Şimdi Ara

Türk Telekom'daki upload artışı ne zamana kadar sürecek? Açıklama geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
1
Favori
3.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Koronavirüs salgını nedeniyle iş ve eğitimin evden devam ettiği bugünlerde upload hızı ciddi önem taşıyor. Forum DonanımHaber üyeleri, upload hızının artması için internet servis sağlayıcılarına çağrıda bulunmuştu. Türk Telekom, kullanıcıların talebini yerine getirdi ve upload hızını artırdı.

Ayrıca Bkz.Müjde! Türk Telekom upload hızını artırdı

Dün yaptığımız haberde Türk Telekom abonelerinin upload hızının arttığını duyurmuştuk. Türk Telekom konuyla ilgili açıklama yayınladı. Ne kadar artış olduğunu ve artışın ne kadar süreceğini açıkladı.

Türk Telekom’un açıklamasına göre fiber ve VDSL üzerinden hizmet alan Türk Telekom ve Türk Telekom altyapısını kullanan internet servis sağlayıcısı abonelerinin upload hızı 2 katına çıktı. ADSL kullanıcılarında artış olmayacak.

Türk Telekom’daki upload artışı ne yazık ki kısa süreliğine olacak. Kullanıcılar 1 Haziran 2020’ye kadar 2 kat upload hızından yararlanacak. Bu tarihten itibaren upload hızları eski haline düşecek. Turkcell Superonline aboneleri de 1 Haziran 2020’ye kadar en az 50 Mbps download, 20 Mbps upload hızı alacak. Umarız 1 Haziran'a girdiğimizde hızlarda düşüş olmaz.

• Koca koca firmalar hala 3-5'in derdinde.

Normal zamanlarda sosyal mesaj veren, gençler gelin, gençlik bizle bilmem ne diye saçma sapan reklamlar yapan firmalar, böyle herkesin evde olduğu kritik zamanlarda hala kuruş hesabı yapıyor. Ne fatura erteleyen var, ne ekstra paket veren var. O kadar isyana anca lütfedip upload'u 7-8 yapmışlar. Üstelik herkes uzaktan eğitim, evden çalışma yapıyor. Upload hiç olmadığı kadar ihtiyaç.

Ayrıca herkes evde olduğu halde bu hızları altyapı kaldırabiliyorsa, şimdiye kadar söylenen altyapı yetmez yalanı da ortaya çıkmış oldu. Zaten altyapı bahanesi de saçmalıktan başka bir şey değil. Senin işin bu. Yetmiyorsa altyapı, yatırım yapacaksın. Komediye bak.
    Abi fiyatı arttırıyosunuz hizmet yerinde sayıyo olmaz böyle, Tamam büyük bir çoğunluk farkında değil ve ses çıkartmıyo olabilir fakat büyük bir çoğunlukta farkında yapmayın böyle acemilikler. Şirket kasası doldurmakla bitmez, Avrupayı ve insanlara her açıdan sağladığı konforu görmezden gelmeyin bakın yine diyorum kısa bir süre sonra X paravan şirketi gelir, en az 3-4 katı up-down hızlarını uzaydan verir. Hizmetide 20 dolara satar ve o büyük çoğunluk onlara abone olur, yapmayin böyle yıl olmuş 2020 hala 30Mpbs down-5Mbps uploadlı internet kullanıyoruz ve 2-3 yıldır hiçbir gelişme yok kesinlikle kabul edilemez.
    Ben uzun zamandor yüksek upload kullanıyorum. O kadar alıştım ki başka yerlerde bağlandığım zaman özellikle uplaod gerektiren işlerde bir kez daha önemini anımsıyorum. Tadını aldırıp bırakacaklar. Elbette işin içinde iyi niyette vardır ama bu fırsatın pazarlama taktiği olarak ilerde yeni paketlerle kullanılacağını düşünüyorum.
  • superonline da 97download, 90 upload gördüğüm oldu, seviyoz seni Turkcell

• Korinavirus nedeniyle arttirip Insanlara ne kadar kullanışlı birsey oldugunu gostermis olacaklar. Upload hızını düşürdükten sonra da upload hizi yuksek ve faiş fiyatlı paketler cikarirlarsa sasirnam. Oyle bir haber vardi gecenlerde.... Yil olmus 2020, konustugumuz upload 2-4mbps. Yaziklar olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AskN0More -- 17 Nisan 2020; 9:13:50 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben kontrol ettim artış filan yok kafa yapıyorlar.

