Şimdi Ara

TSI Motor hayranları ve Atmosferikçiler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
75
Cevap
2
Favori
1.799
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Teğmen
  186 Mesaj
  ANA MESAJDA DEĞİŞİKLİK YAPTIM , LÜTFEN OKUYUNUZ.

  Konu ile ilgili ana mesajı değiştirmek zorunda kaldım arkadaşlar . Alt mesajlarda alıntıları var zaten bakabilirsiniz.
  Bütün mesajlarıma bakarsanız hiçbiryerde TSI motor Atmosferikten daha kötüdür diye birşey dememişim. Ama bazı VAG'cı arkadaşlar 2-3 kelimeyi hazmedemeyip konuyu oraya çekmiş.
  Daha önceki mesajımda , Rolling denemelerinden bahsedip " eline vermek " deyimini kullandım . Bahsettiğimiz Illegal bir yarış ve samimi bir ortam olduğu için bu deyimi kullanmakta bir sakınca bulmadım. Ayrıca bu tip ortamlarda bu kelimeler direk kaybeden arkadaşa söylenir , karşılıklı gülünüp eğlenilir.

  Sizden RİCAM şu yazıyı sonuna kadar okumanız.
  Bir arkadaşın bana verdiği cevap ( 3. Sayfada mevcut )

  "

  Sen geliyorsun daha büyük hacim atmosferikler yüksek hızda, küçük hacim turbo motorları geçiyor diyorsunda e bundan daha doğal birşey yok zaten. Kendin de demişsin 60-200 bakarım diye. Ama kusura bakmayacaksaın kimse 60-200 drag yapmıyor sokakta, millet düşük devirde güzel performansa ve yakıt ekonomisine bakıyor. Yokuşta çekişine, tork hissine bakıyor. Millet5-6bin devir bağırtarak araba sürmüyor sokakta. Bmw gibi safkan spor otomobil üreticileri bile artık turbo motorlara geçmişken yok şu bunu boy boy ayırıyor, yok şu eline veriyor gibi argümanlar üstelik bunu 106 gtilar, 99 model civicler gibi milletin sümüğünü atmayacağı artık hurda olmuş araçlarla yapman seni gülünç duruma sokmuş küçük sincap.

  Ayrıca eminim hayatında 3litre ve üzeri atmosferik araba bile sürmeden, gerçek atmosferik motorun keyfini ne olduğunu bilmeden ezik ezik küçük hacim atmosferik motorlarla ahkam kesen bir ergensindir sen. Koçum sana şöyle söyleyeyim; senin o söylediğin 106gti, 1.6ies gibi düdük motorlar 2000lerin başında, 90larda da vardı, o zaman da kimsenin sallamadığı motorlardı. 2litre motor altına küçük gözüyle bakılırdı, zorunluluktan, ucuz araba diye zorla alınırdı. Ortalık 2, 2.5, 3 litre motordan geçilmezdi ve bunlar standarttı. Aradan 20 yıl geçmiş senin gibi ergenler gelip burada 1.6 atmosferik şakşakçılığı yapıyorsunuz bize. İşiniz gücünüz yok mu sizin. Kime ne anlatıyorsunuz üç günlük tecrübenizle?


  Ayrıca eminim hayatında 3litre ve üzeri atmosferik araba bile sürmeden, gerçek atmosferik motorun keyfini ne olduğunu bilmeden ezik ezik küçük hacim atmosferik motorlarla ahkam kesen bir ergensindir sen. Koçum sana şöyle söyleyeyim; senin o söylediğin 106gti, 1.6ies gibi düdük motorlar 2000lerin başında, 90larda da vardı, o zaman da kimsenin sallamadığı motorlardı. 2litre motor altına küçük gözüyle bakılırdı, zorunluluktan, ucuz araba diye zorla alınırdı. Ortalık 2, 2.5, 3 litre motordan geçilmezdi ve bunlar standarttı. Aradan 20 yıl geçmiş senin gibi ergenler gelip burada 1.6 atmosferik şakşakçılığı yapıyorsunuz bize. İşiniz gücünüz yok mu sizin. Kime ne anlatıyorsunuz üç günlük tecrübenizle? "


