Şimdi Ara

Trafikte tartıştığı ve 'kendisine silah dogrultan' kişiyi vuran Emniyet müdürü Beraat etti. (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
211
Cevap
0
Favori
5.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bozak07

Sıradan bir vatandaş olarak olayı yorumlarsam tabi anladığım şekliyle belimde ruhsatlı tabancam var, magandanın bir tanesi evime kadar takip ediyor, yanımda eşim var, evimin önünde bana silah çekiyor. Tereddütsüz vururum. Eğitim almadığım için şurası burası diyemem ama vururum.

Polis olsaydım en başından polis olduğumu söylerdim. Ki emniyet müdürü adam geri zekalı değildir söylemiştir. E sen bunun üstüne polise silah çekersen dünyanın neresinde olursa olsun polis ayni şekilde öldürüp etkisiz hale getirir. Getirmelidir de. Yoksa herkes elinde silahla mafyacılık oynar şuan olduğu gibi.

Bende ilk başta polis olduğunu bilmiyor korkutmaya çalışacak egosunu tatmin etmeye gitti diye düşündüm ama polis olduğunu biliyormuş.
  • it iti ısırmaz tabi ki serbest kalacaktı ne bekliyordunuz

gidin haksız trafik cezasına itiraz edin mahkeme bozacak mı ? hayır bozmuyor. neden bozmuyor ? çünkü

it iti ısırmaz memuruma güvenirim ben diyor. alt yazıda bir şey başıma gelirse o da bana lazım olacak çünkü diyor mahkeme.

bu da böyle bir olay ölenin yakınlarına Allah sabır versin iyice polis devleti olduk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi t5txo -- 4 Şubat 2016; 12:46:40 >
  • Polis sonuna kadar haklı. Sen git adamın evinin önüne kadar takip et pusu kur, motosiklet sürücünün kendi hatası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gael

Polis haklıda acaba polis motosiklet liyi nasıl taciz etti veya ölen adamı bu hadde nasıl getirdi, ego sunu kullanıp ağza alınmayacak laflarmı etti yoksa herifi yolda sürekli sıkıştırdımı acaba bunu hiç bilemiyoruz.

Evime giderken hergün dik bir yokuş çıkıyorum ki dursam tekrar kalkmam gerçekten zor bir yokuş geri geri gidip yokuşun başından tekrar çıkmam lazım. Yola park eden araçlardan dolayı da bazen yokuş tek aracın geçebileceği hale dönüşüyor.

Bir akşam yine o yokuşu çıkarken karşıdan birisi aheste aheste geliyor bende selektör yaptım ya dursun bana yol versin yada hızlansın diye sonuçta yokuş çıkıyorum. hiç umursamadı Durmak zorunda camım açıktı zaten baktım onun camı da açık oda durdu ne var gibisinden kardeşim biraz hızlansaydın keşke ben şimdi buradan nasıl kalkış yapacağım dediğimde '' BANANE LAN'' dedi. Baktım yüzüne tam bir o. ç. tipi var hiç birşey demeden geri geri gidip zorda olsa yokuşun ortasından arabamı bağırta bağırta çıktım. Ne kadar sinirlendiğimi anlatamam aklımdan neler geçti. Eve girdim sinirliyim 2.5 yaşında oğlum babacım diye sarıldı herşeyi unuttum

Ne diyorsun lan desem insem araçtan kavga etsek bıçak çekse veya sopayla vursa vs vs gerek yok abi. Ağzıma s.çayım keşke laf etmeseydim de moralim bari bozulmasaydı p.çin biri yüzünden diyorum kendi kendime kusura bakma biraz küfürlü oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bloodletting.

quote:

Orijinalden alıntı: xmxksk

İki tarafta haklı yada değil onu geçtim sonuçta kimseyi evinin önüne kadar takip edip kuru sıkı bile olsa bunu o an kimse anlayamaz tabanca çekip tehdit edemezsin o noktaya gelicek kadar artisliği yaparsan birisinin canı çok kötü yanar. Allah korusun trafik iyice manyaklığa döndü

Doğru Emniyet Müdürüsün ama hangi silahın kuru sıkı hangisinin normal silah olduğunu anlayamıyosun.

