Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Türk Telekom Fiberoptik Altyapı Çalışması [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: mustafa_53 Daha Az
1 Kayıtlı Üye
28.193
Cevap
120
Favori
759.915
Tıklama
Cevapla
Tüm Forumlar >> İnternet >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> Türk Telekom Fiberoptik Altyapı Çalışması [ANA KONU]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Yarbay
  6938 Mesaj
  1000 OLDUK!
  Konumuz yaklaşık 2.5 yaşına bastı. Bu süreç içerisinde bir çok değerli bilgi ve fikir paylaşımı yapıldı. Konu baş döndürücü bir hızla ilerledi ve nihayet 1000.sayfaya ulaştık. Bu sebeple ister istemez çok güzel ve büyük bir Türkçe kaynak oluştu telekomünikasyon sistemleri ve Türk telekomünikasyon sektörü hakkında. Bugüne kadar bilgilerini ve desteklerini, yorumlarını esirgemeyen tüm üye arkadaşlar başta olmak üzere konuyu anasayfada görüp şöyle bi' göz atan herkese sonsuz teşekkürler. Nice 1000'li sayfalara...

  Konumuza özel hareketsiz userbar:  Konumuza özel hareketli userbar:  İnternet Hizmeti Seçimi Üzerine
  -Bu konuda ilk söylenebilecek şey mümkün olan en iyi bağlantı şeklini kullanın. Yani bölgenizde VDSL ya da Fiber var ise ADSL kullanmanız pek doğru bir karar olmayacaktır. VDSL kullanacaksanız en yakın santrale gidip hat değerlerinizi kontrol ettirin böylece hattınızın desteklediği hıza göre tarife seçmenizde yardımcı olacaktır.
  -Eğer binanızda birden fazla ISS'in fiber hizmeti ya da VDSL erişimi varsa firmadan çok hangi firmada size uygun paket var diye bakmanız daha doğru olacaktır zira firmaların sunduğu hizmetlerin kaliteleri arasında pek fark yok.
  -Eğer birden fazla erişim türüne (FTTC/B/H daha detalı bilgi için aşağıdaki bölümlere göz atabilirsiniz) sahip iseniz ISS seçiminde erişim türüne çok dikkat etmenize gerek yok. Çünkü FTTC/B/H sistemler arasında kayda değer performans farkı yoktur.

  ==================================

  Altyapı Sorgulama
  Türk Telekom Kapsama Haritası: (Bu Harita ile ayrıca TT WİFİ, LTE gibi hizmetleri de sorgulayabilirsiniz.) [HARİTA]https://kapsamaharitasi.turktelekom.com.tr/
  Millenicom Altyapı Sorgulama: (Türk Telekom Altyapısını Adrese Dayalı Sorgular) [DETAYLI]https://www.milleni.com.tr/fiber-nerede (***Sorgulamada Tavsiyemiz***)
  Türknet Altyapı Sorgulama: (Türk Telekom Altyapısını Adrese Dayalı Sorgular)https://turk.net/kotasiz-vdsl-hizinda-internet/
  Fixnet Altyapı Sorgulama: (Türk Telekom Altyapısını Sorgular)https://www.fixnet.com.tr/fiber-nerede
  Süperonline Fiber Altyapı Sorgulama: (Altyapısınızda Turkcell Fiber Altyapısı Yoksa Türk Telekom'un Altyapısını Kullanır.)https://www.superonline.net/internet/fiber/nerede
  ExtraNet Fiber ve ADSL/VDSL2 Altyapı Detaylı Sorgulama: (Altyapısınızda Fiber Altyapısı Yoksa Türk Telekom'un Altyapısını Kullanır.)https://www.extranet.com.tr/altyapi/
  Türk Telekom , Türkcell Süperonline , Türksat'a ait Genel Altyapı Sorgulama:https://www.internetaltyapisorgulama.com/altyapi/abone/fiber-nerede.html (**DİKKAT:SADECE ALTYAPI SORGULAMA YAPILMASI ÖNERİLİR!**)

  quote:

  Altyapı ile ilgili detaylı bilgileri öğrenmek istiyorsanız pdf dosyasını incelemenizi öneriyorum : Dosyayı gönderen @Meco2 arkadaşımıza teşekkür ediyorum.

  @Ö1F1 ve @Mustifb Hocama verdikleri bilgilerden dolayı teşekkür ederim.


