Şimdi Ara

Türk Erkeğine Yapılan slim-fit İşkencesine karşı olanlar Hareketi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
4
Favori
23.286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
111 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Body buildingçi tayfa ön yargılarımı boşa çıkarmıyor. Şu yorumlara bak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilinçli olarak işkence yapıldığını düşünmenden ziyade bende turk erkeğinin artık kendine vakit ayırıp spor salonlarında vakit geçirdiğini ve üzerine iyi duran şeylerinde moda sektorunu tetikleyip slim fit olayını getirdiğini ve iyi yaptığını düşünüyorum .Moda çılgınlığının kadın üzerinden yürüdüğü şu dünya da bırakalımda bir kot ve gömlek tiplemesi çoğunluklukta olan erkek kesimde biraz kendini ve şeklini göstersin
  • Boyum 1.90 kilom 72 . Boydan uydurduğum kıyafetler bol geliyor. Bolluğunu uydurduğum kıyafetler boydan kısa geliyor. Ama slim fit ise M giydiğim kıyafet kısa geliyorsa L alıyorum cuk oturuyor.

SLİM FİTİME DOKUNMA !

• Bundan sadece ben şikayetçiyim zannediyordum yanılmışım kesinlikle ilk mesajdakilere katılıyorum.
    Sizde rahat kesim olanları alın demeyin rahat kesimlerde model yok doğru dürüst.

mesajımı yorumları okumadan atmıştım ne tuhaf yorumlar var şişmanlar söylüyormuş gibi.
    herkes 20 yaşında değil,herkes atletik değil şişman olmasa bile dardan hoşlanmıyor olabilir paramızla rezil oluyoruz firmaların istediği gibi giyinmek zorundamıyız sanki bedava veriyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kara duman -- 22 Eylül 2017; 10:6:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deepkurt

Sonucu kiloya bağlayan arkadaşlar, konuyu hiç anlamamış. Yazımda kiloluyum demedim, kaldı ki değilim zaten.

Boyum ortalamanın biraz üzerinde (184cm) ve kalıplı bir yapım var (evet atletik değil ama kilolu hiç değil).

Ayrıca ben de birçoğunuz gibi, 20'li yaşlarda olsaydım, muhtemelen dar giymek hoşuma gidebilirdi ama 41 yaşındayım.

Üzerime yapışan, gerginlikten düğmeleri aralanmış bir gömleği giymek istemiyorum. Tayt gibi duran bir pantolunu zaten hiç giyemem. Hele o paçası 1 karış kısa, daracık pantalonları giymiyorlar mı, tiksinç geliyor.

Zaman zaman, dar t-shirt giyiyorum ama o bile sıkıntı çıkarıyor ve kendimi rahat / huzurlu hissetmiyorum.

Dar giyim kadına yakışıyor ama bence erkeğe hiç yakışmıyor.

Cok güzel bir konuya deyinmissin, hergün "et yiyemiyoruz", "mercedese binemiyoruz" konulari baydi, keske böyle güzel konular olsa hergün.

Belkide yastan dolayi ayni düsünüyoruz, boylar filanda uyuyor.

Burada gencler hergün et yiyemiyoruz diye aglaniyorlarya, belki ondan slim fit kesimler moda oldu, hepsi afrikali gibi ciliz adam diyebilecek gibi adam degil, zaten benim icin dar giyen erkekte gay süpheligi var, kusura bakmayin gencler ne derse desin, eskiden sade gayler öyle dar giyinirdi.

Saka bir yana.

Slim fit gömlek yaninda bazilariniz takim elbiseleri de yazmis.

Evet slim fit gömlekten fazla bu dar kesim takim elbiselere kil oluyorum, iyice cekmis kendini dügmesini baglayinca zayiflar bile nefesini tutmadan baglayamiyor. Birde ceketin uzunlugu hic uygun degil, cekmis kendini tötün yarisini bile örtmüyor, sanki palyaco. Ceket dedigin tötünü örter Pantolonun ceplerini filan biraz gecer.

He birde pantalonlarin dar olmasini birak, boylari kisa yapmislar, sanki kasik sudan mi gececek ne. Hic yakismiyor. Bir 50-60 yillarin kesimlerine bakin hepsi cok klasik, herzaman giyilebilir.

