Yarbay
28 Ocak 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
12 üye
Görüntülenme
Toplam: 159 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Youtube'da açılan bir reklamda video karşıma çıktı. Dünya haritasında Türkiye yer almıyor. Şöyle bir göz gezdireyim dedim Küba ve Dominik Cumhuriyeti de haritada yer almıyor, belki gözümden kaçan başka ülke veya ülkeler de olabilir.

Konuyu burda açmamın sebebine gelince; geçtiğimiz haftalarda vuku bulan Continental hadisesi...

Bu videonun tarihi 22.01.2018
https://youtu.be/vq7cCcESnt4


Japon otomotiv devi Nissan, kazaları önleyebileceğini söylediği, sürücünün terini algılayan koltuk prototipini kamuoyuna tanıttı.

"Soak" adlı teknolojiyle imal edilen koltuklar, vücudun susuz kaldığı anlamına gelen terdeki tuzun yükselmesi durumunda renk değiştiriyor.

Avrupa Hidrasyon Enstitüsü ve Loughborough Universitesi'nin daha önce yaptığı bir çalışmada, vücutları susuz kalan sürücülerin alkol alan sürücüler kadar hata yapabilme kapasitesinin bulunduğu sonucuna varılmıştı.

Henüz bu teknolojinin seri üretimde kullanılmasına yönelik bir planlama yok.

Hollandalı tasarım şirketi Droog'un geliştirdiği teknoloji direksiyonlarda da kullanılabiliyor ve vücudun susuz kalması durumunda koltukların rengi maviden sarıya dönüşüyor.

'Daha sık göreceğiz'

Cardiff Üniversitesi'nden ekonomi ve sürdürülebilirlik uzmanı Prof Peter Wells, sürücülerin etkileyen ek faktörleri göz önünde bulundurmanın aracın kendisini etkileyenler kadar önemli olduğunu vurguladı.

Wells "Bu uygulama, pek kullanılabilir gibi gözükmese de, genel anlamda bu faktörleri göz önüne alma ve ileriye doğru adımlar atma iradesini gösteriyor. Vücudun susuz kaldığını gösteren bu yöntemin çok kişiye çekici geleceğini sanmıyorum ama konsepti sevdim" dedi.

Prof. Wells, sürücüleri etkileme potansiyeli olan duygusal durum gibi faktörlerin de adrenalin ve hormon seviyeleri ölçülerek değerlendirilebileceğini vurguladı.

Wells ayrıca "Bu tür şeylerle daha sık karşılaşacağız. Sürüş yeteneğimizi etkileyebilecek çok sayıda faktör var" diye konuştu.

Kaynak: Bbc Türkçe
LAND ROVER OTOMOBİL ÜRETİRSE :O
​Land Rover'ın tamamen elektrikli bir sedan otomobil üreteceği söylentileri dolaşırken, karşımıza ilginç bir tasarım çıktı.
Klebert Silva adlı tasarımcı 'Land Rover otomobil üretirse' sorusunun peşine düşmüş ve Velar üzerinden yürüyerek ilgi çekici bir model tasarlamış. Tasarladığı bu modeli Jaguar XE üzerine oturtmuş.
Tabiki Silva'nın XE'yi tercihi de manidar. Zira hem Land Rover hem de Jaguar, Hindistanlı TATA Group çatısı altında üretime devam ediyor.Öncelikle merhabalar. One m9 şarj olmuyor ama cihazı kapattığım anda şarj olmaya başlıyor. Cihaz açık haldeyken şarja taktığımda cihaz asla şarj olmuyor. Kapatıp şarja takılı açtığımda cihaz şarjı kesmiyor ama şarj cihazını çıkarıp taktığımda yine şarj olmuyor, cihazı kapatmam gerekiyor. Böyle bir sorunla karşılaşan var mı?
Merhabalar. Aracım 1997 model W140 S320. Benzerini görmediğim bir yakıt tüketimi göstergesine sahip. Nasıl okunması gerektiği hakkında bilgisi yada fikri olan beni aydınlatırsa sevinirim...
 Anlık yakıt tüketimi göstergesi hakkında
Bluetooth üzerinden daha kaliteli ses aktarımı için sbc mi, aac mi daha iyi. Deneyimleyen veya konuyla ilgili teorik bilgisi olan beni aydınlatırsa sevinirim. Birkaç yabancı sitede İngilizce olarak bu değerlendirme yapılmış ancak ben bu değerlendirmenin Türkçe olarak da internet üzerinde bulunmasını istedim.

Sbc (Sub Band Codec)
Aac (Advanced Audio Coding)
Merhabalar. Gezinirken haritada bu alanları buldum. Bu alanlar Suudi Arabistan Medine şehrinde. Orada yaşadığım dönemde bunların her ikisine gittim. Birini dışardan daha doğrusu yanından geçerken gördüm. Diğerini ise yakınlardaki bir tepeye çıkıp gördüm. O siyah alanlar asfalttı ve o beyaz noktalar ise lamba direkleri. Daha önce buna benzer yapıları gören var mı?

Toplamda iki taneler. Yakından ve uzaktan görüntülerini koydum.

Haritadaki linkleri:

https://www.google.com/maps/@24.3738176,39.6247656,1286m/data=!3m1!1e3

https://www.google.com/maps/@24.4015482,39.6139434,1000m/data=!3m1!1e3
Merhabalar. Türknet kullanıcısıyım. Yaklaşık 1 aydır internetim kesik. Sorunun bina içi olduğu söylendi ama ankastrede hangi portun bana ait olduğu yazılı değil. Türknet bana ankastre kodunu yolladı fakat ankastrede portumu bu numaraya rağmen elektrikçiler bulamıyor. Acaba elektrikçiler mi beceriksiz. Portumun belirlenmesini Türknetten istedim onlar bu işi Telekomun yapacağını söylediler. Onları aradım onlar ise böyle birşeyi yapamayacaklarını söylüyorlar. Kısacası çıkmazdayım. Forumda elektrikçi arkadaşları buraya yönlendirirseniz sevinirim. Bu arada sitede oturuyorum...
Merhabalar. Bizde caps diye adlandırılan yazılı, espri içeren fotoğraf ve resimlere başka dillerde ne deniyor? Mesela İngilizler, Araplar vs. başka milletler nasıl adlandırmış bu mizahi resimleri. Bilen biri beni aydınlatırsa sevinirim...
Fuar alanı civarından Kadin Dogum Ve Cocuk Hastanesine otobüs var mı? Bilenler bilgilendirirse sevinirim...
Hakkında
Konum: Mersin,Yenişehir
Meslek: Satış temsilcisi
İlgi Alanları: Otomobil, cep telefonu
Forum İmzası:
Volkan Özkurt - Nick: Şarkı Halinde Kal = sarkihalindekal
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 12 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Mesaj Sayısı: 2.684
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.862
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 6.016 (Bu ay: 274)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.173 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.