  ==========================================


  Hangi Altyapı ile Hangi Firmalardan Hizmet Alınabilir?

  Türk Telekom Fiber (FTTC/B/H) Altyapı
  Bölgenizde/binanızda Türk Telekom'un fiber altyapısı mevcut ise şu firmalardan hizmet alabilirsiniz:
  -Türk Telekom
  -Millenicom
  -Netspeed
  -Fixnet
  -Oris
  -Vodafone Fibermaxx (şuan için yalnızca 24Mbps)
  -TurkNet (VAE 35Mbps'e kadar sadece FTTC sistemler için)
  -Turkcell (Yalnızca FTTC ve FTTB/DSL sistemler için)


  Turkcell Fiber (FTTB/H) Altyapı
  Bölgenizde/binanızda Turkcell fiber altyapısı mevcut ise şu firmalardan hizmet alabilirsiniz:
  -Turkcell
  -Vodafone Fibermaxx
  -Millenicom


  Turksat Kablo Altyapı
  Bölgenide/binanızda Turksat Kablo altyapısı mevcut ise şu firmalardan hizmet alabilirsiniz:
  -Turksat
  -Vodafone Fibermaxx (şuan için 24 ve 50Mbps)


  Vodafone Fibermaxx Altyapısı
  Bölgenizde/binanızda Vodafone fibermaxx altyapısı mevcut ise şu firmalardan hizmet alabilirsiniz:
  -Vodafone Fibermaxx

  Türk Telekom ADSL Altyapı
  Eğer bölgenizde yalnızca Türk Telekom'n eski ADSL Altyapısı varsa şu firmalardan hizmet alabilirsiniz.
  -Türk Telekom (yalnızca ADSL paketleri)
  -Millenicom
  -Netspeed
  -Fixnet
  -TurkNet (VAE ADSL ya da mevcut ise santralde YAPA TurkNet erişimi)
  -Turkcell (ADSL VAE tarifeleri)  ================================================
  Türkiye’de Eylül sonu itibarıyla bildirim kapsamında yetkilendirilmiş 134 adet ve kullanım hakkı kapsamında yetkilendirilmiş 12 adet altyapı işletmecisi bulunmaktadır. Dönemler itibarıyla alternatif işletmecilerin sahip olduğu fiber optik kablo uzunluğuna Çizelge 5-1’de yer verilmektedir. Çizelgede yer alan uzunluklar işletmecilerin kendi altyapılarının yanı sıra kiraladıkları omurga ve erişim şebekelerini de kapsamaktadır. 2018 yılı üçüncü çeyreği itibarıyla alternatif işletmecilerin toplam fiber uzunluğu 71.563 km’dir. Türk Telekom’un ise 273.712 km fiber altyapısı bulunmaktadır. Bunun yaklaşık 124.802 km’si omurga, kalan kısmı erişim amaçlı kullanılmaktadır.

  Fiber altyapı açısından ise, bir önceki yılın aynı döneminde 311.214 km olan fiber uzunluğu, 2018 yılı üçüncü çeyreğinde 345.275 km’ye ulaşmış ve %11 oranında bir artış gerçekleşmiştir.
  Türk Telekom 2018 4Ç sonuçlarına göre Türk Telekom'un fiber miktarı 282 bin km'dir.
  Fiber Homepass ise (fiber erişimi olan hane sayısı) 18.6 milyondur.  Turkcell 2018 4Ç sonuçlarına göre Turkcell'in fiber miktarı 42.6 bin km'dir.
  Turkcell 4Ç'18 sonuçlarında fiberhomepass bilgisine yer vermemiştir. 4Ç'17 baz alınırsa fiber homepass 3.1 milyon hanedir.
  Turksat'ın 2016 4Ç verileri tibiariyle hizmet verdiği iller şöyledir.


  ==================================================================

  NOT:Öncelikle belirtmek isterim ki bu konu hiç bir şekilde reklam ya da tanıtım amacıyla açılmamıştır amaç sadece altyapı sistemleri ile ilgili bilgi vermektir.

