Yüzbaşı
30 Mayıs 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 52 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar selam ,
Evde kullandığım Tp-Link Archer-VR2100 AC2100 marka/model modemim evin uç noktalarında çekmiyor.

Daha önce evde kullanmadığım modemi değerlendirerek birşeyler yapmıştım ancak wifi adı değiştiği için ağlar arasında gezip durmak bir yerden sonra can sıkıcı oluyor.

Ben mevcut wifi ağımı, hiç bir şeyi değiştirmeden diğer noktalar da da kullanmak istiyorum.

Bu nokta da kullandığım modeme ek olarak hangi ürüne ve yönteme ihtiyacım var ?

Tavsiyelerinize ve bilginize ihtiyacım var.

Evde 100mbit vdsl ttnet internet kullanıyorum.
Merhaba arkadaşlar
Turkcell den TurkTelekom a geçtim.
Turkcell taahhüdümün bitmesine 1 gün kala hattım TurkTelekom a geçti.
Bunun üzerine Turkcell son faturama 100₺ cayma bedeli yansıtmış.
Buna hakları var mı? Yani ben zaten normal de 30 gün önce de caysam, bana sadece son faturamı ceza bedeli olarak yansıtabilir. Ben zaten son faturamı ödüyorum, üstüne 100₺ daha itelemişler.
Eğer bunu yapmaya hakları yoksa tüketici hakem heyetine başvuru da bulunucam. Konu ile ilgili ss leri ekte bulabilirsiniz.
Tecrübeli ve bilgili kişiler cevaplarsa sevinirim teşekkürlerEdit :

'' Sayın Mert Suat Korkmaz, BTK tarafından Şirketimize iletilen başvurunuzda ücretlendirmeye ilişkin şikayetiniz ulaşmıştır. Yapılan incelemede hattınızla 14.11.2020 tarihinde yıllık katlama kampanyasına katıldığınız, kampanyanın bitiş tarihinin 24.08.2021 olduğu tespit edilmiştir. Hattınızı 23.08.2021 tarihinde diğer operatöre taşıdığınızı belirtmek isteriz. Son fatura kesim tarihinden numara taşıma işlemi yapılan tarihe kadar olan dönemdeki kullanımlar için fatura kesilmektedir. Kesilen faturaya tarifenin aktif olduğu gün sayısına veya kullanım miktarına göre paket ücreti yansır. Ek olarak kullanılan servis ücretleri, varsa erken iptal bedeli ve vergi ücretleri yansır. Abonelik Sözleşmeleri Yönetmeliği’nin 16. maddesine göre, taahhütlü aboneliklerde tüketicinin süresinden önce taahhütlü aboneliğini sonlandırması halinde, satıcı veya sağlayıcının talep edeceği bedel, tüketicinin taahhüdüne son verdiği tarihe kadar tüketiciye sağlanan indirim, cihaz veya diğer faydaların bedellerinin tahsil edilmemiş kısmının toplamı ile sınırlı olacak şekilde; ancak, tüketiciden taahhüt kapsamında tahsil edileceği belirlenen bedellerin henüz tahakkuk etmemiş kısmının toplamının, bu tutardan düşük olması halinde sınır değeri olarak tüketici lehine olan tutar esas alınacak şekilde hesaplanmaktadır. Bu kapsamda Ağustos 2021 dönemi faturanıza 107,09 TL erken iptal bedeli yansımasında hata bulunmadığını bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri AŞ ''BTK üzerinden açtığım talebe verilen cevap bu.

Sizce haklılar mı, yoksa kıvırıyorlar mı? Konumu inceleyen ve ilgili maddeler hakkında bilgi olan kişiler yardımcı olursa sevinirim..
Merhabalar,
Yaklaşık 6 yıldır aktif otomobil kullanıcısıyım. Son 1 aydır motorlara olan ilgi ve hevesim aşırı derece de arttı. Bunun başlıca sebepleri bulunduğum şehirde trafiğin bazen aşırı yoğun olması, aracı evimden 5-10 dk mesafeli boş bulduğum alanlara koyuyor oluşum, bakım maliyeti arızalar vesaire vesaire. Ama en büyük sorunum trafik.

A1 - A2 ehliyetim yok, tez vakitte alıcam.
Genellikle kız arkadaşımı işten alıp eve bırakmakta (evlerimiz çok yakın, evden onun iş yeri 3-4km-ş.içi güzergah) ve kendim ara sıra işe gidip gelmekte kullanıcam (ev iş arası 15km yolun 3te2si çevre yolu radar dolu max hız zaten 80-90).

