Şimdi Ara

Arabaya elektrik neden gelmez

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
104.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlr dün akşam herzaman ki gibi arabayı sokağa parkettim. Bugün evin önüne almak için dışarı çıktım kumandaya bastım baktım tık yok dedim pil bitti heralde, neyse mauel olarak açtım anahtarı taktım ve çevirince ne göreyim göstergeler de hiç tepki yok yani en ufak bir ışık bile yok. velhasıl kelam araba çalışmadı tabı, mesela sol ön kapı açık olunca dıt dıt öterdi o yok, far tavan dörtlüler hiçbiri yanmıyor. Durup dururken böyle oldu bende arabayı sadece kullanmayı bildiğim için mevzuyu anlayamadım. Sizce sorunum nedir? tabiki gerekli yere götürcem ama sizede bi sorayım dedim, saygılar

• Akü diyeceğim ama aküden farklı bir olay gibi duruyor.

Arabalardan mekanik olarak anlamam ama cevabınız arabanızın kullanma kılavuzunda saklı bence
  • Akü sorununa benziyor hocam zayıfmıydı akünüz? Kutup başlarında oksitlenme vs olabilir bakmak lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: siyahvesiyah

Arkadaşlr dün akşam herzaman ki gibi arabayı sokağa parkettim. Bugün evin önüne almak için dışarı çıktım kumandaya bastım baktım tık yok dedim pil bitti heralde, neyse mauel olarak açtım anahtarı taktım ve çevirince ne göreyim göstergeler de hiç tepki yok yani en ufak bir ışık bile yok. velhasıl kelam araba çalışmadı tabı, mesela sol ön kapı açık olunca dıt dıt öterdi o yok, far tavan dörtlüler hiçbiri yanmıyor. Durup dururken böyle oldu bende arabayı sadece kullanmayı bildiğim için mevzuyu anlayamadım. Sizce sorunum nedir? tabiki gerekli yere götürcem ama sizede bi sorayım dedim, saygılar

Beyin problemine benzemiyor. Akünün kutup başları yada sisteme dağıldığı yerlerde basit bir bağlantıda temassızlık yada akü problemi olabilir aracın marka modeli nedir?

• Sorun büyük ihtimal akünün bitmesi durumu... İyi bir elektrikçiden akünü yenile ve araç sisteminde kaçağın olup olmadığını kontrol ettir... Büyük ihtimalle müzik sistemin sonradan montaj ve aküden kaçak yapıyor... Müzik sistemini kontağa bağlat, yeni alacağın akünün ömrü uzun olsun...
  • Akü hocam akü. Aynısı bana da olmuştu. Kutup başlarını çıkarıp geri takmistik. Temassizlik vardi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kısa farları kapatmadığım için benim aracında aküsü bitmişti. kapıyı manuel açtım göstergeler falan hiçbirşey çalışmıyordu, yada kutup başından kablo çıkmışa benziyor.
  • araba fd6 civic. sigorta ile ilgili olabilir mi acaba, çünkü daha önce bir kere akü bitmişti ama araçta elektrik vardı mesela teyp açılıyordu, uzaktan kumanda açıyordu falan. ama bu sefer hiç bir elektrik belirtisi yok birazdan çıkıp akü kutup başlarına bi bakıcam
  • şimdi baktımda, hani bu kutup başlarında temassızlık olacağınıı pek zannetmiyorum çünkü sizde bilirsiniz vidalamışlar. her ihtimale karşı bi söküp taksam mı acaba.
    akü daha önce iki kere bitmişti, 3 yıllık akü ama daha 1 ay önce 30000 bakıma girdim durumu kötü demediler ama bilemiyorum ki

* şimdi söktüm sıcak su ilee yıkıyacam da arkadaşlar aküye takılan kablonun uçları mı yıkayacam yoksa kablonun takıldığı akünün uclarını mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siyahvesiyah -- 17 Nisan 2014; 18:43:27 >
  • ya arkadşlar kaputun içine tornavida kaçırdım bir sıkıntı çıkarmı almaya çalışırkende daha aşağı gittim. ayrıca yarın elektrikçi çağıracam
  • quote:

Orijinalden alıntı: siyahvesiyah

ya arkadşlar kaputun içine tornavida kaçırdım bir sıkıntı çıkarmı almaya çalışırkende daha aşağı gittim. ayrıca yarın elektrikçi çağıracam

Tornavida kötü bir yere düştüyse çıkarmadan aracı çalıştırmanı tavsiye etmem... Ayrıca; elektrikçi akünün kaçak yapıp yapmadığını kontrol etsin, baştan savma iş yapmasın sıfır akü de 2-3 yıl sonra yine biter...
  • Tornavida kötü bir yerde değilse sıkıntı çıkmaz hocam arabayı vurdurarak çalıştırabilirsin öyle götürürsün çekici ücreti falan vermezsin. Akü testi yapar götürdüğün yer ona göre değiştirir veya şarj eder

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tornavida sağ tarafta hava filtresinin alt tarafına düştü şu an gözükmüyor nasıl alıncak onuda bilmiyorum ya. hocam arabayı vurdurark çalıştıramam dediğim gibi hiç elektrik gelmiyor usta yarın evin önünde bi baksın sonra durum belli olur zaten sigorta veya akü ile ilgili değilse çekici çağırıp servise götürcem artık yapacak bişey yok.
  • Aradığınız ustaya tornavidanın düştüğünü söyleyin mıktanıslı tornavida getirir o şekilde alır. Takviye yapabilirsiniz çevrenizde illa ki vardır kablosu olan ustayı getirtme çekici getirtme ücreti ödememiş olursunuz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bunu söylediğiniz iyi oldu teşekkürler, en iyisi yarın ben önce takviye yapayım olmaz ustaya kaldık artık
  • harbiden aküymüş sorun hallettim arkadaşlar takviye ile çalıştırdım. yarın elektrikçiye bırakcam şarj etmesi içiin. bn sigorta ile alakalı olduğunu düşünüyodum ama siz haklıymışsınız:)
  • toyota corolla 1.3 2015 1600 km olan arabama sabah bi çalıştırıyım kendine gelsin 2 gündür yatıo diyerek gittim kumandasına basıp kapıyı açmak ıstedim ama araba tepkı vermedı neyse pılı bitti galiba diyip manuel açtım kontağı çevirdim ne ışıklar yandı ne marş aldı araba tık yok aküyü konrol ettim tertemiz akü saten 3 yıllık araç arkadaşımı çağrdım AKÜ BİTMİŞ 10 DK TAKVİYE YAPTIK VE ARABA ÇALIŞTI aynı sorunu yaşayan olursa diye yazmak istedim :))
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.