Şimdi Ara

Toyota nedense hiç ilgi çekici gelmiyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
1.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sürekli yeni güncel araçlar takip ediyorum.

Leon ,golf ,308 ,2008 ,yeni corsalar derken hepsi birbirinden güzel geliyor fakat gel gelelim

toyatanın 2020 model araçları bile içimde en ufak bir heycan uyandırmıyor .Sizdede böylemi ?

not : Sorunsuzluğuna ,fiyat performans oranına ,yakıt vs bu konulara kesinlikle bişi demiyorum ama sadece tasarımsal olarak ne içi ne de dışı en ufak heycan yaratmıyor.

• 2017 yılında 4 araç arasında kaldım

1.2 tsi rapid 56.000 TL
    1.33 Corolla 65.000 TL
    1.6 astra sedan 67.000 TL
    1.6 Megane sedan 65.000 TL

corolla görür görmez elemiştim.
    Direksiyon da sağ tarafta tuş yoktu el freninde kromaj yoktu araç baya boş gözüküyordu söylediğin gibi heycan uyandırmıyordu
    En çok megane hoşuma gitmişti ama rapid almıştım sırf standart ekranlı olduğu için turbo motorlu olduğu için

2019 yılında yeni corolla servisteki çalışan çok önerince bayiye gittim alma fikri yokken kapora bıraktım benim çok hoşuma gitti özellikle lansman rengi

En baz donanımlar klima dijital gibi görünüyor yol bilgisayar ekranı renkli pek bir işe yaramasa da hoş gözüküyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 13 Haziran 2020; 22:15:52 >
  • toyotalarla pek aram yok ama yeni corolla heçbeki gördüm trafikte çok hoşuma gitti
  • orta direk arabası. az sorun çok iş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dışları gayet modern ve spor gözüküyor ama içleri için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Japonlarda genel olarak iç mekanlar demode duruyor.

• quote:

Toyota’nın Kaliforniya merkezli tasarım stüdyosu Calty Design Research Başkanı Kevin Hunter, üretilecek yeni Toyota modellerinde estetiğinin artık öncekinden daha yüksek bir önceliğe sahip olduğunu söyledi. Toyota’nın geçmişte mühendislerin sözünün tasarım grubundan daha fazla dinlendiğini ama artık durumun değiştiğini ve tasarımcıların daha sesini güçlü çıkardığını söyleyen Kevin Hunter, “İlk kez 2015 yılında Prius ile kullanılmaya başlanan TNGA platformu, mimarinin güçlü dinamik özelliklerine paralel olarak daha estetik açıdan hoş olan araçları şekillendirmede çok önemli bir rol oynuyor. Artık çok erken aşamada mühendislerle çalışıyor ve birlikte en iyi çözümü bulmaya çalışıyoruz. TNGA, Toyota’nın araç geliştirme ve üretim konusundaki yaklaşımını yeniden tanımladı. Böylece daha güvenli ve gerçek sürüş performansı sunacak araçlar ortaya çıktı” dedi.

Peki Toyota Neden Sıkıcı Otomobiller Yaptı?

Calty Design Research Başkanı Kevin Hunter

Kevin Hunter, geçtiğimiz 10 yılda Toyota’nın “mülayim” araç tasarımlarını “herkesi memnun etmeye çalışmak” için gerçekleştirdiklerini ve sonuç olarak sıradan ürünler üretildiğini söyledi. “Gerçekten çok iyi otomobiller yapıyorduk, insanlar otomobillerimizi beğendi ama oldukça mülayim olduklarını söylemeliyim” diye konuşan Hunter, “Peki neden sıkıcı otomobiller yaptık? Bunun birçok nedeni var ama benim için iki temel nokta söz konusu. İlki, herkesi memnun etmeye çalışıyorduk ve kimseyi bir Toyota otomobilinde hayal kırıklığına uğratmak istemedik. Diğer mesele ise geniş bir konsensus güdümlü bir organizasyonumuz vardı ve bir araya gelerek, herkesin düşüncelerini dinleyerek herkesi tatmin etmeye çalıştık. Ama artık bu süreci hızlandırdık ve insanların daha çok otomobil kullanacağını, daha saf otomobiller üreteceğimizi düşünüyoruz. İnsanların gerçekten de sürüşten zevk alacağı modeller geliştiriyoruz. Şimdi nereye gideceğimiz konusunda iyi bir yörüngemiz var ve bu konuda gerçekten iyi hissediyoruz” diye konuştu.

• Yıllar için 15e yakın araç kullandım, hiç toyotam olmadı.

almamamın nedenlerinden biri de araçlarında cc yoktu,

ancak son kasa corolla, sanırım bir de x-pack vardı onunla beraber alınır görünüyor.

ancak lpg konusunda honda gibi direk fabrikada montaj olmadığı için yine vaz geçtim...
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

Yıllar için 15e yakın araç kullandım, hiç toyotam olmadı.

almamamın nedenlerinden biri de araçlarında cc yoktu,

ancak son kasa corolla, sanırım bir de x-pack vardı onunla beraber alınır görünüyor.

ancak lpg konusunda honda gibi direk fabrikada montaj olmadığı için yine vaz geçtim...
    Nasıl yani, hangi eski hangi aracında Cruze control yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Banada hiç çekici gelmiyor.

Güzellik görecelidir ama Toyota'nın tasarımları emekli coğrafya ögretmeni arabası imajı bırakıyor bende.

