Şimdi Ara

Trafikte tartıştığı ve 'kendisine silah dogrultan' kişiyi vuran Emniyet müdürü Beraat etti. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
211
Cevap
0
Favori
5.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Motorsikletli eleman silah çekmişti izlemiştim, Emniyet müdürü silahın kendisine doğrultulduğunu görünce ateş ediyor ve haklı, nefsi müdafaa...
  • Polisin mahkemeye cikarilmasi bile utanc verici bir sey.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

valla benim için konu basit.

eğer vuran ile vurulan yer değiştirse mahkeme aynı kararı verir miydi ?

verirdi diyorsanız tamam, ama söyleyeyim vermezdi, mahkeme açıkça görülen şeyi polisi kurtamak için inkar etmiş. bu karar adil falan değil. hoş bizde hukuk devleti falan değiliz artık zaten. bir yerlerden mutlaka döner.

bu olay ağır tahrik altında cinayettir, hiç meşru müdafa falan değil. bu arada beraat etmedi demişsiniz, meşru müdafaa değil demişsiniz kendi yazdığınız şeyi bir cümle sonra kendiniz yalanlamışsınız.

Polise silah ceken adami savunuyorsunuz. Hukuk devleti degil dememen normal cunku sen hukuk nedir bilmiyorsun. Polis nedir bilmiyorsun. Polislik meslegi sandigin gibi bir sey degil. Yurt disindaki polisleri gorursen bir gun ne demek istedigimi anlarsin.

• Bunun adı kendini koruma yani Amerikalıların self-defense dediği olaydır. Müdürün hiçte bir suçu yok aslında teşekkür bile etmek lazım dünyadan bir işe yaramaz insanı daha sildigi icin..

• Ne yapsaydı, kendi kafasına mı sıksaydi

• karar doğru,konu kilit.Ayrıca,emniyet müdürünün yattığı süre için devlet tazminat ödemeli.
  • Böyle eli silahlı magandalar yüzünden ailemle arabayla bir yere giderken defalarca düşünüyorum resmen trafikte terör estiriyorlar ne kask ve ne kural tanıma var motorla arabanın sağından hızlı bir şekilde basıp gaza gidiyor kendi canını hiçe saymadığı gibi karşıyıda umursamıyor adam ailesiyle evinin önüne kadar takip edip silah çeken adama kusura bakmayında çiçeklede karşılanmaz ...

• Bu durum bazılarına kol gibi gerdi.
    olayi hatırlamıyorum ama görüntüyü izledikten sonra haketmiş Motorcu.
    Bazı devlet düşmanlarınada bu karar ile gün doğdu.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheTurk61

Başlık ve içerik farklı olunca olayın değerlendirilmesinin yanlış olması da kaçınılmaz hale geliyor. Emniyet müdürü beraat etmemiştir çünkü olayda meşru müdafaa yani bir hukuka uygunluk sebebi yoktur, nitekim mahkemece ceza verilmesine yer olmadığına dair karar verilmiştir. Bunun anlamı suçun meydana geldiği fakat karşılığında ceza verilmediğidir, sebebi ise meşru müdafaada mazur görülebilecek heyecan, korku, telaş nedeniyle sınırın aşılmasıdır. Olaya bu yönden bakmanızı ve yeniden düşünmenizi dilerim.

Not: Konu sahibinden ricam başlıkta yer alan "beraat" kelimesini "ceza verilmesine yer olmadığına dair karar " ile değiştirmesidir.

hocam haber içeriğini ben yazmadım. Alıntı. içerikte de beraat etti yazıyor.

başlık da içerikte yazana göre. konuda 2 zıt görüş olduğu için bir kısım başlığa karşı bir kısım katılıyor... değiştir değiştir bi hal oldu.

