Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Tenda v300 vdsl2 modem router kullanıcısı var mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
128
Cevap
3
Favori
13.345
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Modem >> Tenda v300 vdsl2 modem router kullanıcısı var mı ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      6679 Mesaj
      24 Kasım 2018 16:48:47
      quote:

Orijinalden alıntı: InDark

Arkadaşlar merhaba herkese. Bende bu modemi aldım geçtiğimiz hafta. Ancak kablolu bağlandığımda 50 mb/s hız alabiliyorken, kablosuzda bu hız bazen 3 mb/s ye kadar düşüyor, ping de çok artıyor. Kanal ı değiştirdim birden fazla ama sorun hep var ancak bazı zamanlarda da wifi de yine 40 mb üstü hoz aldığım oluyor. Tt yi aradım sorunun onlardan kaynaklı olmadığını söylediler ki zaten kablolu bağlantı da yüksek hız ve iyi ping değeri alabiliyorum. Bu modemi 5ghz konumuna nasıl getiriyoruz acaba 802/n şeklinde seçim yapınca mı ? Eğer öyle ise bu seçimi yapınca bile kablosuz hala sorun cıkarmaya devam ediyor bana. On yıllık eski modemimde bile bu sorun yoktu. Kablosuz ayarları nasıl olmalı acaba bilen varsa yardım edebilir mi ?
      Bu modem de 5 ghz yok ne yazık ki. Wifi de en iyi performansı 5 ghz de alırsınız. Tabi kullandığınız telefon tablet vs nin de 5 ghz yi desteklemesi lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      411 Mesaj
      24 Kasım 2018 18:11:09
      quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

Bu modem de 5 ghz yok ne yazık ki. Wifi de en iyi performansı 5 ghz de alırsınız. Tabi kullandığınız telefon tablet vs nin de 5 ghz yi desteklemesi lazım.

Alıntıları Göster
      Anladım yalnız o zaman benim eski modemimde de 5 ghz yoktu ama onda daha yüksek ve stabildi hız. Şu an neden böyle acaba sizce ? Birde intermetim fiber internete geçtikten sonra modem yenilemiştim ama o da takribi 3 senelik falan bir modemdi. Yenisinin daha iyi olması gerekirken şu an daha kötü boşu boşuna 150 tl vermiş gibi oldum.

• Yarbay
      6679 Mesaj
      24 Kasım 2018 19:11:17
      quote:

Orijinalden alıntı: InDark

Anladım yalnız o zaman benim eski modemimde de 5 ghz yoktu ama onda daha yüksek ve stabildi hız. Şu an neden böyle acaba sizce ? Birde intermetim fiber internete geçtikten sonra modem yenilemiştim ama o da takribi 3 senelik falan bir modemdi. Yenisinin daha iyi olması gerekirken şu an daha kötü boşu boşuna 150 tl vermiş gibi oldum.

Alıntıları Göster
      Tenda nın router özelliği var sanırım. Birbirlerine kablolu veya kablosuz bağlayıp evin her tarafına interneti yayabilirsiniz. Google dan araştırın bulursunuz.

• Yüzbaşı
      411 Mesaj
      24 Kasım 2018 20:06:24
      quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

Tenda nın router özelliği var sanırım. Birbirlerine kablolu veya kablosuz bağlayıp evin her tarafına interneti yayabilirsiniz. Google dan araştırın bulursunuz.

Alıntıları Göster
      Hocam evin her tarafında full çekiyor modem, benim sorunum hız ve ping problemi.

|
      |

• Binbaşı
      1589 Mesaj
      03 Aralık 2018 13:31:58
      Modemin kablolu bağlantısında hiçbir problem yok ama WiFi bağlantısı berbat halde. Bunun nedeni nedir? Modemlerden hep çekiyorum gerçekten çok sıkıldım. 50mbps internetim var WiFi de 3mbps alıyorum. Garantiye mi veriyim?

|
      |

Nejat -Ankara/Mamak -Liverpool Y.N.W.A. -
      Twitter | Mail |Tumblr PIN : 2AF3E476
    • Yarbay
      2811 Mesaj
      04 Aralık 2018 20:31:28 Konu Sahibi
      Bahsedeceğim işlem belki 1.05 firmware'i olan Tenda v300 lerde olmayabilir ancak 1.02 firmware'i yüklü v300 lerde firmware'i yükseltmiyor ve bir kod istiyordu.

Eski tenda ürünümde taa çinden destek alıp karmaşık bir işlemi yapmıştım. Bu sefer türkiye bürosuna mail attım. Çok kibar davrandılar ve mesajlarıma gayet hızlı çözümler önerdiler. Teamviewer le bile destek olma yolu açıldı ama ben prensip icabı istemedim. Sonuç olarak bir süre sonra kod konusu çözülmüş. Modem'i v1.06 ya yükseltmeyi başardım.

Tenda v300 1.06 versiyonu ( türkçe desteklidir )

http://down.tendacn.com/uploadfile/V300/US_V300v1.0br_V53.0.1.6_en+tr_TDE01.zip

Şayet güncellemeyi yapmayıp kod isterse gerekli kod:

mhXurev8vJuZlJaUms4Yx2vUx1rertaXk1rerxXwntmUmc4XlJLFzw4RDhjFverfmdf8mhWWmxWWmNWWFdaWlJf8mdaUoxWWFdeUoxWXlJL8mhX0zw5Kyq

Ryzen 1700@3700, Asus Prime x370-Pro, MSI RX470 Gaming X 4GB, G.Skill FlareX 3200 2x8GB
      Samsung 960evo 500GB, WD 1GB 2.5" HDD, Corsair RM650X, Arctic Freezer 33, Deep Cool Tesseract BF, Benq GW2470H,Preo MG01,Logitech G603

• Yüzbaşı
      460 Mesaj
      10 Aralık 2018 20:45:36

Link ölmüş hocam, varsa güncel link alabilirmiyim? :)
      |
      |
      eskibirkurt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2811 Mesaj
      11 Aralık 2018 00:39:23 Konu Sahibi

https://www.tendacn.com/en/product/download/v300.html

link tekrar değişirse diye ana siteyi veriyorum. burda ilk seçenek "V300 Firmware V53.0.1.6_EN" yazıyor. Odur.
      |
      |
      lewizsthank1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ryzen 1700@3700, Asus Prime x370-Pro, MSI RX470 Gaming X 4GB, G.Skill FlareX 3200 2x8GB
      Samsung 960evo 500GB, WD 1GB 2.5" HDD, Corsair RM650X, Arctic Freezer 33, Deep Cool Tesseract BF, Benq GW2470H,Preo MG01,Logitech G603
    • Yüzbaşı
      566 Mesaj
      12 Aralık 2018 21:56:03
      quote:

Orijinalden alıntı: eskibirkurt

https://www.tendacn.com/en/product/download/v300.html

link tekrar değişirse diye ana siteyi veriyorum. burda ilk seçenek "V300 Firmware V53.0.1.6_EN" yazıyor. Odur.
      Başarıyla güncelledim. Cihaz sanki daha stabil çalışıyor gibi. Bilgilendirme için teşekkürler...
      |
      |

Bütün uyuyanları uyandırmaya bir tek uyanık yeter..!
Reklamlar
Yeni Abonelik d-smart
Paykasa
doğum sigortası, doğum paketi, çocuk sigortası
millenicom;internet;servis
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,312
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.