  Diye yazmış arkadaş.
  Bu mesajı 10 kişi beğenmiş.
  Şimdi
  1- 60-200 Drag olmaz . Drag dünya standartlarında 402 metredir .
  2- BMW safkan bir spor otomobil üreticisi değildir . BMW kullanıcısıyım. Safkan spor otomobil ne demek sen bir araştır istersen .
  3- 106 GTI /// Honda Civic 1.6 ies gibi 99 model , milletin sümüğünü atmayacağı araçlar demişsiniz. Ve bu cümlenin geçtiği yazıyı 10 kişî beğenmiş.
  Senin o sümük atmadığın araca binmek için benim arkadaşım günde 14 saat bir Kafede çalıştı ter attı. 15 yaşından beri para biriktirip emek verdi. Aynı şekil ben 86 model bir E30 A binecem diye lise sonda okuldan sonra çalışıyor , gece sabaha kadarda araba ile uğraşıyordum.
  4- 3.0 üstü bir atmosferiğe binmemişsindir demişsin.
  Eee bre vizyonu dar adam , aracım 2.3 diye 3.0 demiş , 1.6 olsa 2.0 derdi .
  5.2 ye kadar atmosferik sürdüm , 2.7 ye kadarda turbo . Araçlar benim değildi ama kullanma fırsatım oldu.

  5- 2000 lerin başında ortalık 2.0-2.5 araba kaynıyordu demişsin . Şuan piyasada kaç tane 1990-2000 arası 1.6 litre araç var haberin yok.

  2000 lerde Babanın emeklilik ikramiyesini verip aldığı 2.0 Tempra'ya binip gezerken sen , ben çocuk yaşımda para biriktirip , 40/1 model otomobiller satın alıyordum.

  Yukarıda yazdığın yazı başlı başına terbiyesizlikler ile dolu.
  Sincap filan gibi kelimeler , ancak varoş kahvehanelerde takılan birisinin kullanacağı bir kelime . Bunu beğenen 10 kişide gözümde aynı konumda .
  Isterseniz şikayet edip banlatın.
  Zaten bu kadar terbiyesiz insanın bir araya geldiği yerde bu hiç zoruma gitmez .

  Hadi eyvallah ✋

  " Atacaksan tokadı , böyle atmalı "
  Yavuz Selim.


  @Lord Sparhawk isimli arkadaşa cevabımdır.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Verdandi Urd Skuld -- 21 Ekim 2016; 11:37:07 >  |
  |
  _____________________________
 • tsi cılar: atmosferik gitmez, çok yakar, lpg tü kaka patlar otoparka giremezsin motoru eline alırsın

  atmosferikçiler: ben devir çevirmeyi severim tsi 5000den sonra kesilir, lpg takamazsın, şehiriçi 10 litreden aşşa yakmaz 4.5 litre yalan dolan. Aşırı beslemeden motoru eline alırsın 150binde biter, honda motoru 500bin görür.

  dizelciler: turbo benzin de atmosferik de ocağa incir ağacı diker. Torkumla hepinizi ezerim, rampada gömerim. 1 depoyla 1864 km yol giderim.

  Umarım 1 Amerikalı yanlışlıkla denk gelmez de rezil olmayız.

  Bisiklet falan kapıştırıyoruz sanar 1.0 Tsi 1.6 Atmosferik falan Kola şişesi falan sanar

  O bunu tokatladı, bu onun eline verdi. He 30 yıllık teknolojiye, ortalama hızın 30 km olduğu trafikte 60-200 performansı için binelim. Trafiğe bunun için mi çıkıyorsunuz anlamadım ki. Yok zevkine bu işlerdeysen de 1.6 atmosferik motorla 2 tonluk passat tokatlamayla falan olmaz o işler.

  Trafikte passat geçmiş, leon tokatlamış atmosferik süpermiş. 2 yıldır atmosferik araç kullanıyorum. Dur kalk trafikte zulüm kardeşim. California' da mı yaşıyorsunuz anlamadım ki. Varsın 1950 model araba gelsin tokatlasın beni. İşimiz gücümüz yok, trafikte altımızdaki boktan motorlarla, bir başka boktan motora sahip arabalarla yarışıp geçtik diye sevinecek miyiz nedir? Turbo destekli benzinli motorların atmosferiğe göre bariz üstünlüğü var. Yakıtta var, güç bandında var. Üreticinin amacına göre son hızda da var. 430 km hıza kadar çıkıyor turbo destekli motorlar. Hangi atmosferik bu hıza ulaşabilir?

