Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (528. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
18.993
Cevap
181
Favori
764.017
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 526527528529530
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • türktelekom kullanıyorum, hani 24 mbitten 8 mbit'e düşüyordu ??

işte akn sonrası türk telekom hızı 3 mbit hala değişen hiç birşey yok
    inşallah en kısa süre içerisinde batarlar kurtuluruz her ay 70 lira alıyorlar doğru düzgün internete dahi giremiyoruz.

3-4 aya taahhütüm bitiyor biter bitmez türknete geçecem bunlardan kurtulacam.

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ
  • emurat E kullanıcısına yanıt
    Sonuna kadar hakkını ara öyle birşey yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyber tech

quote:

Orijinalden alıntı: emurat

Arkadaşlar hattım 76 mbit destekliyor dediler dün bağladılar. 70 mbit falan hız aldım sıkıntı olmadan. Bügün hızı 50 mbite sabitlemişler. Aradığımda sizin tarife 50 mbit ondan diyorlar. Bu 75 - 100 mbit hız alanlar tarifemi değişiyor paket mi değişiyor. İnternet te başka tarifede yok. Nasıl alıyorsunuz?

Resime göre paket hızınız 51200 görünüyor ancak Adil Kullanım Hız Alanınız 16 mb olarak görünüyor o bölüm de btk düzenlemesine göre 24 mb olması gerekiyordu, müşteri hizmetlerini aradığınızda o bölümünde düzeltilmesini isteyin yoksa akn'ye girdiğinizde hıznız 24 değil 16 olarak kullanmak zorunda kalırsınız

50 mbps = 1024*50 den 51200 eder. yani 51 mbps olarak düşünmeyin 50 mbps veriliyor.

• Kota doldu, 77 mb destekliyor ama en fazla 46 aliyordum. suanki hiz fena degil bunada sukur :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thewhitewolf -- 14 Mayıs 2017; 21:17:34 >
  • Arkadaşlar son değerler bu Yalnız upload neden 2 mpbs onu anlamadım. En alttaki resimde 4 Mpbs olması lazım değil mi?

============================================================================
    VDSL Training Status: Showtime
    Mode: VDSL2 Annex B
    VDSL Profile: Profile 17a
    Traffic Type: PTM Mode
    Link Uptime: 0 day: 0 hour: 3 minutes
    VDSL Port Details Upstream Downstream
    Line Rate: 4.124 Mbps 76.883 Mbps
    Actual Net Data Rate: 4.094 Mbps 76.772 Mbps
    Trellis Coding: ON ON
    SNR Margin: 45.7 dB 17.6 dB
    Actual Delay: 0 ms 0 ms
    Transmit Power: 9.1 dBm 14.4 dBm
    Receive Power: 5.8 dBm 4.4 dBm
    Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
    Total Attenuation: 3.1 dB 9.9 dB
    Attainable Net Data Rate: 55.687 Mbps 110.132 Mbps
    VDSL Band Status U0 U1 U2 U3 D1 D2 D3
    Line Attenuation(dB): 3.0 12.7 18.9 N/A 8.0 16.7 25.2
    Signal Attenuation(dB): N/A 11.9 18.3 N/A 8.0 16.7 25.2
    SNR Margin(dB): N/A 45.0 0.0 N/A 17.6 17.6 17.6
    Transmit Power(dBm): N/A 6.3 5.8 N/A 12.2 7.8 6.9

VDSL Counters

Downstream Upstream
    Since Link time = 3 min 57 sec
    FEC: 0 0
    CRC: 0 0
    ES: 0 0
    SES: 0 0
    UAS: 0 0
    LOS: 0 0
    LOF: 0 0
    LOM: 0 0
    Latest 15 minutes time = 4 min 25 sec
    UAS: 27 27
    Previous 15 minutes time = 0 sec
    Latest 1 day time = 4 min 25 sec
    Previous 1 day time = 0 sec
    Total time = 4 min 25 sec

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emurat -- 15 Mayıs 2017; 13:2:44 >

• İnternetim acildi. Adsl kullanicisiyim. Kabloyu takmiyolar yanliz. Ariza kaydi olusturdum biz kabloya karismayiz diyorlar.gelen arkadas yardimci oldu saolsun. Ariza kaydina gelen arkadasi turk usulu motive etmek lazim biraz. Baglanti iyi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkdaslar wifi den internte giriyorum twitter sorunu yıne bas gosterdı sızdede twitter problemı varmı daha oncede twitter sorunu vardı duzeltmıslerdı sımdı yıne aynı ?
  • Allah belanı versin TURKNET bir tacizinde sınırı AKN'si olmalı.Tecavüzcü coşkun yapmadı yaptığınızı.Bu yazıyı yazarken 10 tane mesaj attınız AKNHAYIR yazıp mesaj atmayacağım o hizmeti adam gibi vereceksiniz insan gibi bir mesaj atmanız yeterli.BTK'ya şikayetimden sonra iss değiştireceğim.

