Şimdi Ara

svchost.exe bellek kullanımı çok fazla

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
24.480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

birkaç gündür bu svchost.exe den kurtulamadım gitti.. pc yi açıyorum ve 1-1.5 saat normal kullanımdan sonra svchost.exe nin kullandığı bellek aşırı artmış oluyor.. sadece birkaç sayfa firefox ve msn açık oluyor ama zamanla bellek kullanımı aşağıdaki seviyelere gelince artık çekilmez bir hal alıyor..

Bayağı araştırdım sonuç özetle spy veya virüs olduğu yönünde ama güncel spywaredoctor ve kaspersky ile tarattım olmadı.. eset zaten allaha emanet hiçbir şey bulduğu yok.. ghost ile aldığım yedeğe geri döndüm olmadı.. format attım olmadı.. toplumsal bir reflextir bizde zaten her soruna ''çak formatı kurtul'' önerisi getirmek ama format da işe yaramadı.. işin garip tarafı bu illetin doğru dürüst cpu yememesi.. sadece belleğe yükleniyor nedense..

sistemim panelimde yazılı..

bu konuda 'tecrübesi olan arkadaşlar' yardım ederse çok makbule geçer..

iyi forumlar..

• son 1 saattir bellek kullanımı 2.16Gb a çıkmış durumda ve sabit ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: awallabilla

son 1 saattir bellek kullanımı 2.16Gb a çıkmış durumda ve sabit ..
    bu sorun bende de windows 7'yi yükleyince, ekran kartı driverını kurduktan sonra meydana geliyor... yardım lütfen!!
  • Bu ne yaw her dosya 150 mb'dan fazla bellek kullanıyor ilk defa görüyorum böyle birşey. Virüs falan varmıdır bilemem ama task manager bellek kullanımını yanlış gösteriyor olabilir. Dosya dosya bellek kullanımını gösteren farklı bir programla(var mı bilmiyorum) bir test edin belki yazılımsal bir problem vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: x_tol

Bu ne yaw her dosya 150 mb'dan fazla bellek kullanıyor ilk defa görüyorum böyle birşey. Virüs falan varmıdır bilemem ama task manager bellek kullanımını yanlış gösteriyor olabilir. Dosya dosya bellek kullanımını gösteren farklı bir programla(var mı bilmiyorum) bir test edin belki yazılımsal bir problem vardır.
    Kurduğun sistem modifieyeli yada oynanmış felanmı.Bi gariplik var diğer programların kullanımıda aşırı fazla
  • quote:

Orijinalden alıntı: Volkanbaba

Kurduğun sistem modifieyeli yada oynanmış felanmı.Bi gariplik var diğer programların kullanımıda aşırı fazla

Alıntıları Göster
    ben uzun süre önce xp kullanırken bir virüsten dolayı bu şekilde çalışıyordu scvhost.exe. Bir zaman sonra CPU kullanımıda %80 e 90a vuruyor ve pc kitlenmeye başlıyor. Sİlebilen antivirüs programı görmedim ama format attıktan sonra düzeldi. Bir sorun yaşamadım. Onun ışında bir çözüm yolu da bulamamıştım...

• ben 256mb remli p3 laptop kullaniyorum. coluk cocuk sığışıyoruz.lakin 2+1 den soyle bi satoya geccem sanirim orayada sigmayiz, cunku ozamanda ona gore esyamiz olur ona gore yasar ve bu satoda bize dar derdik. sen remi 1gb yap kurtul be kardes. oda cokya neyse. (biraz sacmalamis oldum kakun bende esprisuel yaklasayim dedim:)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tulgacan

ben 256mb remli p3 laptop kullaniyorum. coluk cocuk sığışıyoruz.lakin 2+1 den soyle bi satoya geccem sanirim orayada sigmayiz, cunku ozamanda ona gore esyamiz olur ona gore yasar ve bu satoda bize dar derdik. sen remi 1gb yap kurtul be kardes. oda cokya neyse. (biraz sacmalamis oldum kakun bende esprisuel yaklasayim dedim:)))
    şu soruna kimse bi çözüm bulmadı nasıl birşeydir bu ya.
  • Bilinen adlar: W32/Jeefo [McAfee], PE_JEEFO.A [Trend]

Etkilenen Sistemler : Windows 2000, Windows 95, Windows 98, Windows Me, Windows NT, Windows XP

Bilgisayarınıza bulaşan virüs svchost.exe'nin birebir kopyasını oluşturmuş durumda. Bu nedenle antivirüs proğramları bu dosyayı sistem dosyası olarak görmekte ve silmemektedir yada silememektedir.