  https://www.youtube.com/watch?v=FIa_drJsKlY

  Kafa tutma, eğlence, tokatlama bu ve bunun gibi teknolojiyle olur. Sonra gtr tokatlarsın, ferrariye boy boy verirsin gelir anlatırsın. Şimdi bu arabanın tokatladığı süper spor araba sahipleri kafalarını duvarlara mı vuruyor yani? 10 sene sonra turbo teknolojisi bitecek, başka bir teknoloji gelecek. Eminim o zaman da, turbo motorlar efsaneydi zihniyeti ortaya çıkacak. Turbo beslemeli benzinli motor yatırımı hız endeksli değil ki zaten. Yakıt tasarrufu, sürüş kolaylığı ve emisyon amacıyla uğraşılıyor.

  3000 devir üzerine çıkacaz da, atmosferik tadını alacaz da, 3000 devire çıkana kadar araya bir beyaz fluence girmezse tabi bütün bunlar.

  Tsi Kullanıcıları : Alt devirlerde üzerim roll'de ağlatırım uzun yolda yokuş,rampa akarım

  Dizelciler : Az yakarım çok kaçarım,rampa lar bana düzdür menzilim 1300 dür.

  Atmosferikçi tayfa : Lpg'yi çakarım devri 7000'e dayarım milyon km vututu yapar dalgama bakarım

  Valla 30 yıllık turboyu TSI olarak özetleyen bir zihinle karşı karşıyayım ama, gene de yazayım. Atmosferik vs turbo tartışması yaptığımızı varsayıyorum:

  Çok saçma bir tartışmadır. Turbo'nun aracın gücüne, hızlanmasına ciddi katkısı olduğu açıktır. Firmalar sonrada turboyu küçük hacimli motorlarla büyük hacimli motorların "işini gördürmek için" kullanmaya başladı. 1.2 turbo bir araç ile 1.6 atmosferik bir aracı neden kıyaslayasınız ki, hiç anlamıyorum. Biri diğerinin muadili olsun diye yapılmış. Biri bir boy önde bitirir, öbürü bir boy önde bitirir. Olay bu mudur? Yazık lan millete, fındık motorların arasında kafayı yemişler.

  Sana şöyle söyleyeyim, normal bir 1.6 atmosferik araç, aynı aracın 1.4 turbosu arasında istisnasız turbo olan alır. Turbo olan ara hızlanmalarda çok daha iyi olur. Yüksek devirde bayar. Atmosferik ara hızlanmalarda kötü olur. Yüksek devirde coşar. Ancak toplamda 1.4 turbo ile AYNI ARAÇTA daha iyi sonuç alınır.

  Passat örneğin de bir garip. DEVE GİBİ ARABAYA 122hp motor koymuşlar. Onunla 1.6 atmosferik normal bir arabayı kıyaslıyorsun. Saçma sapan işler...

  1.8 atmosferik 140hp efsane honda motorun var elinde diyelim. Hiç modifiye etmediğini var sayarsak, 1.6 turbo herhangi bir motorla o motorun eline verirler. Buradaki püf nokta şudur: O 140hp'lik motor 900kg'lik Rover 200'de veya 1000kg'lik Civic'de takılı ise, benim 1.6T aracım 1400kg ise, muhtemelen elime verirsin. Yani, bütün değişkenleri hesaplaman lazım. Sadece ağırlık da değil, şanzıman dişli oranları da, lastik ebadı ve yıpranmışlık seviyesi de...

  Yerinde olsam turbo-atmosferik geyiğine hiç girmezdim. 1.6 atmosferik ile 1.6 turboyu aynı araçta (mesela astrada) karşılaştır. Sonra görüşelim.

  Not: Günümüz turboları oldukça gay. Amaçları bir veya iki büyük motorun performansını küçük motora verdirmekten ibaret. Küçük ve güçsüz motorlara takıldığı için, düşük devirden itibaren işe yaraması önemli. Bunun için küçük turbolar takılıyor. Onların da yüksek devirde daha erken bayılma sorunları var. Çünkü devir arttıkça daha çok hava çeken motor, bir müddet sonra atmosferik manada turbonun bastığına yakın hava çekmeye başlıyor. Bu da turbonun işlevini yitirmesine sebep oluyor. O yüzden turbo lag artsa da, her zaman "bigger is better" diyorum.

