Şimdi Ara

Türk Erkeğine Yapılan slim-fit İşkencesine karşı olanlar Hareketi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
4
Favori
23.286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
111 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Katılıyorum. Ben hafif kilolu sayılırım. 1.78 boy 85 kg. Bazı markalarda L gömlek oluyorken bazılarında XL oluyor. XXL gömleğim bile var. Vücut aynı vücut olduğuna göre gömlek üreticilerinin ayarı bozuk demek ki.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Brian O Conner kullanıcısına yanıt
    gobek olmasa bende gıyerdım dar kot
  • Slim fit candir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abi çok güzel yazmışsında pantolona hiç değinmemişsin o ne ya öyle isim vermek istemiyorum ama vericem Sürekli Zaradan alış veriş yapan biri olarak o ne pantolonlar yapışıyo ve beğenerek giyiyolar yasanki 2005-2008 bandında bol modaydı pantolonlar özellikle Diesel kotlar vardı bol geniş alır giyerdik pahalı da olsa severek giyerdik şimdi bakıyorum o Zara'nın kotlarına eskidekiler kotsa bu ne diyesim geliyo... Hoş geçenlerde bol kesim 2 tane buldum ve aldım gözlerim yaşardı..
    Zevkler ve renkler tartışılmazmış ancak Kadın gibi giyinen erkek kavramı olduğu da ortada şimdi soruyorum ben o dar kotlar biyerlerinize yapışınca rahatsız olmuyor musunuz ya Benim kot seçimim Lee veya Wrangler ' ın bol modellieri çünkü Eskiye göre Diesel'in baya bi irtifa kaybettiğini düşünüyorum .

Not : Kimse yazdıklarımı üstüne alınmasın dar pantolon giyene bi laf demiyorum sadece kadın gibi duruyor onu belirtmek istedim.

• Slim Fit giyim tarzına birkaç örnek vermek istedim. Ne anlatmak istediğimi daha iyi ifade etmek adına...

Türk Erkeğine Yapılan slim-fit İşkencesine karşı olanlar Hareketi

Örneğin, mankenin bile gömlek düğmeleri o kadar gerilmiş ki, normal bir vatandaş giyse, resmen rezillik.

Önü iliklenmeyen takım elbise ise tam bir tasarım faciası. Ceket düzgün dursun diye eliyle tutuyor, bıraksa patatese dönecek.

O kısa paçalar nedir Allah aşkına, kumaş mı yetmedi, sorun nedir?!

Hele bir de yakıştığını düşünüp tayt gibi pantalonlarla sokağa çıkmıyorlarmı, sözün bittiği yere geliyoruz.

Yakışana lafım yok, ama ben yine de, bir kez daha düşünün derim.

• Ürünlere bakarken slim fit etiketi yoksa denemiyorum bile. Boy 1.87 kilo 85. Hepsi slim fit olsa keske cok güzel duruyor

• quote:

Orijinalden alıntı: pipoti

Slim fit çok dert değil. M giyiyorsan L giyeceksin o zaman yapışmıyor üzerine ve regular gibi çirkin duracağına en azından hem derli toplu hem de yine hafif salaş duruyor.

En büyük dert, kot pantolonların skinny adını verdikleri o tayt kesim.

Buna en büyük sebep olan 2 harfli bir firma var, erkekleri gay gibi göstermek için ellerinden geleni yapıyorlar. Homofobik bir insan değilim ancak, skinny kesim pantolon erkek için değildir. Tayt ve türevleri kadınlarda güzel ve seksi görüntü sağlar.

Skinny kot üretimi şuan piyasanın hakimi bir de işin komiği, nereye gidersem gideyim skinny hatta ultra skinny.

Straight, regular straight, normal, normal, orijinal, taper gibi kesimler artık yok ve bulunmuyor.

Bulunsa da bir kaç markada var, onlarda özel üretim gibi 300-400-500TL fiyat istiyor.

Ama bu varoş modası skinny kotlar markalarda bile 100TL'yi geçmiyor.

doğru söze ne denir

• Ben de karsiyim.sokakta gobekli adamlar slimfit giyiyor gobeklerinin guzelligine vurgu olarak sanirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tarja Turunen -- 22 Eylül 2017; 14:46:9 >
  • Kuzey Kore'ye gidin o zaman...

Götü göbeği salıp, emekli memur gibi gezmek zorunuza gitmiyor mu kardeşim. Az fit olun.

Ya da gidin koton, lc waikiki falan takılın.