• Bence 1 haziranda upload hızını düşürmeye cesaret edemezler . Yoksa ortalık kötü karışır. Bu aç bir insanı 1 hazirana kadar doyurup sonra şekerli su ile hayatta kal demeye benziyor.

• Adsl ciler para odemiyorlar çünkü degilmi onlara yok

• Hocam adsl için zaten teorik olarak 4’ü geçemez deniyordu yanlış hatırlamıyorsam 🙄

• CodyTravers kullanıcısına yanıt
    tamam 2 e de razıyız biz 0.8 nedir
  • Shovel Knight kullanıcısına yanıt
    O vakit özür diler, sessizce kaçarım..

• Adsl kapasite olarak upload 3.3'ün üstüne çıkamaz.

• Vodafone bu gidişle yapmayacak gibi.

• Ne kadar ilginc ki konu mobil operatörlük olunca millet Turkcell'e nefret kusarken konu internet saglayici olmaya gelince Turkcell omuzlarda tasiniyor.

• Turksat kablonetten ses seda yok.

• Şu firmayı seven bir Allah'ın kulu var mı? Zamanında başımızdakiler peşkeş çektiler ülkenin internet tekelini 7-8milyara, sözde dışarıdan para gelecek :) Adamlar o parayı dahi ödemeden banka teminatıyla aldılar firmayı, üstüne milyonlarca vatandaştan her yıl iğrenç 3 kuruşlu interneti fahiş fiyata kakalayarak milyarlar kaldırdılar, üste de bankalara 10milyarlarca borç takıp kaçtılar. Tebrikler!

• bir ay kullancaksam benimkini attırma istemez.

• TURKTELEKOM Müdür yardımcısının müşterilere karşı uslübuna bakar mısınız? internet sonra neden gelişmiyorr?
    https://twitter.com/krc_ysf/status/1250854470394744832 destek verin

Türk Telekom'daki upload artışı ne zamana kadar sürecek? Açıklama geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BurakLEE -- 17 Nisan 2020; 12:17:35 >

• Abi fiyatı arttırıyosunuz hizmet yerinde sayıyo olmaz böyle, Tamam büyük bir çoğunluk farkında değil ve ses çıkartmıyo olabilir fakat büyük bir çoğunlukta farkında yapmayın böyle acemilikler. Şirket kasası doldurmakla bitmez, Avrupayı ve insanlara her açıdan sağladığı konforu görmezden gelmeyin bakın yine diyorum kısa bir süre sonra X paravan şirketi gelir, en az 3-4 katı up-down hızlarını uzaydan verir. Hizmetide 20 dolara satar ve o büyük çoğunluk onlara abone olur, yapmayin böyle yıl olmuş 2020 hala 30Mpbs down-5Mbps uploadlı internet kullanıyoruz ve 2-3 yıldır hiçbir gelişme yok kesinlikle kabul edilemez.

• Koca koca firmalar hala 3-5'in derdinde.

Normal zamanlarda sosyal mesaj veren, gençler gelin, gençlik bizle bilmem ne diye saçma sapan reklamlar yapan firmalar, böyle herkesin evde olduğu kritik zamanlarda hala kuruş hesabı yapıyor. Ne fatura erteleyen var, ne ekstra paket veren var. O kadar isyana anca lütfedip upload'u 7-8 yapmışlar. Üstelik herkes uzaktan eğitim, evden çalışma yapıyor. Upload hiç olmadığı kadar ihtiyaç.

Ayrıca herkes evde olduğu halde bu hızları altyapı kaldırabiliyorsa, şimdiye kadar söylenen altyapı yetmez yalanı da ortaya çıkmış oldu. Zaten altyapı bahanesi de saçmalıktan başka bir şey değil. Senin işin bu. Yetmiyorsa altyapı, yatırım yapacaksın. Komediye bak.
  • BurakLEE kullanıcısına yanıt
    Haha sana ne istediğimi yaparım, sen yükselt

• Bu BTK ne iş yapiyor..
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.