Şimdi Ara

Turk Telekom Konfigürasyon Saçmalığı Paket Yükseltme Yapmayın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yarın gidip 400tl verip iptal başvurumu yapıcam sonrada hakem heyetiyle paramı geri almaya çalışıcam.

Oturduğum binada 2 adet dairem var bunlardan biri yeni diğerine göre oraya direk 24mbps hat aldım 22 23 mbps alabiliyorum. Diğer dairemde eskiden 8 mbps vardı üstüne para verip 16 mbps yaptık ama 8 mbps i geçmiyor halen. Binanın altında fiber kutu var biliyorum yapıyı 24mbps i rahatlıkla kaldırır. Ama 3 aydır arıyorum arıza kaydı açıyom 5 dk sonra mesaj geliyor çözümlendi diye, bunlar orası fiber bizlik bi durum yoktur diyor ilgili tekinisyen 2snde sanırım. Ama evde kullandığım modem olsun kablo olsun yüksek seviye cihazlar. 3 aydır toplantılara telefon interneti ile giriyom. Yarın gidip kurtulcam bu lanetten. En çok koyanı alt yapım 50mbps i rahatlıkla kaldırcağını bilmeme rağmen bu sorunu yaşıyom rezalet. Bir backbone da falan eski tarifemin limitini tutuyor bu vatandaşlar.

Teşekkürler,

• Öncelikle merhaba;

Türktelekom çalışanı sayılırım. Sizin sorununuz şu ADSL ile VDSL farkı. Evet hattınız VDSL de 50 Mbps kaldırabilir ama ADSL pakette bu hızı alamazsınız o hızı almanız için 16 MBPS değil VDSL bir paket almalısınız.

Unutmayın VDSL ve ADSL portlarınız farklı olabilir ADSL de farklı dolaba bağlı olabilirsiniz. Şikayet te etseniz uğraşmanız ve yaptığınız masraflarla kalacaksınız. Siz çalışansınız demeyin ben size işin tamamen teknolojik kısmından ve ön yüzünden bahsettim kendi dairemden evimden örnek vereyim;

Ben VDSL de 100 Mbps alırken komşum ADSL kullanıyor ve 14 MBPS den yüksek hız alamıyor.

Anladığınızı umuyorum iyi akşamlar.

• hocam bilgilendirme güzel öncelikle teşekkür ederim

ancak benim durum adsl olma sorunu değil gibi geliyor attığım ekran alıntısını inceleyebilir misin rica etsem

• mfc3 kullanıcısına yanıt

Hattınız 24 MBPS de sorunsuz buluşuyor. 100 MBPS ye kadar rahatlıkla alabilirsiniz. Bu hatta herhangi bir problem yok.

• kaç defa konuştum türk telekom ile çözüm yok az önce dediğim gibi aynı binada 2 hat var üzerime ikisindede aynı modem pc kablo konfigürasyonu ile test yaptım deli olcam biri 17-24 arası oynuyo diğeri 15 le başlayıp 7.9 da limitliyo resmen kanser olcam valla yarın kapatıcam sanırım hattı

• mfc3 kullanıcısına yanıt

Saha dolabının dibindesin bilemiyorum binanızın altında FTTB tipi saha dolabı mı var ?

Tam olarak sorununuzu anlatabilir misiniz?

2 tane hattınız var birisi Vdsl2 modülasyonundan hizmet alıyor diğer ise Adsl2+ modülasyonundan hizmet alıyor.

Adsl2+ modülasyonunun modem hat değerlerini atabilir misiniz?

Port arızası olabilir , modeminiz arızalanmış olabilir bir çok neden olabilir.

Tüketici hakem heyetine başvurmadan önce sorununuzu kanıtlamanız ve bilirkişinin bunu görmesi gerekir kapatmadan başvurun ona göre karar çıkıp lehinize karar çıkarsa iptal edersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 27 Ocak 2021; 3:15:36 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.