Şimdi Ara

Trafikte tartıştığı ve 'kendisine silah dogrultan' kişiyi vuran Emniyet müdürü Beraat etti. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
210
Cevap
0
Favori
5.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tartışıp ayrıldıktan sonra adamı takip edip silah bulup doğrultursan adamın seni vurması gayet normal meşru bir müdafaadır, vuran kişinin içeri bile girmeden ifade alınıp serbest bırakılması gerekirdi..
  • Herkes kanun adamı herkes hakim savcı olmuş.

Yargıtay ne diyecek acaba.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oldsalt

Hukukta her vaka kendi koşulları altında değerlendirilir.

Sizin yaptığınız gibi ölenle öldürüleni yer değiştirdiğiniz zaman uygulanacak kurallar, araştırılacak konular da farklılaşır.

Polis, hele özel harekat polisi aldığı eğitimle suçu "durdurmaya" şartlanmıştır. Ölen'in davranışı birilerinin zarar görmesine yol açabilme imkanına sahip. Polis aldığı eğitim uyarınca suçu durdurmak üzere, eğitim aldığı şekilde ( 3 atış ) ile müdahil oluyor.

İlk mesajımda belirttiğim şekilde polisin zihninde seçenekler sadece bir tanedir. O da suçluyu kendisine öğretildiği, devamlı olarak eğitildiği şekilde durdurmak.

Polisin silah çektiği , motosikletlinin öldürdüğü senaryo geçerli değil. Silah taşıyan birisi, silahı çektiği zaman kullanması gerektiğini bilir, ateşlemeyeceği silahı çekmez.

Bunun eski çağlarda uygulanışı ; kılıcı çektiğinizde kılıcın kana bulanması uygulamasıdır. Kılıç bir şekilde kana bulanmamışsa, çeken kişi kendi kılıcı ile kendi bedeninden kan akıtır ve kılıcın kana bulanmasını sağlar.

Silah kullanmakta sorumluluğun öğrenilmesi için iyi bir yöntemdir.

görüntüleri izlediyseniz olayda zarar verenin de polis olduğunu ve suçun büyüğünün de poliste olduğunu görürsünüz.

her vaka kendi koşulları altında değerlendirilir eyvallah lakin ortada polislik bir durum yok. adamın polis olması bir şeyi değiştirmez burada zira bu 2 vatandaşın trafikte tartışması. ha polis görevi 24 saattir falan diyeceksiniz.

polis daha önce bu vatandaşı darp etmiş, bu durumda polis görevine mi giriyor ?

şu yazdıklarınız bu saçmalığa bahane bulmaya çalışmaktan ibaret

hele o eğitim dolayısı ile 3 kurşun olayı ciddi komedi olmuş. adam 3 kurşunu sıkarken ölen vatandaş namlu aşağıda başka biri ile konuşuyor. polis burada resmen fırsat kollamış ve kullanmış. olayın polislik vazifesi ile uzaktan yakından ilgisi yok.

vatandaş ilk silahı çektiği anda vursaydı, tam tersi polis haklı olacaktı, şu hali ile resmen adalet tecelli etmemiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 4 Şubat 2016; 14:29:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tyrant1907

tartışıp ayrıldıktan sonra adamı takip edip silah bulup doğrultursan adamın seni vurması gayet normal meşru bir müdafaadır, vuran kişinin içeri bile girmeden ifade alınıp serbest bırakılması gerekirdi..

olayı ilk duyduğumda bende aynen sizin gibi düşündüm de ayrıntıları okuyup videoyu izleyince iş değişti.

polis adamı vurduğunda adam sakinleşmeye başlamış güvenlik görevlisi ile konuşuyor, namlu aşağıda, polis güvenlik görevlisi ile konuşmasını fırsat bulup yandan yaklaşarak kafasına ateş ediyor. adam polisi görmüyor bile son ana kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oldsalt

quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

görüntüleri izlediyseniz olayda zarar verenin de polis olduğunu ve suçun büyüğünün de poliste olduğunu görürsünüz.

her vaka kendi koşulları altında değerlendirilir eyvallah lakin ortada polislik bir durum yok. adamın polis olması bir şeyi değiştirmez burada zira bu 2 vatandaşın trafikte tartışması. ha polis görevi 24 saattir falan diyeceksiniz.

polis daha önce bu vatandaşı darp etmiş, bu durumda polis görevine mi giriyor ?