Son çıkan corolla fena değil yinede.
  • Ch-R'ye bak ilgi çekici istiyorsan
    Rav 4 hybrid falanda sexy
    Uygun fiyatda sanateseri bir lexusda bulabilirsin

Tabi zevkin iki üstdeki lpgli honda civic'ci gibi ise anlarım tarz meselesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 13 Haziran 2020; 23:25:27 >
  • Yeni corollanin disi cok guzel icide bir o kadar kotu yalitimida kotu bunun disinda konfor yoltutus egrisi performansi fena degil fiyatina gore bana kalirsa camryde cok guzel Boyle elestirmemek gerek

• Ülkemizde araç çekici görünsün isterse çöpten hallice olsun. Net rakamları bile varsa yazsın ama gözlemlerim,çalışma hayatımı da dikkate alırsak her 10 kişiden 8'inin araç alma kriteri ülkemizde aracın tipi,evet sadece tipi.
  • Tasarımsal olarak chr ve yeni corolla gayet iyi, yeni corolla hb zaten çok iyi duruyor bence, epey spor ve havalı.

Hilux gayet başarılı duruyor sınıfına göre, yeni rav4 de hırçın ve iyi bi tasarıma sahip.

Yaris epey eski model, 2 kere makyaj yedi. Yenisi iyi olacaktır.

Yani benim için şu an sadece yaris modeli zevksiz bi araç.

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Tasarımsal olarak chr ve yeni corolla gayet iyi, yeni corolla hb zaten çok iyi duruyor bence, epey spor ve havalı.

Hilux gayet başarılı duruyor sınıfına göre, yeni rav4 de hırçın ve iyi bi tasarıma sahip.

Yaris epey eski model, 2 kere makyaj yedi. Yenisi iyi olacaktır.

Yani benim için şu an sadece yaris modeli zevksiz bi araç.
    Usta nasılsın geçen konumda 70.000₺ fiyatı resmen ölü fiyat çekmişim benim aracın fazla ilanı yok.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-turkiye-de-tek-skydome-acilabilir-cam-tavan-1.4-t-jet-500-l-829407670/detay

Şu adam benim aracın aynısını satıyor sadece cam tavanı açılır benim ki değil, benim km 80 binde onun km 52 binde.

Yani nerden baksan benim araç 19.000₺ trameride düş 100.000₺ eder.

Ben 70k satayım demiştim.

• Iyiyim teşekkürler, sen de iyisindir umarım

70 bin çok düşük demistim zaten, 2004 civic satıyorlar şimdi o paraya

• -Hollywodd varken Bollywood izler misin?
    -Tabi ki hayır.

Konu başlığını açan arkadaş hislerime tercüman olmuş.Bana sadece toyota değil uzakdoğunun araçlarının hiçbirisi çekici gelmiyor.Gelen varsa da hyundai kıa markaları gibi avrupa araçlarının tasarımını taklit ettikleri için gelmiştir.Avrupa araçlar hızlı ve öfkeli filmindeki paul walker,Vın dıesel iken uzakdoğu araçlar aksiyon sahneli hint filmlerinde oynayan amir kahn'dır.Hint filmlerine baktığında sanki vitaminsiz adamlar görüp durursun.Ne doğru düzgün zencilerdir ne de beyaz.Toyota tasarımları da aynen buna benziyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ykaya1983 -- 14 Haziran 2020; 0:8:46 >
  • lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Sağol Allah'a şükür iyiyim.

Vallaha şaşırdım bu fiyatı görünce çünkü çok fazla satılmış bir paket değil sonuçta.

Benim cam tavan açılır olsa efsane olurdu.

Neyse fiyatlar 2010 lü yıllara dönünceye kadar kullanmaya devam

• Allah ömür verdiği sürece kullanacaksın yani

Niye satmak istiyorsun ki zaten, lpg uyumlu 120 hp turbo motor, yüksek donanım, geniş ferah hacim, sokakta ender görülen tarz bi tasarım, daha ne istiyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: ykaya1983

-Hollywodd varken Bollywood izler misin?
    -Tabi ki hayır.

Konu başlığını açan arkadaş hislerime tercüman olmuş.Bana sadece toyota değil uzakdoğunun araçlarının hiçbirisi çekici gelmiyor.Gelen varsa da hyundai kıa markaları gibi avrupa araçlarının tasarımını taklit ettikleri için gelmiştir.Avrupa araçlar hızlı ve öfkeli filmindeki paul walker,Vın dıesel iken uzakdoğu araçlar aksiyon sahneli hint filmlerinde oynayan amir kahn'dır.Hint filmlerine baktığında sanki vitaminsiz adamlar görüp durursun.Ne doğru düzgün zencilerdir ne de beyaz.Toyota tasarımları da aynen buna benziyor.

Senin sevdiğin arabaları yapanlar seni sevmezken senin sevmediğin arabaları yapanlar seni ve ırkını senden çok seviyor ve saygı duyuyor insan buna hürmeten sever

Seni seven ve birde sevmeyen iki 50 yaşında tanıdığın kadın düşün biri seni seviyor ama yemeği çok iyi değil biri senden nefret ediyor ama yemeği daha iyi, hangisinin yaptığı yemeği yersin?

Japon kardeşlerimi çok severim kendilerini kültürlerini (Amerika sayesinde kültürleri biraz bozulmuş olsada), arabalarınıda severim

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.