Bu slim fit ayni 70 li yillarin bol pacalari gibi, 10-15 sene sonra herkes resimlere filan bakinca rezil diyecek. Modada herzaman fazlaya kacmayacaksin, ne fazla bol, ne fazla dar, klasik giyim herzaman yerindedir.

• Buna sebep olan etkenleri gözardı etmissiniz, gerek müşteri tarafından gelen talepler gerekse günümüz moda trendi bu şekilde .

+ Olarak büyük bir etkende bayanlar bu konuda. Büyük bir giyim firmasında çalışıyorum gelen müşterilerin %80 i eşine danisiyor kıyafet seçerken ve bu kişilerden sadece küçük bir kesim genelde yaşı 50 ve üzeri bol kıyafet istiyor. Diğer yaş gruplarındaki hemen hemen herkes slim ürünleri tercih ediyor eşi istediği kadar göbekli olsun boyu kısa olsun farketmiyor.Gomlekte küçük bir bolluğu bile dert eden sayısı azımsanmayacak seviyede.

İşin özü arz ve talep.

Sorunuz varsa yazabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Eloist

Boyum 1.90 kilom 72 . Boydan uydurduğum kıyafetler bol geliyor. Bolluğunu uydurduğum kıyafetler boydan kısa geliyor. Ama slim fit ise M giydiğim kıyafet kısa geliyorsa L alıyorum cuk oturuyor.

SLİM FİTİME DOKUNMA !

Tamam arkadas, her sey iyi güzelde, sorun sende. 190 boya 72 kilo cok az, sen zayifin zayifisin.

slim fit arayacagina biraz biyerden ekmek makarna arada boyuna göre kilon olsun, normal gömleklerde otursun.

Slim fit gömlekten ne fayda bitaraftan bir yel esse, ucup gideceksin.

Simdi yok cok atletikim filan falan da baslamayin, eskiden cok kolay boy kilo oranini gösteren bir hesap vardi.

Sen 190 isen ortalama normal kilon 90 kg. Ha 5 asagi 5 yukari pek fark etmez, ama öyle 72 kilo ne, sade kemikleri tartsan 70 kilo eder, geriside bagirsak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Çağdaş

Bende düşük bel olayına ayarım, hangi markaya gitsem illa o döt çatalı gözükücek

bu düşük bel olayı lut kavminden alıntıdır.. o zamanda erkekler bu tarz pantolanlar giyer piyasa yaparlarmış..

yazık gençliğe..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cokomayi1

Kilo vereceksin kardeşim.

Yok artık öyle erkek dediğin kalıplı olur saçmalığı.

Fit olacaksın. Atletik olacaksın. Olmuyorsan da seviyorsundur demektir ve XXL giyeceksin.

Bruce Lee'ye bile cılız diyen bir çok Türk gördüm ben.

Bu Türk insanının cehaletinden kaynaklanıyor sözüm meclisten dışarı.

Eeeee? Bruce Lee ciliz degilde daha kim? Öyle iki kasla adam olunmaz, ilk önce bruce lee dedigin adamda bacak kadar boy yok, cocuk gibi vücut var, sade biraz zayifladigina kaslar ortaya cikmis.

Bruce lee birak ciliz olmayi benim icin sinek gibi, hatta sinegi gec sivri sinek.
  • pantolonda ciddi sıkıntı, öyle görüntü filan basit işler dar açıdan bakmayın, esas problem kan dolaşımı ,sperm sayısı ve kalitesini etkileyebilir olması.

https://www.theguardian.com/commentisfree/2013/oct/14/feminism-capitalist-handmaiden-neoliberal

komple teorisi filan değil, şunu okuyun anlayın büyuk resmi görün
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatih617

quote:

Orijinalden alıntı: foramenpanizza

quote:

Orijinalden alıntı: Fatih617

Yiyip içip göbek yapan iradesi zayıf zavallılar bir gün kendilerine uyan bir kıyafet bulamayacaklar. O gün yakındır.

Not: Ultra slim fitspor

Belki bir hastalığı var adamın, belki ağır ameliyatlar geçirdi, belki metabolizmal ve tiroidal bozuklukları var? Yaptığın yorumun ne kadar kırıcı olduğunu bir bilsen.

Doğal seçilim

Ben 3 tane ameliyat geçirdim aynı şeyleri sen de yaşarsan eğer bu dediğini unutma. Kalp kırmak bu kadar kolay değil.