şu yazdıklarınız bu saçmalığa bahane bulmaya çalışmaktan ibaret

hele o eğitim dolayısı ile 3 kurşun olayı ciddi komedi olmuş. adam 3 kurşunu sıkarken ölen vatandaş namlu aşağıda başka biri ile konuşuyor. polis burada resmen fırsat kollamış ve kullanmış. olayın polislik vazifesi ile uzaktan yakından ilgisi yok.

vatandaş ilk silahı çektiği anda vursaydı, tam tersi polis haklı olacaktı, şu hali ile resmen adalet tecelli etmemiş.

" lakin ortada polislik bir durum yok."

Motordan inip silah çeken ve namluya mermi sürerek bir grup insanın üzerine yürüyen kişinin eylemini mahkeme heyeti kişiler için hayati tehlike oluşturduğunu değerlendirerek polisin müdahalesi için ceza vermeye yer olmadığı kararı vermiş. Mahkemeyi eleştirebilirsiniz fakat karar geçerlidir.

"polis daha önce bu vatandaşı darp etmiş,"

Trafikte iki kişi kavga ediyor bir tanesi dayak yiyor, Konunun kişilerden birisinin polis olması ile alakası yok. Üstüne üstlük dayak yiyen kişi o kadar kanundan bî haber ki ; ödünç silahla , muhtemel sonuçları değerlendirme yetisi olmadan ihkak-ı hak eylemeye gidiyor.

Hakiki serseri mayın, bu kadar bilgisizlikle çok bile yaşamış.

ortada polislik bir durum yok derken adamı polis olarak değerlendirmelik bir durum yok diyorum zira bu 2 kişi arasındaki bir kavga.

olayda kahraman polis saldırganı durdurdu gibi bir durum yok mesele bu. adam silahı ilk çıkardığı anda vurulsa sizinle tamamen aynı görüşte olurum.

adamın yaptığının deli saçması olduğunu bende söylüyorum, ama polis de benim vicdanımda suçlu, görüntüyü izleyene kadar suçsuz diyordum,

izlediğim şey ise sakinleşmeye başlamış, güvenlik görevlisi ile konuşurken namlusunu yere doğrultmuş bir adamın gizlice yandan gelerek vurulması. bence meşru müdafa ile ilgisi bile olmayan bir cinayet bu.

ha ülkede ne doğruki. aihm'den falan döner ama olan oldu işte.

• Ne olursa olsun bi insan öldürmüş bir katilin serbest kalması korkunç bir durum. Katilin mesleğimi olur la kim olursa olsun içeri tıkılmalı. Bugün amerikan Başkanı adam öldürse acımaz kimliğine bakmaz içeri atarlar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bloodletting.

quote:

Orijinalden alıntı: orhan5656

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xmxksk

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xmxksk

İki tarafta haklı yada değil onu geçtim sonuçta kimseyi evinin önüne kadar takip edip kuru sıkı bile olsa bunu o an kimse anlayamaz tabanca çekip tehdit edemezsin o noktaya gelicek kadar artisliği yaparsan birisinin canı çok kötü yanar. Allah korusun trafik iyice manyaklığa döndü

Doğru Emniyet Müdürüsün ama hangi silahın kuru sıkı hangisinin normal silah olduğunu anlayamıyosun.

