Şimdi Ara

Nissan Qashqai 1.6 Dci 130 HP X-Tronic Testim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
2
Favori
72.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dün yaptığım Mazda 3 testinden sonra yeni Nissan Qashqai 1.6 Dci testide yapmıştım.

Size hemen izlenimlerimi aktarayım.

Araç 7 ileri cvt şanzıman ve vites oranı çok güzel ayarlanmış 7. vites 2000 devirde 120 km/h yapıyor ve uzun yolda hem sessiz hemde akıcı oluyor, ekonomisi de cabası.

Cvt şanzıman konforlu ama ruhsuz bir şanzıman, manuel kullanmak daha keyifli.
    Araç 110 km/h dan sonra yan aynalardan rüzgar sesi alıyor ne yazık ki ve kendini hissettiriyor. Uzun yolda ya sakin kullanım yapmanız lazım ya da biraz müziğin sesini açacaksınız.
    Araç donanım olarak oldukça başarılıydı, cam tavan, navigasyon, ısıtmalı deri koltuklar, şerit takip asistanı araçta yok yok
    Araç hacim olarak bagaj olsun, diz mesafesi olsun her noktada yeterli, koltukların yanal desteği ve kavrayışı gayet başarılı. Yalnız araçta donanım olarak herşey var. Arka bagaj kapağı manuel kapatılıyor
    Araç ne yazık ki 4 çeker değil. Otomatik 1.6 Dci'ler 4x2, manuel olanlarda 4x4 geliyor.

Araç fiyat olarak 110 bin tl'nin üstünde donanımı iyi ve motoruda başarılı ama en azından en dolusu 95-100 bin bandında olmalı diye düşünüyorum

Aracın en güzel yanı japon malından ziyade avrupalı bir görünümü ve donanımı bulunuyor. Araç görüş alanı olarak gayet başarılı ama yüksek olması üst hızlarda biraz güvensizlik veriyor 130 km/h ile virajı dışarıdan alınca esneme yaptığını hissedebiliyorsunuz.
    Araçta 19" jantlar var buna rağmen konforu hatrı sayılır seviyede. En azından darbe emişleri ile kendini bir nebze konforlu kılıyor

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Sorunuz olursa cevaplamaya çalışırım

Buyrun bu da video. Lütfen HD izleyin Bu arada youtube de açamayanlar için dailymotion'a video yükleniyor

http://www.youtube.com/watch?v=9RUEXkrquPQ

http://www.dailymotion.com/video/x1p1nzr_2014-nissan-qashqai-1-6-dci-130-hp-x-tronic-test_auto

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muharrem.05 -- 17 Nisan 2014; 15:40:28 >

• iyi test yapıyorsun ha
  • quote:

Orijinalden alıntı: muharrem.05

bu beni araci almaktan vazgecirdi
    almayi dusunen mutlaka test etsin

cvt hic konforlu ve performansli degil,az yakiyor olabilir ve sakin kullanım icin bircok kisi dert edilmeyebilir ama DSG ye alisan birisi icin cok ama cok konforsuz
    sürüs hissi ve zevki 0
    aractan indigim gibi uzaklastim ki baya bir suredir bekliyordum araci

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goofyitu -- 17 Nisan 2014; 15:19:39 >
  • onlerden
  • quote:

Orijinalden alıntı: goofyitu

quote:

bu beni araci almaktan vazgecirdi
    almayi dusunen mutlaka test etsin

cvt hic konforlu ve performansli degil,az yakiyor olabilir ve sakin kullanım icin bircok kisi dert edilmeyebilir ama DSG ye alisan birisi icin cok ama cok konforsuz
    sürüs hissi ve zevki 0
    aractan indigim gibi uzaklastim ki baya bir suredir bekliyordum araci

Cvt şanzıman yakıt tüketimini artırır üstadım. Dsg gibi çift kavrama şanzımanlar genellikle daha ekonomiktir. Cvt şanzımanda performans kaybıda cabası ama yapısı gereği araçta vites geçişini hissedemezsiniz aslında araçta vites yok 7 kademeli bir sistem var kendisi hareket ettikçe devir düşüyor bu yüzden kararsızlık ya da viteste hissettirme yapmıyor
    Katıldığım nokta Dsg şanzımandan sonra cvt şanzıman çok beklenti karşılamaz

• youtube engelli olmasına rağmen neden yüklüyorsun muharrem:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alfredo

youtube engelli olmasına rağmen neden yüklüyorsun muharrem:)

Ekmek parası Şaka bir yana herkes kullanıyor Dailymotion videosu da yüklendi sayılır
  • quote:

Teşekkürler Muharrem güzel test oldu yine de bayan satış temsilcileri ile daha iyi oluyor

1.6 dci muazzam bir motor. x-tronic de konfora yönelik hazırlanmış bir cvt

fiyatlar biraz daha düşük olsaydı iyi olurdu

test aracının fiyatı 100 bin civarı olsa gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: akifsari

