C

Yüzbaşı
29 Nisan 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 77 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhaba, woon 55ual Tv'de sesi 0 dan 1 e yükselttiğimde sanki 5-6ya yükseltmiş gibi çok yüksek oluyor, gece rahatsız oluyor evdekiler.

Bu ses seviyesini ayarlamanın yöntemi var mı?

Teşekkürler

İlkokul çocuğu için kablosuz klavye mouse lazım, öncelik şarj süresi ve sessizlik mümkün olduğunca f/p ürünü


USB wifi alıcı masaüstü PC için, modemle arasında 2 duvar var


Tavsiyeleriniz için teşekkürler

Ana köy full + 21.238 taş + 1641 madalya + yan köy ezici duvarlar bombalar eksik + isim değiştirme + büyülü öğelerde çekiçler eksik
Bu köyün ederi nedir arkadaşlar yardımcı olabilecek var mı?
5 yaş çocuk ve eşimle birlikte bayram sonrası Ağustos ayı içerisinde Susanoğluna 5-7 gün gitmeyi düşünüyorum.
Otel apart tavsiyeleriniz ve deneyimleriniz varsa paylaşırdanız sevinirim. Teşekkürler..
Merhaba arkadaşlar önce başımdan geçen ve şahit olduğum olayları anlatayım;
Evim park manzaralı, bugün oğlumla parka indik top oynuyoruz, bir anda bir köpek belirdi ve ayağımdan topu alıp kemirmeye başladı. Ben tabi direk oğlumu korumaya aldım ve etrafıma bakındığımda elinde zincir ile koşan bir çocuk gördüm. Çocuğa zincirsiz gezdirmemesini rahatsız olduğumuzu söyledim, taktı zinciri efendi gibi çekti köpeği ve topumuzu verdi. Bu ara bankta oturan bir amca " haaooovvv ne var la" diye bağırdı, köpeğini böyle gezdirmemesini etrafa zarar vermese bile tedirgin edebileceğini söyledim ama çokta anladığını sanmıyorum biraz uzun bir cümle oldu. Amca "bişiy yapmaz o la, ne bağlattırıyon bırak gezsin koşsun" gibisinden bir cümle kurdu. Anlamadığını ve anlamayacağını düşündüğüm için biraz sesimi yükselttim ve sonuçta bir hayvan olduğunu bu şekilde gezdirmemesini, kendisi guvense bile ben güvenmediğimi, çocuğuma zarar verirse diye canımı yakanın canını yakacağımı söyledim ve tekrar top oynamaya devam ettim oğlumla.
Köpek daha sonra 2 kere daha ayağımdan top almaya geldi, gelişine şut çektim iki defa sert top yediğinde bir daha gelmedi. Sahibide bu arada ters ters bana bakıyordu ama başkası tedirgin olurken kendisinin olmayacağı düşüncesinin tutmadığını görünce hiçbir şey diyemedi, rengi biraz kızarır gibi oldu bankta oturdu öylece, bir süre sonra köpeğin zincirinin takıldığını gördüm 💪

Daha öncede şahit olduğum bir olay vardı bir ablamız, abartmıyorum en az 5metrelik bir kayışla köpek gezdirirken köpek parkta çocukların üzerine koşuyordu. Çocuklardan birinin annesi dayanamadı ve sahibine bu şekilde gezdirmemesini vs söyledi sahibide kayışının elinde olduğunu istediği gibi uzunluğunu ayarladığını vs söyleyip kendini savunuyordu. Uzun bir süre ağız dalaşı oldu aralarında vs vs

Demem istediğim ve sormak istediğim şunlar
Ben köpekten korkmam en babasının yanına gider ensesini kaşırım, severim köpeği hayvanı ama tapar gibi veya insandan daha üstün gibi görmem, aksini iddaa edenede saygı duyarım ama benim sınırlarıma girmediği sürece! Bugün o köpek topu benim ayağından değilde oğlumun ayağında kemirmeye başlayıp hırlasaydı, şutu direk suratına çekerdim top olmadan!!
Köpek gezdirmenin kanunu yok mudur? Sahibinin sorumlulukları nelerdir? Yasal yaptırımları nelerdir? Polise ihbarda bulunsam ne şekilde ihbar edeceğim " parkta köpek var çocuğumun can güvenliğinden şüphe duyuyorum" mu diyeceğim? Polisin yetki ve sorumlulukları nelerdir?