  Yıllarca gerçek turbolu arabalara binmiş biri olarak, bugün bindiğim 1.8tfsi'ın oyuncak bir motor, oyuncak turbolu olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Atmosferikte kendine delikanlı atmosferikleri seçerken, turbolu motorlarda kendine delikanlı turbo motorları seç. Sonra seyreyle cümbüşü. Ancak "gerçek turbolu araçlar" olarak tanımladığım eski araçlarda düşük hacimli motor bulamazsın. 2000cc olur. Testini 2000 turbo Astra Bertone vs. 2.8 A4 şeklinde yaparsan Bertone'nin A4'ün eline nasıl verdiğini görürsün. 2.2 harbici Vtec motorunu da bu turbo motorun karşısına koyabilirsin. Fark etmez. Sen hiç 2.0Turbo impreza veya forester'a bindin mi? Binmediysen konuşmayalım. Impreza'da, özellikle WRX'de (STI'a bile gerek yok) Ön göğüse, cam altına telefonunu yapıştıralım. Hızlanma sırasında eğilip alabilirsen sana telefonun parasını vereyim. Alamazsan telefon benim olsun.

  Bu atmosferikçilerdeki kafayı anlamıyorum. Kendimde bir atmosferik VVT-I kullanıcısıyım.
  Forumda defalarca yazdık.
  Bu civicciler kullandıkları aracın vtec olduğunu zannediyorlar. Vtec değil, i-vtec kullanıyorlar.
  Yahu kullandığınız araç devir falan çeviremiyor, hatta 6300 devirde kesiciye giriyor.
  Ve kullandığınız i-vtec motorlarla asla tsi motorların yakınına yaklaşamazsınız.
  tsi motorlara kafa tutacak olan, vtec motorlardır, i-vtec'ler değil. integra, type-r, nsx, s2000.

  Hepsini geçtim, şu devir çevirme muhabbetine hastayım, şu forumda kaç tane devir çevirebilen makinası olan var?
  i-vtec'li civic'i olan devir çevirdiğini zannediyor. gülermisin ağlarmısın.

  Sen geliyorsun daha büyük hacim atmosferikler yüksek hızda, küçük hacim turbo motorları geçiyor diyorsunda e bundan daha doğal birşey yok zaten. Kendin de demişsin 60-200 bakarım diye. Ama kusura bakmayacaksaın kimse 60-200 drag yapmıyor sokakta, millet düşük devirde güzel performansa ve yakıt ekonomisine bakıyor. Yokuşta çekişine, tork hissine bakıyor. Millet5-6bin devir bağırtarak araba sürmüyor sokakta. Bmw gibi safkan spor otomobil üreticileri bile artık turbo motorlara geçmişken yok şu bunu boy boy ayırıyor, yok şu eline veriyor gibi argümanlar üstelik bunu 106 gtilar, 99 model civicler gibi milletin sümüğünü atmayacağı artık hurda olmuş araçlarla yapman seni gülünç duruma sokmuş küçük sincap.

  Ayrıca eminim hayatında 3litre ve üzeri atmosferik araba bile sürmeden, gerçek atmosferik motorun keyfini ne olduğunu bilmeden ezik ezik küçük hacim atmosferik motorlarla ahkam kesen bir ergensindir sen. Koçum sana şöyle söyleyeyim; senin o söylediğin 106gti, 1.6ies gibi düdük motorlar 2000lerin başında, 90larda da vardı, o zaman da kimsenin sallamadığı motorlardı. 2litre motor altına küçük gözüyle bakılırdı, zorunluluktan, ucuz araba diye zorla alınırdı. Ortalık 2, 2.5, 3 litre motordan geçilmezdi ve bunlar standarttı. Aradan 20 yıl geçmiş senin gibi ergenler gelip burada 1.6 atmosferik şakşakçılığı yapıyorsunuz bize. İşiniz gücünüz yok mu sizin. Kime ne anlatıyorsunuz üç günlük tecrübenizle?