Teşekkürler Muharrem güzel test oldu yine de bayan satış temsilcileri ile daha iyi oluyor

1.6 dci muazzam bir motor. x-tronic de konfora yönelik hazırlanmış bir cvt

fiyatlar biraz daha düşük olsaydı iyi olurdu

test aracının fiyatı 100 bin civarı olsa gerek

Alıntıları Göster

http://www.dailymotion.com/video/x1p1nzr_2014-nissan-qashqai-1-6-dci-130-hp-x-tronic-test_auto

Dailymotion linki geldi Hd çözünürlük birazdan gelir

• quote:

quote:

Ekmek parası Şaka bir yana herkes kullanıyor Dailymotion videosu da yüklendi sayılır

Alıntıları Göster
    Ellerinize sağlık hocam. Araba fiyatı hariç çok iyi görünüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: PetrovaFire

Ellerinize sağlık hocam. Araba fiyatı hariç çok iyi görünüyor

Alıntıları Göster
    80.000
  • Video hd olmustur
  • quote:

Video hd olmustur
    Teşekkürler Muharrem eline sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gladiotürk

• Test için teşekkürler.
    Merak ettiğim şu: arka koltuklar kızaklı mı yani ileri geri hareket ediyorlar kı?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Gladiotürk

Alıntıları Göster
    tamam araç güzel de benim aklım sırf dizel ve otomatik diye üstelik 4x2 bir araca 96 bin tl yi (orta paket) vermeyi kestirmiyor..

Belki kullanım maliyeti daha yüksek olacak ama şöyle de araçlar var arkadaş...

http://www.sahibinden.com/arazi-suv-pick-up-jeep-compass?sorting=a277_desc

not: iyi ki cebimde 100 bine yakın nakit para yok.

• Bu ara hep japonlardan gidiyorsun

Lakin Cvt konusunda fikir ayriliklarimiz var.
    Sunu soyleyeyim ama Cvt ya sev ya nefret et bir sanzimandir.
    Sevmeyen adama asla sevdiremezsin ama hosuma giden adama baska sanziman anlatamazsin

Ben seven taraftayim
    Sunu da soyleyeyim,her cift kavramaya DSG iyidir diyip gecmemek gerek (VW grup icin),aractan araca kalibrasyon farki epey oluyor.Golf'te cok severken,Beetle'da nefret ettim.Tdi dsg uyumunu tsi dsg uyumu kadar basarili da bulmuyorum mesela.

Cvt ise rahat adam sanzimani,sakin kullanan adama hitap ediyor bence,sessiz sakin suzulurcesine gidiyor.

Vw 8 ileri dsg calismasi yaparken,zf 9 ileri sanziman yanitmisken,sanzimanin gelecegi sence de Cvt'ye dogru gitmiyor mu?

Test icin tekrardan sagol

• quote:

Orijinalden alıntı: V.K.

Bu ara hep japonlardan gidiyorsun

Lakin Cvt konusunda fikir ayriliklarimiz var.
    Sunu soyleyeyim ama Cvt ya sev ya nefret et bir sanzimandir.
    Sevmeyen adama asla sevdiremezsin ama hosuma giden adama baska sanziman anlatamazsin

Ben seven taraftayim
    Sunu da soyleyeyim,her cift kavramaya DSG iyidir diyip gecmemek gerek (VW grup icin),aractan araca kalibrasyon farki epey oluyor.Golf'te cok severken,Beetle'da nefret ettim.Tdi dsg uyumunu tsi dsg uyumu kadar basarili da bulmuyorum mesela.

Cvt ise rahat adam sanzimani,sakin kullanan adama hitap ediyor bence,sessiz sakin suzulurcesine gidiyor.

Vw 8 ileri dsg calismasi yaparken,zf 9 ileri sanziman yanitmisken,sanzimanin gelecegi sence de Cvt'ye dogru gitmiyor mu?

Test icin tekrardan sagol
    Test için sağolun gerçekden güzel testler yapıyorsunuz ben aracı pahalı buldum biraz ama güzel gerçi rüzgar sesi videodaki kadar varsa baya sıkıntı yaratabilir

Bu arada hiç ford test etmiyorsunuz her markayı test ettiniz garibimi hiç test etmediniz

• 100 bin verilmez yahu. Tam otomatik kuga alır kalanıda yakıt parası yapardım şahsen...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marmaratic

100 bin verilmez yahu. Tam otomatik kuga alır kalanıda yakıt parası yapardım şahsen...
    Bende aracı bugün inceledim, kullanmadan hiç zamanım yoktu koşa koşa inceledim .Bu inceleme çok iyi oldu daha bugün aracı en azından oturduğum yerden incelemiştim şimdi testi görünce birçok şey kafamda oturdu.

Performans gerçekten güzel.Fiyatı yüksek ancak 1.6 dizel otomatik olması sebebiyle, fiyatı yüksek olsa da tercih edilesi bir araç olmuş.Ben alınabilir diyorum.

Teşekkürler test için.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.