Şimdi Ara

Tüm Otomobil distribütörlerini Rekabet Kurumu'na Şikayet Ettim! Dilekçe Gönderildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
4
Favori
2.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mesela vw golf'lerin 5.000 TL yüksek fiyatla satıldığı tespit edilirse bu arkadaşlar 15.000 TL iade alacak. Mesela mercedes e180 alanların 20.000 liralık zarara uğradığı tespit edilirse bu arkadaşlar 60.000 TL alacak.

Öncelikle belirteyim Arabam yoktur. Bu işten herhangi bir karım da yok. Uzun süre de bir araba alabileceğimi sanmıyorum. Ancak bir vatandaşlık görevi olarak bu şikayet dilekçesini yazıp gönderdim.

Umarım bu adaletsizlik sona erer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_gunner -- 17 Ocak 2017; 17:37:30 >

• Hocam hevesini kırmak istemem ama senin gittiğin yol, uzun ve meşaketli bir yol, yolun sonunda da elinde harcadığın zaman ve emek kalır, bugüne bu tarz girişimlerden bir sonuç elde edildiğini görmedim kolay gelsin başarılar. Rekabet kurumu tüketici şikayetlerini dikkate alsa da, harekete geçmek için başka faktörlerinde bu kurumu etkilemesi gerekiyor, avukat olduğunuz için daha bilgilisinizdir de, otomobil üreticilerini çok da hırpalayacak bir karar vereceğini zannetmiyorum rekabet kurumunun. Kısacası yol yakınken uğraşmayın derim.
  • Güzel bir düşünce. Birazdan boşa uğraşma' cılar gelir. Mobildeyim pcye geçince yardıma hazırım
  • the_gunner kullanıcısına yanıt
    Çok güzel bir düşünce. Şikayet etmedikçe uğraşmadıkça genele yayılan kararlar çıkmaz. İstediğiniz bilgiler 5dk. İş. Kendiniz de anında bulabilirsiniz
    1.6 dizeli 2.0dan pahaliya satmak rekabete aykiri degil ki.
    Ayni sekilde 1.6 dizelin yurtdisinda 2.0dan pahali olmamasi da rekabete aykiri bir sey ispatlamiyor.

Bu vergi sisteminin dogal sonucudur.

Piyasayi etkileyen firmalar degil devlet yani.
  • @the_gunner

Hocam başarılar dileyerek ilk dosyayı sunuyorum:

http://www.mercedes-benz.com.tr/content/media_library/turkey/mpc_turkey/passenger_cars/prices/E_CLS_Prices.object-Single-MEDIA.download.tmp/ECLS.pdf

Mercedes E serisinde züttürük 1,6 motorlu versiyon 2,2 turbodizel motora sahip 4 çeker versiyondan daha pahalı...
    Bu 1,6 motorun başka bir araçtan alınarak (üretilerek değil) SADECE TÜRKİYE İÇİN bu kasaya monte edildiğini de hesap ederseniz durumun boyutu ortaya çıkıyor.

Vergi yüksek diye 1,6 motor koy, sonra da ittir gelsin...

• quote:

Orijinalden alıntı: Hemican

Ayni sekilde 1.6 dizelin yurtdisinda 2.0dan pahali olmamasi da rekabete aykiri bir sey ispatlamiyor.

Tek firmanın bunu yapması yasak değil (hakim durumda değilse). 2 veya daha fazla firmanın bunu birlikte yapması Rekabete aykırıdır. Eğer ki çok sayıda firma bunu yapıyorsa aralarında anlaşma yapılmış olmasına bakılmaksızın uyumlu eylem içerisinde oldukları (12 banka kararının çıkış noktası) kabul edilir.

Uyumlu eylemde ceza oranları son yılda gerçekleşen gayri safi gelirin %1'i civarında oluyor genelde. Bunun anlamı 2012'de yapılan satışların %1'i kadar ceza (Karın değil, tüm satış toplamının).

• quote:

Teşekkürler hocam bu çok iyi bir bilgi ama en az 5-6 firmada benzeri şeyler yakalamamız lazım. İşte o zaman iş soruşturmaya döner.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_gunner

quote:

Teşekkürler hocam bu çok iyi bir bilgi ama en az 5-6 firmada benzeri şeyler yakalamamız lazım. İşte o zaman iş soruşturmaya döner.

Alıntıları Göster
    Hiç mi yardım edecek kimse yok?

• quote:

Hiç mi yardım edecek kimse yok?