Kuru sıkıdan bozma silah olamaz mı? ki silahın öyle olduğunu yazan bir arkadaş var. Can bu sizce riske edilir mi?
  • Olay meşru müdafadan çıkmış.Bir an önce yargıtaya götürülüp temyiz ettirilmesi gerekiyor.Eminim olayı izlemeden yorum yapanlar var.Silahı doğrultmamış bile güvenlik görevlisi ile konuşurken adamın kafasına ateş etmiş.Belkide gözü korksun diye silahla gitti oraya.Polisin olayı caydırmak için en ufak müdahalesi yok.Resmen intikam almış.Adamı öldürmek son seçenek olmalıydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bloodletting. -- 4 Şubat 2016; 12:56:08 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

İki tarafta haklı yada değil onu geçtim sonuçta kimseyi evinin önüne kadar takip edip kuru sıkı bile olsa bunu o an kimse anlayamaz tabanca çekip tehdit edemezsin o noktaya gelicek kadar artisliği yaparsan birisinin canı çok kötü yanar. Allah korusun trafik iyice manyaklığa döndü

Doğru Emniyet Müdürüsün ama hangi silahın kuru sıkı hangisinin normal silah olduğunu anlayamıyosun.

Haklısın, Adamın biri seni evinin önüne kadar takip edip yolunu kesicek silah doğrultucak o an saniyeler içinde kriminal inceleme yapıp aaa tamam bu silah kuru sıkı beni vumaraz hadi evladım git evine diye cevap vermesi gerekirdi

Komiksin.Bir emniyet müdürü bir silahın ne olup olmadığını kriminal incelemeye anlıyosa o zaten mesleği bıraksın.30 yaşındaki adamı darp edip tokat atarsan gururunu kırmış olabilirsin.Meşru müdafa olmaktan çıkmış bir olay var.Çünkü meşru müdafa dediğin şey "orantılı" olur.Polis kurşunu bacağına sıkıp etkisiz hale getirebilirdi.Ama olay belli ki kasıtlı olarak yapılmış.Resmen kanun koyucu gibi davranıp adamı infaz etmiş.Polis yerine sıradan bir vatandaş olsaydı aynı durumda acaba meşru müdafadan faydalanacak mıydı tabii ki hayır.Zaten polis kimliğine güvenip adam öldürmek cezasız bu ülkede.

Tabi bacağından vursun adamı adam yere düşünce şarjörü boşaltsın ondan sonra 1 polis 2 güvenlik görevlisi vefat etmiş olsun. Adam yaralı kurtulsun. Artık daha sonra nasıl olsa birşey olmadı deyip önüne gelene silah çeksin. Polis zaten genç silahı çekince öldürmek için ateş etmiş yoksa kendisi ölebilir.
  • Karşımda ki bana silah çekerse ve bende de silah varsa ( Hangimiz önce davranırsa) çekip vururum. ( polisin yaptığını onun yerinde olan herkes aynını yapardı)
    Gencecik bedenine kıydırdı gerçekten üzülmemek elde değil. artık hiç kimsede anlayış,sabır,idare etme gibi düşünce kalmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stompanato -- 4 Şubat 2016; 12:58:41 >
  • Adam pisi pisine ölmüştür net
    neyin hırsı neyin ispatı boş ver geç neyi kanıtlıyorsun ki
    yazık
  • Sen ben olsaydık diyenlere itafen söylüyorum

2-3 sene önce babamın bir arkadaşı beyaz esya dükkanı sahibi ve dükkanın üst katındaki dairede yaşamakta. Dükkana hırsız girince üst dairede alarm çalmaya başlıyor. Dükkan sahibi silahını alıp aşağıya iniyor. Dükkana giren hırsızın kuru sıkı tabancası var ve hırsız ateş etmeye başlıyor bunun üzerine dükkan sahibi öyle sıkılmaz böyle sıkılır diyerek hırsızı vuruyor. O adam da 2 ay içerde yattıktan sonra nefsi müdafadan salıverildi.