 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  5 Not
  ü

  yat zıbar  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Yarbay
  18432 Mesaj
  motorun hayranı mı olur kardeşim  < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Yarbay
  2082 Mesaj
  _____________________________
 • Uzaklaştırılmış 3 gün cezanın, 2 gün 1 saat 42 dakika kadarı kaldı.
  1 Not
  TSI Motor hayranları ve Anti-Atmosferik'ciler aynı kişiler hocam, kendi aralarında mı tartışsınlar:)
  _____________________________
  2019 Audi A4 Design 45 TFSI 245 hp
 • Teğmen
  186 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: BekirTemel

  motorun hayranı mı olur kardeşim

  Tuhaf ama var , ben tapınma noktasında olanları gördüm . Adam motoru anlatmıyor , resmen savunuyor . Yok 1.0 TSI ile bütün 1.6 Atmosferikleri tokatlarmış filan .
  Geçen FEH Civic 1.6 Ies ile , Passat 1.4 TSI 122 HP yi denedik. Sonuç hüsran oldu . Ies boy boy saydırdı.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Yarbay
  18432 Mesaj

  Bu forumda golfe mi poloya mı ne 4 litre yaktırdım diyen bir arkadaş vardır konusu efsane olmuştu falan onlar her yerde ancak motordan ziyade mallarını kendilerine ve karşısındakilere kabul ettirme peşinde onlar.  < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  Verdandi Urd Skuld kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yarbay
  3719 Mesaj
  Kavgada millete gaz verir gibi konu  < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
  2009 Honda CR-V 2.0
  Ω
 • Teğmen
  186 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Brskcr

  TSI Motor hayranları ve Anti-Atmosferik'ciler aynı kişiler hocam, kendi aralarında mı tartışsınlar:)

  Aslında bütün turbocuları bir araya toplayıp , uzun uzun yazmaktı amacım . Ama yanlışlıkla onay butonuna bastım , birşey yazamadan gitti. Sonrada hevesim kaçtı işte . Bende soğudum şuan atmosferikten.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Binbaşı
  1932 Mesaj
  tsi cılar: atmosferik gitmez, çok yakar, lpg tü kaka patlar otoparka giremezsin motoru eline alırsın

  atmosferikçiler: ben devir çevirmeyi severim tsi 5000den sonra kesilir, lpg takamazsın, şehiriçi 10 litreden aşşa yakmaz 4.5 litre yalan dolan. Aşırı beslemeden motoru eline alırsın 150binde biter, honda motoru 500bin görür.

  dizelciler: turbo benzin de atmosferik de ocağa incir ağacı diker. Torkumla hepinizi ezerim, rampada gömerim. 1 depoyla 1864 km yol giderim.
  _____________________________
 • Yarbay
  25472 Mesaj
  Umarım 1 Amerikalı yanlışlıkla denk gelmez de rezil olmayız.

  Bisiklet falan kapıştırıyoruz sanar 1.0 Tsi 1.6 Atmosferik falan Kola şişesi falan sanar
  _____________________________
  "Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur." Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK
 • Yarbay
  5879 Mesaj
  Yillarca atmosferik benzinli arac kullandim,şu anki aracım dizel benim oyum tsi'ye  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
  Skoda Octavia 1.9 TDI AMBIENTE

  Xiaomi mi9t
 • Yarbay
  3348 Mesaj
  Tsi'yi birakta benzini yakacaksam hangi markanin olursa olsun turbo motorla yakmayi tercih ederim.  Edit: dizelciyim  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
  Amd FX8320 3,5 ghz / Sapphire r9 290 Tri-x / Asus M5A97 r2.0 / Corsair vengeance LP 2*4gb / Xigmatek Asgard 382 600w / WD cavier blue 500gb / Kingston Extreme 120gb SSD
 • Teğmen
  186 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: TheCaliph_

  Umarım 1 Amerikalı yanlışlıkla denk gelmez de rezil olmayız.