• başvuru yaptım 1 hafta da internet ve telefon bağlandı. Fakat vdsl başvurusu yapmıştım yapmadan önce kontrol hem türknetten hemde ttnet santral ve saha ekibine sorgulatmış onay almıştım . Şimdi ise vdsl veremiyoruz diye sallıyorlar evim telekom binasına santraline 50 metre yok , müşteri hizmetleri siz ttnet le konuşun ayarlatabiliyorsanız ayarlatın diyor gelde ayar olma kendi işini bana yıkıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baskuda -- 15 Mayıs 2017; 23:32:9 >
  • asiruhfear kullanıcısına yanıt
    Turk.net'in DNS'leri Twitter'da sıkıntılı. GoogleDNS, OpenDNS vs. kullanabilirsin.
  • baskuda B kullanıcısına yanıt
    Tanıdık varsa yardımcı olsun diyor işte firma olarak Türknet rakip sunuşta.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kotayı düzeltmişler 150gb altına inmiş dedim ki bu seferde 2 den önce de sonrada hız yükselmedi. 16 da kalmış gözüküyor. turknet yatmış 1 mayısa kadar, şimdi de sıvıyor resmen. rezalet bu kota konusunu beceremediler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar bu konuyla ilgili bilgililere bir ton sorum var :D cevaplarsanız sevinirim. şu an interneti bağlatmanın belgelerini yollama aşamasındayım. bugün türk telekomdan gelip telefon hattı açtıklarını söylediler kabloları da açık bıraktım dedi telefon hattını açan adam. halbuki eve gelen bir hat vardı. belgeler aktivasyon için turknetten bir ekip gelecek onlar halleder dedi. bu dediği olay doğru mu? yoksa geçiştirmek için mi söyledi :D bir de eve gelen kablo 5 kablolu bir kablo, kablo türü nedir anlamış değilim. hat 75 mbps destekliyor bu kablo destekler mi ? bir de bu kablonun ucuna rj11 takıp splittera mı takacağız? kafamda deli sorular
    Bu eve gelen kablo

• berkan9971 B kullanıcısına yanıt
    Benim de eve gelen kablo olmasına rağmen ismimin yazılı olduğu bi kağıt bırakıp kabloları ucu açık bir şekilde bırakmışlar. Büyük ihtimalle vdsl bağlantı olacağı için eski kabloların yetersiz kalacağı düşüncesiyle böyle bir şey yaptılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: onurguner

quote:

Orijinalden alıntı: hsngencer

arkadaslar gece 2 sabah 8 olayi bende işlemiyor.dl yapiyorum benim kotamdan gidiyor.birkez musteri hizmetlerine soyledim sistemimiz calisiyor o saatlerde kota yemiyor dediler.kabuıl etmiyorlarr.ne yapmam lazım.

Şu forumdan 15 yaşındakini koy o müşteri temsilcisi niyetine daha bilgilidir. Biliyoruz iletişime dahi geçmeye gerek görmüyoruz. ama genel müdürleri adam gibi adam sorun onun kulağına giderse çözer. donanımhaber yeniden çağırsın bir söyleşiyede dillendirsin.

Genel müdürlerinin sözlerine güvenip Türknete geçtim bende 50 mbit vdsl on numara şimdilik kota getirmezlerse (zaten 300-400 gb çektiğim de yok psikolojik) turk.net ile uzun süreli ilişki var ufukta

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 2 ay önce üye oldum. 2 kez kartımdan para çekilmiş sonrasında 2 kezde iade olmuş para hesabıma. benim internet beleş olacak galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkan9971

arkadaşlar bu konuyla ilgili bilgililere bir ton sorum var :D cevaplarsanız sevinirim. şu an interneti bağlatmanın belgelerini yollama aşamasındayım. bugün türk telekomdan gelip telefon hattı açtıklarını söylediler kabloları da açık bıraktım dedi telefon hattını açan adam. halbuki eve gelen bir hat vardı. belgeler aktivasyon için turknetten bir ekip gelecek onlar halleder dedi. bu dediği olay doğru mu? yoksa geçiştirmek için mi söyledi :D bir de eve gelen kablo 5 kablolu bir kablo, kablo türü nedir anlamış değilim. hat 75 mbps destekliyor bu kablo destekler mi ? bir de bu kablonun ucuna rj11 takıp splittera mı takacağız? kafamda deli sorular
    Bu eve gelen kablo

içinden sadece 2 tanesinde telefon sinyali var bu kablonun o 2 taneyi bulup rj11 çakıcan :)

• quote:

Orijinalden alıntı: emurat

Arkadaşlar hattım 76 mbit destekliyor dediler dün bağladılar. 70 mbit falan hız aldım sıkıntı olmadan. Bügün hızı 50 mbite sabitlemişler. Aradığımda sizin tarife 50 mbit ondan diyorlar. Bu 75 - 100 mbit hız alanlar tarifemi değişiyor paket mi değişiyor. İnternet te başka tarifede yok. Nasıl alıyorsunuz?

Dostum aynısını yaşadım. TTnet'den Turknet'e geçer geçmez test yapmıştım. 61 Mbit 'i görmüştüm geçtiğim gün. Şimdilerde ise 40'ı bile zor görüyorum.

Turknet'i arayıp durumu anlattığımda beni ısrarla modemin arayüzüne bakın biz size gönderiyoruz sorun sizde diyorlar..

Halbuki PC aynı modem aynı herşey aynı hiç bir değişiklik yok fakat 20 mbit kayıp var.

Israrla anlamak istemeyene bir şey anlatmak zor.

Belliki durumun farkındalar tembihlenmişler..

• berkan9971 B kullanıcısına yanıt
    Splittera takili kalan kablodaki iki uc ile eve gelen kablonun 5 ucundan ikisini birlestir. 10 farkli ihtimal var, dogru kombinasyonu bulana kadar dene. Bulduktan sonra biraz bukup izole bantla guzelce sar.

• Bobby Zzz kullanıcısına yanıt
    teşekkürler cevap için. kablonun hız desteklemesiyle ilgili bir bilginiz var mı?
  • 
Sayfa: önceki 526527528529530
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.