Haklısın, Adamın biri seni evinin önüne kadar takip edip yolunu kesicek silah doğrultucak o an saniyeler içinde kriminal inceleme yapıp aaa tamam bu silah kuru sıkı beni vumaraz hadi evladım git evine diye cevap vermesi gerekirdi

Komiksin.Bir emniyet müdürü bir silahın ne olup olmadığını kriminal incelemeye anlıyosa o zaten mesleği bıraksın.30 yaşındaki adamı darp edip tokat atarsan gururunu kırmış olabilirsin.Meşru müdafa olmaktan çıkmış bir olay var.Çünkü meşru müdafa dediğin şey "orantılı" olur.Polis kurşunu bacağına sıkıp etkisiz hale getirebilirdi.Ama olay belli ki kasıtlı olarak yapılmış.Resmen kanun koyucu gibi davranıp adamı infaz etmiş.Polis yerine sıradan bir vatandaş olsaydı aynı durumda acaba meşru müdafadan faydalanacak mıydı tabii ki hayır.Zaten polis kimliğine güvenip adam öldürmek cezasız bu ülkede.

Tabi bacağından vursun adamı adam yere düşünce şarjörü boşaltsın ondan sonra 1 polis 2 güvenlik görevlisi vefat etmiş olsun. Adam yaralı kurtulsun. Artık daha sonra nasıl olsa birşey olmadı deyip önüne gelene silah çeksin. Polis zaten genç silahı çekince öldürmek için ateş etmiş yoksa kendisi ölebilir.

Sen resmen senaryo yazmışsın.Şu durumda o genci öldürmeden etkisiz hale getirmek daha kolay olurdu öldürmekten.

Tabi bende zaten bir filmde görmüştüm. Canım benim sen daha henüz yolun başındasın hayat tecrüben oluşmaya başlayınca düşüncelerin doğru orantılı değişir. Yorumlarının hepsini okudum. sen o durumda olursan öldürme kurtamaya çalış sonra görüşürüz tabi sağ kalırsan. cevap yazmana gerek yok zahmet etme ders çalış.

Sen kimsin ki benim hayat tecrübemi sınıyosun.Senin gibi embesilleri blok listeme ekliyorum

Noldu zoruna gitti dimi toy olduğun belli embesilmiş tam ergen lafları. Söyleyecek sözün olmayınca blok listene eklersin tabi başka bişey elinden gelmez.

• quote:

quote:

quote:

valla benim için konu basit.

eğer vuran ile vurulan yer değiştirse mahkeme aynı kararı verir miydi ?

verirdi diyorsanız tamam, ama söyleyeyim vermezdi, mahkeme açıkça görülen şeyi polisi kurtamak için inkar etmiş. bu karar adil falan değil. hoş bizde hukuk devleti falan değiliz artık zaten. bir yerlerden mutlaka döner.

bu olay ağır tahrik altında cinayettir, hiç meşru müdafa falan değil. bu arada beraat etmedi demişsiniz, meşru müdafaa değil demişsiniz kendi yazdığınız şeyi bir cümle sonra kendiniz yalanlamışsınız.

Yani siz polis vurulsaydı merhum genç ceza alırdı diyorsunuz ve sizce polis ceza almalıydı öyle mi?

Bence de genç ceza alırdı çünkü şu anda terör her yerde her an herkesin başına birşey gelebilir ki güvenlik güçleri birinci hedef bunun psikolojisini de düşünmek lazım. belki o polisin arkadaşı eşi dostu akrabası yakın zamanda şehit oldu.Kendisinin de heran şehit olma ihtimali var.

Peki gençte neyin düşüncesi var? ben kuru sıkı ile hava yapayım korkutayım egomu tatmin edeyim derken sonuç?kendisi vefat etti. Silah belden çıkmış mermi namluya gitmiş bir kere ateş için teşebbüs edilmiş ee daha ne kadar bekleyip sukunetini korusun polis? ilk olarak silahı çeken genç onu da unutmamak lazım.

Trafikte hepimiz ara sıra birileriyle tartışıyoruz kaçımız peşinden evine kadar takip edip daha sonra silahla korkutmaya çalışıyoruz?Ben yapmıyorum şahsen. Genç kuru sıkı ile polisi polis olduğunu bilmeden korkutmaya çalışmış. Polis de doğal olarak o bana sıkmadan ben sıkayım demiş.