  Bisiklet falan kapıştırıyoruz sanar 1.0 Tsi 1.6 Atmosferik falan Kola şişesi falan sanar

  O an ki yüz ifadelerini düşünemiyorum.
  Getir NASA elemanını Türkiye'ye , 0 kilometre ve 2. El araçların fiyatlarını göster . Bak bu araç 1.0 şuda 1.6 de , adam uzayda hayat bulmuş gibi heyecanlanır. Gider bütün Amerika'ya anlatır , çok tuhaf bir hayat yaşayan bîr ortadoğu halkına denk geldim diye 😂  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Yarbay
  13860 Mesaj
  2.0 140 beygir bir araba kullanıyorum. 1.0 140 beygir Fiesta testini izledim. Motorun hem alt devirleri hem üst devirleri dolu. 1500 devirde bile çok iyi çekişi var. Hani benim arabaya koysan hem 0-100 süresi kısalır hem son hızı artar.
  Teknolojiye hayran olmamak elde değil.
  Ha o 1.0 ünite ne kadar dayanıklı olur ya da zorlamaya ne kadar gelir bilmem ama 2.0 atmosferik 140 beygirden her devirde daha doluysa (Alt - üst) olay bitmiştir.
  _____________________________
  2000 Volkswagen Polo 1.4
  2000 Volvo S40 2.0
  31.01.2014 Benzinin litre fiyatı 5.07 TL Motorinin litre fiyatı 4.67 TL
 • Yüzbaşı
  813 Mesaj
  Okumayın ele verme istegi geliyor  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  25472 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Verdandi Urd Skuld


  quote:

  Orijinalden alıntı: TheCaliph_

  Umarım 1 Amerikalı yanlışlıkla denk gelmez de rezil olmayız.

  Bisiklet falan kapıştırıyoruz sanar 1.0 Tsi 1.6 Atmosferik falan Kola şişesi falan sanar

  O an ki yüz ifadelerini düşünemiyorum.
  Getir NASA elemanını Türkiye'ye , 0 kilometre ve 2. El araçların fiyatlarını göster . Bak bu araç 1.0 şuda 1.6 de , adam uzayda hayat bulmuş gibi heyecanlanır. Gider bütün Amerika'ya anlatır , çok tuhaf bir hayat yaşayan bîr ortadoğu halkına denk geldim diye 😂

  Araçların fiyatlarını görünce zaten adam çok değişik duygulara girer orası kesin . Mustang'in fiyatını göstereceksin anında bayıltma garantili
  |
  |
  _____________________________
  "Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur." Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK
 • Teğmen
  186 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: goodorevil

  2.0 140 beygir bir araba kullanıyorum. 1.0 140 beygir Fiesta testini izledim. Motorun hem alt devirleri hem üst devirleri dolu. 1500 devirde bile çok iyi çekişi var. Hani benim arabaya koysan hem 0-100 süresi kısalır hem son hızı artar.
  Teknolojiye hayran olmamak elde değil.
  Ha o 1.0 ünite ne kadar dayanıklı olur ya da zorlamaya ne kadar gelir bilmem ama 2.0 atmosferik 140 beygirden her devirde daha doluysa (Alt - üst) olay bitmiştir.

  1986 Model E30 323i kullanıyorum . 2.3 motor 143 HP 205 Tork benim aracım . 0-Vmax hızlanmalarda birçok turbodan daha iyi. 1.4 Tsi 160 HP Scirocco'ya da bindim ben, benim arabamdan iyi kaçıyor ama , gel gelelim atmosferik gibi keyif vermiyor . 6 silindir motorun sesi yok.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Yarbay
  9038 Mesaj
  Bu atmosferikçilerdeki kafayı anlamıyorum. Kendimde bir atmosferik VVT-I kullanıcısıyım.
  Forumda defalarca yazdık.
  Bu civicciler kullandıkları aracın vtec olduğunu zannediyorlar. Vtec değil, i-vtec kullanıyorlar.
  Yahu kullandığınız araç devir falan çeviremiyor, hatta 6300 devirde kesiciye giriyor.
  Ve kullandığınız i-vtec motorlarla asla tsi motorların yakınına yaklaşamazsınız.
  tsi motorlara kafa tutacak olan, vtec motorlardır, i-vtec'ler değil. integra, type-r, nsx, s2000.

  Hepsini geçtim, şu devir çevirme muhabbetine hastayım, şu forumda kaç tane devir çevirebilen makinası olan var?
  i-vtec'li civic'i olan devir çevirdiğini zannediyor. gülermisin ağlarmısın.  < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Teğmen
  186 Mesaj

  Yanlışınız var hocam , 6300 devirde kesiciye giren I-Vtec yok. Hatta neredeyse hiçbir atmosferik yok. Benim en az denk geldiğim 6.500 RPM . Oda kendi aracım.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  Halleluja kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Bey Azura
SEO
haberler
üniversite
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,078
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.