  Bu konuda Türk Telekom'un ve diğer ISS'lerin kullandığı altyapı ve internet hizmetleriyle ilgili bilgi vermek istiyorum.  Fiber Optik Kablo: Fiber optik uzun, insan saçı kadar ince saf camdan oluşan bir yapıdır. Bir arada yığın halinde toplanmasıyla ışık sinyalini uzun mesafelere iletebilen optik kablolar oluşur.
  Öncelikle internet hizmetlerini açıklarsak:

  Ultranet: Bilinen ADSL hizmetidir.
  Hipernet: VDSL hizmetidir.(FTTC Hizmetidir.)
  Fibernet: FTTX/FTTH/FTTB hizmetleridir (FTTC hariç)


  İnternet Hizmetlerinde Kullanılan Çeşitli Hizmet Modülasyonları:

  ADSL: Santralden, eski saha dolaplarından, yeni nesil DSLAM'lardan, T serisi FTTB kabinlerinin bazılarından verilebilir. Ülkemizde kullanılan en gelişmiş ADSL modülasyonu ADSL2+'dır maksimum 24Mbps alınabilir Upload ise 1Mbps ile sınırlıdır.

  VDSL: Santralden, yeni nesil DSLAM'lardan, T serisi FTTB kabinlerinin bazılarindan verilebilir. Ülkemizde 17a modülasyonu kullanılmaktadır. 17a ile maksimum 100Mbps ownload hızına ulaşılabilir. Günümzde en gelişmiş VDSL modülasyonu GigaDSL'dir. 1Gbps download hızına ulaşılabilir. İlerisi için ise G.fast'in 212Mhz frekansında çalışan versiyonu geliştirilmektedir 2.3Gbps hız hedeflenmektedir.


  İnternet Hizmetinde Kullanılan Çeşitli Sistemler

  FTTC: Bu sistemde sokaklara saha dolapları yani DSLAM'lar yerleştirilir. Fiberoptik kablo bu kabinlere kadar gider.Kabinden de dairenize kadar bakır kablo gelir. Bu kabinlerden ADSL,VDSL ve PSTN hizmeti alınabilir. Sokağınızda bu sistemden varsa kabine uzaklığınıza göre 100 Mbps alabilirsiniz. Mesafe olarak 17a ile 100 Metre'de Maksimum 100 Mbps hız alabilirsiniz. En gelişmiş modülasyon olan GigaDSL ile ise 1Gbps hız alınabilir 100 metre mesafe içerisinde. Türk Telekom'da Tip serisi kabinler kullanılır. Birçok modeli vardır ancak genelde Tip11 / Tip9 / Tip7 / Tip5 / Tip3 / Tip1/T23 görülür. Ülkemizde FTTC sistem sadece Türk Telekom tarafından kullanılır. (Turksat'ın sistemleri muaf tutulduğunda)

  Bir Tip3 Kabin


  Bir Tip7 kabin


  Bir Tip9 kabin


  Bir Tip5 kabin


  Bir T23 kabin  FTTB: FTTB kabinler 3'ye FTTB sistemler de 3'ye ayrılıyor.

  FTTB/VDSL: Bu sistemde fiber kablo binanıza kadar gelir. Buradaki kabine girer kabinden ise binanızdaki normal telefon hattı ile dairenize bağlanır. T serisi kabinler ile verilir bu hizmet. Sadece 17a profili desteği vardır. VDSL ve ADSL hizmeti verilir. VDSL2 17a ile 100Mbps hız alınabilir. Ülkemizde yalnızca Türk Telekom tarafından kullanılır.

  FTTB/Eth: Bu sistemde fiber kablolar binanıza kadar gelir binanızdaki kabine girer. Kabinden dairelere Ethernet kablosu çekilir bu sistemde sinyal E-WAN olarak verilir. T17 ve üstü T serisi kabinler ya da MDU/KTA cihazları ile verilir. 1Gbps(1000Mbps) hız alınabilir. Aboneye router verilir. Ülkemizde Türk Telekom ve Turkcell tarafından kullanılır.

  FTTB/Docsis: Bu sistemde fiber kablo binanızdaki kabine kadar gelir.Kabinden dairelere koaksiyel kablo çekilir. Docsis 3.1 modülasyonu ile 1Gbps hız alınabilir. Ülkemizde sadece Turksat tarafından kullanılmaktadır.

  Bir T11 Kabin


  Bir T19 Kabin


  Bir T21 Kabin


  MDU Kabin MDU kabini;(MDU kabinleri bir çok farklı görünümde olabilir, tek model değildir.  Turkcell'e ait bir MDU


  Router  FTTH: Bu sistemde fiber kablo daireye kadar gelir binada yine bir kabin bulunur. 50Gbps (50000Mbps) hız alınabilir (Nokia PON teknolojisi ile onu haricinde genelde 2.5G, 4G, 10G kartlar takılır). Aboneye ONT+Router ya da fiber kaseti+ONT+Router verilir.