Teşekkürler..
Merhabalar forumdaşlar..

Özet: YouTube, sosyal medya, ufak tefek oyunlar, film-dizi izlemelik, uzun süre açık kalabilecek kasa tavsiyesine ihtiyacım var. Teşekkürler..

Yaklaşık olarak 10 sene önce topladığım PC ram HDD takviyesi vs derken artık ömrünü tamamladı sayılır, AMD nin piyasaya girip salladığı dönemlerde almıştım. Sağolsun görevini layıkıyla yerine getirdi.
Artık çok fazla oyun oynayamiyorum evlilik çocuk vs derken eski ilgi ve bilgi kalmadı, ufaklık YouTube da video izleyecek, TRT çocuk cizgifilmlerine bakacak, yeğenler geldiğinde zaman geçirecek, sosyal medya film dizi vs birde erkek yeğenim var, son bıraktığımda Wolfteam oynuyordu, bende oynarsam lord of the ringa red alert generals gibi strateji oyunları oynarım.. Bu ihtiyaclarima cevap verecek, dedigim gibi artık çok uzak kaldım teknolojiye, mümkünse eklemelerle beni uzun yıllar idare edebilecek sistem tavsiyesi istiyorum sizlerden. 21" monitörüm var, sadece kasa ihtiyacım var..
Moderasyonu gerçekten tebrik ediyorum, mobilden giriyorum 1 ekran fotonun açılması 3-5 satır yazıdan çok daha erken oluyor. Eminim insan üstü çabalarının sonucunda bizlere bu kolaylığı sağlıyorlar tekrar tekrar moderasyona teşekkürü borç bilir, ortalama 2-3 tıklamada açılan reklam sayfasının her tıklamada açılmasınıda dört gözle beklediğimi forumdaşlarımın huzurunda siz çok değerli! moderasyona iletmeyi borç bilirim..
Edit: Forumdaşlar öncelikli amacım bunu herkese duyurmak, tecrübeli bilgili arkadaşlardan yardım almak. Teşekkürler..


Buzdolabı hariç evimdeki beyaz eşya ve küçük ev aletleri Bosch marka, was20461 model çamaşır makinem var.
Geçenlerde E18 hatası verdi netten araştırdım, tıkanıklık gibi birşeyler buldum, alt tarafta bir kapak var, kapağı açıp temizlik yapayım dedim ama kapak açılmadı. Bende servisi aradım..

