oluşturulur.

Adım 3: Gelen sms in ardından siteye giriş yapılır.

Adım 4: DİLEKÇE KOMİSYONU düğmesine tıklanır.

Adım 5: Karşınıza Dilekçe Başvuru Formu çıkacaktır. Bu formda ;

Dilekçe Konu (Zorunlu) ALTYAPI seçilir.

Dilekçe Alt Konu (Zorunlu) TELEKOM HİZMETLERİ seçilir.

Adım 6: Tüm form doldurulur ve DİLEKÇE GÖNDER düğmesine basılır.

Dilekçeniz onay sürecine girer. Onaylandığında size mail ile bilgi verilir.

Dilekçe cevabı size mail ile iletilir. Toplu imza ile desteklediğiniz dilekçelerin sonuçları hakkında da bilgi alabiliyorsunuz.

İyi günler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 19 Mart 2021; 16:39:48 >

• Umarım buradan olumlu cevaplar alırız ekstradan bir iletişim kaynağı daha doğdu.

• Bakalım burayada yazdık. Olumlu cevap alan oldumu hiç. Tüketici hakem heyeti gibi 6-7 ayda sonuçlanmasında.
  • Deneriz
  • Umarım hocam.
  • gulnare G kullanıcısına yanıt
    Henüz yeni açtım konusunu, zamanla netleşir süreçler.
  • NT2L kullanıcısına yanıt
    Tamamdır hocam.
  • Değerli arkadaşlar;

Biraz önce E dilekçe komisyonu sistemini kontrol ettim. Dün ve bugün itibariyle sistemde iki tane internet hizmeti ile ilgili şikayet kaydı var. Yasa gereği isimlerini ve içeriklerini paylaşamıyorum ama görünce mutlu oldum. :) İkisi de forum arkadaşımız.

Sizler de sisteme katılarak taleplerinizi iletebilirsiniz. Kapsama şikayetleri, fiber internet talepleri, port talepleri gibi konularda dilekçenizi sisteme ekleyebilirsiniz. "Toplu" olarak işaretlemeniz durumunda, diğer kullanıcılar size destek olabilmektedir.

Bu arada, başvurulan kurum kısmına "BTK" eklenmiş ama takip no eklememişsiniz dilekçelerinize hocalarım. Cimer başvurusu, BTK başvurusu yaptıysanız konu ile ilgili, bu dilekçelerin takip numaralarını da eklemeyi unutmayınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 16 Mart 2021; 15:37:55 >
  • Merhaba. Bugün internet konulu dilekçe gönderilmemiş. Sistemi kullanalım, kullandıralım arkadaşlar.  

• hocam ben açıkkapıdan yazmıştım türk telekom bölgenizde 2021 yılı içinde fiber dönüşüm planlanlanmaktadır cevabı aldım sizce buraya da yazmalı mıyım altyapı çok kötü durumda burada

• açık kapıdan cevap kaç günde verildi hocam

• ayhann06 A kullanıcısına yanıt

1 hafta sanırsam tam hatırlamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi richardfeymanınsaçı -- 17 Mart 2021; 19:39:19 >
  • Size süre verilmiş, tekrar yazmanıza gerek yoktur.
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Bu da BTK ya devrediyor. BTKdan cevap gelecek mi bilmiyorum. Ama CİMERde btk ya aktardı. BTKdan alakasız cevaplar geldi. Ücret iadesi verilsin babında cevap yazmış btk. Ya ben hizmet alamıyorum diyorum. Btk para iadesi verilsin demiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gulnare -- 17 Mart 2021; 22:37:12 >
  • gulnare G kullanıcısına yanıt
    Nihayetinde ilgili kurum Tbmm ye bilgi verecek. Size cevap verecek olan yer Tbmm olacak son tahlilde hocam. İlgili kurumdan bilgi almak adına oraya yönlendirmiş olabilirler.
  • Merhaba. Yeni bir internet talebi dilekçesi sistemde görünüyor. 8 yıldır altyapısı olmadığını vurgulayan forum arkadaşımız, Türk Telekom dan şikayetçi olduğunu dile getirmiş.

• bende yazmıştım benimki işleme alınmış cevap bekleyeceğim

• Indominus kullanıcısına yanıt

Tamamdır.

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt

xpress birşey sorucam tbmm e dilekçeden şuana kadar yazıp olumlu sonuç alan varmı

• Indominus kullanıcısına yanıt

Konuyu daha yeni açtım, henüz geri dönüş alan olmadığı için bunu bilemiyoruz.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.