Şimdi Ara

Şu devirde hâlâ karı kız peşinde koşanlar var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
5
Favori
32.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
155 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçin artık şunları. Sosyal medyada aşk diye yaşadığınız olay kandırmacadan ibaret. Kaşını gözünü sevdiğin kızı bir gün horluyor diye terkedersin. Ya da o seni terkeder gelirsin burada tavsiye dilenirsin.
    İnsanın insana olan aşkı diye bir şey yoktur. Ya da aşk dediğiniz tutku sadece belirli bir süreye tâbi şiddetli bir hayalperestliktir.
    Sadece dostluk vardır. Yaşam amacı vardır. İ sanları 70 sene bir arada tutan şey yaşam amacını gerçekleştirme uğruna birbirlerine yardım ettiren, destek olan dostluklardır.
    Aşk dediğin olay ulaşılamayana duyulandır. İnsan bilime aşık olur, sanata aşık olur, Allaha aşık olur.
    İnstagramda kavuşup facebookta ayrıldığın şey aşk değil boşa vakit kaybıdır sadece.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Annenin çoçuğuna,bebeğine duyduğu sevgi ne oluyor? Koşulsuz sevgi değil mi? En basit örnek verdim. Gerisini sen bul. Ayrıca sen günümüz koşulları-şartları ile değerlendirirsen herşey saçma gelebilir. Aşk ve saygı gibi kavramlar günümüzde geçerliliği kalmadı gibi birşey o yüzden bahsettiğim kavramlar eski dönemlerde daha şık yaşanmış. Ayrıca kadında birini koşulsuz sevebilir erkek de bunun güzel-çirkin-statü gibi kategorize kavramlara ihtiyaçı yoktur. Büyüklerimize baktığımıza daha doğrusu gençlik fotograflarına genelde çiftlerden biri çirkin yada vasat kişiler olduğunu görmekteyiz. Ama evlilikleri 50 yıl yada ölene kadar sürmüş insanlardan bahsediyoruz. Yane herkes bu kavramlara bu kadar takılıp içini boşaltmaya çalışmak yerine nasıl-neden-nasıl ulaşılmış sorularına odaklanmalı diye düşünüyorum...
  • Bende ossuruk yapma duygusu yok bence normal olan benim.
  • katılıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaw he he

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim de böyle bi arkadaşım vardı.Tek anladıgı ders ve LoL'dü.Sen de mi yıkıksın
  • erkek adam erkek pesinde kosar.

• Hemen hemen ben de böyle düşünüyorum. Çıkar doğrultusunda yaşama isteğine aşk diyoruz. Bi gün istediği yapılmadı diye trip atan varlıkla aşk maşk olmaz.

• alakası yok altın nasıl az bulunuyorsa her devirde ondan değerli ve iyi insanlarda her devirde az bulunduğu için iyiler.
  • Direkt sekse geçebilsek geçeceğiz mecbur aşkım, sevgilim diyoruz çıkıyoruz vs. anca öyle
  • Aşkın tanımı sevgidir.Bence AŞK koşulsuz sevgidir. Mesele eski çağlara, tarihe ve dönemlere bakarsanız... Aşkın ne kadar çok yaşandığını göreceksiniz ve duyacaksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ducatine

Aşkın tanımı sevgidir.Bence AŞK koşulsuz sevgidir. Mesele eski çağlara, tarihe ve dönemlere bakarsanız... Aşkın ne kadar çok yaşandığını göreceksiniz ve duyacaksınız.
    Koşulsuz sevgi diye bir şey yok. Kısmen erkekler için geçerli. Erkek güzel olmak şartıyla karşısındaki kişiyi koşulsuz sevebilir. Ama kadınlar erkekten nasıl fayda sağlayabileceğine bakar. Yakışıklıysa arkadaşlarına hava atar, fitse, kaslıysa onu koruyabileceğini düşünür. Parası varsa ona bakabileceğini düşünür. Karakteri düzgünse, doğru dürüst adamsa onu aldatmayacağını ve yine ona bakacağını düşünür.Yoksa bünlara sahip olmayan birisini kim neden sevsin ? Zaten sevilmiyor da.
  • hocam dayım hep şöyle der

sen bi ciciğin tadına var da öyle konuş.

tam onluk konu
  • quote:

Orijinalden alıntı: kangaetemo

erkek adam erkek pesinde kosar.
    Kaç yıldır da ben senin peşinde koşuyorum

• aşk diye birşey yoktur kendinizi kandırmayın hele ki bir kadın bir erkeğe asla aşık olmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • almanyalidoktor kullanıcısına yanıt
    İşte tam da bundan bahsediyorum. Erkeğin amacı bu bahsettiğiniz mevzunun ta kendisi. Kızın amacı zaten belli kendi egosunu tatmin etmek istiyor. Ondan sonra zaten bir kaç ay canımlı cicimli geçiyor. İki tarafın da işi görülünce birbirlerinin poposuna koyuyorlar tekmeyi. Aşk bunun neresinde ???

• Ducatine kullanıcısına yanıt
    Eski çağlardaki aşkları aşk yapan şey zaten kavuşamamış olmaları hocam. Kavuşsalardı en fazla çoluk çocuk olurdu. Kavuşamadıkları için bugün leyla ile mecnun oldular.

• The Red Pil mi okuyorsunuz hocam
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.