  FTTH Kabin


  Turkcell'e ait bir FTTH kabini


  Vodafone'a ait bir FTTH kabin


  En gerideki Fiber kaseti, ortadaki ONT en öndeki Router
  Telekomünikasyon Sistemlerinde Kullanılan Diğer Kabinler

  OFTK: Fiber toplama kabinidir. Bölgedeki fiber kabinleri, baz istasyonlarını, metro hatların yedeklerini kısacası fiber giden hemen hemen her şey bu kabine bağlıdır. Kapasiteleri çok yüksektir. Omurgaya da bağlanabilir. Günümüzde konulmamaktadır. Türk Telekom tarafından kullanılmaktadır.  OFSD: Optik Fiber Saha Dolabı mansına gelmektedir. Genelde FTTH sahalarında kullanılmaktadır (bulunması şart değildir). İçerisinde aktif bir cihaz olmayıp fiber kasetler ve kasetlerin içerisinde de fiber ekler bulunmaktadır.

  Türk Telekom'a ait bir OFSD


  Turkcell'e ait bir OFSD  Eski Saha Dolabı:Türk Telekom'a ait eski saha dolaplarıdır. Eski ADSL sistemi olan sahalarda bulunur. İçlerinde reglet dizeleri vardır. Bir nevi OFSD'nin bakır olanıdır.  Turksat'a ait kabinler: Kablo altyapısında kullanılan, Turksat'a ait amfi dolapları ve aktif saha dolaplarıdır.

  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 31 Temmuz 2019; 21:34:15 >  _____________________________
 • Kurmay Yarbay
  13931 Mesaj
  Daha önceki konunuzuzdan hatırlıyorum. Hayırlı olsun diyeyim. 1*1 gibi duruyor yeterli olur şimdilik. Ayrıca yan binadan çekmezler hattı Türk Telekom'da her kabinin hattı ayrı yani her kanin direkt fiberNAS ya da santrale sadece kendi kullandığı kablo ile bağldıdır. Koyacakları kabini ise zaman gösterecek.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
  B.D. 31.07

  Kısa bir not: Bazen çok fazla bildirim geldiği için aradan kaçırdığım cevaplar,alıntılar,PM'ler olabiliyor. Benzer durumlarda PM ile hatırlatırsanız müteşekkir olurum
 • Yarbay
  6938 Mesaj

  Hocam Saha dolabı zaten aşırı yakın 10-15 Metre anca var yok bundan dolayı hızım gayet iyi olur fakat ben yetersiz olacağı kanaatindeyim.

  Yeni binalar yapılıyor 4 tane bina yeni bitti tekrar başlıyorlar yane bu böyle giderse abone sayısı ile orantılı yeteceğini düşünmüyorum.

  Saha dolabının içini görmüştünüz eski konumda aşırı doluydu neden bu çapta kablo çekiyorlar anlamıyorum ?

  Fiber Saha dolabının gelmesi uzun sürer gibi geliyor.
  |
  |
  Ö1f1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Kurmay Yarbay
  4367 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: NitroNos

  Hocam Saha dolabı zaten aşırı yakın 10-15 Metre anca var yok bundan dolayı hızım gayet iyi olur fakat ben yetersiz olacağı kanaatindeyim.

  Yeni binalar yapılıyor 4 tane bina yeni bitti tekrar başlıyorlar yane bu böyle giderse abone sayısı ile orantılı yeteceğini düşünmüyorum.

  Saha dolabının içini görmüştünüz eski konumda aşırı doluydu neden bu çapta kablo çekiyorlar anlamıyorum ?

  Fiber Saha dolabının gelmesi uzun sürer gibi geliyor.

  Alıntıları Göster
  O kablonun 20 Gbps'e kadar kapasitesi var. Bir kabin 320 abone alabilir ve kişi başı maximum 200 Mbps kullanabilir, bizde VDSL'de 200 Mbps olmadığı için en yüksek 100 Mbps'e kadar hız alınır. 100 Mbps'de sadece 100 metreye kadar alınır. Ancak planlamalar ona göre yapılır, endişelenmeyin. Bölgede ne kadar ev yapılacağını kentsel dönüşüm planlarını vs. Türk Telekom ilgili belediyeden alır.
  _____________________________
 • Teğmen
  124 Mesaj

  hayırlı olsun benim 0365634@ hatırlayan varsa
  |
  |
  NitroNos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yarbay
  6938 Mesaj

  Hocam o zaman ben 100 mb/sn alabilirim sıkıntı yok.