Umarım bu olay trafikte her durumda önüne her gelene artislik yapana ders olur. İnşallah bir daha böyle bir olayla karşılaşmayız. Ne diyelim ölene Allah'tan rahmet kalanlara da sabırlar diliyorum.

aynen bunu diyorum.

görüntüyü ters çevirin, polis silahını yere doğrultmuş, güvenlk görevlisi sakinleştirmeye çalışıyor, vatandaşa bakmıyor bile. o esnada vatandaş güvenlik görevlisinin arkasından dolanıp kafasına 3 tane sıkıyor.

mahkeme aynı kararı verir miydi ?

terör varmış, şehit varmış psikolojiymiş geçin bunları, olay trafikte 2 vatandaşın tartışması. adaletin önünde hepimiz aynı olmalıyız. yoksa ortada adalet olmaz.karar benim vicdanıma göre yanlış.

polistir, devlettir döverde severde diye mantık olmaz. insan gibi yaşamak istiyorsak işte tam böyle kararlara karşı durmalıyız.

Pardon genç silahını neden yere doğrulttu acaba konuşalım anlaşalım diye mi? tutukluk yaptığı için. Devlet döver de sever de demiyoruz. Siz genci masum göstermeye çalışıyorsunuz net olarak neler yaşandığını kimse bilmiyor ama genç oraya emanet silahla ve dikkat edin kuru sıkıdan bozma silahla gidiyor. Neden gidiyor hemde karşıdakinin polis olduğunu bile bile sonuçta onunda silahı var resmen ölüme meydan okumak bu. Polis olduğu için gitmesin demiyorum ama karşıdankinde de silah var bunu bile bile düelloya mı gitmiş. polis Darp mı etti rapor al şikayetçi ol adam ceza alsın şu saatten sonra kim haklı olursa olsun kendine yazık etti genç. Genç şikayetçi olduktan sonra Polis ceza alır almaz orası tartışılır o zaman ceza vermezse mahkeme haklısınız. Ama işi çözebilecek merciler varken neden kendin çözmeye çalışıyorsun ki? Yanlış yanlışı doğurmuş yanlışı yapan genç. Neyse sabahtan beri gerçekten yordu bu konu beni yazamayacağım artık. Hayırlısı olsun bizim burada sayfa sayfa yazmamızın kimseye faydası yok. Size iyi günler dilerim. Ölen gence Allah rahmetiyle muamele etsin.

• Emniyet müdürü haklı gibi görünüyor da, bizim emniyetin mensuplarını daha iyi yetiştirmesi gerekiyor. O mesafeden 3 el ateş etmek ne demek lan? Bir el koluna neyine yetmiyor?

"Efendim heyacana kapılmıştır, bidi bidi..." Polise yok öyle bir dünya. Eşek gibi eğitimini alırsın. Eğitimine güvenirsin. Fırsatını bulduğunda bir el ateş edersin. Adamı yere serersin. Adam sağ, sen sağ...

Ancak genel fotoğrafa bakınca emniyet müdürü haklı.
  • helal olsun polise diyorum .biz askerin bir düğmesini kopartmak 6aydan başlar sözü ile büyüdük şimdi herşey demokrasi denen kelime nin dünyayı yönetenler tarafından öyle bir insanlara enjekte edilmiş ki, ne anarşi biter ne huzursuzluk zaten herşey ortada boşu boşuna şehit olan polisimize askerimize yazıktır gezide isyancılara degil mermi su sıkıp dagıtamaz hale geldi polisimiz yüz çeşit millet amerikada birlik beraberlik içinde nasıl yaşıyorda biz bu memlekette iki millet bu haldeyiz sen dükkanları ateşe verecen otobüsleri yakacan terör saçacan sonrada ara sokaklara kaçıp kaybolacan öylemi o demokrasinin ana vatanı denilen ülkelerde bunu yap bakalım ne oluyor ,

100 tl ürüne 50 tl vergi var . vekil maaşı şu kadar işçi maaşı bu kadar gel bunun için isyan edelim diyorum yok olmaz taksimde ağaçlar diyor adam. herşey tamam tek sıkıntımız taksimdeki ağaçlar olmuş . tuzla içmelerde askeri alanın kenarında ki meşelik orman konut yapımı için ateşe verildi o ağaç diyen satılmışlar yok ortada ,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

valla benim için konu basit.