Alıntıları Göster
    Hocam, tüm markaların yaptığı bu zaten. Herhangi bir markanın fiyatlarından vergileri düşerseniz, 1.6 motorun, 2.0 motordan daha pahalıya satıldığını görürsünüz. Yalnız bildiğim kadarıyla, üretici firma 2.0 motorlu araçları bize indirimli satıyor vergilerden dolayı. Son zamanlarda böyle birşey söyleniyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 207m

Hocam, tüm markaların yaptığı bu zaten. Herhangi bir markanın fiyatlarından vergileri düşerseniz, 1.6 motorun, 2.0 motordan daha pahalıya satıldığını görürsünüz. Yalnız bildiğim kadarıyla, üretici firma 2.0 motorlu araçları bize indirimli satıyor vergilerden dolayı. Son zamanlarda böyle birşey söyleniyordu.

Alıntıları Göster
    Abicim normalde vaktim olsa yardım ederdimde , böyle bir konuya çok saygıdeğer her konuya anında cevap yazan , uzun uzadıya tartışmalara giren profesyonel ve sözde çok bilgili otomobil bölümü kullanıcılarının ilgilenmemesi hayal kırıklığı yarattı bende açıkçası. Her açılan zam konusunda , fiyat konusunda tepkilerini dile getiren o kullanıcılardan eser yok.Gerçekten inanamıyorum. Üstelik o uğraşma diyenler varya ... neyse arkadaş.

Bu konu bile halkımızın genel durumunu gözler önüne seriyor.

Hocam yalnız çok faydalı olabilecek bir konu hakkında mücadele veriyorsunuz tebrik ediyorum sizi.

Bende geleceğin avukatı olarak izinizden yürüyeceğim ve her haksızlığa karşı susmayıp üzerlerine gideceğim ne pahasına olursa olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: bgs0

Abicim normalde vaktim olsa yardım ederdimde , böyle bir konuya çok saygıdeğer her konuya anında cevap yazan , uzun uzadıya tartışmalara giren profesyonel ve sözde çok bilgili otomobil bölümü kullanıcılarının ilgilenmemesi hayal kırıklığı yarattı bende açıkçası. Her açılan zam konusunda , fiyat konusunda tepkilerini dile getiren o kullanıcılardan eser yok.Gerçekten inanamıyorum. Üstelik o uğraşma diyenler varya ... neyse arkadaş.

Hocam yalnız çok faydalı olabilecek bir konu hakkında mücadele veriyorsunuz tebrik ediyorum sizi.

Bende geleceğin avukatı olarak izinizden yürüyeceğim ve her haksızlığa karşı susmayıp üzerlerine gideceğim ne pahasına olursa olsun.

Alıntıları Göster
    destek,

yukarı

• quote:

Orijinalden alıntı: 207m

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar Mercedes'in Elite donanım paketinin Almanya'daki baz paketten farkı var mı? Mesela Almanya'da AVANTGARDE falan var ve bu baz modelden 2.200 euro daha pahalı.

• quote:

Teşekkürler hocam,

Benzer dilekçeyi Playstation 4 için Sony'e karşı hazırladım. Toplamda 8 sayfa ekler ile beraber. İkisini birlikte göndereceğim.

Şu andaki dilekçem de giriş ve mercedes bölümü ile birlikte 3 sayfa oldu. Bir kaç markaya daha ihtiyacım var. 7-8 sayfa yapıp göndereceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_gunner -- 26 Şubat 2014; 10:47:38 >

• quote:

quote:

Teşekkürler hocam,

Benzer dilekçeyi Playstation 4 için Sony'e karşı hazırladım. Toplamda 8 sayfa ekler ile beraber. İkisini birlikte göndereceğim.

Şu andaki dilekçem de giriş ve mercedes bölümü ile birlikte 3 sayfa oldu. Bir kaç markaya daha ihtiyacım var. 7-8 sayfa yapıp göndereceğim.

Alıntıları Göster
    Başlığa Doğuş Otomotiv yazmak yerine "Tüm Otomobil firmaları" yazınca kimsenin ilgisini çekemedim olsun kendim de doldururum bu dilekçeyi

• quote:

Başlığa Doğuş Otomotiv yazmak yerine "Tüm Otomobil firmaları" yazınca kimsenin ilgisini çekemedim olsun kendim de doldururum bu dilekçeyi

Alıntıları Göster
    güzel bir fikir,

up

• quote:

Orijinalden alıntı: werty_tr

güzel bir fikir,

up

Alıntıları Göster
    CLA 250'nin fiyatını bilen var mı? 2000cc olan. CLA 45 değil. Bu aracın fiyatı şu anda yok mercedes'in sitesinde. Onların da fiyatlarını karşılaştırmak lazım.

İlk geldiğinde fiyatlar ne olarak görünüyordu? CLA 200 ile CLA250 arasındaki fark
  • Takip güzel fikir.
    Mercedes Almanya'dan özel fiyatlarla Türkiye'ye geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheStig

Mercedes Almanya'dan özel fiyatlarla Türkiye'ye geliyor.
    Güzel fikir. Boşa uğraşma hiçbir sonuç çıkmaz diyenler hayatta ne için mücadele etmişler acaba bu zamana kadar?
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.