  100 mb/sn o zaman 200 aboneye aynı anda yüklenirse kapasitesi dolar tabi saha dolabı geleceği belli değil ama oraya yeni kapak koymuşlar üzerinde şu bilgiler yer alıyor.(Ex Patlayıcı Ortam)  Üst Cadde'deki kapaklar ve bizim saha dolabına gelene kadar şu şekilde kapaklar var anlayamadım.  Bizim saha dolabının yanına bu kapağı koymuşlar:  @hayaller diyarı Hoş geldiniz hocam son zamanlarda forumda göremedim.Sizin bölgenizde gelişme var mıdır ?  @mustifb hocam bu eski tip saha dolabına fiber bağlama ihtimalleri var mı? Yeni saha dolabı koyulacak mıdır ? Yoksa eski tip saha dolabına fiber bağlayıp idare mi edeceklerdir ?  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 22 Ekim 2016; 20:26:34 >
  |
  |
  Bahsedilenler: mustifb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör hayaller diyarı
  _____________________________
 • Teğmen
  124 Mesaj

  hoşbulduk hocam son durum taşımak oldu desem :( resim deki fiber için kullanıyorlar bizim burada var aynısı

  ============================================================================

  VDSL Training Status: Showtime

  Mode: VDSL2 Annex B

  VDSL Profile: Profile 17a

  Traffic Type: PTM Mode

  link Uptime: 0 days: 00 hours: 19 minutes

  ============================================================================

  VDSL Port Details Upstream Downstream

  Line Rate: 3.096 Mbps 24.575 Mbps

  Actual net Data Rate: 3.046 Mbps 24.529 Mbps

  Trellis Coding: ON ON

  SNR Margin: 56.1 dB 73.7 dB

  Actual Delay: 0 ms 0 ms

  Transmit Power: 6.9 dBm 11.9 dBm

  Receive Power: -8.6 dBm -13.7 dBm

  Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols

  Total Attenuation: 00.0 dB 00.0 dB

  Attainable Net Data Rate: 95.813 Mbps 180.880 Mbps

  ============================================================================
  |
  |
  NitroNos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Kurmay Yarbay
  13931 Mesaj

  İlk sorunuzu foruma giremediğim için yanıtlayamadıydım lütfen kusuruma bakmayın zaten @mustifb hocam gerekli bilgiyi de vermiş sağolsun. Benim bildiğim Ex yazması kanalların içindeki basınç sebebiyle. Diğer kapak ise sonlardırma kapağı. Tabi bu konuda eklenecek bir husus varsa @mustifb hocam eklerseniz sevinirim.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  Bahsedilenler: NitroNos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör mustifb
  _____________________________
  B.D. 31.07

  Kısa bir not: Bazen çok fazla bildirim geldiği için aradan kaçırdığım cevaplar,alıntılar,PM'ler olabiliyor. Benzer durumlarda PM ile hatırlatırsanız müteşekkir olurum
 • Kurmay Yarbay
  13931 Mesaj

  Hayretler içerisindeyin ne güzel bir değer o öyle.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  hayaller diyarı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
  B.D. 31.07

  Kısa bir not: Bazen çok fazla bildirim geldiği için aradan kaçırdığım cevaplar,alıntılar,PM'ler olabiliyor. Benzer durumlarda PM ile hatırlatırsanız müteşekkir olurum
 • Teğmen
  124 Mesaj

  hocam zamanında benim hat değerlerim en kötüsü olandı benim tadınız mı bu arada ? 0365634@ hesap kaybettim daire kullanım çok düşük olunca böyle oluyor hocam yakında odaya kadar fiber getirceklermiş  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayaller diyarı -- 22 Ekim 2016; 21:08:50 >
  |
  |
  Ö1f1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Teğmen
  124 Mesaj

  hocam ben 30 gundur giremiyorum kaç defa destek sonuç yok bunuda hatıra olarak saklıyorum ============================================================================

