Şimdi Ara

tamirci belası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
1
Favori
10.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaslar, bugün bir araba aldım 8 bin tl bir 96 spring neyse devrini aldım, hgs taktm otobanda bir baktımki motor yag damlatıyor,
    hemen cektim sanayiye, usta dediki şu bu conta degişicek , tamam dedim ne kadar? 400 tl al dedim parasınıda verdim

dediki sen git aksam 5 te gel hemen cıkmaz sökcem takcam vs neyse gittim bende dürüm yedim 1 saat sonra döndüm aracımı kenara cekmis ( sözde 5 saat sürecek işlem)
    usta ne cabuk yaptın ne ara söktün ? dedim,ben hızlı iyi calısırım dedi. tamam dedim bindim araba gittim eve baktım sorun aynen devam yag damlatıyor
    bu adam sadece saga sola biraz kırmızı slikon sürmüş . çıldırdım bir daha gittim, e işte sunu bunu degiştimde, bu yag sanzımanla, motor arasındaki karter contasından sızıyo oda masraflı dedi
    tamamda ben 400 verdim 400 niye verdim dedim kem küm etti simdi ben napayım? kanunen birşey yapamayacaksam yarın 4 tane sopalı arkadas alıp gidicem mecburen

böyle bir dünya varmı , bir sorun var sorunu gidermek icin 400 tl verdim ve sorun devam ediyor? ben napmalıyım bana bir akıl verin, allahına kadar haklıyım ve zoruma gidiyor

• arkadaşlar hazır, kanunen care yoksa yarın gidicez 4-5 kişi , para sorun degil, 400 tl 3-5 günlük yevmiye ama enayi yerine konmak zoruma gidiyor, 2 paket sigara bitirdim bugün
    buda bana ders oldu birşey yaptırıcaksam basında beklicem , 5 degil 55 saat sürsün. ama bunuda o adamın yanına bırakmıcam, isterse bütün sanayi başıma toplansın, dövsün
    dayak yesemde mahkeme mahkeme dolascaz, işinden gücünden olsun adi herif
  • Kanunen bişey olmaz arkadaşlara söyle hazırlansınlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsn_33

Kanunen bişey olmaz arkadaşlara söyle hazırlansınlar

arkadaşlar hazır, kanunen care yoksa yarın gidicez 4-5 kişi , para sorun degil, 400 tl 3-5 günlük yevmiye ama enayi yerine konmak zoruma gidiyor, 2 paket sigara bitirdim bugün
    buda bana ders oldu birşey yaptırıcaksam basında beklicem , 5 degil 55 saat sürsün. ama bunuda o adamın yanına bırakmıcam, isterse bütün sanayi başıma toplansın, dövsün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BilimseL Maymun -- 22 Ağustos 2017; 21:25:3 >
  • Araçla dükkana dal, damlayan yağ balatalara bulaşmış herhalde fren tutmadı kaza oldu dersin

• Sanayi tayfası çok belalı haberin olsun. Başına olağan bir şey gelmiş zira tüm ustalara güven olmaz. Zira benim tanıdık bir usta vardı diyarbakır'da. Direksiyon yağı damlatma sorunu vardı az bir şey işçilik ücreti aldı ancak 7 kere aynı ustaya git-gel yaptım damlatma sorunu yüzünden. Adam her gelişimde tekrar yaptı sonunda orjinal direksiyon yağ deposunu taktı sorun çözüldü. İlk aldığı ücretten başka bir ücret almadı benden. Ancak hepsi iyi kazıkçı orası doğru

• quote:

Orijinalden alıntı: BilimseL Maymun

quote:

Orijinalden alıntı: hsn_33

Kanunen bişey olmaz arkadaşlara söyle hazırlansınlar

arkadaşlar hazır, kanunen care yoksa yarın gidicez 4-5 kişi , para sorun degil, 400 tl 3-5 günlük yevmiye ama enayi yerine konmak zoruma gidiyor, 2 paket sigara bitirdim bugün

Elinde fatura yoksa kimi nereye şikayet edeceksin en başta bilinçli davranacaktın dilin yanınca değil

• Tecrübe yedigimizin kazıkların bileşkesi yazıyordu bir yerde

Benimde yeri geldi başıma geldi hocam sakin ol ...

Ama akıllandım aracımı kolay kolay bir yere çekmem zorda kalmadıkça

Önce konuşurum biraz konuşması dandik olan bir adamada güvenmem ayrılırım ordan mesela bahsettiği yeri yapınca bu çözülürmü diye sorarım net cevaplar isterim

Yabancı bir yerse arac başında durrum ara ara bişeyler sorarım ne yaptığını takip ederim para zaten en sonunda

Ha bunlar olunca terslik yaşamayacağım garanti deil her yerde sahtekarlar var ve kendilerini güncelliyorlar onlarda

Benimkisi elden geldiği kadar darbe almamak diyelim...