Kimseye silah sempatisi kazandırmak veya silah kullanımına teşfik etmek istemem ama nefsi müdafa her kişi için geçerlidir ve karşındaki silahını çıkarttıysa yapılacak tek şey var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhan5656

quote:

quote:

quote:

quote:

Haklısın, Adamın biri seni evinin önüne kadar takip edip yolunu kesicek silah doğrultucak o an saniyeler içinde kriminal inceleme yapıp aaa tamam bu silah kuru sıkı beni vumaraz hadi evladım git evine diye cevap vermesi gerekirdi

Komiksin.Bir emniyet müdürü bir silahın ne olup olmadığını kriminal incelemeye anlıyosa o zaten mesleği bıraksın.30 yaşındaki adamı darp edip tokat atarsan gururunu kırmış olabilirsin.Meşru müdafa olmaktan çıkmış bir olay var.Çünkü meşru müdafa dediğin şey "orantılı" olur.Polis kurşunu bacağına sıkıp etkisiz hale getirebilirdi.Ama olay belli ki kasıtlı olarak yapılmış.Resmen kanun koyucu gibi davranıp adamı infaz etmiş.Polis yerine sıradan bir vatandaş olsaydı aynı durumda acaba meşru müdafadan faydalanacak mıydı tabii ki hayır.Zaten polis kimliğine güvenip adam öldürmek cezasız bu ülkede.

Tabi bacağından vursun adamı adam yere düşünce şarjörü boşaltsın ondan sonra 1 polis 2 güvenlik görevlisi vefat etmiş olsun. Adam yaralı kurtulsun. Artık daha sonra nasıl olsa birşey olmadı deyip önüne gelene silah çeksin. Polis zaten genç silahı çekince öldürmek için ateş etmiş yoksa kendisi ölebilir.

Sen resmen senaryo yazmışsın.Şu durumda o genci öldürmeden etkisiz hale getirmek daha kolay olurdu öldürmekten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

quote:

Orijinalden alıntı: tired of waiting

quote:

valla benim için konu basit.

eğer vuran ile vurulan yer değiştirse mahkeme aynı kararı verir miydi ?

verirdi diyorsanız tamam, ama söyleyeyim vermezdi, mahkeme açıkça görülen şeyi polisi kurtamak için inkar etmiş. bu karar adil falan değil. hoş bizde hukuk devleti falan değiliz artık zaten. bir yerlerden mutlaka döner.

bu olay ağır tahrik altında cinayettir, hiç meşru müdafa falan değil. bu arada beraat etmedi demişsiniz, meşru müdafaa değil demişsiniz kendi yazdığınız şeyi bir cümle sonra kendiniz yalanlamışsınız.

Polise silah ceken adami savunuyorsunuz. Hukuk devleti degil dememen normal cunku sen hukuk nedir bilmiyorsun. Polis nedir bilmiyorsun. Polislik meslegi sandigin gibi bir sey degil. Yurt disindaki polisleri gorursen bir gun ne demek istedigimi anlarsin.

ee gördüm zaten senelerce yurtdışında yaşadım.

hukuk devleti nedir hukuk nedir çok iyi bildiğimden bunu söylüyorum. hemen belirteyim hayır abd'de hukuk devleti değildir. zaten kötü örnek, örnek değidir.

soru çok basit yerleri değiştirlerim aynı durumda öldürülen polis olsaydı mahkeme vuranı serbest bırakır mıydı ?

bırakırdı derseniz kendinize yalan söylüyorsunuz demektir. hukukn devleti tanımı tam burada oluşuyor kanun karşısında eşit değiliz.

adamın yaptığı saçmalığı falan savunmuyorm, lakin adamın silahı yere çevrilmiş, güvenlik görevlisi ile konuşurken kafasına sıkılmış. durum bu.

Sen Polis ile elin magandasini bir mi tutuyorsun anlamadim ? Hadi poliside gectim emniyet muduru. Tabi ki polisi oldurseydi muebbet alicakti. Hangi ulkede yasadiniz cok merak ettim. Ben polizei trafikte cevirme yapinca elimi direksiyondan indirince kafama 10 tame jop yedimde.

• kocaballı yine mesajımı silmiş.
    teşekkürler kocaballı.
    yapılmayan açıklama için ayrıca teşekkürler.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sen resmen senaryo yazmışsın.Şu durumda o genci öldürmeden etkisiz hale getirmek daha kolay olurdu öldürmekten.