• Slim Fit iyidir Fit veya kalıplı bi vücudunuz varsa üstünüze cuk oturur bazı regular fitler var çuval gibi S alıyorsan L beden gibi takım elbise markalarıns bakın erkek modası şuan dar kalıptır bence iyi yenilik oldu.

Ha kadın pantolonu gibi daracık modeller içeren elbiselere bende karşıyım.

• 35 yaşına geliyorum, yaklaşık 20 yıla yakın üst grupta ''S'' kotta ''30'' ve klasikte ''38'' beden giyiyorum ve hiç değişmedi..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yarakidis

quote:

Orijinalden alıntı: cokomayi1

Kilo vereceksin kardeşim.

Yok artık öyle erkek dediğin kalıplı olur saçmalığı.

Fit olacaksın. Atletik olacaksın. Olmuyorsan da seviyorsundur demektir ve XXL giyeceksin.

Bruce Lee'ye bile cılız diyen bir çok Türk gördüm ben.

Bu Türk insanının cehaletinden kaynaklanıyor sözüm meclisten dışarı.

Eeeee? Bruce Lee ciliz degilde daha kim? Öyle iki kasla adam olunmaz, ilk önce bruce lee dedigin adamda bacak kadar boy yok, cocuk gibi vücut var, sade biraz zayifladigina kaslar ortaya cikmis.

Bruce lee birak ciliz olmayi benim icin sinek gibi, hatta sinegi gec sivri sinek.

Wowowowowo yobaz show!'!412%'!%'^%2134

Hey Allah'ım işte sizin gibi geri kafalılar sorun yaşıyor. Ben yaşamıyorum çünkü boyumdan 10 kilo aşağıdayım. Sizin gibi boyum ile kilom eşit değil. Olmayacakta.

• o daracık pantolonlarla nasıl rahat ediyosunuz hakkaten şaşıyorum arkadaş. ulan eğilmek tam bi işkence bi kere 1.83 boy 70 kilo var ama ona rağmen rahat edemiyorum slim fitle ayrıca spermleride olumsuz etkilediğini söylüyor doktorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erenfb1907 -- 22 Eylül 2017; 12:19:30 >
  • Slim fit çok dert değil. M giyiyorsan L giyeceksin o zaman yapışmıyor üzerine ve regular gibi çirkin duracağına en azından hem derli toplu hem de yine hafif salaş duruyor.

En büyük dert, kot pantolonların skinny adını verdikleri o tayt kesim.

Buna en büyük sebep olan 2 harfli bir firma var, erkekleri gay gibi göstermek için ellerinden geleni yapıyorlar. Homofobik bir insan değilim ancak, skinny kesim pantolon erkek için değildir. Tayt ve türevleri kadınlarda güzel ve seksi görüntü sağlar.

Skinny kot üretimi şuan piyasanın hakimi bir de işin komiği, nereye gidersem gideyim skinny hatta ultra skinny.

Straight, regular straight, normal, normal, orijinal, taper gibi kesimler artık yok ve bulunmuyor.

Bulunsa da bir kaç markada var, onlarda özel üretim gibi 300-400-500TL fiyat istiyor.

Ama bu varoş modası skinny kotlar markalarda bile 100TL'yi geçmiyor.

• Slim fit iyidir. Ama şu görüntüye gözüm hala alışmadı.

• Bu kesim iyidir daha dar olursa sıkıntı.
  • Kilolu olmama rağmen şu slim fit, skinny kot pantolon işini çözemedim. Kim giyiyor diye bakıyorum çevremde bir tane yok olmasının imkanıda yok zaten adam ayak bileği genişliğinde pantolon yapmış. Göt olduğu gibi dışarda birde dünya para ver gez diyor. 100 kot varsa 75-80'i böyle bu yüzden artık kot yerine kanvas pantolon giyiyorum.
  • flonky kullanıcısına yanıt
    Bir iki defa giyinmek zorunda kaldim. Vallahi surekli salas ve bol giyinen birisi olarak diyorum ki eger kilo verip de dar kiyafetlerle gezeceksem ve kendim de rahat olamayacaksam 100 kilo olmayi yeglerim. Bu nedir arkadas ya? Klostrofobim aziyor yemin ediyorum. Ust giyim tamam ama o pantolonlar yok mu o pantolonlar... Vallahi poponuza saplak atasim geliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.