Şimdi Ara

Trafikte tartıştığı ve 'kendisine silah dogrultan' kişiyi vuran Emniyet müdürü Beraat etti. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
210
Cevap
0
Favori
5.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Müdürün hapis yatması yersiz olurdu, doğru karar verilmiş.
  • Bende polisin haklı olduğunu düşünüyorum. Adam polis lojmanına giden arabanın önünü kesip silah doğrultuyor. Kimse kuru sıkı demesin, o an kimse bunu anlamaz. Adamda kendini savundu.

Boş boş kabadayılığın bir sonucu var
  • Merhaba.
    Adli Tıp raporunda ölenin silahının kuru sıkıdan bozma ateş etme kabiliyetine haiz olduğu belirtildiği için beraat kararı verildi.
    Yani gerçek mermi sürüp tetiğe ateş etmek için basmış ama tetik yayı kısa olduğu için horoz mermiyi patlatamamış.
  • İki tarafta haklı yada değil onu geçtim sonuçta kimseyi evinin önüne kadar takip edip kuru sıkı bile olsa bunu o an kimse anlayamaz tabanca çekip tehdit edemezsin o noktaya gelicek kadar artisliği yaparsan birisinin canı çok kötü yanar. Allah korusun trafik iyice manyaklığa döndü
  • 3 el ateş edip öldürmesi polisi haksız yapar. omuzundan bacağından falan vurması gerekirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xmxksk

İki tarafta haklı yada değil onu geçtim sonuçta kimseyi evinin önüne kadar takip edip kuru sıkı bile olsa bunu o an kimse anlayamaz tabanca çekip tehdit edemezsin o noktaya gelicek kadar artisliği yaparsan birisinin canı çok kötü yanar. Allah korusun trafik iyice manyaklığa döndü

Doğru Emniyet Müdürüsün ama hangi silahın kuru sıkı hangisinin normal silah olduğunu anlayamıyosun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tired of waiting

quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

valla benim için konu basit.

eğer vuran ile vurulan yer değiştirse mahkeme aynı kararı verir miydi ?

verirdi diyorsanız tamam, ama söyleyeyim vermezdi, mahkeme açıkça görülen şeyi polisi kurtamak için inkar etmiş. bu karar adil falan değil. hoş bizde hukuk devleti falan değiliz artık zaten. bir yerlerden mutlaka döner.

bu olay ağır tahrik altında cinayettir, hiç meşru müdafa falan değil. bu arada beraat etmedi demişsiniz, meşru müdafaa değil demişsiniz kendi yazdığınız şeyi bir cümle sonra kendiniz yalanlamışsınız.

Polise silah ceken adami savunuyorsunuz. Hukuk devleti degil dememen normal cunku sen hukuk nedir bilmiyorsun. Polis nedir bilmiyorsun. Polislik meslegi sandigin gibi bir sey degil. Yurt disindaki polisleri gorursen bir gun ne demek istedigimi anlarsin.

ee gördüm zaten senelerce yurtdışında yaşadım.

hukuk devleti nedir hukuk nedir çok iyi bildiğimden bunu söylüyorum. hemen belirteyim hayır abd'de hukuk devleti değildir. zaten kötü örnek, örnek değidir.

soru çok basit yerleri değiştirlerim aynı durumda öldürülen polis olsaydı mahkeme vuranı serbest bırakır mıydı ?

bırakırdı derseniz kendinize yalan söylüyorsunuz demektir. hukukn devleti tanımı tam burada oluşuyor kanun karşısında eşit değiliz.

adamın yaptığı saçmalığı falan savunmuyorm, lakin adamın silahı yere çevrilmiş, güvenlik görevlisi ile konuşurken kafasına sıkılmış. durum bu.

• Gereken neyse yapmıştır amirimiz.
    Hatta bir adım öteye götürüp bütün polislere artık silah kullanma konusunda engeller kaldırılmalıdır.
    Olay yerine giden her poliste kamera olmalı, 3 uyarıda şüpheli hâlâ istenileni yapmıyorsa şarjörü boşaltmalıdır, sokak ortasında elinde bıçak silah (keleş!!) ile gezen adam ikna etmeye uğraşılmamalı direk etkisiz hale getirilmeli..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bloodletting.

quote:

İki tarafta haklı yada değil onu geçtim sonuçta kimseyi evinin önüne kadar takip edip kuru sıkı bile olsa bunu o an kimse anlayamaz tabanca çekip tehdit edemezsin o noktaya gelicek kadar artisliği yaparsan birisinin canı çok kötü yanar. Allah korusun trafik iyice manyaklığa döndü

Doğru Emniyet Müdürüsün ama hangi silahın kuru sıkı hangisinin normal silah olduğunu anlayamıyosun.

