Şimdi Ara

Tramer Kaydının Araç Değerine Etkisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
2.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yetkili serviste tüm hasarlı parçaları(panjur,tampon,far,klima radyatoru) orjinalleriyle değişmiş kaporta olarak sadece kaputu değişmis.kalanında değişim /boya olmayan bir aracımız var.

bu sebeple 40000 tl tramer mevcut.

Hatasız muadillerı 165 000 ederken bu aracın suanki ederi sizce nedir?
    Tamirhanelerde 8000 tlye onarılmışlarıyla yetkili serviste onarılanlar aynı fiyata satılır mı?

fikirleriniz önemli,teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rh_plus -- 11 Temmuz 2019; 8:53:37 >

• Ikinci el araçta hasar var ise ben onarımlardan ziyade yetkili serviste parcalari degismis araci tercih ederim ama bizim insanimiz bir tuhaf, ben italya ya gittigimde milanoda bi arac pazari vardi adamlar neyin degistigini yazan kucuk kutucuklar koymuslar, orijinal parca ile degisen araclarda gram deger kaybi yasanmadigina orada sahit olmustum ama bizde yok degistirme macun cek sonra boyaa hop oldu sana hatasiz degisensiz
  • valla türkiye pazarında motor kaputunda bırakın değişeni ufacık boya olsa fiyat kırarlar

40.000 tl yüksek bir kayıt, saçma sapan tekliflere hazır olun derim. 80 bin vereyim diyenler bile çıkabilir.
  • Yetkilide 40 bin tutan sanayide 8 bin'mi tutuyormuş?
    Araç airbag açmış mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EFF95B10 -- 11 Temmuz 2019; 9:5:28 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hatasız muadillerinden en az %10-15 değer kaybı olur. Bizim milletimiz tramer kaydına çok önem veriyor. Heryeri değişsin ama tramer tertemiz olsun daha değerli oluyor malesef.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.cevap evet : far ayakları plastık kaynak yapılıyor,klima radyatörü değişmeyip onarılıyor,panjur ve tampon cıkma takılıyor,kaput macunla onarılıp boyanıyor.
    2.cevap hayır.
  • Sıfırı 125 bin olan araca 120 bin isteyen de vardı ağır hasarlı diye 80 bine satmaya çalışan da. Çok fark ediyor yani.

Kendi aracınızın muadili olan ağır hasarlı için ne isteniyorsa biraz yukarıdan yazmanız gerekir sanırım. Ama kaput değişimi varsa motor değişmiş muamelesi göreceği kesin gibi. Kaza fotoğrafları varsa gösterirsiniz, motordan tamir gören değişen parça varsa faturasını gösterirsiniz. Pert değildir, pert araçlarla karıştırmayın diye yazıyorlar hep benzer durumda olan çok ilan görüyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 115-120 verilir
  • Şahsen onarim yetkili serviste yapildiysa tramer kaydina çok takilmam, dişarida yapilan en kucuk onarimda araç pertmiş gibi gelir bana, sanayi geçici çozumlerle yuruyen onarimlar yaptigi icin servis yuzu gormemiş araçlardan hep uzak durmuşumdur.

• Araç baştan yapılmış
  • Kaput boyalıysa uzak dur

kaput değiştiyse koşarak uzaklaş
  • Bu işleri bir türlü anlamadım

• Ölü Gömücü Mezarcı Ö kullanıcısına yanıt
    Nick mesaj uyumu.
    Kendi aracımızın kaputu değişti, radyatörde dahi en ufak hasar yok, sadece ucu çok az katlandı/kıvrıldı. Sanayide iyi bir usta düzeltebilirdi ancak serviste direkt değişim yaptılar, iyi de oldu.

• Ölü Gömücü Mezarcı Ö kullanıcısına yanıt
    Kendi aracımın kaputu değişti değişme sebebi ön tarafında yamulma oldu ön parçadaki plastik bi kere çıktığı zaman tekrar takılmıyormuş ve düzelmiyormuş mejburen kaskodan değişti.
  • 40 bin mi araba pert olmuş hocam :D
  • 40 bin TL tramer cok fazla. Ülkemizde ister istenemez muadili 165 bin olan arabayı 120-130 civarına satarsınız.
    Takla atmış araç muamelesi yaparlar. Alıcılar hep absürt (80-100 bin) teklif ederler.

Servis sevicileri de anlamak güç. Bir motor indirip kaldırmaya , sıfır motor fiyatı alıyor servis. bizim akıllılarda kayıtlı olacak diye razı oluyor. Servisteki işçilik adam domaltmak üzerine kurulu. Sinyal lambasına 10 TL yazıp değişimine 30 TL yazan yer. Dışardan alsan 2 TL lamba, 5 TL ye de taktırırsın .

• Şurada hasarlı değer de gösteriyor. Fikir edinmek amacıyla bir bakın isterseniz. http://www.otoendeks.com/index.php
  • Araba pertmiş 10 arabadan bir arabamı yapılmış ne olduğunu belli olmayan ama burası çok önemli 😂 TRAMERSİZ arabayı alır

Ama 600 liraya serviste tampon değişmiş tramer işlenmiş arabayı almaz.

Pert arabaları orjinal diye satan galerilere artık sonuna kadar hak veriyorum. İnsanlar böyle istiyor arz talep.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ikinci el araçta hasar var ise ben onarımlardan ziyade yetkili serviste parcalari degismis araci tercih ederim ama bizim insanimiz bir tuhaf, ben italya ya gittigimde milanoda bi arac pazari vardi adamlar neyin degistigini yazan kucuk kutucuklar koymuslar, orijinal parca ile degisen araclarda gram deger kaybi yasanmadigina orada sahit olmustum ama bizde yok degistirme macun cek sonra boyaa hop oldu sana hatasiz degisensiz

• bio technolog kullanıcısına yanıt
    kaza yapmadan önce bende bu ikisini aynı dusunuyordum .

avrupada değişim olmus araçlar daha degerli dediklerinde guluyordum.

basıma gelince farklı dusunmeye başlanıyor.

önumuzdeki donemde bu görüşler düzelebilir belki..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.