Şimdi Ara

Tenda v300 vdsl2 modem router kullanıcısı var mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
231
Cevap
6
Favori
58.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar dsl kablosu yaklaşık 5 km olan bir bölgedeyim. Yaklaşık 2 sene önce hattı açtırdığımda eski dslamlar vardı sadece annex a bağlanabiliyordu. Sorunsuz 3mbit kullanabiliyordum. Hattı kapattırdım ve tekrar açtırdım şimdi yeni dslamlar var. 2mbit zor görüyor ve zaman zaman sıkıntılı. Daha önceki tecrübelerim broadcom çipsetlerin uzun mesafeli bu tip bağlantılarda iyi sonuç verdiği yönündeydi. Yabancı forumlarda aldığım bilgilerde bu yöndeydi. VDSL2 modem istiyorum ki çipseti yeni olsun ayrıca broadcom olsun.

Tenda genelde broadcom çipset kullanıyor. Bir hepsiburada yorumunda modemin wifisinin broadcom olduğunu okudum. Modemin genelinde aynı çipset üzerinden gidiyorlar ve cpusuda büyük ihtimalle broadcom.

Tenda v300 almayı düşünüyorum. Kullanıcısı var mı ? Bu modemle sorun problem yaşayan var mı ?

• ben yeni aldım. misafir ağına hız limiti atamayı bulamadım . Daha once asus nu14 kullanıyordum ve memnundum . tenda ondan sankı bır tık daha alt bır modem vdsl e gecınce en uygun bunu buldum . ara ara kopmalar yasıyorum modemle mı ılgılı yoksa vdsl gecısımle bır ılgısı var mı bilmiyorum ama 1 hafta için fiyatı düşünülünce iş gören güzel bir modem .

Misafir agına hız olayına cevap arıyorum ?
  • ben de bugün N11 den sipariş verdim. 20 TL indirim kuponu ile 135 TL ye geldi. Şimdi Airties ADSL 5442 modem ile Vodafon ADSL 16 Mbit hız ile kullanıyorum. eski modemim ile maxiumum 13 mbit görüyorum. ilerde taahhütüm doldukyan sonra Turknet 75 Mbit VDSL paketine geçmeyi planlıyorum. Bu yüzden bu modemi aldım. şimdi test edeceğim. şayet modem performansı iyi ise eskisini satacağım.
  • arkadaşlar modemi turknet adsl bağlantıda kullanmaya çalışıyorum fakat ne yaptıysam internete çıkmıyor dsl ışığı sabitleniyor fakat ip alamıyor, adsl bağlantısı yapabilen varmıdır bu modemde??
  • Baxı kullanıcısına yanıt
    hyilmaz99 kullanıcısına yanıt
    modemden memnun musunz ?
    olumsuz tarafı var mı?
    wıfı de yada ınternette donma yapma kopmalar var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 8 Ağustos 2017; 15:23:21 >
  • micro77 kullanıcısına yanıt
    ben kullanıyorum. max 3000 bağlanan çok kötü bir hattım var. kopma yok. wifi de sorun yok. sadece online oyunda ara sıra ping çok yükseliyor oda hattın berbat olmasından büyük ihtimalle. güzel modem
  • eskibirkurt kullanıcısına yanıt
    cevap için teşekkürler .

arayuzu nasıl snr vs gibi detaylar var mı?

resim yada video çekmeniz mümkün mü ?

wifi sadece 11n ayarlanabilir mu ?

modern de şişme yada donma sebebi ile restart yapıyor musunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    menüsünün resim yada videosuyla uğraşamayacağım sayfası bol.

sadece 11b, 11g, sorduğun 11n modu var. 11b\g modu var. 11b\g
    (default) modu var.