Haklısın, Adamın biri seni evinin önüne kadar takip edip yolunu kesicek silah doğrultucak o an saniyeler içinde kriminal inceleme yapıp aaa tamam bu silah kuru sıkı beni vumaraz hadi evladım git evine diye cevap vermesi gerekirdi

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bloodletting.

quote:

Haklısın, Adamın biri seni evinin önüne kadar takip edip yolunu kesicek silah doğrultucak o an saniyeler içinde kriminal inceleme yapıp aaa tamam bu silah kuru sıkı beni vumaraz hadi evladım git evine diye cevap vermesi gerekirdi

Komiksin.Bir emniyet müdürü bir silahın ne olup olmadığını kriminal incelemeye anlıyosa o zaten mesleği bıraksın.30 yaşındaki adamı darp edip tokat atarsan gururunu kırmış olabilirsin.Meşru müdafa olmaktan çıkmış bir olay var.Çünkü meşru müdafa dediğin şey "orantılı" olur.Polis kurşunu bacağına sıkıp etkisiz hale getirebilirdi.Ama olay belli ki kasıtlı olarak yapılmış.Resmen kanun koyucu gibi davranıp adamı infaz etmiş.Polis yerine sıradan bir vatandaş olsaydı aynı durumda acaba meşru müdafadan faydalanacak mıydı tabii ki hayır.Zaten polis kimliğine güvenip adam öldürmek cezasız bu ülkede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bloodletting. -- 4 Şubat 2016; 10:03:52 >

• mahkeme kararı danıştaydan geri dönmesi lazım.
    çünkü ölen kişi silaha ilk sarıldığı anda polis kendini korumak için silahını akabinde çıkarıp bulunduğu yerden vursaydı diyecektim mevsi müdafa.

ancak; adamın silahı tutukluk yapıyor. polis müdürü ise adamın dibine kadar gidip kafasına silahı dayayıp vuruyo.

olay bir savaş meydanında veya terör durumunda olsa diycem ki vur gitsin, çünkü oraya şahsi kızgınlığın için husumet için gitmedin. görevdi yaptın.

ancak olaya mevs değil nefs karışmış. intikam için gelen motorluyu intikam için vurmuş. en az 5-10 yıl ceza alması gerekir. büyük ihtimalle adam emniyet müdürü olduğundan, bilirkişi raporları, kriminal raporları polis lehine düzenlendi.

adamın silahı ateş almamış, daha ne diye kafasına sokup silahı ateş ediyon. bel altına ateş et etkisiz hale getir. mertliğe sığmamış. iki taraf da öfkesine yenik düşmüş.

• Emniyetin icinde yillarca calismis istanbul da emniyetin ikinci adami olmus adam silahini en son kullanacak kisidir.

Bu bilincte olan adami bile cileden cikarip evine kadar takip edersen olacagi budur.

• genç için üzüldüm, polis için sevindim.
    videoları izlemiştim, ben de polisin yerinde olsam aynısını yapardım diye düşünmüştüm.
    genç çok bilinçsiz ve çok tehlikeli hareketler yapıyor.
    polise başka çare kalmamış gibiydi.
  • genç teröristler rahatsız
  • Nasıl insanlar var şu forumda, adamin biri gece gece sizle tartışacak, takip edecek sizi rahatsız edecek sonra silahını çekecek size dogrultacak bu kuru sıkımı değilmi yok blöf mu yapiyo onu düşüneceksiniz öylemi...
    Boş insanlarsiniz
    ((Bu arada siz emniyette üst seviyede birisiniz, mafyami bi hasmınızmı bunlardan bahsetmiyoruz bile.))
    .
    Not:Dediklerinizi yapmaya çalışan emniyet müdürünü adamin biri vurdu sehit oldu onuda izlemişsinizdir. Allah rahmet eylesin.
    Tekrar yazıyım boş insanlarsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elder.F7 -- 4 Şubat 2016; 11:42:10 >
  • Insanlar ne zannediyor bilmiyorum.

Emniyet muduru yardimciligini cok mu ta..kli zannediyorsunuz? Usulsuz adam oldurecekte yargiyi atlaticak falan? Abicim guldurmeyin isinize bakin ya. Ki olayda polis olmasa bile %100 nefsi mudafaa var.

• quote:

Orijinalden alıntı: oldsalt

3 mermiyi zalimlik ve öfke belirtisi gören , Bir mermi ile kişinin etkisiz hale getirilebileceğine inanan arkadaşlarım ;

Headshots had a 75 percent immediate incapacitation. ( Not : Başa yapılacak atışlarda merminin kemikten sekme olasılığına karşı kemiklerin nispeten ince olduğu üst dudaklar ile kaş arasındaki bölge hedef alınmalıdır.)

Torso shots showed a 41 percent immediate incapacitation and

extremity shots (arms and legs) had a 14 percent immediate incapacitation rate. No matter which caliber you use, you have to hit something important in order to stop the bad guy!