eğer vuran ile vurulan yer değiştirse mahkeme aynı kararı verir miydi ?

verirdi diyorsanız tamam, ama söyleyeyim vermezdi, mahkeme açıkça görülen şeyi polisi kurtamak için inkar etmiş. bu karar adil falan değil. hoş bizde hukuk devleti falan değiliz artık zaten. bir yerlerden mutlaka döner.

bu olay ağır tahrik altında cinayettir, hiç meşru müdafa falan değil. bu arada beraat etmedi demişsiniz, meşru müdafaa değil demişsiniz kendi yazdığınız şeyi bir cümle sonra kendiniz yalanlamışsınız.

Yani siz polis vurulsaydı merhum genç ceza alırdı diyorsunuz ve sizce polis ceza almalıydı öyle mi?

Bence de genç ceza alırdı çünkü şu anda terör her yerde her an herkesin başına birşey gelebilir ki güvenlik güçleri birinci hedef bunun psikolojisini de düşünmek lazım. belki o polisin arkadaşı eşi dostu akrabası yakın zamanda şehit oldu.Kendisinin de heran şehit olma ihtimali var.

Peki gençte neyin düşüncesi var? ben kuru sıkı ile hava yapayım korkutayım egomu tatmin edeyim derken sonuç?kendisi vefat etti. Silah belden çıkmış mermi namluya gitmiş bir kere ateş için teşebbüs edilmiş ee daha ne kadar bekleyip sukunetini korusun polis? ilk olarak silahı çeken genç onu da unutmamak lazım.

Trafikte hepimiz ara sıra birileriyle tartışıyoruz kaçımız peşinden evine kadar takip edip daha sonra silahla korkutmaya çalışıyoruz?Ben yapmıyorum şahsen. Genç kuru sıkı ile polisi polis olduğunu bilmeden korkutmaya çalışmış. Polis de doğal olarak o bana sıkmadan ben sıkayım demiş.

Umarım bu olay trafikte her durumda önüne her gelene artislik yapana ders olur. İnşallah bir daha böyle bir olayla karşılaşmayız. Ne diyelim ölene Allah'tan rahmet kalanlara da sabırlar diliyorum.

aynen bunu diyorum.

görüntüyü ters çevirin, polis silahını yere doğrultmuş, güvenlk görevlisi sakinleştirmeye çalışıyor, vatandaşa bakmıyor bile. o esnada vatandaş güvenlik görevlisinin arkasından dolanıp kafasına 3 tane sıkıyor.

mahkeme aynı kararı verir miydi ?

terör varmış, şehit varmış psikolojiymiş geçin bunları, olay trafikte 2 vatandaşın tartışması. adaletin önünde hepimiz aynı olmalıyız. yoksa ortada adalet olmaz.karar benim vicdanıma göre yanlış.

polistir, devlettir döverde severde diye mantık olmaz. insan gibi yaşamak istiyorsak işte tam böyle kararlara karşı durmalıyız.

Pardon genç silahını neden yere doğrulttu acaba konuşalım anlaşalım diye mi? tutukluk yaptığı için. Devlet döver de sever de demiyoruz. Siz genci masum göstermeye çalışıyorsunuz net olarak neler yaşandığını kimse bilmiyor ama genç oraya emanet silahla ve dikkat edin kuru sıkıdan bozma silahla gidiyor. Neden gidiyor hemde karşıdakinin polis olduğunu bile bile sonuçta onunda silahı var resmen ölüme meydan okumak bu. Polis olduğu için gitmesin demiyorum ama karşıdankinde de silah var bunu bile bile düelloya mı gitmiş. polis Darp mı etti rapor al şikayetçi ol adam ceza alsın şu saatten sonra kim haklı olursa olsun kendine yazık etti genç. Genç şikayetçi olduktan sonra Polis ceza alır almaz orası tartışılır o zaman ceza vermezse mahkeme haklısınız. Ama işi çözebilecek merciler varken neden kendin çözmeye çalışıyorsun ki? Yanlış yanlışı doğurmuş yanlışı yapan genç. Neyse sabahtan beri gerçekten yordu bu konu beni yazamayacağım artık. Hayırlısı olsun bizim burada sayfa sayfa yazmamızın kimseye faydası yok. Size iyi günler dilerim. Ölen gence Allah rahmetiyle muamele etsin.

polis darpı için şikayetçi olup rapor almak mı

yahu kamera karşısında kadını dövdüler, kadın kollarını kaldırdı diye dövenlerden fazla ceza aldı. fevziye cengiz bir bakın bakalım.

http://imgur.com/5aCec0G

şuna kızarıklık diyen doktor da beraat etti ha.