  ADSL Training Status: Showtime

  Mode: ADSL2+

  Traffic Type: ATM Mode

  Link Uptime: 14 days: 20 hours: 47 minutes

  ============================================================================

  ADSL Port Details Upstream Downstream

  Line Rate: 0.804 Mbps 5.166 Mbps

  Actual Net Data Rate: 0.796 Mbps 5.117 Mbps

  Trellis Coding: ON ON

  SNR Margin: 16.4 dB 7.1 dB

  Actual Delay: 8 ms 8 ms

  Transmit Power: 12.4 dBm 19.0 dBm

  Receive Power: 4.7 dBm 4.7 dBm

  Actual INP: 2.0 symbols 4.0 symbols

  Total Attenuation: 27.6 dB 45.5 dB

  Attainable Net Data Rate: 0.886 Mbps 7.752 Mbps

  ============================================================================  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayaller diyarı -- 22 Ekim 2016; 21:04:03 >
  |
  |
  Ö1f1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yarbay
  6938 Mesaj

  Hayırlı olsun hocam bizim saha dolabının yanına ex patlayıcı ortam koymuşlar değerlerde bir gelişme yok ve saha dolabıda gelmedi bundan dolayı ne yapacaklar bilmiyorum.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  hayaller diyarı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Teğmen
  124 Mesaj

  hocam saolun turk telekom daire fiber getiryor eski evde hala dsl var  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  NitroNos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yarbay
  6938 Mesaj

  Hocam bizim yan binada t21 var fakat onuda ankastreye bağlamışlar sizin ki eve kadar fiber gayet iyi sitede yaşadığımda so fiber vardı cat6 ile baya iyi internet kullanıyordum.

  Bizim buraya fiber gelirse gelişmeleri atarım hocam fiber kablo çekmeleri iyi oldu fakat dolap kurulur mu yada ne olur fikrim hiç yok.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  hayaller diyarı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Teğmen
  124 Mesaj

  hocam santral satmışlar ise haes sistem yaparlar belki hocam afyonda olsanız yardım ederim turk telekom tanık çok var  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  NitroNos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yarbay
  2065 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: hayaller diyarı  hocam zamanında benim hat değerlerim en kötüsü olandı benim tadınız mı bu arada ? 0365634@ hesap kaybettim daire kullanım çok düşük olunca böyle oluyor hocam yakında odaya kadar fiber getirceklermiş  merak ettim odaya kadar nasıl getirecekler bende aradım 4 -5 yıla anca gelir dediler ama t11in eve kadar fiber özelliği var mı ki? t11 olduğu yere gelip yeni kutu takmazlar masraf olduğu için.
  _____________________________
 • Kurmay Yarbay
  4367 Mesaj

  O projeye bağlı büyük ihtimalle eski saha dolabının üzerine giydirme şeklinde yeni dolap koyarlar. Ancak bazen eski saha dolaplarınada fiber çekiyorlar.
  |
  |
  NitroNos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Teğmen
  124 Mesaj

  hocam santral odası kilitli bakmadım odaya kadar getirceklermiş öyle söylediler  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  SkeironnWH kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yarbay
  6938 Mesaj

  Hocam darıca bölgesinde büyük bir fiber çalışması var 5 bölgede aktif her yeri Türk telekom kazıp fiber döşüyorlar.

  Adama sordum dedi fiber optik döşüyoruz neden dedim herhalde şikayet var tamam kolay gelsin dedim.

  Akşama resimlerini atarım.Başka il yada ilçelerde büyük çalışma var mı ?  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  mustifb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yarbay
  6938 Mesaj

  quote:

  Orijinalden alıntı: NitroNos

  Hocam darıca bölgesinde büyük bir fiber çalışması var 5 bölgede aktif her yeri Türk telekom kazıp fiber döşüyorlar.

  Adama sordum dedi fiber optik döşüyoruz neden dedim herhalde şikayet var tamam kolay gelsin dedim.

  Akşama resimlerini atarım.Başka il yada ilçelerde büyük çalışma var mı ?

  Alıntıları Göster
  YER:Kocaeli/Darıca Bölgesi

  Türk Telekom Fiber Optik Çalışması için yol kazılıyor sonra fiber optik saha dolabına kadar döşenicek

  Darısı Düşük hızda adsl kullanan müşterilere
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 23 Ekim 2016; 20:45:13 >
  |
  |
  Bahsedilenler: Ö1f1 , mustifb , hayaller diyarı
  _____________________________
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
e-ticaret
üniversite
Paykasa
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,613
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.