Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (529. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.992
Cevap
181
Favori
764.018
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 527528529530531
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    o yüzden kestim o kabloyu hocamda aşağıdaki ankastredeki bağlantıyı ben yapamam herhalde. Onu nasıl çözeceğim bilmiyorum.telefon kutusundaki hangi kablo eve gelen kablo onu anlamakta imkansız..
  • m.ozguryildirim kullanıcısına yanıt
    bütün binaya attığım kabloyla internet dağıtılmış evine cat5 veya cat6 çeken görmedim çıkan kablolara baktığımda umarım destekliyordur kablo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkan9971

teşekkürler cevap için. kablonun hız desteklemesiyle ilgili bir bilginiz var mı?

bakır kablodan maximum 24mbit alırsın hipernet büyük ihtimal mahalleyi besleyen bir tip 7 var o yüzden 24mbit civarında oynar max

edit : binada fiber varda cat5 mi atılmış ? yani bina girisindeki kutuya turuncu kablo giriyomu cihaz varmı bina altında yoksa üstteki geçerli varsa işler değişir :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bobby Zzz -- 16 Mayıs 2017; 12:23:4 >
  • berkan9971 B kullanıcısına yanıt
    Valla ben de bilmiyorum onu Bu başlıkta defalarca anlatmışlardı ama. Keşke farklı bir başlık açıp rehber oluştursalar bu iş için. Her yeni başvuran aynı problemi yaşıyor çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bobby Zzz

quote:

Orijinalden alıntı: berkan9971

teşekkürler cevap için. kablonun hız desteklemesiyle ilgili bir bilginiz var mı?

bakır kablodan maximum 24mbit alırsın hipernet büyük ihtimal mahalleyi besleyen bir tip 7 var o yüzden 24mbit civarında oynar max

edit : binada fiber varda cat5 mi atılmış ? yani bina girisindeki kutuya turuncu kablo giriyomu cihaz varmı bina altında yoksa üstteki geçerli varsa işler değişir :D

bakır kablodan 24 değil mesafeye göre 100 megabite kadar alırsın.
    vdsl2 zaten eve bakırla geliyor.
  • vay arkadaş bizim düz olarak alamadığımız hızı millet akn sonrası alıyor yinede isyandalar bence şükredin. Piyasada bu fiyata 100 mb akn sonrası 25 veren başka sağlayıcı yok isyanında bence bir sınırı var adamların imkanı olsa bence en iyi hizmeti verirler çünkü tek fiyat politikası uyguluyolar. Bir bildikleri var ki hızları azaltıyolar birazda pozitif olalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavuz1928 -- 16 Mayıs 2017; 13:49:47 >
  • Bu elemanlara belge gondereli bir hafta geçti ne arayan ne soran var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bobby Zzz kullanıcısına yanıt
    VDSL mahalledeki kutuya kadar fiber, binaya ve daire'ye kadar bakır kablo.
    Bakır kablodan 24Mbps alabilirsin demen saçma olmuş, cat6(1Gbps)/Cat7(10Gbps) gibi kablolarda bakır, kullanılan bakırın yoğunluğu ile dışındaki elektromanyetik alandan etkilenmesini engelleyecek izolasyonlar mevcut. Şuan VDSL kullanıyorum, bakır kablo ile geliyor internet 50Mbps kullanıyorum zaten.
  • yavuz1928 kullanıcısına yanıt
    3 kisi aktif kullaniyoruz evde, akk sonrasi 23 mbps oldu hiz ve zerre etkilenmedik. 60 tl'ye limitsiz internet kullaniyorum, hem de Türkiye'de. Ruya gibi valla

• 480mrt kullanıcısına yanıt
    Bina içi kutuya kadar olan kablolar cat6 mı, evin içindeki kabloları yenilettiniz mi hız düşmesi falan hiç mi olmadı
  • cyber tech C kullanıcısına yanıt
    Tt'den gecis yaptim. 75 mbps'lik paket verdiler. Hiz kisitlamasi kalkmadan evvel 60 civari geliyordu simdi 70, akk'yi gectikten sonra da 23 civari geldi hiz testlerinde. Bina ici kablolarin durumunu bilmemekle birlikte kesinlikle yeni degiller, en az 10 yillik kablolar. Keza evdekinde de splitter'dan onceki kisimdan kopuk, 3-4 yil once ben bagladim bantla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 480mrt -- 16 Mayıs 2017; 15:21:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FasTBoY

VDSL mahalledeki kutuya kadar fiber, binaya ve daire'ye kadar bakır kablo.
    Bakır kablodan 24Mbps alabilirsin demen saçma olmuş, cat6(1Gbps)/Cat7(10Gbps) gibi kablolarda bakır, kullanılan bakırın yoğunluğu ile dışındaki elektromanyetik alandan etkilenmesini engelleyecek izolasyonlar mevcut. Şuan VDSL kullanıyorum, bakır kablo ile geliyor internet 50Mbps kullanıyorum zaten.

tebrikler ödülünü almaya internet dağıtıcına gidebilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: 480mrt

3 kisi aktif kullaniyoruz evde, akk sonrasi 23 mbps oldu hiz ve zerre etkilenmedik. 60 tl'ye limitsiz internet kullaniyorum, hem de Türkiye'de. Ruya gibi valla

Benim hattım 16 MB destekliyor akn sonrası 5 mb burdaki arkadaşlar akn sonrası neden 25 MB deilde 23 aliyom diye isyan ediyolar. Allah başka dert vermesin büyük dert

• Türk.net ip blokları nasıl ? Modeme res attığınızda kaç blok değişiyor?
  • Bobby Zzz kullanıcısına yanıt
    Bu konu içinde Turknet'i en çok eleştirenlerden biriyimdir.
    Bilgin yoksa bir konuda insanları yanıltma.
    Cevabın için diyecek bir şey yok zaten basit kişiliğini göstermişsin.
  • Markelas M kullanıcısına yanıt
    Hazır IP havuzundan alıyor birden çok kişiye aynı IP'yi veriyorlar(Carrier Grade NAT), bu sebeple dışarıdan bağlantı sağlayacaksanız maalesef sabit IP almanız lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FasTBoY

Bu konu içinde Turknet'i en çok eleştirenlerden biriyimdir.
    Bilgin yoksa bir konuda insanları yanıltma.
    Cevabın için diyecek bir şey yok zaten basit kişiliğini göstermişsin.

Valla birde sizin gibi bilenlere laf atmazlarmı :)
    yok bakır kablodan şu hız geçmezmiş 10 yıllık 2 telli en az 3 yeri kopuk daire içi bağlantımdan nasıl 60mbps alıyodum :)
  • FasTBoY kullanıcısına yanıt
    Modeme res attığımda aynı ip bloklarından ip vermemesi yeterli, sürekli ip değiştirmem gerekiyor.
  • Markelas M kullanıcısına yanıt
    IP değişiyor resetleyince ama aynı IP adreslerine tekrar denk gelmen olası.
  • FasTBoY kullanıcısına yanıt
    Ne kadar olası?
  • 
Sayfa: önceki 527528529530531
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.