Şimdi bu durumları göz önünde bulundurarak son 1 ayda en çok kafama yatan model Honda Dio oldu. En azından mekanik aksamı diğer çinli rakiplerine göre daha sağlam ve uzun ömürlü olur diye düşünüyorum.

Küçük cc olacağı için vitesi de gereksiz buluyorum otomatik olması da avantajlı geliyor. Pcx’i epey inceledim daha güzel ama 10k fark var değmez gibi geliyor.

Küçük kardeşim de 50lik çin malı al 80-100lük kit takdir gayış gibi olsun diyor :)

Velhasıl, genelde iki kişi binicez sayılır, ortalama hatta düşük kilolarda insanlarız. 110luk dio sizce yokuşsuz düz yollarda 2 kişi ile çok mu ağır kalır? Hani öyle uçsun kaçsın derdim yok zaten şehir içi 50 yapsa yeter artar bile. Bazen de ben işe gidip gelirken tek başımayken yani 80-80 kıyı kıyı işe gitsem gelsem daha da bişey aramam.

Sizin düşünceleriniz nedir? Dio yerine tavsiyeniz varmıdır yada kardeşimin fikri gibi alternatif fikirleri olanlar da olabilir :)

Yaşım 25 Eskişehir de ikamet ediyorum.

Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler ☺️

Herkese selam,

Forumda çok aktif olmasam da günde en az 4-5 saatimi DH mobil uygulamasında geçiriyor sürekli bir şeyler okuyorum.

Ayın 14'ünde anlamsız bir kemik ağrısı (normal gripten 1tık daha şiddetli) ve halsizlik (normal seviyede) hissetmemle beraber Perşembe günü yani ayın 15'inde iş çıkışı gidip test yaptırdım.

Akşam saat 9 gibi aradılar pozitifsiniz diye ve bazı bilgileri teyit ettiler (iş adresi ev adresi hane halkı vs.)

Yaklaşık 1 saat sonra da filyasyon ekibi geldi ve annemle kardeşime test yaptılar şükür onların sonuçları negatif çıktı.

Kendimi odaya kapattım. Öyle lay lay yapa yapa geçiririm diye umut ediyordum.

18'i doğum günümdü 25'ime girdim, ve kafamı kaldıramadım. Yataktan hiç çıkamadım. Gece çok yoğun öksürük tuttu artık öksürmekten oluşan ciğer acısından dolayı gözlerimden yaş gelmişti.

Son 2 günü sadece 2-3 saat ayakta geçirebildim geri kalanı hep yatakta yarı uyur yarı uyanık bir biçimde geçirdim. Ara ara annemin getirdiği içecekler ve yiyecekler için uyandım hepsi o.

Yaşımın genç oluşu ve çok pasif bir yaşantım olmayışından ötürü fazla etkilemez diye düşünüyordum ancak açık konuşmak gerekirse baya sarstı.

Kendimi bildim bileli kronik bir baş ve eklem ağrısı problemim var. Acı ve ağrı eşiğim öyle çok düşük değil kolay kolay bir yerlerim ağrıyor diye şikayetçi olan birisi değilim yani. Ancak bu Covid gerçekten farkını ortaya koydu :)

Bugün biraz iyi gibiyim. Yüzümde bir yanma hissi ve göğüs bölgemde yani ciğerlerimde ufak bir sızı-doluluk hissi dışında çok az halsizlik var. Yani şuan için gripten 1 tık şiddetli şekil de devam ediyor diyebilirim. Ek olarak tad ve koku alma baya köreldi. Özellikle koku alma.. Burnumda bir tahriş olmuşluk hissi var, nefes alabildiğimi bile hissetmiyorum burnumdan, bırakın kokuyu.. Tad ise soğan ve sarımsak gibi çok belirgin şeyler tüketmediğim sürece tad almıyorum. Annemin yaptığı 50 çeşit ot karışımını normal su içer gibi hiç rahatsız olmadan içebiliyorum yani :)

Son 1 yıldır belki normal grip bile olmadım desem yalan olmaz. Tad ve koku sorunu ayın 18'inde başladı bu arada..

Yaklaşık 10 yıldır aktif sigara kullanıyorum. 8 yıldır falan da aktif alkol kullanıyorum ama öyle çok sık değil. Bazen ayda 1, bazen 2 kez falan. Keyfe keder yani. Şuan ise günde 2-3 tek sigara kullanıyorum.

Sağlıklı bir yapıya sahip olduğumu düşünmeme rağmen bu kadar etkilemesi aslında biraz korkuttu.