ÖNCELİKLE BİLGİSAYAR ZARARLILARININ SİLİNME İŞLEMİ DAİMA "GÜVENLİ MOD" DA YAPILMALIDIR AKSİ HALDE SONUÇ HERZAMAN İÇİN OLUMLU OLMAYABİLİR

Adımlar ;

1. Sistem Geri Yükleme Noktası'nı Kapatın ( Windows Me/XP ).

( Başlat / Bilgisayarım / Özellikler / Sistem Geri Yükleme / Bütün Sürücülerdeki Sistem Geri Yükleme'yi Kapat seçeneğini işaretleyin )

2. Antivirüs Yazılımınızı güncelleyin.

3. Bilgisayarı Güvenli Modda yada VGA modunda başlatın .

4. aşağıda ki linklerden ( tercih sizin ama sophos ideal dir ) birini tıklayıp removal tools'u indirin ve çalıştırın.

http://downloads.sophos.com/support/...s/jeefosfx.exe

ftp.kaspersky.com/utils/clrav/clrav.zip ( kullanımı için bu link'i inceleyinhttp://support.kaspersky.com/faq/?qid=193238497 )

removal tools tarama ve silme işlemi bittikden sonra izlemeniz gereken adımlar

1: Kayıt Defterinizin Yedeğini Alın !
    2. Başlat / Çalıştır / " regedit " yazıp enter'a basın açılan pencerede

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Run dizinini bulun

3. Sağ Panelde " PowerManager"="%windir%\svchost.exe " Dosyasını Silin ve Kayıt Editöründen Çıkın .

son olarak güncel Antivirus programınız ile bilgisayarınızı tamamen taratıp bulduklarını silin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

NOT : kayıt defteri yedeklemeyi bilmiyor iseniz norton bunu sizin yerinize yapıyor link'e tıklayıp açılan penceredeki " RUN IT NOW " butonuna tıklamanız yeterli otomatik yedek alınacak ve size bir uyarı verecektir. ( kaydettiği yer : " C:\SYM_REGISTRY_BACKUP." C birimine girdiğinizde zaten göreceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pati07 -- 1 Nisan 2011; 20:44:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: HAAltuntas

şu soruna kimse bi çözüm bulmadı nasıl birşeydir bu ya.

Alıntıları Göster
    cevap veren üyelere tşkler.. sorun devam ediyor hala.. bir yandan araştırıyorum ama bir netice alamadım henüz..

güncel
  • quote:

cevap veren üyelere tşkler.. sorun devam ediyor hala.. bir yandan araştırıyorum ama bir netice alamadım henüz..

güncel

Alıntıları Göster
    format atmadan geçmiyor boşuna arama bence... At formatı rahat et...
  • quote:

Orijinalden alıntı: NeRologize

arada sırada da olsa üst mesajları okuyun.. zahmet olur size belki ama ne yapalım..
  • quote:

quote:

arada sırada da olsa üst mesajları okuyun.. zahmet olur size belki ama ne yapalım..

Alıntıları Göster
    Mesela hangi üst mesajı?
  • quote:

Mesela hangi üst mesajı?

quote:

Bayağı araştırdım sonuç özetle spy veya virüs olduğu yönünde ama güncel spywaredoctor ve kaspersky ile tarattım olmadı.. eset zaten allaha emanet hiçbir şey bulduğu yok.. ghost ile aldığım yedeğe geri döndüm olmadı.. format attım olmadı.. toplumsal bir reflextir bizde zaten her soruna ''çak formatı kurtul'' önerisi getirmek ama format da işe yaramadı.. işin garip tarafı bu illetin doğru dürüst cpu yememesi.. sadece belleğe yükleniyor nedense..

bilgisayarı açalı 2 saat oldu ve bellek kullanımı şu anda 1gb a yeni ulaştı.. artışın bu kadar yavaş olması beni şaşırtıyor zaten..