• sanayi ustaları hep aynı.en iyisini bile bulsan arabayı bırakıp gidince içine ediyo.
    haklısın bişey diyemiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kırmızı değil daha pahalı olan siyah conta işçilik dahil 40 tl. Usta direkt çarpmış kafadan düz olsun diye 10 katı fiyat vermiş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üst kapak contasını değiştirmiş maksimum 100 liralık bir işlem fakat sizin araç yağ damlatıyor yani üst kapakla alakası olmayan bir olay bu.

motor keçeleri ve şanzıman keçelerine baktırın sanayiye giderken sorununuzun çözümüyle gidin. aksi takdir de arkadaşlarınıza maaş bağlatmak zorunda kalabilirsiniz,geçmiş olsun.
  • Ne tamircisi arkadaş. Adam tamirci mamirci değil. Bunun gibi insanlara ben tabiri caiz ise hırsız ve dolandırıcı derim. Bunlar usta olmadığı için müşterileri yoktur. Bir kere giden zaten bir daha gitmez. Yeni geleni de bir şekilde yolmaya kalkarlar. Her işte kırık insanlar vardır. Burada da sana denk gelmiş. Uğraşıp boşuna kendini yorma. Bir su iç. Bu tiplerle uğraşmaya gelmez.
  • Parayı iş bitince ve arıza çözüldüyse vereceksiniz.

Böyle peşin verirseniz şerefsiz esnaf adamı dertli eder.

• Arkadaşın mekana bir araba geliyor, arkadaş namaz kıldığı için ilgilenemiyor, araç çıkıyor, kapı önünde benzin kaçağından alev alıyor.

Neyse zor bela söndürüyorlar. Bir önce gittiği servis benzin hortumlarına taktığı kelepçeyi fazla sıktığı için kesip patlatıyor.

Hesap sormaya giden adama, servisin yanıtı.

- LPG den patlamıştır o, benzinden olmaz.

Türkiye'de başından sonuna kimse sorumluluk sahibi değil. Kanunlarımız da bu yönde değil, ahlak yapımızda...

Geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: algins

Ne tamircisi arkadaş. Adam tamirci mamirci değil. Bunun gibi insanlara ben tabiri caiz ise hırsız ve dolandırıcı derim. Bunlar usta olmadığı için müşterileri yoktur. Bir kere giden zaten bir daha gitmez. Yeni geleni de bir şekilde yolmaya kalkarlar. Her işte kırık insanlar vardır. Burada da sana denk gelmiş. Uğraşıp boşuna kendini yorma. Bir su iç. Bu tiplerle uğraşmaya gelmez.

aynen dedigin gibi baba, zaten dolanırken baktım hepsi full kalabalık, bende bu adama gittim boşta diye, işimi halleder diye, çok güzel HALLETTİ !
  • quote:

Orijinalden alıntı: C4_1400

Parayı iş bitince ve arıza çözüldüyse vereceksiniz.

Böyle peşin verirseniz şerefsiz esnaf adamı dertli eder.

ne alakası var, adam yapıyor tamam süper oldu diyor, para vermedenmi binip gidiceksn?
    binip gitmedende anlaşılmıyor sorun, yani dedigin gibi olmuyor,

adam tamam dedi, bindim eve geldim evde akıttı, eve kadar para vermiyyimmi
  • 4 solapi adam ilk önce seni

Sonra o usta bozuntusunu dövmesi gerekir

• Merak ediyorum sonucu ne olacak. Geçmiş olsun. Ne yaparsan yap düşünerek hareket et. Haklıyken haksız duruma düşme

• quote:

Orijinalden alıntı: ***redbull***

Merak ediyorum sonucu ne olacak. Geçmiş olsun. Ne yaparsan yap düşünerek hareket et. Haklıyken haksız duruma düşme

valla son care kavga, ama öncesinde dolmus hat kooperatif baskınını aradım durumu izah ettim, hak verdi ,
    tamam dedi yarın birlikte gideriz ben o ustayı tanıyorum dedi, sen hiç merak etme halledecegim adam getirme dedi
    yarın sadece onunla gidicez, umarm çözülürde selametle kurtulurum selametle, sonucu buraya yazarım

burda asıl amacım size dert dökmek degil degerli arkadaslar, kötü tecrübeleri paylaşmak
    sakın ola aracınızı bırakmayın isterse 10 saat tamir sürsün cayını sigaranı ic bekle basında izle, utanmadan ve cekinmeden
  • Hocam ilk tespit koyan ustaya 400 tl verilir mi parayı kolay kazanıyorsunuz sanırım. En az 3-5 yer gezip netlestirmeniz gerekirdi. Çok hatalisiniz

• Ben de başıma geleni anlatayım. Beterin beteri varmış:) Geçtiğimiz hafta aracımın direksiyon hortumu patlamıştı, daha öncesinden de zaten direksiyon pompasından yağ kaçağı vardı. Hortumun patlamasından sonra yağ kaçağı bayağı arttı. Gittim sanayiye baktı usta dedi işte hortumun patlamış bunun yenisini alır takarız ve direksiyon pompasının da contasını takarız hallolur bu iş. 450 tl, tamam dedim. Neyse bıraktım arabayı gittim. 6 saat kadar sonra aradı. Gittim aldım aracı. Aracın motor kısmı çok sıkışık, herşeyden iç içe o yüzden olacakki direksiyon hortumunu sökerken radyatör hortumunu da sökmüş. Aracım eve varır varmaz su kaynattı, bütün su boşaldı. Aracın klima borusunu da sökmüş, bütün freon gazı kaçmış klimam soğutmuyor artık.

Aracım hararet sonrası motor keçelerinden de yağ kaçırmaya başladı(Onarım maliyeti 2000tl en az)

Direksiyon hala yağ kaçırıyor

Klima freon gazı dolumu 200 tl

Ekmek teknem olan aracımın son hali bu...

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.