Tabi bende zaten bir filmde görmüştüm. Canım benim sen daha henüz yolun başındasın hayat tecrüben oluşmaya başlayınca düşüncelerin doğru orantılı değişir. Yorumlarının hepsini okudum. sen o durumda olursan öldürme kurtamaya çalış sonra görüşürüz tabi sağ kalırsan. cevap yazmana gerek yok zahmet etme ders çalış.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

verirdi diyorsanız tamam, ama söyleyeyim vermezdi, mahkeme açıkça görülen şeyi polisi kurtamak için inkar etmiş. bu karar adil falan değil. hoş bizde hukuk devleti falan değiliz artık zaten. bir yerlerden mutlaka döner.

bu olay ağır tahrik altında cinayettir, hiç meşru müdafa falan değil. bu arada beraat etmedi demişsiniz, meşru müdafaa değil demişsiniz kendi yazdığınız şeyi bir cümle sonra kendiniz yalanlamışsınız.

Polise silah ceken adami savunuyorsunuz. Hukuk devleti degil dememen normal cunku sen hukuk nedir bilmiyorsun. Polis nedir bilmiyorsun. Polislik meslegi sandigin gibi bir sey degil. Yurt disindaki polisleri gorursen bir gun ne demek istedigimi anlarsin.

hukuk devleti nedir hukuk nedir çok iyi bildiğimden bunu söylüyorum. hemen belirteyim hayır abd'de hukuk devleti değildir. zaten kötü örnek, örnek değidir.

soru çok basit yerleri değiştirlerim aynı durumda öldürülen polis olsaydı mahkeme vuranı serbest bırakır mıydı ?

bırakırdı derseniz kendinize yalan söylüyorsunuz demektir. hukukn devleti tanımı tam burada oluşuyor kanun karşısında eşit değiliz.

adamın yaptığı saçmalığı falan savunmuyorm, lakin adamın silahı yere çevrilmiş, güvenlik görevlisi ile konuşurken kafasına sıkılmış. durum bu.

Sen Polis ile elin magandasini bir mi tutuyorsun anlamadim ? Hadi poliside gectim emniyet muduru. Tabi ki polisi oldurseydi muebbet alicakti. Hangi ulkede yasadiniz cok merak ettim. Ben polizei trafikte cevirme yapinca elimi direksiyondan indirince kafama 10 tame jop yedimde.

aynen şu durumda birebir tutuyorum.

zira burada adamın emniyet müdürü olması ile durumun alakası yok bu trafikteki 2 insanın tartışması.

ne kadar saçma bir mantığınız var, aynı durumda vatandaş polisi vursa müebbet yatsın, polis yaparsa çıksın diyor bunun hukuki olduğunu söylüyorsunuz.

gerçekten insanca yaşamak konusunda en ufak bir fikriniz yok anlaşılan.
  • quote:

quote:

Yani siz polis vurulsaydı merhum genç ceza alırdı diyorsunuz ve sizce polis ceza almalıydı öyle mi?

Bence de genç ceza alırdı çünkü şu anda terör her yerde her an herkesin başına birşey gelebilir ki güvenlik güçleri birinci hedef bunun psikolojisini de düşünmek lazım. belki o polisin arkadaşı eşi dostu akrabası yakın zamanda şehit oldu.Kendisinin de heran şehit olma ihtimali var.

Peki gençte neyin düşüncesi var? ben kuru sıkı ile hava yapayım korkutayım egomu tatmin edeyim derken sonuç?kendisi vefat etti. Silah belden çıkmış mermi namluya gitmiş bir kere ateş için teşebbüs edilmiş ee daha ne kadar bekleyip sukunetini korusun polis? ilk olarak silahı çeken genç onu da unutmamak lazım.

Trafikte hepimiz ara sıra birileriyle tartışıyoruz kaçımız peşinden evine kadar takip edip daha sonra silahla korkutmaya çalışıyoruz?Ben yapmıyorum şahsen. Genç kuru sıkı ile polisi polis olduğunu bilmeden korkutmaya çalışmış. Polis de doğal olarak o bana sıkmadan ben sıkayım demiş.