üzgünüm polise de adalete de zerre inancım kalmadı, sizin de olmasın. burada da gencin önünde güvenlik var ve vurulduğu anında sakin durumda.

neyse size de iyi günler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 4 Şubat 2016; 16:29:19 >

• Huseyin-ZST kullanıcısına yanıt
    Silah yere bakıyodu fırsattan istifade adamı öldürdü diyenlerde lütfen videoyu tekrar izlesinler. Adam silahını çekmiş ve yere doğru doğrultmuş güvenlik görevlisiyle konuşmaya başlamış. Güvenlük görevlisiyle konuşurken sakinleştiğini söyleyenler olmuş. Hanginiz sinirlendirdiğinde 2 sn'de sakinleşiyorsunuz ?

Ki güvenlik görevlisinin konuşmasından sonra emniyet müdürü yardımcısı silahını çekip doğrultuyor ama ateş etmiyor lütfen dikkatli izleyiniz. Adam silahı polise bi anda çeviriyor ve silah kendisine döndükten sonra emniyet müdürü yardımcısı 3 el ateş ediyor.

Bu bas baya nefs-i müdafadır adam silah kendine döndükten sonra ateş ediyor.

@Huseyin-ZST

Hocam 3 elin nedeni büyük ihtimalle Mozambik Drill denilen olay. Mozambik Drill'de yakınınızda olan bi saldırgana 2 göğüse 1 kafaya olmak üzere 3 el ateş edilir. Buda wiki linki:https://en.wikipedia.org/wiki/Mozambique_Drill

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JPK -- 4 Şubat 2016; 16:31:45 >

• şimdi biri bana silah doğrultsa bende silah olsa hiç düşünmem patır patır saydırırım
  • polis berat etmekle syyrylaca?yny sanyyorsa çok yanylyr. emniyet müdürü de olsa bikere bu beratin intikamyny alyrlar. polisin de kafasyna bi kö?ede denk getirip sykarlar. bence 5 yyl hapiste yatsa en azyndan ortalyk yaty?yr. husumet so?ur. ama motosikletlinin yakynlary hiç bi ceza almayan bu emniyet amirinin yanyna byrakmazlar bu i?i.

ayryca bu kuru sykyymy?, yok sonradan silah haline dönü?türülmü? bunlar bo? tarty?ma. birine ister kuru syky, ister oyuncak silah ile korkutun, tehdit edin. sonuçta gerçek silah muamelesi görür. mahkemenin berat gerekçesi kriminal incelemeye göre de vay efendim silah kuru de?il de sonradan namlu takylmy? olmasyymy?. çok saçma bi gerekçe. resmen adamy kodesten almak için uydurulmu? bir bahane.

motosikletli silahyna saryldyktan hemen sonra ate? etse derdim ki hakly, mevsi müdafa. ama silah tutukluk almy?, istese polis ordan uzakla?abilirdi. veya en kötü ihtimalle yaralayabilirdi.

buradaki milletin bi kysmyna göre tabi bu normal, çünkü bunlar küçükken internet kafelerde counter strike oynayarak büyüdüler, sonra kurtlar vadisini izlediler. kulaklaryna adam öldürmek normal geliyor. temizle memati tabi. bu dizilerin en büyük zarary i?te bu, sanki adam öldürmek syradan bir?eymi? gibi, polat sinek öldürür gibi adam öldürüyordu, hiç bir hesap da sorulmuyordu. ondan sonra da cevap veriyorlar bazy bo? kafalar diye. haklylar, doldurulmu? kafalar ancak böyle üç kur?unlu canice bir cinayet sahnesini normal görür. sa?lykly dü?ünebilmen için, hurafelerle , polat alemdarla, counter strike ile doldurdu?unuz beyinlerinizi önce bo?altmanyz lazym. bo? beyinli olun da bi sa?lykly ve tarafsyz dü?ünesiniz.

