Yüzbaşı
01 Mart 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme
Toplam: 88 (Bu ay: 1)
Gönderileri
arkadaşlar turknet den Call of Duty Modern warzone oyununda paket loss sorunu yuzunden 12-04-2020 tarihinde millenicom geçtim.
ama bu sefer özellikle hafta sonraları aksam 19:00 ile gece 01:00 arası 80 mb olan hızım 2mb lere düşüyor bu durum bugun musterı hızmetlerını aradım normal dedi
millenicom normal goruyorsa iss değiştrireceğim ,, sizlerde durum nasıldır? saygılar herkeze.

hattım vdsl modeme gelen mx hız 85mb sıstemde atanan 80 mb dir.
modelimim yeni, hat değerlerim güzel, direk telefon kutusundan modeme cat6 kablo döşeli..
https://hizliresim.com/ZSGsjS

https://hizliresim.com/XguofE

EDİT :

Call of Duty Modern Warzone bu oyunu oynayan istanbul anadolu yakasında paket loss ve ping problemı yasamayan varsa
davetiye kodunu bana gonderebılır. TurkNetten gecıs yapıcam eger bu oyunda problem yasamıyorsanız ??
packet loss sorunum 3 aydır çözülmüyor ben hatırlamıyorum artık kaç kez teknik destek kaydı açtığımı geri dönüşler ilk önceleri klasik bir şekilde bizde bir problem yok sorun sizde dendi sonraları teknik destek ekibimiz sorunu düzeldi dendi ama hiçbir şeyin düzeldiği yok. pubg oynuyorum hatta oyundan dendi simdi yeni çıkan Call of Duty Modern Warfare oyununa giriyorum aman allahım packet loss um %30 ile % 280 arası değişiyor.

sorun bendendir belki diye modem değişikliği yaptım sorun devam etti..
binanın girişimdeki telekom kutusundan direk cat 6 kablo çektirdim sorun hala aynı..

aşağıda oyun ekran görüntülerini paylaşıyorum sizce ben ne yapmalıyım artık iss öneri olan varsa yazarsanız sevinirim arkadaşlar.

not : tekrar teknik destek kaydı açtım : Destek No 31469232 lütfen sorunumu artık çözün ne ben sizin zamanınızı alayım nede siz benim....

**** 13-04-2020 ****

Evet arkadaşlar @millenicom geçişim tamamladı. Geçiş sürecim hakkında detaylı bilgi vereyim size
* 10-04-2020 tarihinde millenicom forum üzerinden pm attım hemen geri donüş saglandı saat 23:30 gibi arandım ve geçiş işlemlerine start vermiş oldum.
* 11-04-2020 saat 11:00 gibi arandım evrakları imzalamam için saat 15:00 ile 18:00 arkadaşımız gelicek müsaitmisiniz dendi saat 16:00 da imzalar atıldı.
* 12-04-2020 saat 20:30 da internetm kesildi hemen tekardan internetim geldi ve cep telefonuma kullanıcı adım ve şifrem geldi 2dk sonrada turknet ten mesaj geldi *** Aboneliğiniz talebiniz üzaerine iptal edilmiştir diye.
* Hemen kullanıcı adımı şifremi modeme girdim ilk 3 saat hızımda dalgalanma vardı ama oyunlarda hiç bir sıkıntı yok pkt loss olsun ping olsun sorun yaratmadı. Ama neden hız dalgalanması vardı onu anlamadım ama sonra sistem oturdu sanırım yeni geciş yaptıgımdan kaynaklı diye düşünüyorum. 13-04-2020 tarihli oyunlardan ve hız testınden ekran resmi aldım arkadaşlar superonline alt yapısını kullanıyorum hiç bir sıkıntım yok nazar değmesin zevkle gece ve bu sabah oyun oynadım sonunda buradan destek ve yardımından ötürü @millenicom teşekkür ederim.

* Arkadaşlar
KAMPANYA İNDİRİM KODU : 81C91046 bu kodla millenicom gecerseniz hem siz 1 ay internet indirim kazanacaksanız hem ben. geçiş veya yeni aktivasyon yapmak isteyen arkadaşlar bu kodu soylemeleri yeterlidir.

* Geçmek isteyen arkadaşlar aklınıza takılan birşey takılırsa pm den iletişime geçin cep numaramı vereyim whatsapp üzerinden yardımcı olurum.