• Slim fit ne ayol dürzüler gibi giyinmeyin allaha askına

• Sana slim fit giy diye silah mı dayıyorlar, neredeyse her markada regular ve slim fit kesimler var, istediğinizi almakta özgürsünüz

Ben slim fit seviyorum, çünkü spor yaptığım için vücudumu daha güzel gösteriyor, siz de yapın biraz

• quote:

Orijinalden alıntı: deepkurt

Slim Fit giyim tarzına birkaç örnek vermek istedim. Ne anlatmak istediğimi daha iyi ifade etmek adına...

Örneğin, mankenin bile gömlek düğmeleri o kadar gerilmiş ki, normal bir vatandaş giyse, resmen rezillik.

Önü iliklenmeyen takım elbise ise tam bir tasarım faciası. Ceket düzgün dursun diye eliyle tutuyor, bıraksa patatese dönecek.

O kısa paçalar nedir Allah aşkına, kumaş mı yetmedi, sorun nedir?!

Hele bir de yakıştığını düşünüp tayt gibi pantalonlarla sokağa çıkmıyorlarmı, sözün bittiği yere geliyoruz.

Yakışana lafım yok, ama ben yine de, bir kez daha düşünün derim.

Kendini bilicen ona göre giyincen...
    100 kilo adam gidip skinny giyerse 2. fotoğraftaki gibi sahnelerle karşılaşabiliriz.

• Dedi göbekli adam...

• Demek ki talep var ve benim gördüğüm gençlerin çoğu da göbeksiz. Belli yaşın üstündekiler göbekli olduğu için onlar giymekte sıkıntı yaşayabilirler. Belli ki yeterli talep de görmediği için satmıyorlar.

Bunun diktirmesi falan olmuyor mu pantolon gibi? Hiç uğraşmadan bu yolu deneyin bence eğer varsa.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sizce ilk foto çok mu düzgün? Veya diğerleri?

Slim giyen herkes bence bunlar gibi duruyor ama farkında değiller.

• Slim Fit dar kesim demek değildir, vücuda göre kesimdir.. Örneğin; Normalde M beden gömlek giyiyorsanız
    S beden gömlek giydiğinizde dar olmuş olur slim fit olmaz..

Slim fit yazan kıyafetler belirli vücut ölçülerine göre kesim yapılarak üretilir.. Belli boyda belli hacimde olan insanların üzerinde güzel durmasının sebebi budur.. adeta omuzdan kola kadar vücuda oturur.

Klasik fit, normal fit, regular fit bunlar hemen hemen standart olarak kesilir.. Bu tip kıyafetleri giymeniz için belirli boy ve kiloya sahip olmak gerekmez.. Kalıbı geniş, kesimi dar bunlar tamamen farklı şeylerdir ve kıyafetin modeline göre değişir. örneğin dar kesim olup slim fit olmayan gömlek yanlardan daraltılmış, omuz ve kol boyları normal bırakılmış olabilir..

kısacası şu; slim fit adamı çuval gibi şekilsiz gözükmekten kurtarır. Fiziğinizle ön plana çıkmanızı sağlar.. bir de vücudunuz şekilli ise gayet yakışıklı gözükürsünüz.. ne olursa olsun kendinize yakışanı giymelisiniz slim yada normal fit hiç fark etmez.. Beğendiğiniz kıyafeti almadan önce mutlaka denemelisiniz yoksa mudurnu tavuk gibi gezersiniz..

Giyinmeyi bilirseniz böyle şeyler işkence olmaktan çıkar tamamen zevke dönüşür..

• Katılıyorum

• Adam haklı. Normalde m-l giyen biriyim bu slim fit de xl denediğim oldu bazı firmalar ciddi abartıyor

• hergün aç gezip cebinde 5tl ile sokakları gezen zayıf, vitaminsiz liselilere Slimfit e hayır dedirtmeye çalışıyorsun ama yanlış yerdesin.
  • 10 tane normal beden, gömlek, ceket veya pantolon ürettiğinde üretici bir slim fit giysi kumaşını arada heba etmiş veya başka bir deyişle beleşe satmış oluyor. Elbette slim fit moda olur, işine geliyor sahtekarın da ondan.

Bu sadece giyimde böyle değil eskiden sofraya oturduğunuzda bir ekmek yiyemezdiniz, 80'li yılları yaşamamış gençler konuşmasın, sonrasında ekmekler öyle küçüldü ki çift ekmek muhabbeti çıktı eskiden var mıydı böyle bir şey ? Elbette hayır, şimdi tek ekmek sandoviç gibi ortaokul çocukları neredeyse bir ekmek döner yiyince doyuyor.

Lokantalarda da menüler son zamanlarda sadece kızları doyurur oldu, bir de yerden bitme pigme benzeri hemcinslerimizi. Ben 1.83'üm ve 105 kiloyum ne slim fit giyerim ne de bizim restoranların çocuk menüsü tarzı menüleriyle doyarım.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.