Aygıt bilgisinde "SNR Kenar Boşluğu (dB): 14.8 8.5" şeklinde bir bilgi bölümü var ama snr marjini kurcalayacak bir bölüm göremedim. SNR margin kurcalama genelde telnetten girip yapılabiliyor diye telnet denedim ama çalışmadı belki modem menüsünden kapalı telnet bilemiyorum ama şu an telnet çalışmaz görünüyor. SNR ile ilgili sorunda tam olarak neyi merak ettiğinde önemli... SNR marjini mi değiştirmek istiyorsun ?

sonradan edit: yönetim-erişim kontrolü seçeneğinden telnet'i aktif ettim ve telnet bağlantısı yaptım. telnet oluyor... yani brodcom'un snr ile ilgili telnet komutlarını bulursan geniş kapsamlı şeyleri ordan yapabilirsin....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskibirkurt -- 8 Ağustos 2017; 17:2:4 >
  • tesekkurler .
    SNR ve dıger ozellıklerı gostermeyen modemler oldugunu duydum o yuzden sordum.

kopma ,wıfı yada modem de donma yuzunden yenıden baslattıgınız oluyor mu? ne aralıklarla ?

bu modem ıle ılgılı ne ınceleme ne vıdeo ne de acıklayıcı bılgı forum vs. hiçbir bilgi yok.

o yuzden sormustum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 8 Ağustos 2017; 20:5:39 >
    kopma wifi yada modem donma gibi bir problem yok. sadece ping 25 civarında olması gerekirken 400 lere fırlıyor oda büyük ihtimalle benim berbat hat yüzünden.
  • pekı tesekkurler.
  • Ben Vodafon ADSL ile bağlanıyorum. paketim 16mbit 12 Mbit alıyorum. Bundan önceki modemim de airties aynı değerlere sahipti. Ben değişen hiç bir şey görmedim. Bu cihaz daha küçük daha kibar.
    Türknet VDSL bağlantısı için gün sayıyorum
  • Modem in versiyonu V53.0.1.2_en_TDE01 en güncel versiyonu bu mudur ?

Ben doğru dügün bir sayfasını bulamadım driver firmware indirmek için link paylaşabilecek olan var mıdır ?

Misafır ağına sürat işini hala çöemedim
  • Baxı kullanıcısına yanıt
    Zannımca en güncel versiyonu şuan için bu. Güzel bir vdsl2 modem tavsiye ederim.
  • Merhaba,

Son wpa2 güvenlik açığını kapatacak bir firmware güncellemesi yayınlandı mı arkadaşlar?

Son firmware dosyalarını internette bulamadım.Link verirseniz sevinirim.
  • Arkadaşlar bu modemde kablosuz en fazla kac mit hız görüyorsunuz ? Su anki modemim ile 35 40 anca alabiliyorum hattım 50 destekliyor, acaba bu modemle sorunsuz 50mbit hız alabilirmiyim ?

• `bELa ` kullanıcısına yanıt
    vdsl 50 mbit mi kullanıyorsun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eskibirkurt

vdsl 50 mbit mi kullanıyorsun ?

Evet 50mbit vdsl. Kablolu 50 alabiliyorum kablosuz 35-40 anca. Bu tenda modemde kablosuz olarak full 50 alabilirmiyim diye merak ediyorum

• `bELa ` kullanıcısına yanıt
    tenda v300 300 mbps wireless'e sahip. kendi gördüklerimden wirelessin çekme çekmeme açısından güçlü olduğunu söyleyebilirim. kullandığın cihaz laptop mu masaüstü mü bilemiyorum. yüksek hızlara çıkabilmek için (150 veya 300) modeme bağlanan cihazdaki wifi'nin "wireless n" özelliğine sahip olması gerekli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eskibirkurt

tenda v300 300 mbps wireless'e sahip. kendi gördüklerimden wirelessin çekme çekmeme açısından güçlü olduğunu söyleyebilirim. kullandığın cihaz laptop mu masaüstü mü bilemiyorum. yüksek hızlara çıkabilmek için (150 veya 300) modeme bağlanan cihazdaki wifi'nin "wireless n" özelliğine sahip olması gerekli.

laptop Lenovo Z510. Wifi 802.11b/g/n.
    Telefon olarak da iPhone 6, iPhone 7 var. Bu telefonlar ve laptop ile 40 ve üstünü göremiyorum şu anki modemimle kablosuz olarak. Tenda'da görebilirim diye aldım :)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.