Sağolsun servis elemanı arkadaş geldi, kapağı açmayı denedi kendide açamadı! Sonra makinenin alt taraftaki kapağını komple söktü ıslaklık olduğunu söyledi. Doğal olarak ben çok önemsemedim, sonuç olarak yıkama işi yapan bir cihaz ve arıza vermiş, hemde iftara az kalmış aklımda "yapsa gitsede karnımı doyursam" diye geçiriyorum. Neyse..
Arkadaş içerden bir hortum çıkardı içinden bir çorap çıktı ve hortumun su kaçırdığını delik-kesik olabileceğini söylerken su kaçıran yeri buldu ve hortumu bükerek deliği büyüttü "işte burası" dedi.
Sonra bana döndü bu hortuma birşey yaptınız mı? dedi, bende gayet doğal bir şekilde o hortumu ilk defa gördüğümü hatta o çıkardığı kapağın çıkarılabildiğini dahi bilmediğimi söyledim. Teknisyen arkadaş bir hışımla eline tabletini aldı. 110tl ücreti var dedi bende ürüne ek garanti yaptırdığımı sistemde görünüp görünmediğini kontrol etmesini söyledim. Teknisyen cihazın garantisi var ama bu hortum dışardan müdahale olmadan parçalanamaz dedi ( içimden ya sabır çekerken) hortumla aramızda bir husumet olmadığını, kendisini hayatımda ilk kez gördüğümü anlatmaya calişsamda anlamadı hatta dahada sertleşerek hortumdan çıkardığı çorap için bile ücret alacağını söyleyince benim şalterler oynamaya başladı. Garanti dahili cihaza ne çorap çıkarmaya para veririm ne de hortuma para veririm dedim. Teknisyen çorabın oraya kaçmasının kullanıcı hatası olduğunu, hortumunda ceplerimizde unuttuğumuz şeylerin atık su ile giderken hortuma zarar verebileceğini söyledi. Sonrasında uzun uzun izah etmeye çalıştım; çorap kaçan boşluktan gömlek kolununda sigabilecegini, bu durumda kullanıcının değilde cihazın hatalı olabileceğini ve cebimde delici kesici alet taşımayan, psikopat bir aile olmadığımızı ve bunları kabul etmediğimi söyledim. Son olarak bana "kullanmayı bilmiyorsunuz sonra herşey için zırt pırt biz geliyoruz bunlar tabiki garanti dahilinde değil ücrete tabi olacak ben buraya not düşüyorum genel merkezle görüşürsünüz" dedi kapıya yöneldi. iyi akşamlar dedim yolcu ettim arkadaşı (büyük ihtimal açlıktan şekerim düştü sakin kaldım orada)

Edit 1 :

Eglenceye devam..

Sonrasında boschu aradım

Temsilci arkadaş ile görüştüm durumu izah ettim, kayıtları kontrol edip tekrar bana bilgi aktarmaya başladı; teknisyen arkadaşın delici-kesici alet çıkarılması gibi birşey not aldığını bu yüzden ücret talep ettiklerini söyledi. Bunuda duyunca ben zivanadan çıktım; kesinlikle kabul etmediğimi atık kısmından çoraptan başka hiçbir şey çıkmadığını ve bu raporu reddettigimi söyledim. Temsilci genel merkezle görüştürecegini söyleyip bekletti vs sonra iletişim bilgilerini not aldıklarını beni arayacaklarini söyledi..

Edit 2 :

Durmak yok..

Sonrasında genel merkezden bir BEYEFENDİ aradı beni uzun uzun konuştuk, durumu anlattım ne yaşandıysa bildirdim. Sonrasında sanki ölümü gosterip sıtmaya razı eder gibi bana çorap çıkarmak için ücret almayacaklarini bu konuda yardımcı olacağını ama hortum için yardımcı olamayacağını söyledi :)

Bende yine kendisine zaten bu işlem bir ücret vermeyecegimi, kendimin hortum canavarı olmadığını, çorap oraya sigabiliyorsa belkide ürünün ayıplı olabileceğini iletsemde değişen birşey olmadı.

BEYEFENDİ çok yoğun tempolu iş adamı edasıyla başka türlü yardımcı olamayacağını yineledi. Zaten yardımcı olmadı da neyse..
Akköprü 'den Alparslan Anadolu Lisesine minibüs ile nasıl gidebilirim? Teşekkürler..
Merhabalar öncelikle alım işlerine çok hakim değilim ve piyasayı fazla bilmiyorum bu yüzden en yüksek fiyat verene bırakacağım hesabı. İlgilenmek isteyenler için fotolar attım Sorular ve Teklifler için özel mesajla iletişime geçin lütfen. Not:Fotolar bugün çekilmiştir.


Hakkında
Konum: Ankara,Çankaya
İlgi Alanları: pc sinema araba
Forum İmzası:
Yatırım Tavsiyesi Değildir!!!

C_C
Forum İkinci El İmzası:
C_C
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Mesaj Sayısı: 510
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.535
İkinci El Bölümü Mesajları: 195
Konularının görüntülenme sayısı: 131.857 (Bu ay: 169)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 839 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.