• Mutlaka yasalarda acyk olarak yazyyordur neyin nefsi mudafa olup neyin olmadygy ve uygunlanmasy gereken de yasalardyr tabiki. Ceza avukaty arkadaslar daha dogru yorum yapar fakat benim sah?i gorusum ve vicdanymyn soyledigi polisin hakly oldugudur ayny durumda ben de aynysyny yapardym ve ben cani ya da vahsi bir insan oldugumu dusunmuyorum.

Trafikta tarty?my?lar ki aslynda hiç uzatmamak lazym trafik tarti?masyny hakly haksyz olmu? bitmi?
    Sonrasynda adam elinde silahla çykyp evine gelmi?.
    Silahy yere bakyyordu diyen var ama bu bilgisayar oyunu de?il ölünce geri gelemiyorsun.
    Ne o silahy tekrar sana ya da araya giren ki?iye do?rultulma riski alynyr ne de o silahyn kurusyky olma ihtimali riski alynyr.
    E?er adam arkasyny donup gitmiyorsa orda hala ysrarla silah elinde duruyorsa ben olsam ben de vururdum.
    Ayryca gercekci olmak gerekirse toplum için ortada buyuk bir kayyp oldugunu sanmyyorum. Herkes anlyk sinirlenip kavgaya karysabilir ama gidip silahla donmek saglykly bir zihnin i?i degil

• quote:

Orijinalden alıntı: JPK

Silah yere bakıyodu fırsattan istifade adamı öldürdü diyenlerde lütfen videoyu tekrar izlesinler. Adam silahını çekmiş ve yere doğru doğrultmuş güvenlik görevlisiyle konuşmaya başlamış. Güvenlük görevlisiyle konuşurken sakinleştiğini söyleyenler olmuş. Hanginiz sinirlendirdiğinde 2 sn'de sakinleşiyorsunuz ?

Ki güvenlik görevlisinin konuşmasından sonra emniyet müdürü yardımcısı silahını çekip doğrultuyor ama ateş etmiyor lütfen dikkatli izleyiniz. Adam silahı polise bi anda çeviriyor ve silah kendisine döndükten sonra emniyet müdürü yardımcısı 3 el ateş ediyor.

Bu bas baya nefs-i müdafadır adam silah kendine döndükten sonra ateş ediyor.

@Huseyin-ZST

Hocam 3 elin nedeni büyük ihtimalle Mozambik Drill denilen olay. Mozambik Drill'de yakınınızda olan bi saldırgana 2 göğüse 1 kafaya olmak üzere 3 el ateş edilir. Buda wiki linki:https://en.wikipedia.org/wiki/Mozambique_Drill

hocam emniyet görevlisi gizlice yandan yaklaşmış, adam gördüğünde zaten ateş etmek için atlamış silahını doğrultmuş. adam refleksle elini kaldırmış.

hiç bahane bulmayın emniyet görevlisi adam elini kaldırmasa da ateş edecek o anda, resmen sıçramış ateş etmek için.

kaldı ki sinirli iken elinizde silah varken birini vurma niyetiniz olsa gider o adama bakar, silahı ona doğrultursunuz, tutup güvenlik görevlisi ile muhabbet edip adamı gözden kaçırmazsınız.

vurulan vatandaşın yaptığı saçmalık, lakin bana kimse polis burada masum falan demesin. resmen öldürmeye gitmiş kendine direkt yönelmiş bir tehdit yokken. polis ilk anda vursa kesinlikle haklı derdim, lakin bu görüntülere bakınca masumiyet ya da nefsi müdafa göremiyorum ben. olsa olsa ağır tahrik altında cinayet olur bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 4 Şubat 2016; 16:56:25 >