Read more:http://dailycaller.com/2013/07/16/defensive-carry-caliber-and-incapacitation/#ixzz3zBejiLAO

Bundan dolayı "In response to addressing stopping power issues, the Mozambique Drill was developed to maximize the likelihood of a target's quick incapacitation."

https://en.wikipedia.org/wiki/Stopping_power

http://www.buckeyefirearms.org/alternate-look-handgun-stopping-power

İlginç bir polis hikayesi ; https://www.policeone.com/police-heroes/articles/6199620-Why-one-cop-carries-145-rounds-of-ammo-on-the-job/

At the core of his desperate firefight was a murderous attacker who simply would not go down, even though he was shot 14 times with .45-cal. ammunition — six of those hits in supposedly fatal locations.

Oyunlardaki gibi saniyorlar bu isleri.Ayriyetten ortada nefsi mudafa var

• quote:

Orijinalden alıntı: marxx

Olayin ayrintisini bilmeden konusmamak gerekir ama polis hakli gorunyor. O polisin yerinde sen ben olsak biraz zor beraat ederdik hakli olsak dahi.
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geng -- 4 Şubat 2016; 14:23:17 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

valla benim için konu basit.

eğer vuran ile vurulan yer değiştirse mahkeme aynı kararı verir miydi ?

verirdi diyorsanız tamam, ama söyleyeyim vermezdi, mahkeme açıkça görülen şeyi polisi kurtamak için inkar etmiş. bu karar adil falan değil. hoş bizde hukuk devleti falan değiliz artık zaten. bir yerlerden mutlaka döner.

bu olay ağır tahrik altında cinayettir, hiç meşru müdafa falan değil. bu arada beraat etmedi demişsiniz, meşru müdafaa değil demişsiniz kendi yazdığınız şeyi bir cümle sonra kendiniz yalanlamışsınız.

Yani siz polis vurulsaydı merhum genç ceza alırdı diyorsunuz ve sizce polis ceza almalıydı öyle mi?

Bence de genç ceza alırdı çünkü şu anda terör her yerde her an herkesin başına birşey gelebilir ki güvenlik güçleri birinci hedef bunun psikolojisini de düşünmek lazım. belki o polisin arkadaşı eşi dostu akrabası yakın zamanda şehit oldu.Kendisinin de heran şehit olma ihtimali var.

Peki gençte neyin düşüncesi var? ben kuru sıkı ile hava yapayım korkutayım egomu tatmin edeyim derken sonuç?kendisi vefat etti. Silah belden çıkmış mermi namluya gitmiş bir kere ateş için teşebbüs edilmiş ee daha ne kadar bekleyip sukunetini korusun polis? ilk olarak silahı çeken genç onu da unutmamak lazım.

Trafikte hepimiz ara sıra birileriyle tartışıyoruz kaçımız peşinden evine kadar takip edip daha sonra silahla korkutmaya çalışıyoruz?Ben yapmıyorum şahsen. Genç kuru sıkı ile polisi polis olduğunu bilmeden korkutmaya çalışmış. Polis de doğal olarak o bana sıkmadan ben sıkayım demiş.

Umarım bu olay trafikte her durumda önüne her gelene artislik yapana ders olur. İnşallah bir daha böyle bir olayla karşılaşmayız. Ne diyelim ölene Allah'tan rahmet kalanlara da sabırlar diliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: cesmuru

Çocuk oyuncağı sanıyor bunlar bu işleri. Ayağından vursa karşıdaki adam arka arkaya 5 kere sıkar o polise. Ama kimin umrunda? Suçluyu koruyacak ya! Amerikada da olsa aynı olay olurdu. Hatta orda hapse bile girmezdi polis. Büyük bir suçtur adama silah doğrultmak ve o tetiğe basmak.

Polis lojmanlarına geliyor olayda hatırladığım kadarıyla. Biliyor yani polis olduğunu. Bu cesareti nerden alıyor sanıyorsunuz? Suçluyu koruyan yasalardan. Polisin bir halt edemeyeceğini düşündüğü için saldırıyor böyle. Bilse yapar mıydı sizce? Bunuda sizin gibi insanlar yüzünden düşünüyor. Çünkü o can dimi? Canına tüküreyim. İyi oldu öldüğü. Hiç üzülmedim. Aksine masum birinin canını yakamayacağı için sevindim.

Ben gencin tartıştığı kişinin polis olduğunu bilmiyor sanıyordum. Şimdi araştırdım da babası söylemiş Ahmet ''tartıştığı kişinin silahı olduğunu görünce arkadaşından kuru sıkı tabanca almış'' demiş bu resmen bile bile lades demek. Ne diyelim eceli gelmiş.Yazdıklarınıza sonuna kadar katılıyorum ne yalan söyliyim pek üzüldüğümü söyleyemem.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.