Bu virüsü geçirip atlatan arkadaşlar, tam 10 günde kurtulabildiler mi? Bunu merak ediyorum açıkçası. Raporum bittiğinde iş başı yapmalı mıyım yoksa gidip tekrar test mi yaptırmalıyım? Sizlerde durum nasıl gelişti merak ediyorum.

Verilen ilacı (Raviran Favipiravir) hiç kullanmadım, kullanmayı da düşünmüyorum.

Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Yaşım 25

Boyum 1,74

Kilom genelde 53-55 arası dolaşıyor son 8 yıldır.

Eskişehir de Gıda şirketinde üretim işçisi olarak 3 vardiya çalışıyorum.

Tecrübelerinizi dinlemek istiyorum.

Herkese sağlıklı günler dilerim, iyi forumlar :)

Pubg Mobile oynarken hoparlör olarak kulaklığı mikrofon olarak telefonun/tabletin kendisini kullanıyor.

Tabletten uzaklaştığımda ses karşıya az gidiyor. Veya tablete sert temaslarımda sanki kulaklığa temas ediyormuşum gibi karşıya değişik sesler gidiyor.
Bu sorunu yaşayan oldu mu?
Nasıl çözebilirim neden kaynaklı olabilir?
Yardım ve Tavsiyeleriniz İçin Şimdiden Teşekkürler.

Cihazlar iPhone se 2020 / İpad Mini 5 / airpods pro

Normal telefon görüşmelerinde böyle bir sorun yok.
Amatör fotoğrafçılıkla uğraşan bir kardeşime yazıcı alıcaz arkadaşlar.
Kullanım amacı %99 fotoğraf baskısı almak.
Bu sebeple baskı kalitesinin nispeten iyi olması, bağlantı seçenekleri (wifi+usb gibi), kartuş fiyatları, kullanım kolaylığı ve arızasız olması gibi konularda tecrübeli ve deneyimli arkadaşlardan fiyat performans ürünü öneriler bekliyorum.

Kendisi şuan HP 4120 Deskjet Plus ürünü incelemekte, bilginize.

Bilgisini esirgemeyip yardımcı olmak isteyen herkese şimdiden teşekkürler, iyi forumlar.
Merhaba,
Kısa bir süre sonra TürkTelekom ile olan taahhüdüm bitecek, iss veya paketim değişecek.
Saha dolabı apartmanın dibinde, çok yakın. Sizlerden ricam, anlayan birilerinin Sorunsuz kullanabileceğim max hız hakkında bilgi vermesi.
Ben pek anlamıyorum, isterseniz başka ss lerde ekleyebilirim.
Herkese Hayırlı BayramlarBuda alt yapı sorgusu. TürkNet de bir tık daha düşük çıkıyordu. Benim asıl merak ettiğim, yüksek hızı kaldırabilecek değerlere sahipmiyim, sorun yaşarmıyım, bunu merak ediyorum. Teşekkürler 😊
Arkadaşlar merhaba, arkadaşıma lenovo yoga smart tab almayı düşünüyoruz. Malum turuncumsu sitede fiyat olarak 2k bandında.
Kullanım amacı genel olarak sosyal medya netflix vesaire ancak beraber oynadığımız bir oyun var, dota underlords.
Epey araştırdım ancak tam emin olamadım, Snapdragon 439'lu bu tablet, dota underlordsu akıcı bir şekilde oynatabilir mi? Evde eski cihaz olarak samsung a5 2017 var deneme amaçlı yükledim kasıyor epey..
439 bir nebze de olsa güncel olduğu için belki diyoruz üzmez..
Konu hakkında bilgisi olan, sd 439 veya muadili bir donanıma sahip olan tablet veya telefonunuzda deneme şansınız varsa denermisiniz? Veya donanım bilginize dayanarak bu konuda ne söyleyebilirsiniz?
Merhaba, bir yakınım çarşamba günü evkur dan samsung a10s almış. Ürünün ekranın altında leke gibi birşey var. Dış camın içinde.
Bu sebepden ürünün para iadesini talep edebilirmiyiz? Edebilirsek nasıl bir yol izlememiz gerekiyor? Evkura gidip sorduğunda ürünü istanbula teknik servise göndermesi gerektiğini belirtmişler.
Fikirlerinizi bekliyorum.
Merhaba, 3 ay ertelemeli destek kredilerine başvurup da onay veya red dönüş alabilen var mı acaba? Ben 3 gün önce başvurdum, hâlâ bi dönüş alamadım.
Yada belirli bir tarih mi var.
Bilenler yardımcı olursa sevinirim.
Hakkında
Meslek: Özel Sektör / Gıda / İşci
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen ay
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Mesaj Sayısı: 383
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 451
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 11.537 (Bu ay: 535)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 733 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.