• bloodletting. kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar sayfanın başlarında Mytohology'nin mesajını okursanız adli tıp raporuna göre silah kurusıkı da olsa gerçek mermi atma kapasitesi olduğunu ve silahta gerçek mermi olduğunu söylüyor.Eğer bu haber doğru ise bu kurusıkı tartışması anlamsız...Diyelim ki silah gerçekten kuru sıkı ve içinde gerçek mermi yok polis müdürü bunun gerçek mermi atabilecek hale getirilip getirilmediğini nasıl anlayacak... kurusıkı bir silah bu işten anlayan birisi tarafından çok basit bir müdahele ile gerçek mermi atabilir hale getirilebilir!!!! Ayrıca görüntüleri tekrar dikkatlice izledim; polis müdürü üzerine gelen motordan indiği gibi silahını çekip namluya mermiyi süren araya giren görevliyi eliyle çekmeye çalışarak namlusuna mermi sürülmüş bir silah ile üzerine gelen birine karşı kendisini nasıl ''ORANTILI'' savunacak!!! Namlusunda gerçek mermi varsa kurusıkı bir silahta olsa bu kadar yakın bir mesafeden öldürücü olabilir...

• quote:

Orijinalden alıntı: volkan2324

arkadaşlar sayfanın başlarında Mytohology'nin mesajını okursanız adli tıp raporuna göre silah kurusıkı da olsa gerçek mermi atma kapasitesi olduğunu ve silahta gerçek mermi olduğunu söylüyor.Eğer bu haber doğru ise bu kurusıkı tartışması anlamsız...Diyelim ki silah gerçekten kuru sıkı ve içinde gerçek mermi yok polis müdürü bunun gerçek mermi atabilecek hale getirilip getirilmediğini nasıl anlayacak... kurusıkı bir silah bu işten anlayan birisi tarafından çok basit bir müdahele ile gerçek mermi atabilir hale getirilebilir!!!! Ayrıca görüntüleri tekrar dikkatlice izledim; polis müdürü üzerine gelen motordan indiği gibi silahını çekip namluya mermiyi süren araya giren görevliyi eliyle çekmeye çalışarak namlusuna mermi sürülmüş bir silah ile üzerine gelen birine karşı kendisini nasıl ''ORANTILI'' savunacak!!! Namlusunda gerçek mermi varsa kurusıkı bir silahta olsa bu kadar yakın bir mesafeden öldürücü olabilir...

hocam polis o anda vursa haklı zaten. sorun sonrasında.

adam silahını indirip güvenlik görevlisi ile konuşurken yandan gizlice yaklaşıp öldürüyor polis. mesele burada.

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt
    Ihtimaller perdesi arkasindan olay hakkinda yorum yapamazsin. Ben burada adamin polisi takip ettigini ve onunu kestigini daha sonrada silah cektiginj goruyorum. Eger seninde onceden varsa elinde bir video bu polisin elemani dovdugu ile ilgili paylas bizde gorelim. belki dovmusturde belki sıkıştırmıştırla olmaz bu işler.

Farz edelim ki sizin dediginiz gibi onceden bir tartisma oldu. Bu yinede motorlunun polisi evine kadar kovalamasini dogru mu yapar ? Ne olursa olsun bir emniyet mudurunun evine kadar takip edilmesi ve silah cekilmesi hic bir şeyin kilifina sokamazsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tired of waiting

Ihtimaller perdesi arkasindan olay hakkinda yorum yapamazsin. Ben burada adamin polisi takip ettigini ve onunu kestigini daha sonrada silah cektiginj goruyorum. Eger seninde onceden varsa elinde bir video bu polisin elemani dovdugu ile ilgili paylas bizde gorelim. belki dovmusturde belki sıkıştırmıştırla olmaz bu işler.

Farz edelim ki sizin dediginiz gibi onceden bir tartisma oldu. Bu yinede motorlunun polisi evine kadar kovalamasini dogru mu yapar ? Ne olursa olsun bir emniyet mudurunun evine kadar takip edilmesi ve silah cekilmesi hic bir şeyin kilifina sokamazsiniz.

motorsikletli elemanın yaptığı her şey yanlış zaten.

sorun şu ki polisin de yaptığı yanlış.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.