• Burada emniyet müdürü haksızdır...Zira karşısında sıradan bir vatandaş var,arada güvenlik elemanı var,adamın tabancası yere dönük,o esnada aradaki adamın arkasına saklanarak (üç eldi sanırım) öldürme kastiyle kafasına ateş ediyor...
    İki taraf da sıradan insanlar olsa durum değişirdi,ama bir tarafta profesyonel bir kişi var...Polis ilk etapta adamın ayağına bacağına sıksa veya tek el sıksa da adam etkisiz hale gelirdi ama direkt kafasına sıkıyor...
    Taammüden adam öldürmeye girerdi bu konu eğer silahı sıkan diğer taraf olsaydı...Burada son yıllarda hep yapıldığı gibi polis devleti olmanın bir sonucu ortaya çıkmış...
    Hep birlikte dua edelim de bizlerin de karşısına en ufak bir olayda böyle kafaya sıkacak bir memur denk gelmesin...

Bu arada bir ek daha yapmak istedim bazı yorumlara karşı...Şu anda polisin ve hükümetin gözünde hepimiz (en azından ülkenin yarısı),sizler,bizler potansiyel suçlu ve yeryüzünden silinmesi gereken kişileriz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D@rbeli M@tk@p -- 3 Şubat 2016; 23:32:57 >

• Kardesim sana tamamen katiliyorum. Siddeti bu denli mesru goren sistemin bu karari tek basina yeterli anlam ifade etmiyor; kimin oldurdugune gore degisen tum insan oldurme davalarindaki kararlarla birlikte okundugunda amac cok daha belirgin bicimde ortaya cikacaktir. @Baruch Spinoza

• Emniyet müdüründen Allah razı olsun. Belalıymış ölen kişi..
  • Bu nasıl başlık be, sanki polis suçlu da serbest kalmış şaşırmış gibi başlık atmışsın. Polis sonuna kadar haklı iyiki vurmuş, ellerine sağlık.

• quote:

Orijinalden alıntı: D@rbeli M@tk@p

Burada emniyet müdürü haksızdır...Zira karşısında sıradan bir vatandaş var,arada güvenlik elemanı var,adamın tabancası yere dönük,o esnada aradaki adamın arkasına saklanarak (üç eldi sanırım) öldürme kastiyle kafasına ateş ediyor...
    İki taraf da sıradan insanlar olsa durum değişirdi,ama bir tarafta profesyonel bir kişi var...Polis ilk etapta adamın ayağına bacağına sıksa veya tek el sıksa da adam etkisiz hale gelirdi ama direkt kafasına sıkıyor...
    Taammüden adam öldürmeye girerdi bu konu eğer silahı sıkan diğer taraf olsaydı...Burada son yıllarda hep yapıldığı gibi polis devleti olmanın bir sonucu ortaya çıkmış...
    Hep birlikte dua edelim de bizlerin de karşısına en ufak bir olayda böyle kafaya sıkacak bir memur denk gelmesin...

Bu arada bir ek daha yapmak istedim bazı yorumlara karşı...Şu anda polisin ve hükümetin gözünde hepimiz (en azından ülkenin yarısı),sizler,bizler potansiyel suçlu ve yeryüzünden silinmesi gereken kişileriz...

Polisin gözünde suçluyz gibi bir düşünce çok önyargılı olmuş. Senin gözünde de polis potansiyel suçlu galiba.

Bacağına sıksa adam silahı kaldırıp ateş edemez mi zannediyorsun?

Daha önce yaşadığımız bir olayda, elinde silahla haraç isteyen birini patron kasığından vurdu adam yere düşerken ateş etti. Çalışanlardan birini vurdu. Düştükten sonra aeş etmeye devam etti. Mesafe yakın olsa birilerini öldürebilirdi de.

Elinde silah olan biri her türlü tehdittir.

• quote:

Orijinalden alıntı: jasonmorhyne

Omzundam, elinden, bacağından vurursun meşru savunma olur da bu olmaz işte. Yargı bağımsız değil ki...

