Şimdi Ara

Turk Telekom limitsiz en az 24 mbps 85 TL, 16 mbps 65 TL, 8 mbps 57 TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
5
Favori
13.428
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni Edit: Arkadaşlar piyasaya yeni bir iss girmiş. Netspeed diye.https://www.netspeed.com.tr/ web sitesi burada. Buna da bakabilirsiniz. Fiyatları aşırı uygun. Türk TElekom'un saha dolaplarına (santrallerine değil) kendi cihazlarını koymaya başlamışlar o yüzden her ilde yokmuş. Aktivasyon sureci haricinde hız sorunu yaşayan kimse görmedim. Konusuna da bakabilirsiniz forumun iss bölümünden. Ayrıca Turk.net'in aksine binasında T11 seri fiber kabin olan üyelere de hizmet veriyormuş. Netspeed in aktif alt yapısında ikamet eden kişiler de araştırabilir.
    https://forum.donanimhaber.com/netspeed-fibernet-vdsl2-ana-konu-kulup-200-gb-100-mbit-58-tl--127762000

Edit: Arkadaşlar bir kaç ek bilgi vermek istiyorum. Konuyu açarken de söylediğim gibi Turk.net tartışmasız en iyi tarifeyi sunan şirket. En başta taahhüt olmaması zaten büyük bir avantaj. Herhangi bir internet servis sağlayıcısına taahhüt verdiniz mi yasal cayma süresi olan 14 gün içinde iptal ederseniz bir kuruş ödemezsiniz. 15 inci gün iptal ederseniz minimum 300 lira isterler. Hatta 6 ıncı ay iptal ettirmeye kalksanız 700-800 liraları bulur. Hele bu superonline, şu an reklamlarını sık sık gördüğümüz milenicom da kat ve kat daha fazla. Forumun bu verilen taahhütteki cayma bedelleri konusunda bir farkındalık oluşması da güzel bir şey. Umarım daha fazla kişi bu cayma bedellerinin insanların nasıl ocaklarına incir ağacı diktiğini öğrenir.

ikinci olarak Türk.net varken neden Türk Telekom'u seçeyim.

Birincisi fiber alt yapı. Binanızda fiber kutu varsa hiç bir şekilde Turk.net hizmet veremez. Ben alıyorum ama diyenler olabilir. Zamanında vardı. Ama şu an yok

bahsettiğim kutu bu tarz bir kutu

ikincisi Turk.net ortak ip havuzu kullandığından ya da Türk Telekom alt yapısını kullandığından veya bazı bölgelerde kapasite sıkıntısı çekmesi nedeniyle bazı kullanıcılar memnun olamayabiliyor. He mükemmel hizmet alan da var ve bu kişiler çoğunluktadır eminim.. Ama canı sıkılan da var. Turk.net den verim alamayıp ne yapabilirim diyen kişiler için bir alternatif. Superonline gibi kota sistemini destekleyen bir şirketi seçeceklerine gelsinler Türk Telekom'u seçsinler. Superonline nın en ucuz akn li vdsl tarifeleri 100 liradan başlıyor. Turk Telekom 57 liradan veriyor.

Son olarak tarifeleri yanlış anlayan arkadaşlar olmuş galiba. 24 mbps limitsiz internet 85 lira derken ben 24 mbps akn li tarife 85 lira demiyorum. 100 mbps akn li tarife 85 lira. 100 mbps hızı ile 50 gb data indirdikten sonra hızınız 24 mbps ye düşüyor. Yani ay boyunca en az 24 mbps hız kullanabilirsiniz demek oluyor bu. Başlıkta yanıltıcı bir durum bana göre olmamasına rağmen bazı arkadaşların ısrarı üzerinde değiştiriyorum. 100 mbps 50 gb akn li 50gb data kullanımından sonra 24 mbps hız olan tarifeyi en az 24 mbps hız olarak yapıyorum. Daha mantıklı bir tanım tavsiyesi varsa onu da kullanabilirim.

Bir de -e kadar ibaresi var. 24 mbps abonesi oldum. Ama pakette 24 mbps'ye kadar yazıyor. Türk Telekom bana 1 mbps de verir 5 mbps de verir diyen arkadaşlar için akn düzenlemesinde yayınlanan alt sınır hızları var. 24 mbps için 16 mbps nin altında hız vermemesi gerekir.

https://www.btk.gov.tr/File/?path=ROOT%2f1%2fDocuments%2fKurul+Karar%C4%B1%2f(518)_(10)+Adil+Kullan%C4%B1m+Noktas%C4%B1.pdf

Arkadaşlar bakıyorum forumda bir çok kişi 8 mbps akn li ya da 16 mbps akn li tarifelere dünyanın parasını veriyor.

Türk Telekom tarifeleri şu an biraz uygun. Tek sıkıntısı uzun taahhüt süreleri. Bu tarifelere geçerken unutmayın ki 24 ay taahhütlü. Yasal cayma süreniz 14 gün. 14 gün içinde caydınız mı hiç bir ücret ödemeden iptal edebilirsiniz. 15 inci günde iptal etmek isterseniz en az 300 lira cayma bedeli ödersiniz modem aldıysanız modem parası dahil değil bu bedele onu da ilave olarak isterler. Geçen her ay bu katlanır. 1000 liraya kadar çıkar.