• quote:

quote:

Mesela hangi üst mesajı?

quote:

bilgisayarı açalı 2 saat oldu ve bellek kullanımı şu anda 1gb a yeni ulaştı.. artışın bu kadar yavaş olması beni şaşırtıyor zaten..

Alıntıları Göster
    bedne bu sorun olduğu zaman ben format attığımda düzeliyordu. C ve D olarak 2 ayrı diskin varsa belki d'ye bulaşan bir virüsten kaynaklı olabilr. Birde öyle dene sitersen...

• quote:

bedne bu sorun olduğu zaman ben format attığımda düzeliyordu. C ve D olarak 2 ayrı diskin varsa belki d'ye bulaşan bir virüsten kaynaklı olabilr. Birde öyle dene sitersen...

Alıntıları Göster
    Bu sorun çoğunlukla Firefox kurulu bilgisayarlarda görülen bir durum..
    Firefox u çok fazla açık bıraktıktan sonra kapadığınızda görev yöneticisinden plugin-container in de sonlandırldığından emin olun..eğer hala aktif ise işlem ağacını sonlandır diyerek görevi sonlandırın..ve bellek kullanımının azalıp azalmadığını gözlemleyin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 1 Nisan 2011; 22:35:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: selahattin1987

Firefox u çok fazla açık bıraktıktan sonra kapadığınızda görev yöneticisinden plugin-container in de sonlandırldığından emin olun..eğer hala aktif ise işlem ağacını sonlandır diyerek görevi sonlandırın..ve bellek kullanımının azalıp azalmadığını gözlemleyin..

evet haklısınız.. bahsettiğiniz problemi ben de okumuştum.. hatta chip dergisindeki bir yazıda vardı sanırım.. orada plugin-container eklentisinin fazla bellek kullanmaması için yapılması gerekenler de yazılıydı.. o önlemleri de uyguladım merak etmeyin.. yani plugin-container ın işlem ağacını sonlandırınca bir miktar düzelme oluyor firefox.exe nin kullandığı bellek miktarında ama sadece o kadar.. diğer svchost.exe uygulamaları neredeyse aynı kalmaya devam ediyor..

spywaredoctor un daha güncel bir sürümünü buldum bakalım bu işe yarayacak mı acaba.. sonucu yazarım.. tşkler..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: selahattin1987

evet haklısınız.. bahsettiğiniz problemi ben de okumuştum.. hatta chip dergisindeki bir yazıda vardı sanırım.. orada plugin-container eklentisinin fazla bellek kullanmaması için yapılması gerekenler de yazılıydı.. o önlemleri de uyguladım merak etmeyin.. yani plugin-container ın işlem ağacını sonlandırınca bir miktar düzelme oluyor firefox.exe nin kullandığı bellek miktarında ama sadece o kadar.. diğer svchost.exe uygulamaları neredeyse aynı kalmaya devam ediyor..

spywaredoctor un daha güncel bir sürümünü buldum bakalım bu işe yarayacak mı acaba.. sonucu yazarım.. tşkler..

Alıntıları Göster
    Malware.Ramnit buldu.. Ayrıntısı da watermark.exe imiş .. engelledi ve şu an bellek kullanımı artmıyor sanırım.. umarım böyle devam eder..

açıklama :http://comprolive.com/remove/worm/ramnit/watermark-exe

• quote:

Malware.Ramnit buldu.. Ayrıntısı da watermark.exe imiş .. engelledi ve şu an bellek kullanımı artmıyor sanırım.. umarım böyle devam eder..

açıklama :http://comprolive.com/remove/worm/ramnit/watermark-exe

Alıntıları Göster
    kaspersky removal tool buluyor dene istersen
    bu şekilde kurtuldum ardından da kaspersky kurdum (GÜNCELENEREK)

• quote:

Orijinalden alıntı: tutuklu8

kaspersky removal tool buluyor dene istersen
    bu şekilde kurtuldum ardından da kaspersky kurdum (GÜNCELENEREK)

Alıntıları Göster
    bende de cpu kullanımı ço kfazla oluyor sayfa dosaysı kullanımı da 500 mb fln sadece net sayfası açıkken

verdiğin linkteki program tam olarak ne işe yarıyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NiCkBuLaMaDıM!! -- 7 Nisan 2011; 23:04:57 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.