Omzundan elinden vurda adamda seni alnının ortasından zımbalasın
    Ölenin silahının kurusıkı olduğunu nereden bileceksin?
    Psikopatın biri seni evine kadar takip ediyor sonra silahını çıkarıp mermiyi ağzına sürüp tetiğe basıyor.
    Silah tutukluk yapıncada sen silahına davranıyorsun ya öleceksin yada öldüreceksin.
    Polis bir masumun canını yakabilecek psikopatı halletmiş.
  • Sabah da bunu arkadaşlarla konuşurken ülkedeki adalet sisteminin zayıflığından bahsetmiştik. Sonra ne oldu bilmiyorum derken akşam haberlerde okudum. Hatadan dönülmüş. Güzel haber
  • KayhanKaan kullanıcısına yanıt
    Çocuk oyuncağı sanıyor bunlar bu işleri. Ayağından vursa karşıdaki adam arka arkaya 5 kere sıkar o polise. Ama kimin umrunda? Suçluyu koruyacak ya! Amerikada da olsa aynı olay olurdu. Hatta orda hapse bile girmezdi polis. Büyük bir suçtur adama silah doğrultmak ve o tetiğe basmak.

Polis lojmanlarına geliyor olayda hatırladığım kadarıyla. Biliyor yani polis olduğunu. Bu cesareti nerden alıyor sanıyorsunuz? Suçluyu koruyan yasalardan. Polisin bir halt edemeyeceğini düşündüğü için saldırıyor böyle. Bilse yapar mıydı sizce? Bunuda sizin gibi insanlar yüzünden düşünüyor. Çünkü o can dimi? Canına tüküreyim. İyi oldu öldüğü. Hiç üzülmedim. Aksine masum birinin canını yakamayacağı için sevindim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cesmuru

Çocuk oyuncağı sanıyor bunlar bu işleri. Ayağından vursa karşıdaki adam arka arkaya 5 kere sıkar o polise. Ama kimin umrunda? Suçluyu koruyacak ya! Amerikada da olsa aynı olay olurdu. Hatta orda hapse bile girmezdi polis. Büyük bir suçtur adama silah doğrultmak ve o tetiğe basmak.

Polis lojmanlarına geliyor olayda hatırladığım kadarıyla. Biliyor yani polis olduğunu. Bu cesareti nerden alıyor sanıyorsunuz? Suçluyu koruyan yasalardan. Polisin bir halt edemeyeceğini düşündüğü için saldırıyor böyle. Bilse yapar mıydı sizce? Bunuda sizin gibi insanlar yüzünden düşünüyor. Çünkü o can dimi? Canına tüküreyim. İyi oldu öldüğü. Hiç üzülmedim. Aksine masum birinin canını yakamayacağı için sevindim.

Hayatında silah görmemiş adamlar yorum yapıyor burada.Kurusıkı zannettikleri gibi zararsız bir şeyde değil.
    Kendi başlarına gelmeden akıllanmaz bunlar.

http://www.haberler.com/kalbine-ates-ettigi-kuru-siki-tabancanin-basinci-7096099-haberi/

• sonuç keşke ölümle sonuçlanmış olmasaydı fakat emniyet müdürü haklı gibiydi.
  • Burada her iki tarafa da empati yapılarak olay daha net anlaşılır, evime kadar gelip takip eden ve silah çeken adamın yerine koyuyorum kendimi. Neden takip ettim? "o kim ki bana bunu yapar, gününü göstereceğim", sonra beline silah alıyor neden? Çünkü gününü gösterecek. Silahı çıkarıp mermiyi namluya veriyor neden? Adama ödetmek istiyor, kendine yediremiyor. Ee bu niyetle gelen bir adamı bıraksan ne yapar? Hoş şeyler yapmayacağı kesin. Ölüm olmasaydı diyoruz ama insanlığımızdan. Ben böyle bir kararı ilk defa görüyorum. Mantıklı buluyorum. Suçlunun bu kadar korunduğu bir ülkede suç işleyenleri düşünmeye sevk eder belki... O Emniyet Müdürü sürekli diken üstünde çalışıyor, kelle koltukta geziyor. Adamın evine kadar gelip silah çekmesini iyiye yormayacagi kesin bir şey...

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.