Bu kampanyalar yeni üye olanlar için geçerli.

https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/kampanyalar/Sayfalar/fiber-hizli-hepsi-dahil-kampanyasi.aspx

bu da hızım kaça düşer sayfası

https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/destek/bilgi-bankasi/sayfalar/adil-kullanim-noktasi-uygulamasi.aspx

resimde görüldüğü gibi 100 mbps tarifesine üye olduğunuzda hızınız 24 mbps ye
    35 mbps tarifesine üye olduğunuzda hızınız 16 mbps ye
    24 mbps tarifesine üye olursanızda da hızınız 8 mbps ye düşer

şu an eminim bir çok kişi zaten taahhütle 60-70 lira para veriyordur 8 mbps ya da 16 mbps internete.

turk.net gibi alternatif sağlayıcılardan pek verim alamayan ya da bulunduğu bölgede sadece fiber alt yapı bulunan kullanıcılar için güzel kampanyalar.

eğer hali hazırda üyeyseniz ve taahütünüzün bitmesine çok varsa fiyatlar malesef biraz daha pahalı.

https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/kampanyalar/Sayfalar/yuksek-hiz-kampanyasi.aspx

taahhütlü kullanıcılar bu paketlere geçmek istiyorsa ve taahhütün bitmesine uzun bir süre varsa 444 0 375 i arayıp tekrar 24 ay taahhüt karşılığı bu tarifeleri almayı zorlayabilirler. Eğer Türk Telekom veremeyiz falan derse tuketici.btk.gov.tr ye yazabilirler işe yarayabilir belki.

ilave olarak bu paketler için vdsl modem gerekir ve bina girişindeki telefon kutusundan daireye gelen kablonun cat6 serisi bir kablo ile değiştirilmesi tavsiye edilir. 100 mbps vdsl alt yapısı ile biraz zor veriyor Turk Telekom. Aslında 200 mbps ye kadar destekler vdsl. O yüzden alt yapınız uygun değil gibi şeyler deseler 75 mbps ya da 60 mbps gibi hızları da kabul edeceğinizi söyleyin. Önemli olan kota sonrası hızın 24 mbps olması.

Modem alacaksanız eğer asus gibi kaliteli bir vdsl modem alabilirsiniz paraya kıyıp.

ucuz yollu bir şey olsun istiyorsanız ikinci el sahibinden.com ya da forumdan Türk TElekom'un verdiği modemlere yönelebilirsiniz 60-100 lira arasında bir modem işinizi görür. Türk Telekom'dan da modem alabilirsiniz. Ama 70 liralık modeme 150-200 lira rayiç bedeli koyuyor. Yarın iptal etme taahhütü bozma gibi bir durum olursa 150-200 lirayı alır sizden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcrew -- 31 Ekim 2017; 1:15:26 >

• Türknet 60 liraya veriyor hocam taahhütsüz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turknet varken bunla uğraşmak ne diye

• Türk net kullanıyorum gerçekten memnunum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • taahütüm bitsin direk türknete geçicem 8 ay daha ttnete mahkumuz.
  • Gercek 24 mbps mi oda var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 100 mbit hız veriyor kota olarak 50 gb komik bir tarife. aslında size verilen 100 mbit degil gerçekte 24mbit veriyor.

neyse şubat ayında turknetteyim.
  • "Türknet" yazmaya geldim

• batkent B kullanıcısına yanıt
    +10000000

türknet candır, alabildiğiniz maksimum hızı, yapa'daysanız akk'sız veriyorlar, hem de tahahhüt yok, eylülde geçeceğim.

• Bende turknetteyim 75 mbit hız sonrası gerçek sınırsız 24. Mbite düşüyor 59.99 yaşasın turknet

• turknet candır
  • Türknet yalin adsl olayi var mi?

• Ne taahhütlü verecem arap sevicilere Turk.net varken

• heroesx kullanıcısına yanıt
    Yok ne gerek var ki her şey dahil 59.99

• Herkes türknet diyorda arkadaş heryerde türknetmi varki varda bizmi bilmiyoruz biri bilgilendirse bari bu konuda.

• Herkes turk.net diyor peki niye bu kadar cok sikayet var anlamadim karar asamasindayim

Turknet icin bu sikayetcilerden dolayi şaşırdım kaldım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • gerçek limitsiz nedir? hızın düşmeden sabit kalması demek. 85 tl yi görünce dedim fiyatı yüksek akn yoktur.

kısacası akn var başlık yanıltıcı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reco. -- 2 Ağustos 2017; 23:4:14 >
  • Çakal bunlar 24 mbps yerine 25 varse hız 16 ya düşecek bu durumda 8 e düşüyor❗

Evlat olsan sevilmezsin arap telekom!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: man utd

Çakal bunlar 24 mbps yerine 25 varse hız 16 ya düşecek bu durumda 8 e düşüyor❗

Evlat olsan sevilmezsin arap telekom!

Hocam 24 mb tarifem var idi ama speed test hızında 25 mb görüyordum yine akn sonrası 8 mb düşüyordu. Aylık faturaya 5 lira daha fazla verdim 35 mb geçtim.

• Telekomu sevmiyorsunuz ama her sağlayıcı telekomun altyapısını kullanıyor. Yaklaşık 3 yıldır Türknet'i kullanıyorum. Şimdiye kadar kullanmadığım akn'yi kullanmışım gibi göstermesinin dışında son 20 gündür de kopma sorunları yaşıyorum. Türknet başından beri sorun sorun sorun. Sıkıldım artık. Doğru düzgün hizmet veremiyorsan verme kardeşim. Şu aralar netspeed firmasını araştırmaktayım. Adamlar tahhütsüz yalın olarak 100MBPS+200GB akn veriyor. Fiyatı da 58TL. AKN dolarsa da hız 24MBPS düşüyor. Kullanan varsa yorum atabilir mi?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.