Airties Air 5442 300mbps Kablosuz Modem degerleri
DSL Hızı(Kb/s): 16383 799
Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 21716 - 1287
SNR Sınırı (dB): 12.9 - 21.7
Hat Zayıflaması(dB): 8.0 - 3.1
Güç (dB): 19.5 - 11.4

ZYXEL P-660HN-F1Z 300mbps medem degerleri
DSL Hızı(Kb/s): 16383 / 799
noise margin upstream: 20 db
output power downstream: 14 db
attenuation upstream: 2 db

noise margin downstream: 10 db
output power upstream: 11 db
attenuation downstream: 1 db

bu iki modemde aynı hatta test edilmiştir. daire içindeki tesisat cat 6 kablo ile yenilenmiştir ama noise margin downstream degeri gundüz 8 gece 10 db cıkmaktadır.
buda arada sırada ınternetten dusmelere sebeb vermektedır 4 veya 5 gunde bır dusme olmaktadır. bu sorunu telekom 5 kez kayıt actırdım ama sonuc alamadım. hızımı dusurunce
noise margin downstream degerım yukseliyor ama bu sorun 2 ay once yoktu 2 aydır bır sonuc alamadım ve bu ıkı modemdekı derlerler neden farklıdır sızce ne yapabılırım saygılar.
arkadaslar dun gece elektrikler gitti ama bölgesel gitti sokak lambaları bıle yanmıyordu
normalde aldıgım hız 16383/799 du ama elektrik gelince 15359 kbps / 796 kbps olmus kendı kendıne hat degerlerimde

noise margin upstream: 21 db
output power downstream: 15 db

noise margin downstream: 7 db
attenuation downstream: 0 db

noise margin downstream: 9 db du buda 7 ye dusmuş
2 adet medemdede denedım aldıgım hız ve degerler aynı ne yapabılırım arkadaslar yardımcı olurmusunuz. ??
not: kablo dandır demeyın yenı tesesıt cat6 çekilidir .saygılar.
arkadaslar 2 adet modem var bırısı airtes 5442 digeri zyxel 660 hnuf1z ikisindede aynı sorun var sorun su modemı resetleyınce modem ip almıyor dsl ışıgım sabit yanıyor ama ınternet ışığım modemde yanmıyor. yanı ip almıyor ama modemı kapatıp 3 dk bekleyınde 2 adet modemde ip alıyor telekom ev içi tesisat sorun dedi. dısardan özel cat 6 kablo alıp direk modeme baglantı yaptırdım sorun yıne aynı yardımcı olurmusunuz modem degerlrım su sekılde:

DSL Up 16383 kbps / 799 kbps

output power downstream: 14 db

noise margin downstream: 9 db

16mb sorunsuz almaktayım modem 7/24 acık ve 2 veya 3 gunde bır modemden ınternet dusuyor ve ınternet gelmıyor ben modemı kapatıp 3 dk bekleyıp actıktan sonra gelıryor bilgi verirseniz cok sevınırım saygılar.
arkadaslar test edılen modemler zyxel 660hn f1z ve airties 5442 modellerı her ikisindede modeme reset attıgımda dsl ışıgım sabıtlenıyor ama internet işigim kırmızıda kalıyor 5 dk sonra yeşile donuyor bazende hep kırmızıda kalıyor yanı modem ip almıyor.
ama modemi kapatık 2 dk bekledıkten sonra hıc bır sorun yok ve dsl ışıgımda internet ışıgım yeşil yanıyor ve modem ip alıyor. adres degısıklıgı yaptıktan sonra bu sorun basıma gelmeye basladı. gerci adres değişikligi dedigim aynı binanin 2 kat aşagısına tasındım nakil yaptırdım nakilden sonra boyle bir sıkıntıyla karsılasıyorum hat degerlerimde şu şekildedir.

output power downstream: 15 db

noise margin downstream: 9 db

16mb netlimitsiz tarifem. bilgi verirseniz cok sevinirim saygılarımla.

not :( dsmart net e bu sorun iletildi telekomdan aradılar sorun nedır dedıler anlattım port degişikligi yapıcaz sorun port dandır dedıler degiştirdiler ama sorun yıne aynı.)
..
arkadaslar pil degerlerim normalmidir bilgi verirseniz sevinirim

wifi evde surekli aktifdir. şebeke 2g
resim cekerken 3g ye alınmıstır sadece.

sistem : android 4.4.2 kitkat
rom : omega v19 yukludur.

son olarak konusma sesındekı karsı tarafın sesı arada sırada cızırtılı cıkmaktadır yazılımsal denkı ama kitkat yukledım sorun hala devam edıyor
ayarları net ses ayarladıgım hala var net sesı kapatınca cızırtı acayıp caogalıyor onerınız nedır
telefon delta servis garantısındedir.

Arkadaslar cepten yaziyorum. Sirun su dsmartnet kullanmaktayim sma pc de internet yok modemde tum isiklar yaniyor modemin icerigine girdim ip almis modem hizimi da gösteriyor ama i ternet yok wifi dende giriyorum yine net yyokk dsmartnet i aradim yoğunluk tan dolayi daha sonra arayiniz diyor. Uer istanbul pendik kaynarca mahallesi. Sizde boe bir sıkıntı varmidir. Ne yapabilirim. Saygılarımla
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
desktop
Bilgisayar
amd
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 499
İkinci El Bölümü Mesajları: 39
Konularının görüntülenme sayısı: 5.352 (Bu ay: 546)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 38 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Haberleşme ve Dijital Platformlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.