Umarım bu olay trafikte her durumda önüne her gelene artislik yapana ders olur. İnşallah bir daha böyle bir olayla karşılaşmayız. Ne diyelim ölene Allah'tan rahmet kalanlara da sabırlar diliyorum.

aynen bunu diyorum.

görüntüyü ters çevirin, polis silahını yere doğrultmuş, güvenlk görevlisi sakinleştirmeye çalışıyor, vatandaşa bakmıyor bile. o esnada vatandaş güvenlik görevlisinin arkasından dolanıp kafasına 3 tane sıkıyor.

mahkeme aynı kararı verir miydi ?

terör varmış, şehit varmış psikolojiymiş geçin bunları, olay trafikte 2 vatandaşın tartışması. adaletin önünde hepimiz aynı olmalıyız. yoksa ortada adalet olmaz.karar benim vicdanıma göre yanlış.

polistir, devlettir döverde severde diye mantık olmaz. insan gibi yaşamak istiyorsak işte tam böyle kararlara karşı durmalıyız.
  • Rezillik.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

zira burada adamın emniyet müdürü olması ile durumun alakası yok bu trafikteki 2 insanın tartışması.

ne kadar saçma bir mantığınız var, aynı durumda vatandaş polisi vursa müebbet yatsın, polis yaparsa çıksın diyor bunun hukuki olduğunu söylüyorsunuz.

Polis benim evimde guvence yasamamin sebebi. Eli guclu olmali. Bu maganda oldurulmemis olsaydi yarin obur gun coluk cocugunuzun gözü önünde yolunuzu kesip size silah cekseydi acaba ayni seyleri dusunucek miydiniz ? cok merak ediyorum. Soyleceginiz ilk sey bu ne bicim ulke kardesim maganda kayniyor. Bu ulkede polis yok mu diyecektiniz.

Bahsettigimiz adam siradan bir insan degil. Adami evine kadar takip edip evinin önünde yolunu kesip silah ceken birisi. Bu insan nasil normal oluyor ? Böyle bir insana nasil normal insan diyebilirsiniz ?

İnsanlik sözcüğünü çok yanlış anlamissiniz. Maganda olan birisini normal insan olarak goruyorsaniz sizde magandasiniz sanirim. Silahli elemanla ayni dusunceleri paylasiyorsunuz sanirim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Polis benim evimde guvence yasamamin sebebi. Eli guclu olmali. Bu maganda oldurulmemis olsaydi yarin obur gun coluk cocugunuzun gözü önünde yolunuzu kesip size silah cekseydi acaba ayni seyleri dusunucek miydiniz ? cok merak ediyorum. Soyleceginiz ilk sey bu ne bicim ulke kardesim maganda kayniyor. Bu ulkede polis yok mu diyecektiniz.

Bahsettigimiz adam siradan bir insan degil. Adami evine kadar takip edip evinin önünde yolunu kesip silah ceken birisi. Bu insan nasil normal oluyor ? Böyle bir insana nasil normal insan diyebilirsiniz ?

İnsanlik sözcüğünü çok yanlış anlamissiniz. Maganda olan birisini normal insan olarak goruyorsaniz sizde magandasiniz sanirim. Silahli elemanla ayni dusunceleri paylasiyorsunuz sanirim.

ad hominemin dibine vurduk bakıyorum.

olayda magandanın kim olduğunu bile bilmiyoruz.

bildiğimiz şey polis amirinin adamı daha önce darp ettiği, bu var. büyük ihtimal polis amiri motorsikletli adamı sıkıştırdı, laf edilince de polisim ben diye dövdü, en son adam çıldırdı ve bu olay yaşandı.

tanık ifadeleri bunun çok daha olası olduğunu söylüyor bu arada.

polis kimsenin evinde güvence yaşaması sebebi falan değildir, sizin evinizde güvenlik içinde yaşamanızın sebebi hukuk devletidir. polis sadece bunun aracıdır.

dediğim gibi daha çook uzun bir yolunuz var neyin ne olduğunu anlamanız için. hiçbir soruya cevap vermemiş, hiçbir argüman üretememiş ve beni maganda tarafında olmakla suçlamış birde maganda demişsiniz. gereksiz bir tartışma bu. iyi yaşamlar dilerim.
  • olay mesru mudafa gibi basına servis edilmiş, tam olarak böyle mi oldu, bilemiyoruz, başka türlü de olmuş olabilir,bunu da bilmiyoruz.

Basına servis edilenle gerçekte olan ne, ona göre yorum yapmak en doğrusu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.